Inteligencja emocjonalna Czwórek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#16 Post autor: Nif » niedziela, 15 kwietnia 2007, 22:31

Ja tam zawsze uważałam, ze jestem niedorozwój emocjonalny ;) Wynik 39

Ten teścik to tylko zabawa. Wątpię, by inteligencję emocjonalną dało się zmierzyć jakimś testem. prościej, gdy porozmawia się z danym człowiekiem lub poobserwuje się jego zachowanie przez jakiś czas.


Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
tlurka
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 23:34

#17 Post autor: tlurka » niedziela, 15 kwietnia 2007, 22:39

Mi się i tak wydaje że czwórki moga mieć zaniżoną IE. Ale bynajmniej nie przez brak empatii czy niezrozumienie uczuć innych (bo to akurat doemena czwórek), ale przez problemy z samooceną, brakim poczucia własnej wartości, niekonsekwencją w działaniach i brakiem umiejętności automotywowania się (choć to też w dużej mierze zależy od humoru i aktualnego stanu psychicznego).
Zastanawiając się nad ludzkim życiem, już sam fakt że żyjemy powinien nas najbardziej zastanawiać... // 4w5 i INFP

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#18 Post autor: Wawelski » niedziela, 15 kwietnia 2007, 23:49

Liczba punktów: 40
Poziom EQ - niski :shock:
Wynik dziwny, bardzo. Ja czuję każdą swoją komórką, ale fakt na filmach już nie płaczę jak kiedyś :lol: Może to i lepiej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 00:02 przez Wawelski, łącznie zmieniany 2 razy.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#19 Post autor: Tula » niedziela, 15 kwietnia 2007, 23:57

Ym... 22. Jestem mocno niezadowolonym z siebie czymś.

I miej tu człowieku emocjonalną górkę, no...
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#20 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 00:02

Wawelski pisze:
Liczba punktów: 40
Poziom EQ - niski :shock:
Patrząc na Wasze wyniki to chyba jestem jednak czwórką ;) Syndrom vodki za mną się ciągnie ;)

Wynik dziwny, bardzo. Ja czuję każdą swoją komórką, ale fakt na filmach już nie płaczę jak kiedyś :lol: Może to i lepiej.
a przestudiowales juz tematy o wahaniach miedzy 4 a 7 ?
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=125
jak pewno zauwazyles nie ma siodemki ktora nie zastanawialaby sie nad swoja czworkowoscia :wink:
i to by bylo na tyle offtopowania :P

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#21 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 00:06

Polukam na temat dzięki :*
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#22 Post autor: nutshell » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 09:39

Co za zbieg okoliczności, kilka dni temu robiłam ten test i stwierdzam, że jest durrny. Te testy powinny być testowane, znim wejdą do użytku publicznego ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#23 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 12:12

toner pisze:Ten wydaje się dobry lecz nieco przydługawy: :wink:
http://www.queendom.com/tests/access_pa ... gTest=1121
Drugi test
Snapshot Report
Self-report Component
Subscale IQ score = 99
Subscale percentile = 47


99
According to your self-report answers, your emotional intelligence is slightly below average. People who score like you do feel that their ability to understand and deal with their own emotions and those of others is just barely acceptable. Emotionally intelligent people have an easy time overcoming difficulties in their lives and they are generally able to control their moods. It’s easy for them to motivate themselves to overcome obstacles and reach their goals. In addition, they find social interactions to be quite easy and fulfilling, for several reasons. They are comfortable allowing themselves to get close with others, and feel comfortable being vulnerable enough to establish intimacy. They also report having an easy time offering support to others; likely due to an empathetic nature and a solid ability to offer advice. Perhaps by working on your problem areas, you can become more confident in dealing with your own emotions and those of others.
Właśnie obalili mit mojej wysokiej inteligencji emocjonalnej. Nieznacznie poniżej przeciętnej :? W każdym razie coś w tym jest, ponoć jestem z roku na rok coraz mniej czuły i wrażliwy.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#24 Post autor: ktośtam » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 13:57

Inteligencja emocjonalna nie jest równoznaczna z wrażliwością i empatią... Braku tych cech akurat czwórkom nie można zarzucić. (a ja odniosłem wrażenie, że chyba jednak jesteś 4w3 a nie 7)
wikipedia pisze:jest to zdolność rozpoznawania uczuć własnych i uczuć innych osób, zdolności motywowania się i kierowania emocjami, zarówno własnymi, jak i osób znaczących.
Nie wiem, jak u innych czwórek, ale w moim przypadku brak umiejętności motywowania się jest największym problemem; w przypadku kierowania emocjami innych ludzi jest już trochę lepiej, jednak także nie mogę powiedzieć, żeby było dobrze...

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#25 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 14:26

Na inteligencję emocjonalną składają się podstawowe kompetencje emocjonalne i społeczne. Są to :

* samoświadomość: wiedza o swoich stanach wewnętrznych, preferencjach, możliwościach i ocenach intuicyjnych, czyli świadomość emocjonalna, poprawna samoocena, wiara w siebie, tj. silne poczucie własnej wartości i świadomość swoich możliwości i umiejętności;
* samoregulacja: panowanie nad swoimi stanami wewnętrznymi, impulsami i możliwościami.
* samokontrola: utrzymywanie norm uczciwości i prawości, sumienność, elastyczność w dostosowywaniu się do zmian, innowacyjność;
* motywacja: skłonności emocjonalne, które prowadzą do nowych celów lub ułatwiają ich osiągnięcie, czyli dążenie do osiągnięć, zaangażowanie, inicjatywa, optymizm;
* empatia: uświadamianie sobie uczuć, potrzeb i niepokojów innych osób, czyli rozumienie innych, doskonalenie innych, nastawienie usługowe, świadomość polityczna, tj. rozpoznawanie emocjonalnych prądów grupy i stosunków wśród przedstawicieli władzy;
* umiejętności społeczne: umiejętność wzbudzania u innych pożądanych reakcji, czyli wpływanie na innych, porozumienie, łagodzenie konfliktów, przewodzenie, tworzenie więzi, współpraca i współdziałanie, umiejętności zespołowe.
ktośtam pisze:a ja odniosłem wrażenie, że chyba jednak jesteś 4w3 a nie 7)
Ja już sam nie wiem. Dziś mi wyszło 7w8. Chyba mam mixa ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#26 Post autor: aliszien » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 15:12

toner pisze:Ten wydaje się dobry lecz nieco przydługawy: :wink:
http://www.queendom.com/tests/access_pa ... gTest=1121
Self-report Component
Subscale IQ score = 104
Subscale percentile = 61

Opis jak u Wawelskiego.


Drugi test obalił mit mądrej Aliszien, sugerując, że jedynie przemądrzała ona jest :wink:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#27 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 16:18

Self-report Component
Subscale IQ score = 95
Subscale percentile = 37

Opis jak u Wawelskiego.

Nie spodziewałam się, że jestem aż tak "czwórkowa" :lol:
A Smok mi wmawia, że nie mam prawej półkuli mózgu... :? :wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 17:04 przez Hydra, łącznie zmieniany 1 raz.
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

#28 Post autor: Ketchup_suicide » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 16:55

Zaświadcza się, że Sz. P.

Ewelina
został(a) przebadany(a) na okoliczność:
Psychotesty
- Poziom inteligencji emocjonalnej
i uzyskał(a) wynik:

Liczba punktów: 12
Poziom EQ - bardzo niski

Mwhaha.
Wygląda na to że jestem uczuciowym kawalkiem bryły lodowej : P
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#29 Post autor: Gabriel » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 18:27

Subscale IQ score = 109
Subscale percentile = 73
W ostatnich pytaniach już raczej "strzelałem", bo traciłem cierpliwość :lol: Spodziewałem się więcej, ale co tam, młody jeszcze jestem ;) Choć wstydliwie, to muszę się przyznać, że wolę moje emocje od cudzych, może ekstrawertycy tak mają? :D
I nie przejmujcie się testami. One nie są wstanie dokładnie wyznaczać Waszego faktycznego EQ. Wiadomo, że jest to jakaś wskazówka, ale nie prawda ostateczna.
Wawelski, chyba najlepiej określisz swój typ, porównując się do znajomych. Podpatrz 4w3 i siódemki w swoim otoczeniu i pomyśl, w skórze których z nich nie wytrzymałbyś przez całe życie. Ja np. nie wytrzymałbym będąc siódemką. Głód emocjonalny ważniejszy.
Mógłby ktoś mi wyjasnić co znaczy "Subscale percentile"?
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Sigurrós
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:50
Lokalizacja: Stumilowy Las

#30 Post autor: Sigurrós » poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 19:22

no to w tym pierwszym teście wyszło mi 69
czyli średni :?
4w5
Drzewo bez liści nadal będzie drzewem.

ODPOWIEDZ