Sarkazm, niszczenie słowne

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#61 Post autor: Snufkin » piątek, 28 sierpnia 2009, 21:41

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 18:54 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#62 Post autor: chottomatte » piątek, 28 sierpnia 2009, 22:02

Sarkastyczne uwagi pod adresem Snufa mogą źle się skończyć. Wyrwie drzwi i da przez łeb :lol:


Od sarkazmu wolę ironię ;)
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#63 Post autor: kama.zielona » piątek, 28 sierpnia 2009, 22:58

No i jeszcze dom Ci zdemoluje na dodatek xD
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
ro_kokos
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 09:18
Kontakt:

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#64 Post autor: ro_kokos » sobota, 29 sierpnia 2009, 09:27

O tak. Ludzie z mojej klasy już się przekonali, że lepiej nie podskakiwać, bo inaczej robię z nich totalnych idiotów używając tylko paru słów. ;)

Awatar użytkownika
Infinite limbo
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2009, 20:12
Lokalizacja: Stąd.

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#65 Post autor: Infinite limbo » wtorek, 15 września 2009, 01:13

Nie potrafię ripostować. Gdy ktoś mnie atakuje słownie, to grunt osuwa mi się pod nogami i jestem bezbronny. Potem mogę myśleć przez jakiś czas o takim niepozornym zdarzeniu i źle się z tym czuję. W myślach układam sobie, co i jak bym powiedział, gdyby doszło raz jeszcze do takiego nieprzyjemnego incydentu, ale gdy za jakiś czas spotykam się z czymś podobnym, to sytuacja się powtarza.

Tak to wygląda, jeśli mowa o ironii, sarkazmie, ripostowaniu. Nie jest to moja dziedzina, oczywiście kilka razy na rok jakaś ironiczna uwaga się pojawi, ale chyba nie o takiej częstotliwości tu mówimy. Umiejętność szybkiego ripostowania kojarzy mi się z błyskotliwością, czy szerzej inteligencją, stąd żywię obawy, iż czerpię na deficyt czegoś :D Natomiast zdarzało się reagować emocjonalnie, jakimś wybuchem, potokiem chaotycznych słów. Najczęściej jednak uciekam w siebie, tyle, że to widać; widać, że jestem przygnębiony i coś jest nie tak.
Venus as a boy.

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#66 Post autor: Poetownik » wtorek, 15 września 2009, 10:55

chottomatte pisze:Od sarkazmu wolę ironię ;)

Biorąc pod uwagę, że wg słownika sarkazm to m.in. złośliwa ironia, pozwolę sobie spytać... co rozumiesz przez tę swoją preferencję? ;)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#67 Post autor: SuperDurson » wtorek, 15 września 2009, 11:12

Lubicie to?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#68 Post autor: vhax » wtorek, 15 września 2009, 11:37

sarkazm i ironie? uwielbiam :P
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#69 Post autor: SuperDurson » wtorek, 15 września 2009, 15:54

"Sarkazm, niszczenie słowne"
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#70 Post autor: vhax » wtorek, 15 września 2009, 17:06

pozostanę przy sarkazmie, niszczyć nie lubię raczej... no chyba, że ktoś mnie rozsierdzi, co pocieszam łatwe nie jest, więc nie ma strachy :D
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
dostojewska
Posty: 101
Rejestracja: środa, 10 września 2008, 09:36
Lokalizacja: Z Księżyca

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#71 Post autor: dostojewska » środa, 16 września 2009, 18:55

Przez wile, wiele lat cześć mojego życia pod względem sarkazmu, sytuacji w jakich najcześciej się go stosuje (tj. ktoś komuś probuje dokuczyć) i inne takie tam wyglądało dokładnie jak u Infinite limbo. Ostatnio jakby coś się zmieniło, chociaż nie wiem tego w 100%, takie małe obserwacje, nie dokońca jeszcze potwierdzone. Jakoś 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego zaczełam łykać kompleks witamin i magnez (w kompleksie wit. magnezu jest tylko 0,04% dzienniego zapotrzebowania) i doszłam do wniosku, że magnez naprawił moje połączenie międzyneuronowe :D. Zaczęłam szybciej reagować, częściej widzieć śmieszność i ironiczność różnych sytuacji, co więcej staram się to wykorzystywać.
A więc Infinite limbo może magnez jest lekarstwem na twoją samoocenę :D

Chciałabym dodać, że nie mam żadnej pewności co do tej sprawy, tylko takie spostrzeżenia możliwego zbiegu okoliczności i jezeli ktoś chciałby podważyć mój argument to proszę bardzo, ale proszę aby był sensowny, a nie z rodzaju: "Stek bzdur." i na tym koniec :)
4w5 i w1 INFJ

"Kłamstwo to najbardziej osobisty akt tchórzostwa."

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#72 Post autor: Piotr » piątek, 18 września 2009, 15:54

Infinite limbo pisze:Umiejętność szybkiego ripostowania kojarzy mi się z błyskotliwością, czy szerzej inteligencją
Niekoniecznie. Umiejętność ta wiąże się z opanowaniem, ludzie przytłoczeni czyimś oskarżeniem mogą nie móc niczego wymyślić. Dodatkowo jeśli jesteś introwertykiem, możesz mieć wolniejszy dostęp do zasobów swojej głowy: (można go tymczasowo przyspieszyć kofeiną Obrazek)
Wikipedia pisze:Introwertycy zwykle:
(...)
- korzystają z pamięci długotrwałej, przez co często mają uczucie "pustki w głowie" i mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy

Awatar użytkownika
Infinite limbo
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2009, 20:12
Lokalizacja: Stąd.

Re: Sarkazm, niszczenie słowne

#73 Post autor: Infinite limbo » piątek, 18 września 2009, 18:34

Piotr pisze:
Infinite limbo pisze:Umiejętność szybkiego ripostowania kojarzy mi się z błyskotliwością, czy szerzej inteligencją
Niekoniecznie. Umiejętność ta wiąże się z opanowaniem, ludzie przytłoczeni czyimś oskarżeniem mogą nie móc niczego wymyślić. Dodatkowo jeśli jesteś introwertykiem, możesz mieć wolniejszy dostęp do zasobów swojej głowy: (można go tymczasowo przyspieszyć kofeiną Obrazek)
Wikipedia pisze:Introwertycy zwykle:
(...)
- korzystają z pamięci długotrwałej, przez co często mają uczucie "pustki w głowie" i mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy
To wszystko (tzn. to, o czym Ty piszesz) brzmi wiarygodnie :wink: , ale za wskazówkami dostojewskiej chyba też podążę.
Venus as a boy.

ODPOWIEDZ