Nienawiść

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

#106 Post autor: .Anka. » wtorek, 28 lipca 2009, 11:48

Lifelover pisze:Nie warto nienawidzić. Nienawiść to podlejsza forma przynależności.
:) Niestety nie każdy jest wstanie to zrozumieć... Gdy to zrozumiałam, przestałam nienawidzić ojca. Tak po prostu: bęc i już.


6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
disoriented
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 10 lipca 2009, 13:37
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: lubuskie

#107 Post autor: disoriented » piątek, 31 lipca 2009, 11:56

disoriented pisze:naprawdę chcę zniszczyć nienawiść, ale najbardziej w innych ludziach, nie w sobie. Wiem, że to egoistyczne.
nie rozumiem. i nie przeszkadza Ci ta nienawiść, bądź co bądź - siedząca w Tobie, jak już wspomniałaś? myślę, że zanim zaczniemy "naprawiać" świat, najpierw należałoby zacząć od siebie.[/quote]

Wiem to. Już nie raz myślałam, że jestem egoistą. A takie gadanie, że zaczyna sie od siebie nie do końca do mnie może trafia. Moja nienawiść nie jest zaawansowana i często ukryta pomiędzy wierszami, więc łudzę się, że to nikomu nie szkodzi. Mam jakieś uprzedzenia do ludzi.
5 w 4

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#108 Post autor: jouziou » wtorek, 4 sierpnia 2009, 10:03

Dla mnie 'nienawiść' to zbyt mocne słowo,dlatego co najwyżej 'nie lubię','nie przepadam'.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
a.
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 31 marca 2009, 14:36
Enneatyp: Szef

#109 Post autor: a. » piątek, 4 września 2009, 23:04

jouziou pisze:Dla mnie 'nienawiść' to zbyt mocne słowo,dlatego co najwyżej 'nie lubię','nie przepadam'.
z tego samego opwodu słowo "nienawiść" rezerwuję tylko dla siebie.

im więcej czytam o Piątkach, tym bardziej Go kocham, im więcej o czwórkach, tym bardziej siebie nienawidzę. czemu ja nie mogę być inna.
Anna

Awatar użytkownika
Infinite limbo
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2009, 20:12
Lokalizacja: Stąd.

Re: Nienawiść

#110 Post autor: Infinite limbo » środa, 9 września 2009, 19:41

Nienawiść? Mogę czuć do kogoś odrazę, niechęć, znudzenie, ale nienawiść? Czasami tylko wydaje mi się, że nienawidzę wszystkich, ale to iluzja. Za słaby jestem na nienawiść do całego świata i wszystkich ludzi. Oszukuję się w takich momentach, że nienawiścią się nakarmię, ale to niemożliwe. Nie mówię już o nienawiści skierowanej konkretnie do jakiejś osoby. Nie wiem, co musiałaby zrobić ta osoba, bym ją znienawidził. Nie wiem tak naprawdę, co to znaczy nienawidzić. Teraz uśmiecham się do siebie, bo wydaje mi się, że miłość i nienawiść, te podstawowe abstrakty, są jednocześnie najmniej realne, zbyt rozmyte, by można było ich doświadczać.
Venus as a boy.

whitespeed
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 15:10

Re: Nienawiść

#111 Post autor: whitespeed » poniedziałek, 19 października 2009, 18:37

Często mam właśnie takie wrażenie, że wszyscy mnie nienawidzą za sam wygląd, mam wrażenie, że przeszywają mnie spojrzeniami i dobrze wiedzą, jaka jestem, znają wszystkie moje wady i wyrabiają sobie natychmiast o mnie negatywny pogląd;
a że nienawiść jest we mnie? nienawiść do siebie? nie przeczę. czuję się po prostu gorsza od innych ludzi, jak jakiś, cholera, untermensch.

Awatar użytkownika
mietka
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 24 października 2009, 22:07

Re: Nienawiść

#112 Post autor: mietka » niedziela, 25 października 2009, 00:49

nienawidzę jeśli nie potrafię zrozumieć tego co chcę pojąć i jest to sprzeczne z moim systemem wartości i moralnością, krótko mówiąc jeśli czuję, że ktoś robi ze mnie głupa i myśli, że jest ok, rodzi się we mnie ogromna podejrzliwość i złość, która doprowadza mnie na zmianę do furii i depresji, jednak potrafię wybaczać ale nie potrafię zapomnieć a wolałabym zapomnieć, bo sama siebie karze tymi przykrymi wspomnieniami, które zatruwają mój umysł. :twisted:
4 w 5

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 27 października 2009, 23:21

Re: Nienawiść

#113 Post autor: Kinuyo » środa, 28 października 2009, 18:10

Ja też przyciągam wzrok innnych w szkole.
Ale to z powodu nienaturalnie białej karnacji.
Po każdym końcu nastepuje nowy początek.

4w5. To takie pospolite.

Awatar użytkownika
Ciri_
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 13 października 2009, 22:39

Re: Nienawiść

#114 Post autor: Ciri_ » środa, 28 października 2009, 19:40

Kiedyś nie sądziłam, że byłabym zdolna do nienawiści. A teraz z nienawiści do niektórych ludzi mogę płakać i krzyczeć, wręcz wychodzić z siebie... Dziwne to.
niezdrowa 4w5

--hiroku--
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Nienawiść

#115 Post autor: --hiroku-- » środa, 23 lutego 2011, 15:11

kiedyś też miałam podobne uczucie, że wszyscy się na mnie gapią, gdy znalazłam się w tłumie. I zawsze wydawało mi sie, że wszyscy mnie obgadują itd. Na szczęście powoli mi to przechodzi :) Ale nadal, gdy kogoś dopiero co poznam, to wydaje mi się, że mnie nie lubi.
4w5

Awatar użytkownika
Fillerr
Posty: 144
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 14:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nienawiść

#116 Post autor: Fillerr » poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:41

nienawiść... odczuwam ją do osób, które albo mnie skrzywdziły bardzo mocno (podstawówka cała) albo do tych, którzy skrzywdzili moich przyjaciół i osoby mi bliskie!
4w5

Mateusz9
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2011, 01:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nienawiść

#117 Post autor: Mateusz9 » piątek, 29 kwietnia 2011, 02:05

ja nienawidze osob ktore wyrzadzily mi krzywde badz tez uwazam ze taka mi wyrzadzily poniewaz czesto obiektywnie jest to niejasne, rowniez czesto i gesto palam niezrozumiala neinawiscia do grup spolecznych, w niektorych momentach to wszystkich ludzi ktorych zwyklem nazywac "motłochem" , natomiast najczesciej nienawisc ta istnieje tylko w mojej glowie, gdy przychodzi mi do rozmowy z inna osoba gdzies umyka w odchlani mojego mózgu
4w5

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Nienawiść

#118 Post autor: Intan » sobota, 30 kwietnia 2011, 15:25

Odwołując się do tematu, powiem tyle: w spojrzeniach ludzi widzę coś podobnego, jakąś niechęć, wzgardę do wszystkich i do wszystkiego, krytykę, wyniosłość. Te osoby, które nie mają tego czegoś w oczach, zostają moimi przyjaciółmi, reszty nie trawię. Są to w większości nastolatki, młodzież i studenci wywodzących się z domów, w której rodzice mają kasy jak lodu i nie skąpią jej swoim pociechom. Więc cóż się dziwić, że ci ludzie tacy są. :mrgreen: niemniej ja nigdy nie podjęłabym się zadania naprawiania ich. x3
Większość z Was zapewne była już za granicą - czy zauważyliście, że w Polsce, w przeciwieństwie do innych państw, gdy wyjdziesz na ulicę, jesteś zaraz ostrzeliwany spojrzeniami przechodzących obok ludzi? Idziesz, mijacie się z jakąś babką - zerk na twarz/ogólny wygląd. Czekasz na przystanku, a tu Cię jakieś głupie panieneczki taksują spojrzeniem. Albo faceci na poziomie tych panienek. Takie zachowanie nietrudno odebrać jako agresywne, gdyż w ich spojrzeniach nie ma przychylności, sympatii, tylko... jakieś durne ocenianie. Lub to, co wyżej napisałam. :?
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Windowlicker
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 10:56
Enneatyp: Mediator

Re: Nienawiść

#119 Post autor: Windowlicker » sobota, 30 kwietnia 2011, 19:54

Jeśli ktoś ma wrażenie, że wszyscy się na niego nieprzychylnie patrzą, to polecam jak najszybciej wyzbyć się jakoś tego uczucia, bo to wszystko to tylko wymysły chorej duszy. Też kiedyś prześladowały mnie takie myśli - czułem, że 'tamta grupka 10 metrów ode mnie się ze mnie nabija' i że 'każdy krytykuje, ocenia', ale po długiej walce z samym sobą odkryłem, że w 99,9% przypadków to nieprawda. Po pierwsze - to normalne, że ludzie oglądają innych ludzi, choćby pod katem oceny atrakcyjności fizycznej. Taka naturalna ciekawość względem innych. Po drugie - to, że ktoś Cię obserwuje, to może być równie dobrze oznaka, że np. mu się podobasz. :)
Ścieżka poznania typu Enneagramu : od Tragicznego Romantyka, przez Analitycznego Obserwatora aż do Ciepłej Kluski (9w1, INFP). :lol:

Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nienawiść

#120 Post autor: Nifredou » niedziela, 1 maja 2011, 19:29

Nie lubię chodzić po szkole, więc z reguły zaszywam się w bibliotece. Przejść środkiem korytarza, który jest obwarowany przez uczniów? Nie, nie dla mnie, już wolę okrężną drogą pójść, niż znosić te wszystkie spojrzenia. Zwijam się wtedy w kulkę i mam ochotę zapaść się pod ziemię. A jeszcze jak ktoś się w tym czasie zaśmieje - chodu! Nie potrafię inaczej, ale nie czuję nienawiści w takich przypadkach, raczej wstyd. Wstyd mi za siebie, że tak odstaję i ludzie się ze mnie naśmiewają, a ja nic nie potrafię z tym zrobić. Czasami się zdenerwuję i pomyślę: "O co wam, kurde, ludzie chodzi? Nie pasuje wam, że jestem sobą i nie udaję?!", ale i tak nie lubię być pod ostrzałem spojrzeń.
zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

ODPOWIEDZ