Podróż

Wiadomość
Autor
pawel21
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 11:18
Kontakt:

Podróż

#1 Post autor: pawel21 » poniedziałek, 5 września 2011, 13:25

Jakie kierunki podróży wybierają czwórki? Czym dla was jest podróż?



Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Podróż

#2 Post autor: kangur » środa, 7 września 2011, 22:34

podrózuję od najmłodszych lat po całym globie i powiem krótko-kocham to!: podniecenie że jadę gdzieś w nieznane (tak najczęściej podróżuję), samą drogę do celu, przyglądanie się nieznanym ludziom, odkrywanie malutkich, pełnych uroku restauracyjek w nieuczęszczanej przez turystów starej wiosce, gwieździste noce na kempingu :D itd itd ... Nawet niektóre niedogodności mają swój urok :)
Każda wyprawa jest dla mnie niesamowitym emocjonalnym przeżyciem, jednym wielkim zachwytem przyrodą.
Sposób przemieszczania się jest mi obojętny-zawsze dobrze!

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Podróż

#3 Post autor: mietekssm » czwartek, 8 września 2011, 15:37

Ja jestem zatwardziałym domatorem.
Podróże nie są dla mnie czymś bardzo przyjemnym, a na pewno nie podrózowanie mechanicznymi srodkami transportu.

Rowerek jak najbardziej. Ale gdzieś blisko.

Awatar użytkownika
Albaluna
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 03:32
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Podróż

#4 Post autor: Albaluna » czwartek, 8 września 2011, 18:18

Ja uwielbiam podróże, poznawanie nowych miejsc, innych niż te które się zna na co dzień.

Moim marzeniem jest móc pomieszkać chociaż kilka miesięcy (nawet 2-3) w każdym z miejsc, które mnie przyciągają sobą, pracować i żyć tam wśród tubylców. Wtedy dopiero się człowiek zagłębia w naturę danego miejsca i czuję jego prawdziwy smak. To zupełnie coś innego niż być turystą.
Do tej pory zaliczyłam tylko 3 miejsca (miasta) w ten sposób i na zawsze zostaną w moim sercu, a każde z nich pozostawiło we mnie zupełnie inny głęboki ślad. :]

Często nachodzi mnie myśl i ochota, żeby spakować mały plecak, rzucić wszystko w cholerę i pójść gdzie mnie oczy poniosą. :mrgreen:

Co do środków transportu, to przepadam za pociągami i ubóstwiam loty samolotem, zwłaszcza moment startu, kiedy czuję to cudowne przeciążenie, wciskające mnie w fotel. 8) Prędkość i przyspieszenie są dla mnie bardzo emocjonujące.

A jeśli chodzi o kierunki podróży, to osobiście mam słabość do Wysp Brytyjskich (i ze względu na sam klimat miejsc jak i dla ludzi - ten ich boski akcent! :wink: )
Poza tym to najbardziej mnie pociąga Europa i Azja, a najmniej Ameryka Północna, chociaż oczywiście nie pogardziłabym żadnym nowym miejscem. ;P

pawel21
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 11:18
Kontakt:

Re: Podróż

#5 Post autor: pawel21 » poniedziałek, 12 września 2011, 09:06

A co myślicie o autostopie?

Awatar użytkownika
alopeks
Posty: 39
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2011, 20:45

Re: Podróż

#6 Post autor: alopeks » środa, 2 listopada 2011, 09:48

pawel21 pisze:A co myślicie o autostopie?
1.Kultura podróżowania autostopem powoli zanika, takie czasy, ludzie w owczym pędzie pracują coraz szybciej i coraz wydajniej, by kupić sobie nowy samochód, który jest miernikiem statusu, powodem zazdrości sąsiadów oraz gwaraancją spełnienia. Zabieranie młodego włoczęgi kłóciłoby się z ich światopoglądem, "niech sobie sam, łajza, zarobi". "Poza tym, mam nową tapicerkę, niech czeka na jakiegoś poloneza".

2. Wiąże się to z pewnym ryzykiem. Miałem kumpla(uciekł z domu, mając 15 lat i dotąd,chociaż nie wiem czy żyje, jest na ulicy), wszędzie jeździł stopem, raz jednak( a może i nie raz, w każdym razie wspomnial tylko ten przypadek) kierowcy chodziło o coś więcej, niż tylko spełnienie dobrego uczynku. Wywiózł go gdzieś w las no i...(próbował), mój kumpel więc, wbił mu nóż w brzuch i uciekł, ot taka historia. Dodam, że najlepiej łapać stopa na stacji benzynowej, gdzie samochód stoi, można podejść i kulturalnie zapytać. Poza tym możesz się przyjrzeć kierowcy, pasażerom i ocenić, czy nie są to aby seryjni mordercy.

3.Cały czas mam w planach podróż stopem, w razie "gdyby w życiu mi nie wyszło"- patataj!

Awatar użytkownika
Aske
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 13 października 2011, 21:45
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Podróż

#7 Post autor: Aske » środa, 2 listopada 2011, 18:30

Ja tam lubię jeździć jeśli mam z kim i mam dokąd wrócić. A dokąd? Pojeździć lubię po WB w porze urlopu, dość często jeżdżę po Polsce jeśli akurat mam czas, ale z tymi wyjazdami do domu to już co raz rzadziej. Lubię pociągi i samoloty, chociaż zdarzało się jeździć dziwnymi wynalazkami. Teraz lubię komfort więc wolę kwaterę od namiotu, spanie na gołej ziemi już nie na moje kości. :wink:
4w3

Awatar użytkownika
rabika
Posty: 58
Rejestracja: środa, 5 października 2011, 17:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Podróż

#8 Post autor: rabika » środa, 2 listopada 2011, 19:05

pawel21 pisze:A co myślicie o autostopie?
za czasów studenckich zjeździłam stopem dobry kawał Europy. i powiem tak - najpiękniejszy w tym sposobie podróżowania jest fakt, że tak samo ekscytującym momentem całej wyprawy jak osiągnięcie celu, jest samo dążenie do niego. jednym słowem przygoda!!! :)
4w3
ENFP
ILE

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Podróż

#9 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 3 listopada 2011, 01:01

Jeśli chodzi o stopa wiele razy pokazuje szybszym dojazdem do domu dla mnie niż autobus więc dość regularnie korzystam a nie spotkałem się z jakimiś negatywnym przejawem "pomocy"... jeśli chodzi o podróżowanie to marzy mi się wycieczka po amazonii ale prawdziwa a nie po hotelach :P
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Podróż

#10 Post autor: Ceres » piątek, 23 grudnia 2011, 22:20

Kocham jazdę pociągiem - tak, tymi starymi, brudnymi pociągami pkp również, bo mam frajdę z dojechania do celu :D Samotne podróże nie wchodzą w grę, bo raz, że się czuję bezpieczniej, a dwa, to właśnie współtowarzysze podróży tworzą niepowtarzalny klimat ;) A później jest, co wspominać...!
pawel21 pisze:Jakie kierunki podróży wybierają czwórki?
Ciągnie mnie zdecydowanie do Azji - moim marzeniem jest wyjechać do Indii i mam nadzieję, że pewnego dnia w końcu je zrealizuję ;)
A poza tym chciałabym pojechać koleją transsyberyjską :)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Nev
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:38
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podróż

#11 Post autor: Nev » sobota, 31 grudnia 2011, 21:04

Z jednej strony mnie ciągnie w nieznane, z drugiej jestem domatorką. Na ogół wychodzi to tak, że póki podróż jest gdzieś tam w przyszłości cieszę się niezmiernie, a w dniu podróży i w przeddzień stwierdzam "nie chce mi się". A potem jadę i wracam zachwycona, chociaż wyjazdy dłuższe niż 5 dni mi nie służą, zaczynam tęsknić za domem.

Kierunek? Finlandia. Tam mogę jechać o każdej porze roku i w każdy zakątek. Kocham ten kraj i chociaż wizja hipotetycznego wyjazdu na kilka lat mnie mimo wszystko przeraża, to za bilet lotniczy do Finlandii będę całować po rękach każdego i wszędzie. :lol:
4w5

It's not the end of the world, but you can see it from here

maj
Posty: 130
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2011, 21:28
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Podróż

#12 Post autor: maj » sobota, 31 grudnia 2011, 21:49

14 i 15 listopada 2011r. zrobiłam sobie spontaniczną (rano, w drodze na uczelnię, skręciłam na dworzec :P) podróż do swojej znajomej z neta. miałam do niej z 300 km, wszystko poszło bardzo gładko, choć mogło zupełnie się nie udać i nocowałabym w rowie :D oczywiście, znajoma nie miała pojęcia, że ją odwiedzę. to była pierwsza osoba z internetu, z którą spotkałam się na żywo.

co do podróży - była wspaniała. idealna.

ODPOWIEDZ