Płeć

Wiadomość
Autor
Natalia
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2007, 17:02
Lokalizacja: Ciemnogród

#31 Post autor: Natalia » niedziela, 7 stycznia 2007, 23:00

<zagląda pod bluzkę> Zdecydowanie jestem płci pięknej. Równie zdecydowanie mi to odpowiada. :wink: To chyba wszystko, co mogłabym powiedzieć w tym temacie. Chociaż ... Ciekawie byłoby, "gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień ... "



Awatar użytkownika
NYCTEA
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 23:39

#32 Post autor: NYCTEA » środa, 10 stycznia 2007, 00:06

Comfortably Numb, odczuwasz niechęć do tego tematu? Ani razu się w nim nie wypowiedziałaś..

Mnie zastanawiają poglądy dotyczące płci Korwina-Mikke. Link podany wcześniej przez osobnika o nicku nobody: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,7601 ... &startsz=x
Z wieloma rzeczami się zgodzę, ale jak dla mnie za bardzo zajeżdżają jego opinie męską wyższością, a na to się nie godzę. Trochę to tendencyjne myślenie, że skoro kobiety mają lepszą pamięć, to widocznie nadrabiają nią inteligencję. Na podstwie rezonansu magnetycznego mózgu stwierdzono, że np. w czasie bezpośredniej rozmowy w mózgu kobiety uaktywniają się od 14 do 16 głównych obszarów na obu półkulach, u mężczyzny 4 do 7. Kobiety potrafią przetwarzać kilka informacji jednocześnie.

Wyciąganie wniosków na razie pozostawiam Wam, bo aktualnie nie mam czasu..
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2007, 20:42 przez NYCTEA, łącznie zmieniany 1 raz.
4w5&INTP

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#33 Post autor: ktośtam » środa, 10 stycznia 2007, 15:06

Korwin-Mikke ma czasami dosyć "dziwne" poglądy ;)
Na podstwie rezonansu magnetycznego mózgu stwierdzono, że np. w czasie bezpośredniej rozmowy w mózgu kobiety uaktywniają się od 14 do 16 głównych obszarów na obu półkulach, u mężczyzny 4 do 7. Kobiety potrafią przetwarzać kilka informacji jednocześnie.
I co to oznacza?

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#34 Post autor: tzlm » środa, 10 stycznia 2007, 15:11

ktośtam pisze:Korwin-Mikke ma czasami dosyć "dziwne" poglądy ;)
Na podstwie rezonansu magnetycznego mózgu stwierdzono, że np. w czasie bezpośredniej rozmowy w mózgu kobiety uaktywniają się od 14 do 16 głównych obszarów na obu półkulach, u mężczyzny 4 do 7. Kobiety potrafią przetwarzać kilka informacji jednocześnie.
I co to oznacza?
Pozwól, że wytłumaczę za kogoś. Oznacza to, że większość kobiet ma podzielność uwagi. Na WDŻWR nawet mieliśmy o tym, mężczyzna zazwyczaj skupia się na jednej czynności, kobieta zaś potrafi połączyć kilka, czytanie z oglądaniem telewizji i mieszaniem gotującej się zupy. Tak to wygląda w teorii. A w rozmowie jest podobnie, kobieta jest lepsza w kojarzeniu faktów.

A Mikke rzeczywiście, ma ładną muszkę.

M*
Posty: 209
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 15:41
Lokalizacja: Kraków

#35 Post autor: M* » środa, 10 stycznia 2007, 15:16

Notabene kobiety posiadają w mózgu więcej połączeń nerwowych niż mężczyźni (z tego wynika ta podzielność uwagi- de facto nie istnieje coś takiego jak podzielność, tylko bardzo szybkie przeskakiwanie uwagi między jednocześnie robionymi czynnościami- tu przydaje się więcej tych połączeń).
4w3, ENTP

Awatar użytkownika
blu
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 8 lutego 2007, 22:30
Lokalizacja: katowice/kraków

#36 Post autor: blu » piątek, 9 lutego 2007, 17:59

też jestem 'śmierdzącym i owłosionym' facetem :lol: nie przeszkadza mi to na co dzień, ale... :D wolałbym być dziewczyną ;p (od urodzenia)
4w5 :( & :D

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#37 Post autor: Basketcase » piątek, 9 lutego 2007, 18:19

Robię test Global 3.

W pierwszym wyniku: Female Cliche: 50%.

Po kilku dniach robię test ponownie.

Wynik? Female Cliche: 83%

Głupie, głupie Y :(
Obrazek

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#38 Post autor: SenSorry » piątek, 9 lutego 2007, 19:46

Nom, co najmniej dziwne. W opisie "female cliche" jest napisane, że jeżeli ktoś ma wysoki poziom to znaczy ze lubi się podobać innym swoim wyglądem. Maluje się i ubiera modnie... Chyba z tym testem jest coś nie tak.
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#39 Post autor: Basketcase » piątek, 9 lutego 2007, 20:43

Czemu nie tak? Skąd wiesz, że właśnie taki nie jestem?
Obrazek

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#40 Post autor: SenSorry » piątek, 9 lutego 2007, 22:20

Mam od Ciebie o połowę mniej "female cliche" i moja kobieca intuicja mi to podpowiada :P A tak w ogóle to miałam być Andrzejem.

Edit:
uses their looks to get what they want, more into shopping than hiking, likes to wear tight fitting clothing, likes to wear makeup, believes looking good is more important than comfort, experiences the feeling of envy frequently, emotional, does not like to dress plainly, cares about how they look to others, physically weak, likes to dress provocatively, takes notice of people's teeth, keeps up an appearance, likely to have kept a journal, believes they get what they want because of how they look, prefers the tv show Friends to Seinfeld, feels best when others find them physically attractive, seductive, prefers attractive design over good engineering, fears being unwanted or unworthy of love, swayed by emotions
Te cechy opisują "female cliche". W takim razie które do Ciebie pasują?
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#41 Post autor: Basketcase » sobota, 10 lutego 2007, 03:30

likes to wear tight fitting clothing, believes looking good is more important than comfort, experiences the feeling of envy frequently, emotional, does not like to dress plainly, cares about how they look to others, physically weak, likes to dress provocatively, takes notice of people's teeth, keeps up an appearance, likely to have kept a journal, believes they get what they want because of how they look, feels best when others find them physically attractive, prefers attractive design over good engineering, fears being unwanted or unworthy of love, swayed by emotions
Podobnie jak blu wolałbym być dziewczyną, ale od urodzenia.
Obrazek

hab
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 12:18

#42 Post autor: hab » sobota, 10 lutego 2007, 13:42

Jestem babskim facetem, czyli nie jestem wystarczająco męski jak na prawdziwego męszczyznę (wrażliwy, rozczulający się itp.).
Kocham być facetem (cieszę się, że czoć trochę nim jestem). Zawsze dążę do prawdziwej męskości.
Chciałbym goły popatrzeć w lustro i zobaczyć siebie męskim męszcyzną, czyli: ciężkiego, umięśnionego, twardego itp.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#43 Post autor: Gabriel » sobota, 10 lutego 2007, 15:09

Mało trafny ten test. Extraversion 43% Dawałbym więcej.
Female cliche 10% Tu bym dawał conajmniej z 30%.
To mnie cieszy :D
Individuality 83%
Sexuality 83%
Physical security 83%
Physical fitness 84%
Adventurousness 83%
Conflict seeking 83%

To śmieszy:
Mystical 83%

A tego się spodziewałem
Hypersensitivity 83%
Paranoia 83%
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

hab
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 12:18

#44 Post autor: hab » sobota, 10 lutego 2007, 18:49

O jaki test chodzi? Jest też w języku polskim? Też sobie go zrobię. Podajcie stronę internetową.

Awatar użytkownika
Comfortably Numb
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 16:51

#45 Post autor: Comfortably Numb » sobota, 10 lutego 2007, 19:05

Czy gdy myślicie o " co by było gdybym miał/miała przeciwną płeć" chcielibyście zostawić swój charakter takim, jaki jest teraz, czy stworzyć coś, co pasowało by do wspaniałego wizerunku danej osoby?

Płeć uwiera....
A potem jest jeszcze nienawiść do ciala, do stereotypów, które się ciągną i ciągną i ciągną za Tobą, i tego, jaki/jaka powinieneś/powinnaś być jako dziewczyna/chłopiec.

Takie przypadkowe opakowanie, ta płeć. Dla przetrwania gatunku.

Basketcase napisał:
Podobnie jak blu wolałbym być dziewczyną, ale od urodzenia.
[/quote]

Daltego, że trudno jest być facetem z pogranicza?
To miara stereotypów.
See you on a Dark Side of a Moon.

ODPOWIEDZ