Traktowanie innych

Czy gdyby ktoś traktował Was tak, jak Wy traktujecie innych, czulibyście się dobrze?

Tak.
6
50%
Nie.
6
50%
 
Liczba głosów: 12

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Traktowanie innych

#1 Post autor: Cotta » piątek, 8 lipca 2011, 22:12

Czy zastanawiacie się nad tym, jak traktujecie innych?
Czy traktujecie innych tak, jak sami byście chcieli być traktowani? A może traktujecie innych tak, jak Wam się wydaje, że oni chcą być traktowani? Lub wręcz odwrotnie - tak jak by nie chcieli?
Czy gdyby ktoś traktował Was tak, jak Wy traktujecie innych, czulibyście się dobrze? (w ankiecie chodzi o ludzi, z którymi nie macie na pieńku)

Dlaczego tak, dlaczego nie? Co Was motywuje? Co Was powstrzymuje? Czym się kierujecie? Co w Waszym zachowaniu byłoby nie do zaakceptowania, gdyby to inni tak Was traktowali?


Zainspirowane cytatem: Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty. George Bernard Shaw


5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Traktowanie innych

#2 Post autor: Ceres » piątek, 8 lipca 2011, 23:40

Ja generalnie nic do ludzi nie mam. Na samym początku znajomości podchodzę do kogoś neutralnie z lekką przewagą na plus; z czasem w praniu wychodzi, że ja komuś mogę nie do końca pasować z charakteru, ten ktoś coś do mnie ma - I WTEDY, gdy to zauważę, zaczynam go tak samo traktować.
Baaaardzo rzadko się zdarzało, że to ja byłam tą pierwszą osobą, której coś nie odpowiadało u kogoś... Ale generalnie unikam ludzi, których nie darzę sympatią, więc według mnie, postępuję w porządku.
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Traktowanie innych

#3 Post autor: szerfi1991 » niedziela, 10 lipca 2011, 14:13

Uważam że właśnie brakuje mi takiego sposobu w jaki ja podchodzę do innych.
Mam wrażenie że to ja się staram a inni nie zdają sobie z tego sprawy albo olewają to. Kiedy widzę ze kogoś coś gryzie staram się mu pomóc,wysłuchać czy podpowiedzieć jakieś rozwiązanie a ja mam tylko jedną taka osobę(którą zresztą bardzo kocham i mam dziwne wrażenie że nie do końca na nią zasługuję).
Przy okazji uważam że jestem zbyt dużym egocentrykiem chociaż inni wmawiają mi coś przeciwnego,ale ja to po prostu czuje
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Traktowanie innych

#4 Post autor: kangur » wtorek, 12 lipca 2011, 21:29

podpisuję się pod szerfi1991.
czasem mam wrażenie że daję więcej niż inni, bardziej się przejmuję, dzielę, a przy problemie zawsze zostaję sama. Mam świadomość, że za bardzo się wszystkim przejmuję, czasem wręcz czuję się jakby całe otoczenia miało kolce i gdziekolwiek się nie ruszę to się nadzieję. Za bardzo też dzielę się smutkami z innymi i ich tym przygnębiam, chcoaiż trudno mi to ocenić czy to dobrze czy źle. Przyjaźń to poświęcenia, a życie nie jest usłane różami tak więc... Osobiście czuję się dobrze, gdy ktoś dzieli się ze mną problemami, mimo że czasem kompletnie nie wiem co powiedzieć. Sama pragnę wysłuchania, wiem że raczej nikt mi niczego nie rozwiąże i muszę sama to zrobić, ale łatwiej jest gdy ktoś wysłucha.

reasumując-nie mam pojęcia, nie spotkałam podobnej mi osoby, a wyobraźnię w tym względzie mam nieco ograniczoną ;)

Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Traktowanie innych

#5 Post autor: Progrodersja » wtorek, 12 lipca 2011, 23:15

Traktuje innych tak jak sobie na to zasłużyli... wg mnie to nie zależy od typu.
4w5

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Traktowanie innych

#6 Post autor: Tanpopo » środa, 13 lipca 2011, 18:59

Odkryłam, że jestem dużo bardziej rzeczowa i lakoniczna niż sądziłam. Wcześniej byłam miętkim batonem, który bał się powiedzieć cokolwiek, by kogoś nie urazić. Ostatnio zwięźle i bez większych ceregieli mówię co myślę i widzę, że te bardziej delikatne osoby czują się z tym nie najlepiej, a ja nie jestem w stanie nic z tym zrobić, poza tym, że powiem "oj weź, przestań przesadzać", a tak naprawdę razem z nimi się męczę.
Mimo to większość czasu spędzam z osobami szczerymi do bólu, więc jedynym wyjściem było wyrobić sobie pancerz i żyć w ludźmi uczciwie, bez owijania w bawełnę. Ciekawe jest to, że to co ja uważam u siebie za wredne zachowanie jest odbierane jako łagodne i zabawne. :mrgreen:

Są nieliczne sytuacje, kiedy rzeczywiście mam poważne zastrzeżenia do siebie i nie chciałabym być tak traktowana. Poza tym staram się mówić co myślę, nawet jeśli tak ciężko mi powiedzieć cokolwiek, przepraszam za najgłupsze wyskoki, nie plotkuję.

Btw, mam koleżankę, która ma psa rasy yorkshire terrier i nawet nie mogę powiedzieć, że nie lubię tych psów i że w ogóle nie lubię małych psów, bo zaraz widzę, że się spina. Ma 22 lata.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Traktowanie innych

#7 Post autor: szerfi1991 » piątek, 15 lipca 2011, 18:01

Tanpopo pisze:Mimo to większość czasu spędzam z osobami szczerymi do bólu, więc jedynym wyjściem było wyrobić sobie pancerz i żyć w ludźmi uczciwie, bez owijania w bawełnę.
Ale wyrobienie pancerza i uczciwość trochę się ze sobą kłócą :(
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Traktowanie innych

#8 Post autor: Progrodersja » piątek, 15 lipca 2011, 18:36

szerfi1991 pisze:
Tanpopo pisze:Mimo to większość czasu spędzam z osobami szczerymi do bólu, więc jedynym wyjściem było wyrobić sobie pancerz i żyć w ludźmi uczciwie, bez owijania w bawełnę.
Tylko ciężko takich ludzi znaleźć :(
Fajnie być szczerym tylko za mało ludzi to docenia.
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Traktowanie innych

#9 Post autor: szerfi1991 » poniedziałek, 18 lipca 2011, 00:14

Tylko czym tak naprawdę jest szczerość???
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Progrodersja
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 20:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: Traktowanie innych

#10 Post autor: Progrodersja » poniedziałek, 18 lipca 2011, 13:26

szerfi1991 pisze:Tylko czym tak naprawdę jest szczerość???
Mówieniem prawdy ?
4w5

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Traktowanie innych

#11 Post autor: szerfi1991 » poniedziałek, 18 lipca 2011, 17:50

Tylko, że każda prawda jest subiektywna. O prawdę obiektywną bardzo trudno, poszedłbym nawet dalej- w życiu codziennym takiej prawdy nie znajdujemy. Ponawiam więc pytanie czym jest tak naprawdę szczerość?
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

ange_ou_demon
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 01:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Traktowanie innych

#12 Post autor: ange_ou_demon » poniedziałek, 18 lipca 2011, 17:53

Ja przez dlugi czas pochodzilam do wszystkich z sympatia itd. Teraz tak nie mam, zazwyczaj podchodze do kazdego rowno, tzn zwracam uwage na intelekt, po czym probuje poruszac sie na tej samej plaszczyznie. Wychodzi to roznie, ale w koncu ja tez chce isc z kims na lody albo piwko :P. Ogolnie to ludzie strasznie utrudniaja sobie zycie, a ja w trakcie rozmowy czasem chce kogos przekonac do mojego punktu widzenia, ktory oczywiscie uwazam za najlepszy i jedyny. Taka jest prawda, moj cytat: mozesz dowolnie kozystac z przyjemnosci w tym czarnym chaosie, dopoki nikomu nie robisz tym krzywdy. Nie zawsze udaje mi sie sprowadzic delikwenta na moja ziemie, ale sie staram, dopoki mnie nie zdenerwuje i cos we mnie peknie. Wtedy mogw nawrzucac od groboskornych imbecyli i bezmozgich gasienic. Ale to rzadko bywa. Tak jak i rzadko znajduje kogos, od kogo to ja moge sie czegos nauczyc.
Szczerosc to Twoja subiektywna opinia :)
tylko prawdziwe cierpienie tworzy piękno
myślisz, że 4w5? Bo czasem z tego wszystkiego, to 5.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Traktowanie innych

#13 Post autor: szerfi1991 » poniedziałek, 18 lipca 2011, 18:00

No więc właśnie.
A ja raczej zawsze podchodzę do każdego równo ale i z sympatią bo ona jest podstawą budowania dobrych więzi międzyludzkich.
I zgodzę się również z tym punktem, że ludzie utrudniają sobie życie. Ale to wynika z tego że każdy uczy swoje dzieci tego czego jego samego uczono a zapomina że czasy się zmieniają. Zresztą to jest temat rzeka. Jeżeli ktoś go podejmie to chętnie porozmawiam :D
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Traktowanie innych

#14 Post autor: Rilla » sobota, 23 lipca 2011, 22:51

Nie zastanawiałam się nigdy nad tym, jak traktuję innych. To dla mnie trudny temat, dziwny. Właściwie to nie wiem, co mogę tu napisać.
Z reguły unikam ludzi, trudno mi nawiązać nową znajomość, starą utrzymać, a jeszcze starszą odnowić. Jeśli jednak ktoś odezwie się do mnie, to odpowiem. Czasem sama się odezwę, jeśli po obserwacji tej osoby stwierdzę, że pasuje do mnie z charakteru czy osobowości. Normalnie.
W doborze towarzystwa zawsze kieruję się intuicją, która z kolei wyrokuje na podstawie wcześniejszej obserwacji danej osoby, by z daną osobą się rozumieć, by czuć się z nią dobrze. A gdy osoba mi pasuje, to ja jej. Unikam ludzi, którzy traktują ludzi w sposób, którego nie akceptuję, a jeśli już mam z nimi styczność, to i tak traktuję ich po mojemu. Nie będę przecież im się podporządkowywać i ich papugować. Mam obrażać Iksińskiego tylko dlatego, że Iksiński to lubi? Też coś! Mam swoje zasady.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Traktowanie innych

#15 Post autor: kangur » sobota, 23 lipca 2011, 23:23

Rilla-jakbym czytała siebie :)!

gdybym spotkała swojego klona, wtedy wiedziałabym co robię źle, kiedy ranię innych i przeginam

ODPOWIEDZ