Wolność

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Wolność

#46 Post autor: OMG » sobota, 2 stycznia 2010, 22:17

Hmm Wolność? Gdybym nie był punkiem nie wypowiedziałbym się tutaj :d Ale jestem i się wypowiem :D

Nie lubię ograniczeń. Anarchia - Dla was to coś z bezprawiem, zadyma, całkowita rozróba. NIE! anarchia jest to ruch przeciwko przemocy(anarchia bez pacyfizmu to nie anarchia). Nie jestem jakimś JP-kiem :D W anarchii ludzie są uczciwi, nic nie kradną itd. tzn. Utopia.

Powiesz, że ktoś kto wierzy w anarchie ten idiota, debil itd.? A kto mi zabroni marzyć?:)


Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Wolność

#47 Post autor: Rilla » środa, 6 stycznia 2010, 00:33

Zielony smoku, gdzie ty te wszystkie cytaty, przypowieści, fragmenty wynajdujesz? Ta przypowieść jest bezbłędna. Tak, w pewnym sensie "Enneagram jest studiowaniem natury ogrodzenia".
OMG pisze:Anarchia - Dla was to coś z bezprawiem, zadyma, całkowita rozróba. NIE! anarchia jest to ruch przeciwko przemocy(anarchia bez pacyfizmu to nie anarchia). Nie jestem jakimś JP-kiem :D W anarchii ludzie są uczciwi, nic nie kradną itd. tzn. Utopia.
Anarchia to utopia dla mnie nieprzyjemna. Wolność- tak, ale zdecydowanie nie w takim jej rozumowaniu. Anarchia łączy się z bezprawiem, bo nie uznaje wszelkich autorytetów, sprzeciwia się istocie państwa. Może wizja współpracy bez ograniczeń całej ludzkości w jednym duchu jest na swój sposób piękna, ale w takim świecie narody straciłyby swoją tożsamość. Brak tożsamości narodu jest jak brak pamięci indywidualnego człowieka. A anarchizm indywidualistyczny to dla mnie wręcz horror- odrzucić ideę społeczeństwa, rodziny, religii, bo rzekomo to ogranicza?
Anarchiści za bardzo przesadzają i dramatyzują według mojej opinii. Zamiast snuć idealistyczne wizje, mogliby pomyśleć, co mogą zmienić w sobie, by zaznać namiastkę wolności, by się zbliżyć do prawdziwej wolności.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ