Orientacja seksualna... Czwórek.

Wiadomość
Autor
xNessiex
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 14:44

Orientacja seksualna... Czwórek.

#1 Post autor: xNessiex » piątek, 3 czerwca 2011, 21:24

Zdziwiło mnie szczerze powiedziawszy, że na forum Czwór nie ma jeszcze takiego tematu (jeżeli źle szukałam - proszę o wybaczenie ;p - moja bardzo wielka wina ^^).

Myślę, że Czwóreczki mają chyba najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. Wiele osób o tożsamym typie, jakie spotykałam zdawały się mieć skłonności homo-biseksualne.

Ah, zaczynając wątek - osobiście jestem hetero, ale bardzo często zdarza mi się zachwycać kobietami - urodą, sylwetką... Teraz ciepło się zrobiło - to i nogi. F*ck! Jak ja uwielbiam kobiece nogi - te wydepilowane, zadbane, delikatnie okryte zwiewną spódniczką ;D no zaiste, mniam.

Jednak płeć brzydka kręci mnie bardziej... ;p

A jak to jest z Wami, kochani... ? ;)



Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#2 Post autor: Rilla » sobota, 4 czerwca 2011, 01:51

xNessiex pisze:Wiele osób o tożsamym typie, jakie spotykałam zdawały się mieć skłonności homo-biseksualne.
Masz w swoim otoczeniu aż tak dużo homoseksualistów i biseksualistów, że jeszcze z nich możesz wyciągnąć "wiele osób" o typie 4? Jestem ciekawa, co znaczy "zdawały się mieć skłonności homo-biseksualne".

Wydaje mi się, że zwracanie uwagi na urodę osób tej samej płci nie jest niczym rzadkim. Często gapię się na ładne kobiety z myślą "jej, jaki ona ma zgrabny nos", "ale ona ładna", "ależ ma piękny, kobiecy kształt" itd, co znaczy "chciałabym wyglądać, jak ona". Lubię patrzeć, może czasem wręcz pochłaniać wzrokiem, na to, co chciałabym mieć i dręczyć się, że tego nie mam. A może w duszy mam naiwną nadzieję, że gdy będę wlepiać w nie wzrok, ich ładność przejdzie choć trochę na mnie.
Co ma to jednak do orientacji seksualnej? Chyba nic. Po prostu wielka zazdrośnica jestem. Gdybym wyglądała tak, jak te kobiety, na które się patrzę, może mogłabym nacieszyć się choć trochę swoją heteroseksualnością...
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#3 Post autor: Memory » sobota, 4 czerwca 2011, 08:21

Swoją orientację, bez cienia wątpliwości, mogę podać, jako hetero. Jednakże od pewnego czasu zastanawiam się nad przełamaniem swojego ukierunkowania na płeć i związaniu się z kobietą. Przyczyna? Faceci zbyt wiele razy nadepnęli mi na odcisk, już coraz częściej odczuwam wobec nich awersję i po prostu trudno mi od pewnego czasu wyobrazić wspólne życie z mężczyzną, skoro stałam się nadmiernie podejrzliwa, jeśli chodzi o zranienie mnie.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#4 Post autor: inv » sobota, 4 czerwca 2011, 15:00

jestem zdrowy.
koniec tematu.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#5 Post autor: Ceres » sobota, 4 czerwca 2011, 15:31

Zdecydowanie hetero.

A może by tak utworzyć ankietę..?
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
lottalove
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 21:19
Enneatyp: Mediator

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#6 Post autor: lottalove » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 21:28

Ja również hetero.

pociąg do kobiet owszem i mam, ale to wynika z tego, ze:
a) piękne kobiety są po prostu piękne, inspirujące, czarujace i oczami artysty czy wrazliwca - to bardzo urzeka
b) często im zazdroszcze. zazdrosze tego, czego sama nie mam - zgrabnego noska, duzych ust, długich nóg. i to mnie właśnie kręci.

ale to nie znaczy od razu, że jestem bi. zachwyt nad piękną kobietą jest naturalny u obu płci. a niektórzy zwykli myśleć, że cos musi byc na rzeczy z ich orientacją, że pociąga ich dziewczyna. to jest duża przepaść miedzy bi a hetero.

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#7 Post autor: Memory » wtorek, 7 czerwca 2011, 12:42

Zmieniam zdanie... Zbyt silnie działają na mnie mężczyźni, bym zdołała się przestawić na kobiety... Jestem zgubiona! :cry:
6w7 sp/sx, EIE

xNessiex
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 14:44

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#8 Post autor: xNessiex » czwartek, 9 czerwca 2011, 17:50

Rilla,

No... choćby ze ZNANYCH Czwórek (oczywiście tych "znanych" jest więcej):

- Janis Joplin (w3)
- Michał Anioł (w3)
- Oscar Wilde (4)
- prawdopodobnie William Skakespeare (4)

Stefani Germanotta (w3)
After The Fame was released, she revealed that the song "Poker Face" was about her bisexuality.- http://en.wikipedia.org/wiki/Lady_Gaga

Czajkowski (w3) :
Homoseksualizm kompozytora wywarł ogromny wpływ zarówno na losy jego życia jak i samą muzykę, którą tworzył. Czajkowski nie potrafił zaakceptować swych pragnień, co stało się głównym powodem jego ciężkich depresji i częstych wyjazdów zagranicznych. Starał się go także za wszelką cenę ukryć, gdyż żył w czasach, w których homoseksualizm był niezwykle negatywnie postrzegany w społeczeństwie, a kontakty homoseksualne – karalne. -
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Czajkowski -

Virginia Woolf (w5):
Wielu biografów uważa, iż małżeństwo Virginii z Leonardem nigdy nie było skonsumowane, jako że Virginia była homoseksualistką.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Virginia_Woolf

Yukio Mishima (w5)
a semi-autobiographical account of a young latent homosexual who must hide behind a mask in order to fit into society.
http://en.wikipedia.org/wiki/Yukio_Mishima

James Dean (4):
There have been several accounts of Dean's sexual relationships with both men and women.
http://en.wikipedia.org/wiki/James_Dean

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#9 Post autor: inv » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:39

xNessiex pisze: Virginia Woolf (w5):
Wielu biografów uważa, iż małżeństwo Virginii z Leonardem nigdy nie było skonsumowane, jako że Virginia była homoseksualistką.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Virginia_Woolf
hahaha!
dlatego skamieniała ex-promotorka mojej magisterki tak sobie woolf upodobała dawno temu xD
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#10 Post autor: El Kalafiorro » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:42

xNessiex pisze: Myślę, że Czwóreczki mają chyba najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. Wiele osób o tożsamym typie, jakie spotykałam zdawały się mieć skłonności homo-biseksualne.
Myślę, że jeśli już, to to działa w drugą stronę. Nie tyle wiele czwórek ma odmienną orientację seksualną (homoseksualną lub biseksualną), co wiele osób należących do mniejszości seksualnych ma taki akurat typ osobowości, co pewnie jest spowodowane jakimś poczuciem odmienności, odosobnienia i swoistego osamotnienia.

A tak swoją drogą, pytanie o orientację seksualną? Szczerze? A jakie to ma znaczenie w odniesieniu do typu? To jakby stwierdzić, że czwórki mają większą skłonność do bycia blondynkami i posiadania oczu w kolorze blue ;)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#11 Post autor: inv » środa, 15 czerwca 2011, 22:18

Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#12 Post autor: El Kalafiorro » czwartek, 16 czerwca 2011, 01:24

Eeee... Skala Kinseya jest szczerze powiedziawszy trochę wątpliwa, bo sugeruje, że większość populacji jest biseksualna... Gdyby tak było, nie byłoby dyskusji o homoseksualizmie, ani pojęć, tylko byłoby jak w kulturze indiańskiej... jesteś z kim chcesz :)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#13 Post autor: ein » czwartek, 16 czerwca 2011, 08:51

Moze byc tak, ze wiekszosc spoleczenstwa nie przyznaje sie nawet przed samym soba do odrobiny homoseksualizmu, bo boi sie ostracyzmu.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#14 Post autor: inv » czwartek, 16 czerwca 2011, 09:07

ein pisze:Moze byc tak, ze wiekszosc spoleczenstwa nie przyznaje sie nawet przed samym soba do odrobiny homoseksualizmu, bo boi sie ostracyzmu.
dodam, że wg mnie nie powinno być w ogóle dyskusji o homoseksualizmie.
to kolejny ze sztucznych podziałów, który się stworzył kiedyś w pojęciu jednego człowieka, wyszedł za pomocą słowa i inni dopisali do tego ideologię.

jeżeli ktoś chce -izmy łączyć z seksem, niech po prostu mówi o seksualizmie.
indywidualnym.

homo i hetero (a, bi, pan ;) ) zostawmy dla tych, którzy chcą się od siebie nawzajem oddzielać.

kobiety są zdecydowanie przyjemniejsze, jakkolwiek dość fajnie jest, jeżeli kobiety mają fizyczne, lub psychiczne widoczne męskie cechy.

dlatego wg mnie jedyna wątpliwość jaką budzi skala kinsleya, to przedstawienie odcieni szarości liczbami.
pasek na którym są odcienie jest jedną całością. słabeusze potrzebują tę całość podzielić, żeby się w tym holistycznie nie pogubić.

czy ktoś tu odczuwa podobnie?
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Orientacja seksualna... Czwórek.

#15 Post autor: El Kalafiorro » czwartek, 16 czerwca 2011, 09:24

Kultura Nawaho odczuwa podobnie :D A tak na serio. Nasza religia światowa kilka tysięcy lat temu stwierdziła, że nie można jeść owoców morza, nie można siać pola różnymi gatunkami zboża, nie wolno chodzić w ubraniach z więcej niż jednego rodzaju rośliny i mężczyźni nie mogą ze sobą współżyć. Z jakichś powodów zostało tylko to ostatnie a więcej ciekawostek napiszę, gdy skończę MaGazynieRkę, bo będę akurat wybitnie w temacie :D
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

ODPOWIEDZ