W jakich osobach gustują Czwóreczki?

W jakich osobach gustujesz?

Jestem kobietą czwórką i podobają mi się władczy mężczyźni
99
37%
Jestem mężczyzną czwórką i podobają mi się władcze kobiety
24
9%
Jestem kobietą czwórką i wolę mężczyznę, którym będę się mogła zaopiekować
27
10%
Jestem mężczyzną czwórką i wolę kobietę, którą będę się mógł zaopiekować
49
18%
Jestem czwórką i wolę partnera tej samej płci
22
8%
Nie jestem czwórką, ale muszę coś zaznaczyć, żeby zobaczyć wynik ;)
47
18%
 
Liczba głosów: 268

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

W jakich osobach gustują Czwóreczki?

#1 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 9 listopada 2006, 14:58

Ta ankieta nie jest kontynuacją poprzedniej. Osoby, które tam głosowały proszę o zagłosowanie powtórne. Co prawda dodatkowa opcja została usunięta z tamtej ankiety, ale nie wiadomo, co stało się z głosami oddanymi w jej ramach. Prawdopodobnie zostały zsumowane z najbliższą kategorią. Zamiast więc kontynuować bajzel lepiej zrobić, to jeszcze raz ufając, że ta ankieta nie będzie manipulowana w trakcie jej trwania.

Nie stworzenie opcji "inne" było i jest decyzją świadomą i celową. Chodzi mi o to, żeby osoby, które się wahają zaznaczyły opcję, która jest im bliższa. Opcja "inne" nic nie mówi o osobie, która ją zaznacza. Nie jest możliwe także uwzględnienie w ankiecie wszystkich możliwych kombinacji. Są de facto 4 opcje wyboru, bo opcja w zakresie tej samej płci to tylko "ankieta w ankiecie" dotycząca orientacji. W zasadzie osoby homoseksualne także należałoby rozbić na 4 podgrupy, to samo zrobić z biseksualnymi, dopisać aseksualisów, osoby które ślubowały celibat etc. Tylko, że głosów od tych osób będzie tak mało, że wyniki i tak nie będą niczego mówiły, a ankieta przestałaby być czytelna.
Ostatnio zmieniony środa, 22 listopada 2006, 22:52 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#2 Post autor: Mamba » czwartek, 9 listopada 2006, 15:17

Nie zaznaczyłam nic. W moim przypadku, to naprawdę nie ma reguły. Raz wolę słodkich i czułych (jak mój obecny partner) a raz sadystów, którzy mnie upokarzają i mają nade mną kontrolę. Jak to kobieta, zmienna jestem. Ale powiem szczerze, że na dłuższą metę to ja wolę rządzić. "Władczy" są nieźli tylko w łóźku ;)
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#3 Post autor: Green Eyes » czwartek, 9 listopada 2006, 15:23

typ pierwszy, nie oznacza to ze lubie byc zdominowana, wrecz przeciwnie, ciezko jest mi trafic na faceta ktory by mnie zdominowal, moj obecny facet ma trudny charakter (8w7), jest bardzo niezalezny i to mi odpowiada. lubie ludzi "wyrazistych", "krwistych" ale i z uczuciami. i wlasnie takiego mam :)

Krzysztof Jarzyna
Posty: 91
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 17:39
Lokalizacja: Z tamtont

#4 Post autor: Krzysztof Jarzyna » czwartek, 9 listopada 2006, 15:35

No, no określenie "facet" jest bardzo ostre i może wyrazić o wiele więcej niż tendencyjne sformułwanie "mężczyzna" 8)
Generalnie wszystko zgodnie z planem i pod kontrolą
8w7

Extroverted Intuitive Thinking Judging
Strength of the preferences %
100 6 38 67

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#5 Post autor: Avin » czwartek, 9 listopada 2006, 15:50

nie ma opcji, ktora mogalbym zaznaczyc.
po prostu lubie partenrow, kogos rownego, ani do opieki ani wladczego, czemu taka opcja sie nie pojawila, mysle, ze nie ja jedyna bede miec z tym problem. chyba ze jestem wyjatkiem?
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#6 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 9 listopada 2006, 16:07

Krzysztof Jarzyna pisze:No, no określenie "facet" jest bardzo ostre i może wyrazić o wiele więcej niż tendencyjne sformułwanie "mężczyzna" 8)
Od 3 minut Krzysztofie masz szansę wypowiedzieć się w ankiecie dla ósemek ;)

Awatar użytkownika
mugosia
Posty: 53
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 21:48
Lokalizacja: mój mały szary światek(Kraków)
Kontakt:

#7 Post autor: mugosia » czwartek, 9 listopada 2006, 17:11

W zasadzie osoby homoseksualne także należałoby rozbić na 4 podgrupy
<---właśnie:P
"Od najwcześniejszych godzin dzieciństwa nie byłem taki jak inni
Nie postrzegałem świata jak inni
Nie potrafiłem zafascynować się rzeczami banalnymi
I z tego źródła wypłynął mój smutek"
E.A.Poe

Awatar użytkownika
mugosia
Posty: 53
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 21:48
Lokalizacja: mój mały szary światek(Kraków)
Kontakt:

#8 Post autor: mugosia » czwartek, 9 listopada 2006, 17:15

ja to bym chciała zeby ten 'ktoś" potrafił mnie z dołka zawsze wyciągnąć, i żeby potrafił wytrzymywać to jak dostaje głupawy i zachowuję się jak clown. Ciężkie zadanie, ale to nie jest chyba władczość, raczej opiekuńczość no nie? ale opiekuńczość ze strony tej osoby a nie z mojej, i zarazem nie jest też to władczość
"Od najwcześniejszych godzin dzieciństwa nie byłem taki jak inni
Nie postrzegałem świata jak inni
Nie potrafiłem zafascynować się rzeczami banalnymi
I z tego źródła wypłynął mój smutek"
E.A.Poe

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Szura » czwartek, 9 listopada 2006, 17:20

Nie wiedziałam co zaznaczyć! :lol:

Z jednej strony, mam partnera tej samej płci... Więc skoro go mam, to wolę. ;) Ale zaznaczyłam jednak konsekwentnie 'jestem kobietą Czwórką i podobają mi się władczy mężczyźni', bo tak też było na ogół, dopóki się nie związałam. ^^

*mam nadzieję, że mi się za to od niej nie oberwie... >.> :wink: *
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#10 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 9 listopada 2006, 17:32

mugosia pisze:
W zasadzie osoby homoseksualne także należałoby rozbić na 4 podgrupy
<---właśnie:P
Bardzo chętnie poczytam jakiś wątek na temat członków mniejszości seksualnych. Skoro jest jednak takich osób kilka to może i ankieta by się przydała. W tej nie chciałem mnożyć kombinacji, ale przynajmniej możecie się policzyć wśród czwórek. :D Myślę, że typowych homoseksualistów będzie niedużo, ale więcej byłoby osób, które miały jakieś "incydenty" w ramach tej samej płci.

Jeśli brakuje wam ankiety dotyczącej samych mniejszości, to zrobię takową. Tylko dać ją tu czy na ogóle? Zawsze też możecie zadziałać sami... :D

PS. Szuro, nie obraziłbym się gdybyś napisała kto jest bardziej opiekuńczy w waszym związku, a kto woli doznawać opieki. Oczywiście nie musisz ...;) robiłaś jej Enneagram?

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Szura » czwartek, 9 listopada 2006, 17:38

Myślę, że jeśli już, to w Hyde Parku jednak. *wtedy już nie będzie typów, więc związek z enneagramem ma to średni :P* Mniejszości nie bez powodu nazywane sa mniejszościami. ;) Obawiam się, że same Czwóreczki to za mało głosów by było... Choć i tak nie wiemy, ile osób odważy się zagłosować. :?

Ja nie założę, bo nie wiem, jakie dać opcje ankiety, zresztą jeśli kogoś to zaintryguje, to sam założy. :D

EDIT:
PS. Szuro, nie obraziłbym się gdybyś napisała kto jest bardziej opiekuńczy w waszym związku, a kto woli doznawać opieki. Oczywiście nie musisz :wink: ... robiłaś jej Enneagram?
Robiłam, albo sama robiła, nie pamiętam. ;) Jest tu na forum, *jeden post, zaszalała xD* nick narumon.

Jeśli chodzi o opiekuńczość, to powiem tak - odczuwam silną potrzebę opiekowania się nią, przy tym naturalne dla mnie jest, że to ona jest osobą dominującą w związku, ufam jej i ona zapewnia mi poczucie bezpieczeństwa. My się sobą nawzajem opiekujemy. ;) Chociaż ona chyba bardziej na zasadzie "zabiję-kogoś-kto-cię-skrzywdzi", a ja "no-chodź-się-przytulić"... :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 listopada 2006, 17:44 przez Szura, łącznie zmieniany 1 raz.
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
mugosia
Posty: 53
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 21:48
Lokalizacja: mój mały szary światek(Kraków)
Kontakt:

#12 Post autor: mugosia » czwartek, 9 listopada 2006, 17:39

ja śmiem zaproponować zeby taka ankieta była w typie 4 bo w sumie tu na forum i tak czwórki przewazaja w frekfencji :P

a jak ktoś bedzie zainteresowany z innej grupy to i tak zaglosuje pewnie. moze byc jakas osobna opcja dla osob z innym typem czy cuś

oczywiście tylko proponuję
"Od najwcześniejszych godzin dzieciństwa nie byłem taki jak inni
Nie postrzegałem świata jak inni
Nie potrafiłem zafascynować się rzeczami banalnymi
I z tego źródła wypłynął mój smutek"
E.A.Poe

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Szura » czwartek, 9 listopada 2006, 17:47

mugosia pisze:ja śmiem zaproponować zeby taka ankieta była w typie 4 bo w sumie tu na forum i tak czwórki przewazaja w frekfencji :P

a jak ktoś bedzie zainteresowany z innej grupy to i tak zaglosuje pewnie. moze byc jakas osobna opcja dla osob z innym typem czy cuś

oczywiście tylko proponuję
Proszę bardzo, jeśli ktoś chce, ma moje błogosławieństwo. ;)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#14 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 9 listopada 2006, 18:35

Mam pomysł na taką ankietę i dodam ją w Hyde Parku. Myślę, że mimo pewnych napięć jest tu dobra atmosfera, więc niektóre osoby oprócz głosu dołączą wpis i wyda się jaki mają typ :D


Dodane później
Obiecana ankieta już jest:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=159
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 listopada 2006, 19:33 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#15 Post autor: Basketcase » czwartek, 9 listopada 2006, 19:04

nie ma opcji, ktora mogalbym zaznaczyc.
po prostu lubie partenrow, kogos rownego, ani do opieki ani wladczego, czemu taka opcja sie nie pojawila,
Dobre pytanie.

Bo moja idealna, wymarzona miłość, byłaby moim przyjacielem, kimś równym. Nie chciałbym, żeby wtedy był jakiś podział na dominację i uległość.

A w praktyce? Też nie wiem, co zaznaczyć, bo dwie dziewczyny, z którymi byłem do tej pory były takie średnio uległe, a opiekować się nimi nie miałem ochoty. Wtedy chciałem mieć kontrolę, ale jednocześnie pragnąłem, żeby ktoś się zajmował mną. Tak, to bardzo egoistyczne. Może to było po prostu to typowe dla Czwórki szukanie "dobrego rodzica", który zaspokoi wszystkie potrzeby i nie będzie wymagał ani krzyczał.

W każdym razie żadna z opcji nie pasuje do końca. Wydaje mi się, że jako że ankieta została stworzona przez Ósemkę, jest obmyślona za bardzo z punktu widzenia tego typu, czyli panuje model relacji w związku Władza/Opiekuńczość, u Czwórki może to wyglądać zupełnie inaczej.
Obrazek

ODPOWIEDZ