Zjawiska paranormalne (Tylko 4)

Jakie masz podejście do zjawisko paranormalnych?

Tak wierzę w część z nich i byłem ich naocznym świadkiem.
32
25%
Tak wierzę w część z nich ale nie byłem ich naocznym świadkiem.
60
47%
Nie zastanawiałem się nad tym.
6
5%
Nie wierzę w te zjawiska.
13
10%
Porwali mnie kosmici i robili na mnie badania naukowe.
18
14%
 
Liczba głosów: 129

Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#46 Post autor: Perwik » niedziela, 30 listopada 2008, 00:47

:lol: :lol: :lol:

"skoro tylu uwierzyło czy może to być nieprawda ?"

:DDDDD dobre :)

nie trzeba kończyć psychologii czy socjologii, żeby wiedzieć, że ludzie jako społeczność, jest bardzo podatna na tego typu manipulacje. IQ tłumu równe jest zeru. no niestety, to jest syndrom nie tylko dzisiejszych czasów, ale dziś za pomocą środków masowego przekazu, ale także za pomocą kościoła czy szkoły, manipulacja jest konsekwentnie i niestety skutecznie wprowadzana.

edit:
impos animi pisze: Mam wrażenie, że ta cała wypowiedź sobie przeczy. Oczywiście mogłabym to wykazać, ale mi się nie chce, więc uznajmy to za zakończenie ;p

Dzięki Perwik za wyrozumiałość. Niech Ci Moc w tańcu wynagrodzi ;p
nie mogłabyś, bo jest logiczna

i dziękuję :) przyda się



Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#47 Post autor: e7th04sh » niedziela, 30 listopada 2008, 01:49

widzisz Perwolu, wyprałeś opowiadanie z tego, o co w nim chodziło ;]

poczytaj sobie wszystkie, nie pamiętam już które są dla Ciebie dobre ;p
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#48 Post autor: Zoidie » niedziela, 30 listopada 2008, 10:51

Perwik pisze:zjawiska paranormalne - hahahahahaha
Znaczy? Że niby wszystko zostało już odkryte, wytłumaczone i opisane?

Co do mnie - z zasady nie wykluczam praktycznie żadnej opcji.
Pozaziemskie cywilizacje jak najbardziej tak, aczkolwiek niekoniecznie w związku z wszelkimi kręgami, Roswell itp - nie wnikam w takie historie. Absurdem jednak byłoby uważać, że we wszechświecie życie istnieje jedynie na mikroskopijnej Ziemi.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#49 Post autor: impos animi » niedziela, 30 listopada 2008, 13:48

Generalnie to myślę, że Perwik jest wysłannikiem jednej z odległych planet i ma misje wmawiania nam, że rzeczy, które się filozofom nie śniły nie istnieją, żeby uśpić naszą czujność, aby w odpowiednim momencie nas zaatakować i przejąć władzę na Ziemi. Wystarczy spojrzeć na jego avatar, od razu widać, że kosmita.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#50 Post autor: Zoidie » niedziela, 30 listopada 2008, 13:58

Od tego są pacyfiści i ich postulaty rozbrojeniowe. "Simpsonów" nie oglądałaś? :P

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#51 Post autor: impos animi » niedziela, 30 listopada 2008, 13:58

Nie ;p
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#52 Post autor: Zoidie » niedziela, 30 listopada 2008, 14:04

Czasami to widać :lol:

A tak poważnie to polecam. Podobnie "South Park", "Family guy", "Futurama"... Chwilka ściągania, a korzyści bezcenne, zwłaszcza dla Czwórek ;) Głównie o dystans chodzi.

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#53 Post autor: e7th04sh » niedziela, 30 listopada 2008, 15:20

American Dad
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#54 Post autor: Zoidie » niedziela, 30 listopada 2008, 15:34

Celowo pominąłem, akurat ten serial częściej załamuje niż bawi ;)
W sumie przydałby się temat w HP o amerykańskich animacjach...
Żeby już tutaj nie robić offa.

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#55 Post autor: e7th04sh » niedziela, 30 listopada 2008, 16:33

Nie zgadzam się, American Dad jest obecnie na 4 sezonie, Family Guy na 7, i sprawdza się tu zasada, że pierwszy sezon najlepszy.

Chociaż najnowsze odcinki FG dają jakąś nadzieję.

Oh, and by the way, did you hear?
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#56 Post autor: Perwik » niedziela, 30 listopada 2008, 19:46

Zoidie pisze: Znaczy? Że niby wszystko zostało już odkryte, wytłumaczone i opisane?
oczywiście że nie. ale nie można tego nazwać paranormalnym, tylko dlatego, że tego nie rozumiemy. ktoś rozumie czym jest czas ? i nie chodzi o ziemski upływ godzin etc. nie sądzę. ale nie jest jakoś podawany jako zjawisko paranormalne. bo zjawiska paranormalne są tak nazywane dla tych, którzy szukają jakichś tanich sensacji i podniety. w sumie lepiej żeby jarali się tym, niż np takimi rzeczami jak są na rottenie :/
widzisz Perwolu, wyprałeś opowiadanie z tego, o co w nim chodziło ;]
w moim rozumowaniu, znając pewne zasady kierujące tłumem, właśnie chodziło o to o czym napisałem wyżej.
a to, że takie bzdurne opowiadania mają dawać nadzieję, to ok, ale ja nadziei nie potrzebuję. przynajmniej nie TAKIEJ. :)
Generalnie to myślę, że Perwik jest wysłannikiem jednej z odległych planet i ma misje wmawiania nam, że rzeczy, które się filozofom nie śniły nie istnieją, żeby uśpić naszą czujność, aby w odpowiednim momencie nas zaatakować i przejąć władzę na Ziemi. Wystarczy spojrzeć na jego avatar, od razu widać, że kosmita.
no wreszcie ktoś mnie rozszyfrował. :P w sumie już dawno temu obczaiła to elkora i milion innych osób, ale co tam :P

tylko jedna uwaga, mój avatar, to zdjęcie z moich pierwszych dni pobytu na Waszej planecie, chciałem Was w spokoju poobserwować, więc przebrałem się za masło. niestety okazało się, że masło wygląda troszeczkę inaczej. :(

Konspiratorka
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 17:50

#57 Post autor: Konspiratorka » poniedziałek, 15 grudnia 2008, 20:00

Zjawiska paranormalne... Żyjemy dzisiaj tym samym życiem? Udowodnij! To, że pamiętasz, co robiłeś wczoraj, przedwczoraj, dwa lata temu, piętnaście, to żaden dowód. Nie ma czegoś takiego jak paranormalne i nie będzie dopóki nie wiemy co, jak, gdzie, kto. Nie będzie dopóki nie wiemy co jest normalne, co być powinno, co jest najważniejsze. Itd...

Awatar użytkownika
Rose_22
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2008, 16:41
Lokalizacja: Z komputera ;)

#58 Post autor: Rose_22 » środa, 17 grudnia 2008, 13:53

Hm... Czy to takie paranormalne?! Mój przypadek dotyczy raczej czegoś w rodzaju wizji. KIlka razy miałam przypadek który nazywam "Historia się powtarza". Np. ostatnio byłam z mamą u jakiejś jej znajomej. Widziałam ją i jej dom po raz pierwszy. Wchodziłam do salonu a pani mówi : "Proszę, wejdźcie." i pokazuje na sofę i na stolik, a na stoliku stoi biały wazonik z niebieskimi kwiatami. Wtedy sobie skojarzyłam że widziałam w głowie ten wazonik i słyszałam identyczny głos : "proszę wejdźcie" ale nie wtedy tej pani nie widziałam bo moimi oczami patrzyłam akurat na pokój. I zawsze kiedy mam takie momenty nasuwa mi się myśl że to się chyba powtarza. Wtedy jakoś dziwnie się czuję. Naprawdę mam takie uczucie że kiedyś coś takiego widziałam albo słyszałam! A wy mieliscie kiedyś właśnie takie przypadki?
-> 4w5 lub 5w4 (któż to wie?!)
-> INFj - Humanista
-> Melancholik (inaczej : Sentymentalny)
Charakterek, nie ma co ;).

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#59 Post autor: Szopa » środa, 17 grudnia 2008, 14:02

Paranormalne były moje narodziny. :o
Ha! :lol:

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#60 Post autor: Rilla » środa, 17 grudnia 2008, 14:19

Rose_22 pisze:. (...) I zawsze kiedy mam takie momenty nasuwa mi się myśl że to się chyba powtarza. Wtedy jakoś dziwnie się czuję. Naprawdę mam takie uczucie że kiedyś coś takiego widziałam albo słyszałam! A wy mieliscie kiedyś właśnie takie przypadki?
Takie sytuacje zdarzają mi się tak często, że jest to dla mnie normalne. To nazywa się Déjà vu
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ