The Secret?

Wiadomość
Autor
Wiara_w_Pana
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:31
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: totutotam

The Secret?

#1 Post autor: Wiara_w_Pana » środa, 22 grudnia 2010, 00:05

Witam niedawno obejrzałem film "The secret" zrobił on na mnie ogromne wrażenie, pomógł mi w wielu sprawach :) Dzięki nie mu przestałem miewać te "gorsze" dni.. Teraz życie nabrało innego tempa:) napisałem ten temat ponieważ chciałem zachęcić tych co jeszcze nie oglądali do obejrzenia i wymienić spostrzeżenia z tymi co już go widzieli. Myślę, że forum 4 ( czyli też mój dział) będzie najbardziej odpowiedni do tego filmu.
Zauważyłem, że nie ma on mocy na inne numerki :) przynajmniej w moim otoczeniu. Pozdrawiam i zachęcam do obejrzenia. W razie co mogę podrzucić linki do polskiej wersji.
Jeśli taki temat istnieje to proszę o usunięcie:) bez zbędnego złoszczenia się.


Czy to świat jest zły, czy my ?
dziun - Audiobooki
Ebooki po Polsku -dla ludzi o otwartych umysłach.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: The Secret?

#2 Post autor: Zielony smok » środa, 22 grudnia 2010, 12:50

Znam film, znam książkę...i tak dobrze jak się tam przedstawia ,,prawo przyciągania " to nie ma.....:))))

Proponuje lekturę...
http://dobrametoda.com/EFT/EFT_i_The_Secret1.htm
I polemikę z pozycji wilberowskich
http://www.wilber.pl/pl/wiedza/podstawo ... -i-narcyzm
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Wiara_w_Pana
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:31
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: totutotam

Re: The Secret?

#3 Post autor: Wiara_w_Pana » środa, 22 grudnia 2010, 13:29

Generalnie to rozumiem o co Ci chodzi. Ciekawe te materiały co podrzuciłeś. Tak jak jest tam przedstawione PP, działa na mnie tylko troche w mniejszym stopniu. Ludzi którzy się tam wypowiadają mieli juz jakieś podstawy do bycia bogatym, do osiągnięcia swoich celów. Ja zaczynam od 0 ale widać już efekty pracy nad sobą . Pozdrawiam.
Czy to świat jest zły, czy my ?
dziun - Audiobooki
Ebooki po Polsku -dla ludzi o otwartych umysłach.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: The Secret?

#4 Post autor: SuperDurson » środa, 22 grudnia 2010, 13:36

Znam lepszą rzecz.. :twisted:

"Transerfing rzeczywistości"

Generalnie -jak dla mnie, na dzień dzisiejszy- "the secret" to obcięta i uproszczona wersja transerfingu.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Wiara_w_Pana
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:31
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: totutotam

Re: The Secret?

#5 Post autor: Wiara_w_Pana » środa, 22 grudnia 2010, 19:53

Można to znaleźć gdzieś na necie ? Wiem, że sekret nie jest za bardzo rozbudowany, ale napisałem o filmie, ponieważ dużo osób nie czyta książek i łatwiej przyswajają sobie filmy.
Osobiście uważam, że to działa, proste jest to, że jeśli naprawdę czegoś chcemy, ale robimy coś żeby to zmienić to tak się stanie.Mi wystarczy się na czymś naprawdę skoncentrować i to osiągam. Gorzej z wyborem trafnych celi, nieraz ten wybór jest cięzki.
Czy to świat jest zły, czy my ?
dziun - Audiobooki
Ebooki po Polsku -dla ludzi o otwartych umysłach.

Wiara_w_Pana
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:31
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: totutotam

Re: The Secret?

#6 Post autor: Wiara_w_Pana » czwartek, 23 grudnia 2010, 02:51

Znalazłem tą książkę, początek trochę mnie zniechęcił( za dużo obcych pojęć), za bardzo dla mnie był niezrozumiały. Po przeczytaniu kilkunastu stron, wszystko zaczęło się układać. Szczerze to cięzko było mi się od niej oderwać;] ale jutro też jest dzień. Według mnie już po przeczytaniu 15 stron, mogę śmiało stwierdzić, że więcej wyniosę/ wyniosłem z tej książki. Wydaje mi się, że dobrze się stało, że dopiero po przeczytaniu wielu innych lektur z podobnego gatunku, trafiłem na drogę do znalezienia tej. Wcześniej pewnie bym jej nie pojął , bądź nie zdał sobie sprawy na poważnie z informacji. Dzięki i pozdrawiam.
Czy to świat jest zły, czy my ?
dziun - Audiobooki
Ebooki po Polsku -dla ludzi o otwartych umysłach.

Pampon
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:55

Re: The Secret?

#7 Post autor: Pampon » niedziela, 26 grudnia 2010, 17:23

Znam książkę! :D
Polecam, chociaż na te kilka dni pozytywnego nastroju. Z doświadczenia wiem, ze na lepsze efekty trzeba w tym wypadku zapracować. Dla chcącego nic trudnego.

Ale i tak najbardziej demotywująca była sytuacja, w której poleciłam książce mojej przyjaciółce-Czwórce, a ona po moim 15 minutowym monologu, podekscytowaniu i zachętach zareagowała następująco:
wzięła książkę z niesmakiem -> wyśmiała -> powiedziała 'nie jestem naiwna, i tak nie pomoże' -> oddała -> popadła w jeszcze większego doła

Żyć, nie umierać :roll:

Dlatego, drogie Czwórki, nie zniechęcajcie się.

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Secret?

#8 Post autor: Ramza » niedziela, 26 grudnia 2010, 18:11

Hm..książkę poleciła mi kolażanka i bardzo jej jestem wdzięczny :D Spodobała mi się (książka ;P) i potem sam ją innym polecałem.
Zawiera sporo więcej informacji niż zostało to pokazane w filmie i przyznam, że podczas czytania dość mocno się w to wszystko wkręciłem :wink: a też jestem 4 :roll:
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: The Secret?

#9 Post autor: Zielony smok » niedziela, 26 grudnia 2010, 20:13

Dwie nieciekawe ,,secretowe historie" made in USA -Ku przestrodze - jeśli kto umie czytać po angielsku.

http://www.sciencebasedmedicine.org/?p=8745

http://www.cbsnews.com/8301-504083_162- ... 04083.html
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: The Secret?

#10 Post autor: kroplablekitu » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:17

Nie widziałam filmu : )
a poza tym mam zdolność łatwego materializowania większości rzeczy, które przyjdą mi do głowy, tylko potem wszystko zaprzepaszczam, więc prawa przyciągania nawet jeśli super działają - i tak nic mi nie dają. Punkt wyjścia jest ten sam - praca nad sobą.

Fajne są te linki podesłane przez Smoka. Były badania, z których wyniakało,. że osoby w depresji popełniają mniej błędów i są bardziej realistyczne niż osoby w manii. Czyli ktoś po cudownych szkoleniach, trtansferingach i pierwszych sukcesach może poczuć się jak młody bóg - i ciekawe jak długo.. Ten przypadek z panem od sweat lodge jest wg mnie znamienny... To, co zrobił, to jawne niedopatrzenie, a nie pech lub zły los. Nie jest trudno doczytać albo w USA iść do praktyków i dowiedzieć się, jak to zrobić bezpiecznie. Tym bardziej szokuje, że to zaniedbano, i pytanie, co się działo w głowie takiego człowieka, że po prostu zignorował oczywiste zagrożenia.

Acha i świetny jest pomysł aby podczas oglądania tych lub innych hiper zachęcających materiałów o transferingu rzeczywistości itd. stosować jedncześnie metodę EFT - naprawdę super : )
Nie wiem czy ktoś podawał linka do całego zestawu EFT na youtube - proste i działa http://www.youtube.com/watch?v=aQp0kA5a5OI. Wg mnie może być tak, że bez takiej pracy część rewolucyjnych wiadomości przyswoimy tylko zewnętrznie, ale wewnętrznie wciąż nie będziemy ich akceptować. NA skutek tego rezultat może być tragiczny - coś się podzieje, ale potem jak łupnie, to nie będzie wiadomo, co zbierać (znowu przypadek pana od sweat lodge)
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: The Secret?

#11 Post autor: Snufkin » wtorek, 28 grudnia 2010, 17:41

Kolega SD mnie zaciekawił. Znowu będę musiał poświęcić czas na sprawdzenie WTF.
Mimo wszystko dla ludzi zainteresowanych ezoteryką - nie polecam żadnych amerykańskich książek czy filmów. Straszna komercja i tandeta. Takie 'bestsellery' jak Secret nie trafiają do takich ludzi jak ja.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: The Secret?

#12 Post autor: Ramza » wtorek, 28 grudnia 2010, 18:43

Sposób w jaki ukazywane są w Ameryce całe te systemy "czynienia cudów" też mnie razi..jakby był sztuczny i rzeczywiście nadmuchany możliwością zbicia grubej kasy
Przypomina mi to nieco programy o nawiedzanych domach, gdzie podobno straszy czyjś duch, gdzie w materiale filmowym wrzucane są wstawki, na których filmuje się domowników nawiedzonego miejsca noktowizorami, podkłada dźwięki, efekty świetlne itp. Tworzy się całą otoczkę koloryzującą rzeczywistość co sprawia, że całość traci na wiarygodności..
..sama wizja, że takie narzędzie jak Sekret może działać jest przyjemna, ale ciężko dać mi jej wiarę. Po prostu mam co do tego wątpliwości

Co do "Transferingu rzeczywistości" czy można znaleźć jakieś książki i nieco bardziej szczegółowe dane na ten temat po polsku? I czy bardzo różni się to od "Sekretu"?
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: The Secret?

#13 Post autor: Zielony smok » wtorek, 28 grudnia 2010, 20:37

Dziwny proces rozgrywa się na naszych oczach jeśli chodzi o cywilizację zachodnia. Kościoły chrześcijańskie jako instytucje więdną, słabnie wiara w Boga lub przynajmniej pewne dogmaty. Pojęcie grzechu zanika lub się relatywizuje. Czyżby tryumf racjonalizmu i nauki? A gdzie tam.....W miejsce instytucjonalnej religii tego pojawia się w ramach tęsknoty człowieka za metafizyka komercja typu ,,Secret" czyli jak jak już kupisz książkę i ów sekret z kart jej poznasz poznasz, ,,zrobisz sobie dobrze przy pomocy ..umysłu mocy" i umiejętnie stosowanej metafizyki " umiejętnie wykorzystując ,,przyciaganie kosmiczne, moc Wszechświata vel Universum czy Bóg wie co jeszcze polane w wonny sosie z fizyki kwantowej".
Jest całe multum tego typu ksiązek oferujących wiedzę wygodna, bezwysiłkową, uproszczoną, okrojona dla komercyjnych potrzeb - produkt ma ładnie się prezentować.
Uważam że jest coś w ,,prawie przyciągania", ale z,, Sekretem" nie ma to wiele wspólnego.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: The Secret?

#14 Post autor: SuperDurson » wtorek, 28 grudnia 2010, 20:47

Smoku - dla mnie to jest fascynujące, że tajemna od wieków wiedza ot tak po prostu wypływa na powierzchnię powszechnej dostępności.. DLA KAŻDEGO.. i jednocześnie jest to przerażające, bo oznacza, że wiedza ta nie ma wcale wartości, bez umiejętności jej wykorzystania..

..bez rzetelnego treningu..

..bo sprzedaje się wciąż teorię - a praktyka, pozostaje indywidualną praktyką..

To tak jak możesz znać doskonale prawa matematyki i ekonomii, wiedzieć na co zwracać uwagę, czym się kierować i jednocześnie nie umieć wybrać najkorzystniejszej dla siebie oferty..
..bo to kwestia umiejętności, nie wiedzy.



Dla zainteresowanych:
Transerfing rzeczywistości - Vadim Zeland
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: The Secret?

#15 Post autor: Zielony smok » wtorek, 28 grudnia 2010, 20:58

The Secret w założeniu ma nam ściągnąć w życie coś dla nas fajnego. Dom, samochód, miłość prawdziwą. Praktyka - zdaniem autorów książki - usiąść i wyobrażać sobie, ze się to ma.
Wyobrażam sobie np. taką sytuację, ze przysłowiowa ,,kawałowa blondynka" przyciąga w swoje życie mocą wizualizacji przystojnego, inteligentnego, bogatego Księcia. Pytanko - a co w niej samej jest fajnego - ze zdoła go utrzymać?
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

ODPOWIEDZ