Stosunek Czwórek do pieniędzy

Wiadomość
Autor
Mikiks
Posty: 65
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 19:03

#61 Post autor: Mikiks » czwartek, 2 sierpnia 2007, 12:27

Bardzo lubię pieniądze. Jestem skąpy. Gdy wydam za dużo niepotrzebnie, jestem wściekły. Gdy uda mi się korzystny zakup, jestem wniebowzięty. Tak, mam słabość do pieniędzy, ale przekupić bym się nie dał.



Awatar użytkownika
donbucho
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 12:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Pieniądzę

#62 Post autor: donbucho » sobota, 1 grudnia 2007, 13:43

Kiedyś nie rozumiałem tego, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak przekonałem się, że to prawda, po tym jak dostałem trochę gotówki. Ucieszyłem się z tego powodu, ale usiadłem, i zacząłem się zastanawiać. Zrozumiałem, że co z tego, mogę sobie kupić parę nowych rzeczy, ale one na chwilę poprawią samopoczucie, nie dadzą nie wiadomo jakich profitów.
Mój obecny stosunek do pieniędzy jest taki, że:
potrzebne są aby móc co jeść, ale nie do obżarstwa, potrzebne są, aby móc się ciepło ubrać, ale nie żeby od razu kupować koszulę za 10000zł itd.

Fajnie jest mieć z kim wydać zarobione pieniądze, oczywiście jeśli druga osoba Cię nie wykorzystuje.

Fajnie mieć kasę na kwiatek dla ukochanej osoby, bilet do kina we dwoje, na cappuccino, na dobrą książkę, czy płytę, lub koncert :)
4/5 (nie)stety

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#63 Post autor: mith » sobota, 1 grudnia 2007, 13:57

Mi pieniędzy nigdy nie brakowało jednak nigdy nie dawały mi szczęścia ..
Wolałbym już być biedny ale być inny niż jestem i mieć kogoś.... :cry:
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
donbucho
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 12:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#64 Post autor: donbucho » sobota, 1 grudnia 2007, 14:42

w mniej lub większy stopniu Cię rozumiem
4/5 (nie)stety

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#65 Post autor: sarnandynka » sobota, 1 grudnia 2007, 14:54

Mam zadziwiająco rozsądny stosunek do pieniędzy. :D

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#66 Post autor: Eruantalon » sobota, 1 grudnia 2007, 15:56

Pieniądze to co najwyżej środek, na pewno nie cel.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Graham
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 21:13
Lokalizacja: miejsce na oryginalną odpowiedź dotyczącą lokalizacji

#67 Post autor: Graham » sobota, 1 grudnia 2007, 16:31

Lubię miec pieniądze ale nie mam ich za często. Zwykle wydaje je na różne pierdoły i potem nie jestem w stanie sobie wytłumaczyc że wydałem 50 zł na różne napoje, kanapki w McDonald's albo magazyny i gazety. Głupota, ale tak już mam... Mam wielki talent do wydawania pieniędzy -co do grosza. Potrafię tak zorganizowac wydawanie, ze nie zostanie mi nawet 10 groszy. Za ostatnie 90 gr kupie 3 gumy do żucia tak żeby nie zostało mi już kompletnie nic. Nigdy nie mam drobnych :wink: Ale kocham poprostu kupowanie płyt, to jest mój ulubiony sposób pozbywania się pieniędzy 8)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#68 Post autor: Eruantalon » sobota, 1 grudnia 2007, 17:35

Głupota, ale tak już mam... Mam wielki talent do wydawania pieniędzy -co do grosza. Potrafię tak zorganizowac wydawanie, ze nie zostanie mi nawet 10 groszy. Za ostatnie 90 gr kupie 3 gumy do żucia tak żeby nie zostało mi już kompletnie nic. Nigdy nie mam drobnych Wink Ale kocham poprostu kupowanie płyt, to jest mój ulubiony sposób pozbywania się pieniędzy
No ja, zeby nie dopuscic wlasnie do takiego marnowania kasy na napoje i inne bzdety, stosuje dwie taktyki:

a) nie noze wiecej niz pare zlotych przy sobie.
b) szybko wydaje wieksza kase na plyty i ksiazki, tak ze nie zostaje mi juz nic do przeputania na bele co.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
rafaq
Posty: 150
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 18:14
Lokalizacja: z Oławy

#69 Post autor: rafaq » sobota, 1 grudnia 2007, 22:57

Przypomniał mi się dowcip:

Po roku od wygranej do faceta który wygrał 5 milionów dolarów przybywa ekipa telewizyjna.
-Co pan zrobił z pieniędzmi ?
- No cóż, milion wydałem na alkohol, pół miliona na narkotyki, milion na hazard i pół miliona na dziwki.
- A reszta ?
- No cóż... wstyd się przyznać ale roztrwoniłem...
Obrazek

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#70 Post autor: Far » niedziela, 2 grudnia 2007, 14:48

Mój stosunek do pieniędzy jest taki że są dobre gdy dają nowe możliwości. Na przykład pieniądze na wyjazd podczas którego zwiedziłbym nowe miejsca, znalazł nowe przyjaźnie itd. Jeśli chodzi o kupowanie różnych dóbr materialnych to jest to na drugim miejscu w stosunku do powyższego. Jeśli już chce jakiś przedmiot to na pewno nie dlatego by pokazać wszystkim jak wysoki jest mój status społeczny. Bardziej w celu realizowania moich pasji :).
4w5

Awatar użytkownika
psychobabble
Posty: 40
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 16:14

#71 Post autor: psychobabble » niedziela, 2 grudnia 2007, 17:58

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 20:06 przez psychobabble, łącznie zmieniany 1 raz.
4, a skrzydło się waha:/

"You must be the change you want to see in the world." - Gandhi

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#72 Post autor: Kwiecia » niedziela, 2 grudnia 2007, 20:36

Miło jest kupić coś sobie, kupić coś komuś, ładnie urządzić sobie mieszkanie albo popołudnie.
4w5 :)

Shine
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 16 sierpnia 2007, 20:59
Lokalizacja: Gdańsk

#73 Post autor: Shine » środa, 5 grudnia 2007, 23:15

Dani California pisze:Zakupy wpędzają mnie w poczucie winy, że za dużo wydalam. Ale satysfakcję przez pewien czas też :)
też tak mam. :wink:

Jesli mam jakieś pieniądze, to je wydaje. Pól biedy jak sobie leży 50 zł w całym papierku, ale jak je rozmienię, to już mogę się pożegnac z pieniedzmi- wszystko wydam.
Troche pomocna okazała się karta, w niektórych miejsach płacić nią nie można, do bankomatu chodzić mi się nie chce, wiec czasami coś sie tam uzbiera. :)

A no i jestem na utrzymaniu rodziców, ale swoje pieniądze też czasami mam.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#74 Post autor: Eruantalon » środa, 5 grudnia 2007, 23:31

Przejdziesz jak ja, na swoje, to poczujesz, co to jest tydzien na samym majonezie ; d Albo akcje w stylu 'jak tu zrobic z 4 jajek 5 obiadow", mowie Ci - radocha niebywala, Himilsbach czystej formy. I jak nagle sie okazuje, ze tani alkohol tez jest dobry omg x D
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Graham
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 21:13
Lokalizacja: miejsce na oryginalną odpowiedź dotyczącą lokalizacji

#75 Post autor: Graham » czwartek, 6 grudnia 2007, 16:25

A tanie fajki? Jakieś Nevady, Mainy, Carmeny, Tigery...obrzydlistwo

ODPOWIEDZ