4 - idealny przyjaciel

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 4 - idealny przyjaciel

#61 Post autor: kangur » sobota, 8 czerwca 2013, 16:46

"Dobra, chodźmy gdzieś w końcu!"
haha, jaki ból, gdy wtedy siedem mówi ''sorry, ale teraz mi się nie chce" ;)



Ara
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 7 czerwca 2013, 15:53
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 4 - idealny przyjaciel

#62 Post autor: Ara » niedziela, 9 czerwca 2013, 23:13

kangur pisze:
"Dobra, chodźmy gdzieś w końcu!"
haha, jaki ból, gdy wtedy siedem mówi ''sorry, ale teraz mi się nie chce" ;)
Bez bicia przyznam, że po wysłuchaniu wszystkich obelg rzucanych na świat, które nawet z Siódemki ostatecznie wyssą ostatki energii, to się zdarza :mrgreen:

Ale wracając do Czwóreczek.
Coś w tym jest, że te czwórkowe typy albo wzajemnie się irytują, albo świetnie rozumieją.
Byłam kiedyś świadkiem wyżalania się zaprzyjaźnionych ze sobą 4w5 - one w ogóle się nie pocieszały.
Po prostu siedziały naprzeciw siebie, wyrzucały z siebie żale i potakiwały ze zrozumieniem głową jak pieski na tylniej szybie samochodu.
I tak przez 3 godziny. Tak mnie to zafascynowało, że aż przyniosłam sobie chipsy na ten seans :P

KazekageGaara1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 22 września 2013, 17:11

Re: 4 - idealny przyjaciel

#63 Post autor: KazekageGaara1 » wtorek, 24 września 2013, 20:17

Temat o przyjazni wiec tu zapytam.. czy Sadzicie ze macie prawdziwych przyjaciół? czujecie TO? Ja na przyklad w głębi siebie sądzę ze nie mam, wiecznie samotny, choć w tłumie, usmiecha sie czasami do innych ale nie czuje bliskości, ciepła, wsparcia od nich, jakby wiecznie czegoś brakowało.. tez tak macie? (4w5)

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4 - idealny przyjaciel

#64 Post autor: dokladna » środa, 25 września 2013, 12:36

KazekageGaara1 pisze:Temat o przyjazni wiec tu zapytam.. czy Sadzicie ze macie prawdziwych przyjaciół? czujecie TO? Ja na przyklad w głębi siebie sądzę ze nie mam, wiecznie samotny, choć w tłumie, usmiecha sie czasami do innych ale nie czuje bliskości, ciepła, wsparcia od nich, jakby wiecznie czegoś brakowało.. tez tak macie? (4w5)
dokładnie tak mam.
nie mam prawdziwych przyjaciół. ciągle czegoś brakuje w relacji, albo wsparcia, albo zrozumienia, albo wspólnego spojrzenia na najważniejsze sprawy, bezustannie jest coś co za bardzo różni mnie od danej osoby. czasem jakby olśnienie, ale zaraz okazuje się , że to "pomyłka". hm zapoznajmy się :D ;)
4w5

KazekageGaara1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 22 września 2013, 17:11

Re: 4 - idealny przyjaciel

#65 Post autor: KazekageGaara1 » środa, 25 września 2013, 16:28

Hm może... :) tylko od razu ostrzegam. myślę ze to z mojej winy bo boję sie otworzyć na innych ludzi. dlatego wolę pisać zamiast mówić :p tak łatwiej... :)

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4 - idealny przyjaciel

#66 Post autor: dokladna » czwartek, 26 września 2013, 10:45

KazekageGaara1 pisze:Hm może... :) tylko od razu ostrzegam. myślę ze to z mojej winy bo boję sie otworzyć na innych ludzi. dlatego wolę pisać zamiast mówić :p tak łatwiej... :)
może to żadna odpowiedź :P
4w5

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 - idealny przyjaciel

#67 Post autor: sor » czwartek, 26 września 2013, 11:34

dokladna pisze:
KazekageGaara1 pisze:Temat o przyjazni wiec tu zapytam.. czy Sadzicie ze macie prawdziwych przyjaciół? czujecie TO? Ja na przyklad w głębi siebie sądzę ze nie mam, wiecznie samotny, choć w tłumie, usmiecha sie czasami do innych ale nie czuje bliskości, ciepła, wsparcia od nich, jakby wiecznie czegoś brakowało.. tez tak macie? (4w5)
dokładnie tak mam.
nie mam prawdziwych przyjaciół. ciągle czegoś brakuje w relacji, albo wsparcia, albo zrozumienia, albo wspólnego spojrzenia na najważniejsze sprawy, bezustannie jest coś co za bardzo różni mnie od danej osoby. czasem jakby olśnienie, ale zaraz okazuje się , że to "pomyłka". hm zapoznajmy się :D ;)
A wiecie co ja Wam powiem? Jestem Piątką(chłopak) i moją najlepszą przyjaciółką jest Siódemka (dziewczyna). Nigdy nie byliśmy ze sobą, ale się przyjaźnimy. Docieraliśmy się przez kilka lat znajomości i dopiero od niedawna bardzo dobrze się nawzajem rozumiemy. Wystarczy trochę chęci, zrozumienia i czasu :)
5w4 ISTJ

KazekageGaara1
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 22 września 2013, 17:11

Re: 4 - idealny przyjaciel

#68 Post autor: KazekageGaara1 » czwartek, 26 września 2013, 20:03

"Jestem piątką(chłopak)"- i więcej nie trzeba. miedzy 4w5 a 5w4 jest chyba jednak jakaś różnica... :P Właśnie o to chodzi, nie rozumiesz tego jak się z tym czujemy, jak się w ogóle czujemy, to tak jakby "pomylić niebo z gwiazdami odbitymi na powierzchni błękitnego stawu".

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4 - idealny przyjaciel

#69 Post autor: sor » czwartek, 26 września 2013, 23:17

KazekageGaara1 pisze:"Jestem piątką(chłopak)"- i więcej nie trzeba. miedzy 4w5 a 5w4 jest chyba jednak jakaś różnica... :P Właśnie o to chodzi, nie rozumiesz tego jak się z tym czujemy, jak się w ogóle czujemy, to tak jakby "pomylić niebo z gwiazdami odbitymi na powierzchni błękitnego stawu".
Chyba się nie zrozumieliśmy, albo nadal Was nie rozumiem. Moja wypowiedź miała na celu przekazanie tego, że czasem potrzeba WIELU lat, aby dotrzeć się z przyjacielem i dobrze się z nim czuć. Czy w takim razie Ty twierdzisz, że 4w5 nie jest w stanie znaleźć przyjaciela?
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: 4 - idealny przyjaciel

#70 Post autor: Yarpen_Zigrin » poniedziałek, 30 września 2013, 22:51

Odpuść, to 4, taki typ emo, których nikt nie rozumie, bo oni są wyjątkowi :)

Przepraszam Was za to 4, ale to wręcz od was bije + mam przyjaciela(takiego naj naj, przynajmniej on dla mnie, nie wiem czy on mnie uważa za naj naj przyjaciela) 4w5. Nie mamy takich samych poglądów, tym się nie martwcie to nie jest najważniejsze. Wszystko w przyjaźni to zażyłość, czas spędzony razem i na początku takie ogólne "dogadywanie się".
I przede wszystkim nie szukać, nie myśleć za dużo nad tym czy on się nadaje, a on nie. Co ma być to będzie.

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4 - idealny przyjaciel

#71 Post autor: dokladna » niedziela, 6 października 2013, 10:36

Yarpen_Zigrin pisze:Wszystko w przyjaźni to zażyłość, czas spędzony razem i na początku takie ogólne "dogadywanie się".
druga osoba nie musi mieć takich samych poglądów, bo nie o to chodzi w przyjaźni..właśnie tej zażyłości ciągle brak. wszystko było/jest zbyt luźne/powierzchowne-->brak głębi, nie liczę kumplowania się z jedną osobą w podstawówce.. 100lat temu, więc ja tutaj nie tragizuję tylko mówię wprost jak jest.
4w5

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: 4 - idealny przyjaciel

#72 Post autor: Enturie » poniedziałek, 7 października 2013, 12:44

@dokladna, jak rozumiesz tę "głębie" w relacjach?

Prawdę mówiąc, odnoszę czasem wrażenie, że ludzie mają zbyt duże wymagania wobec innych, a zapominają, że to od siebie powinno się wymagać najwięcej.
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4 - idealny przyjaciel

#73 Post autor: dokladna » wtorek, 8 października 2013, 14:06

.. wtedy kiedy mogę liczyć na tę osobę w razie gorszych dni, kiedy mogę zadzwonić nawet w środku nocy kiedy dzieje się źle,a osoba ta wysłucha mnie i od serca doradzi. nie zbywa tekstem "pogadamy jutro" albo "no no a wiesz u mnie to...". kiedy wiem, że cokolwiek nie powiem (dla mnie poważniejszego) nie zostanę wyśmiana a potraktowana z szacunkiem. nie wiem jak to dokładniej opisać, ale chodzi o świadomość, że w każdej chwili kiedy potrzebuję.. będzie. i nie chodzi o ciucianie smsów codziennie czy spotykanie się.. to może być telefoniczny bądź "realny" kontakt nawet co 2 tygodnie. oczywiście w zamian oferuję to samo, oferuję bardzo wiele.
4w5

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: 4 - idealny przyjaciel

#74 Post autor: Magiliana » wtorek, 15 października 2013, 18:37

Enturie pisze:Prawdę mówiąc, odnoszę czasem wrażenie, że ludzie mają zbyt duże wymagania wobec innych, a zapominają, że to od siebie powinno się wymagać najwięcej.
Dobrze napisane. Ludzie często o tym zapominają. Sama kiedyś irytowałam się tym, że niektórzy nie potrafią angażować się w przyjaźń, ale z czasem coraz częściej uświadamiałam sobie, że przecież skoro ja od nich wymagam czegoś, to sma z siebie tez mogłabym coś dać...
4 mogą mieć z tym mały problem - oczywiście nie twierdzę, że wszystkie 4, żeby nie było :D, bo mają tendencję do silnego koncentrowania się na swoich odczuciach i swoim wnętrzu, w ten sposób nie biorąc pod uwagę punktu widzenia innej osoby.
Żeby było zabawniej, moją najlepszą przyjaciółką z czasów ginmnazjum i liceum była 4w5, natomiast moja kuzynka (z którą przez większość czasu miałam i mam dobry kontakt) jest 4w3.
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

ODPOWIEDZ