4w3 vs. 4w5

4w3 & 4w5?

Jestem 4w3, lubię towarzystwo 4w5.
28
18%
Jestem 4w3, nie przepadam za 4w5.
9
6%
Jestem 4w5, lubię towarzystwo 4w3.
36
24%
Jestem 4w5, nie przepadam za 4w3.
24
16%
Muszę coś kliknąć, żeby zobaczyć wyniki
55
36%
 
Liczba głosów: 152

Wiadomość
Autor
Aristoss
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 05:58

4w3 vs. 4w5

#1 Post autor: Aristoss » niedziela, 11 marca 2007, 13:52

Jak układają wam się relacje z ludźmi drugiej wersji typu 4? Teoretycznie powinniśmy się dobrze rozumieć ale w praktyce u mnie zawsze wygląda to w sposób "weź idź stąd, bo mi nastrój psujesz", też tak macie? i jak to wygląda z perspektywy 4w5?



Awatar użytkownika
william
Posty: 134
Rejestracja: środa, 17 stycznia 2007, 23:47

#2 Post autor: william » niedziela, 11 marca 2007, 14:01

nie znam nikogo 4w3 ani 4w5 oprócz siebie, więc za dużo się tu nie nagadam :P
no sympathy for the devil.
[4w5.dumny.fikcyjny.żałosna defilada]

Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2007, 20:19
Lokalizacja: spalony cyrk

#3 Post autor: Jimmy » niedziela, 11 marca 2007, 14:35

Jak kogoś poznaję to nie pytam "jesteś 4w5? albo 3w4?". :wink: Nie mam pojęcia kim są moi kumple... nawet nie wiem jak to jest z moją dziewczyną :lol:
4w5
'I don't know why the fuck I'm here in the first place
My worst day on this earth was my first birthday
Retarded? What did that nurse say? Brain damage?
Fuck, I was born during the earthquake'

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#4 Post autor: Wawelski » niedziela, 11 marca 2007, 14:49

Uwielbiam towarzystwo 4w5 jak tylko nie chodzą na czarno ubrani cały dzień. Czasem mamy doły w tym samym czasie ;) i jest lepiej. Mało kto mnie rozumie tak jak oni :>
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: malna » niedziela, 11 marca 2007, 15:41

Nie tylko kwestia, jak ja się czuję w towarzystwie 4w5, bo jeśli zauważam, że ktoś od początku się dystansuje - nic na siłę. Nie wiem, czy to moje, czy '4w3', ale mam wrażenie, że ze wszystkich typów enneagramu najbardziej sceptycznie podchodzą do mnie osoby z 5 w typie lub skrzydle. I nie zrzucałabym tego na charakter 'obserwatora' - dla porównania ze "sceptycznymi, wątpiącymi szóstkami" naogół zaskakujemy od razu. ;-)
Za to jeśli już się pojawi trochę dobrej woli ze strony 4w5, to właśnie z nimi rozumiem się najlepiej. Nie chcę generalizować, ale w porównaniu z 4w3, które znam, myślą szerzej i bardziej abstrakcyjnie - głos 'za' 4w5. ;-)
4

have a strange day

Awatar użytkownika
Blair
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2007, 17:03

#6 Post autor: Blair » niedziela, 11 marca 2007, 19:21

Znam kilka 4w5 i nie da się zgeneralizować czy lubię ten typ czy nie, bo właściwie każda ze znanych mi czwórek jest inna. W 4w5 wkurza mnie to ciągłe, niby żartobliwe, marudzenie w stylu "świat jest do dupy, wszystko jest do dupy, chodźmy się zabić". Ale nie wszystkie 4w5 tak robią, bo moja jedna kumpela ze skrzydłem 5 jest totalnie optymistyczna i tak dalej.
Tak sobie myślę, że chyba jednak bardziej wolę 4w3. Rozumiemy się lepiej niż z 4w5, bo jednak skrzydło 3 robi swoje ;) Kierują nami podobne motywy, mamy te same poglądy, no i jesteśmy bardziej rozrywkowi niż w5. ^^
podobno 4w3, INFp/ENFp

Awatar użytkownika
Sigurrós
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:50
Lokalizacja: Stumilowy Las

#7 Post autor: Sigurrós » niedziela, 11 marca 2007, 19:27

mam 'znajomą' ze szkoły, która jest 4w5 , ale mam wrażenie, że nieźle naściemniała wypełniając test. Oj wiem, okropna jestem, ale ona mi za cholere nie pasuje do tego typu :?
wiecej typów nie znam :lol:
Nie mam zielonego pojecia jakim typem sa moi kumple, kumpele, rodzina... wiec w tym topicu sie udzielać wiecej raczej nie bede, bo nie mam nic do gadania :lol:
4w5
Drzewo bez liści nadal będzie drzewem.

Awatar użytkownika
Blair
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2007, 17:03

#8 Post autor: Blair » niedziela, 11 marca 2007, 19:37

Sigurrós pisze:mam 'znajomą' ze szkoły, która jest 4w5 , ale mam wrażenie, że nieźle naściemniała wypełniając test. Oj wiem, okropna jestem, ale ona mi za cholere nie pasuje do tego typu :?
To samo mogę powiedzieć o moim jednym kumplu... Niby jest czwórką, a kompletnie mnie nie rozumie. _-_" O radę w jakiejkolwiek sprawie go prosić nie mogę, bo gada takie głupoty, że masakra... i to ma być czwórka?! :roll:
podobno 4w3, INFp/ENFp

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#9 Post autor: Rosveen » niedziela, 11 marca 2007, 20:07

No ten, teges, świat dziwny jest, Czwórki też może się zdarzają takie nietypowe?

Nie wiem. Nie wiem, ile jest Czwórek w moim otoczeniu. Czy w ogóle są. A jeśli są, to i tak pewnie nie będę ich lubić bardziej czy mniej. Znam jedną dziewczynę 4w5, świetnie się z nią dogaduję, ale tylko na gg, bo mieszka spory kawałek ode mnie i nie mogę jej wiywać w realu. Poza nią nie wiem, jakie typy mają moi znajomi i nawet niespecjalnie chcę wiedzieć. Bo wtedy musiałabym powiedzieć im, jaki ja mam typ, a tego bym nie chciała. W każdym razie w ankiecie i tak nie ma mowy o stosunku 4w5 do 4w5 więc nic nie zaznaczam.

A po co ja to w ogóle pisałam?
Idę oglądać Taniec z Gwiazdami, może przejdzie mi kaszel.

Pff. Marzenia.

Nefiv

#10 Post autor: Nefiv » niedziela, 11 marca 2007, 20:26

A jam jest w5 i lubię 4w3! Ot co! Tyle tylko, że jestem świadomy znojomości zaledwie dwóch 4w3 :P
Z jedną znam się już ładnych paaarę lat i prawie można to nazwać przyjaźnią. Druga w3... No cóż... 2 razy ją widziałem ale raczej kontakty sie źle nie układają :p

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#11 Post autor: ktośtam » niedziela, 11 marca 2007, 21:22

Ja nigdy nie powiedziałbym, które typy lubię a których nie... To zależy od poziomu zdrowia i konkretnej osoby, od tego, co sobą reprezentuje... Ale na pewno nie byłoby różnicy pomiędzy czwórkami z różnymi skrzydłami.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 marca 2007, 07:25 przez ktośtam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#12 Post autor: Nif » niedziela, 11 marca 2007, 23:19

ech, ci moi faceci! Dwóch najważniejszych w moim życiu mężczyzn to właśnie 4w5 i 4w3. I obaj są czasami bardzo wkurzający, przy czym trójka chyba bardziej. Wolę przeciwne skrzydło. Dwie nakręcone trójki mogą się zadręczyć nawzajem. Spokój piątki to takie ładne przeciwieństwo dla mojej żywiołowości. I mam wrażenie, że to się bardzo ładnie uzupełnia i że dobrze można to wykorzystać do wzajemnego wyciągania się z dołków.
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
NeRvOuS
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 23 lutego 2007, 18:32
Lokalizacja: zewsząd;D

#13 Post autor: NeRvOuS » niedziela, 11 marca 2007, 23:24

mama paru kumpli 4w5....i rozumiemy sie praktycznie bez slow...a co do blizszych zwiazkow...moja ex byla chyba 5, nie wiem testu nie robila...i potrafila mnie ostro hmmmm...nabuzowac:)kara za pasywnosc!!!;D
4w3...INFP...

ortografia nadal kuleje...pracuje nad tym;)

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#14 Post autor: Tula » poniedziałek, 12 marca 2007, 09:17

Znam dobrze dwie 4w3 i dwie 4w5 (jeśli nie więcej, ale nie chcę spekulować). Dwa pierwsze przypadki są zdrowo denerwujące, jeden to mój były mężczyzna, z którym związek zakończył się w wielkich mękach (po kilku miesiącach przymusowej separacji on wreszcie zdał sobie sprawę, że nie wmawiam sobie braku miłości - czyt. uwaga na zrywanie z czwórkami ; )).

Druga męska 4w3 jest tak żywiołowa i tak gadatliwa, że trudno z nią spedzić więcej czasu. Owszem, można prowadzić bardzo interesujące rozmowy, ale na dłuższą metę to se ne da.

Z 4w5 płci żeńskiej prowadzimy niekończacy się taniec zbliżeń i oddaleń, kiedyś wreszcie oddalimy się na amen i tak to się skończy. Z 4w5 płci męskiej były duże problemy, bo jak on chciał, to ja nie bardzo, i na odwrót. To wiele popsuło, ale i tak wiem, że ze wszystkich ludzi, których znam, my rozumieliśmy się najlepiej.
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#15 Post autor: Avin » poniedziałek, 12 marca 2007, 13:37

ja lubie i 4w3 i 4w5
a takiej obcji nie bylo, ale oczywiste co kliknelam
wogole to ja lubie wszystkie typy, jesli nie sa mocno chore i psychopatyczne
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

ODPOWIEDZ