zwiazek 1w2 i 2w1

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
syntonic
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 17:53

zwiazek 1w2 i 2w1

#1 Post autor: syntonic » sobota, 29 sierpnia 2009, 19:18

Ma ktos moze jakiees doswiadczenia co do tego typu zwiazku i jakies porady dla niego... ostatnio nie radze sobie ze swoja jedynka. Jest bardzo malo racjonalna i materialnie zapatrujaca sie na podstawy zwiazku. Najgorsze jest to ze bardzo ciezko przychodzi jej pracowanie nad soba na czyjas prosbe... zastanawiam sie czy to wogole jest mozliwe. Jak narazie kompromisy ida tylko z jednej strony...


2w1

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#2 Post autor: yusti » sobota, 29 sierpnia 2009, 21:00

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 20:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#3 Post autor: NoLeader » środa, 23 września 2009, 23:31

Pochodzę z domu, gdzie matka to 2w1, a ojciec 1w2.
Oficjalnie całe życie matka musiała znosić jego darcie ryja i wieczną krytykę i agresję. Nieoficjalnie ona ciągnie dom. Do tego ojciec jest prawie niereformowalny przy tym kurewsko bezradny i dość pesymistyczny. Ona też nie jest święta, ale przy nim znacznie wychodzi na plus.

Nie polecam związku z 1. Dla mnie to w dużej części zakute i agresywne łby, które tak naprawdę trzeba niańczyć i z nimi negocjować jak z dzieckiem. Przy tym należą oni do tzw. enneagramowych typów, które mają postawę do życia "ograniczanie" w odróżnieniu od dwójek, które mają "zdobywanie"

Żeby nie wchodzić w szczegóły, ZAWSZE będziesz musiał swoją jedynkę ciągnąć za sobą i znosić jej humory. Jeśli Ci to pasuje to luz, jeśli nie, to spierdalaj czym szybciej się da.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#4 Post autor: Grin_land » środa, 23 września 2009, 23:44

myślę że przesadzasz.
Nie sądź typu tylko p ochorym przedstawicielu. Osobiście ciężko mi się dogadać z 1 którą znam, ale jest w miarę zdrowa i jeśli ktoś miałby cokolwiek ciągnąć (i ciągnie- w pracy na uczelni, w znajomościach) to właśnie ona.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#5 Post autor: NoLeader » czwartek, 24 września 2009, 00:14

Nie sądzę po jednym, znam cztery jedynki.

Zdrowe lub nie, będą się dopierdalać i marudzić, a przy tym przyjmować postawę roszczeniową - bo taki mają profil psychologiczny.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#6 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 24 września 2009, 04:38

Zdrowe lub nie, będą się dopierdalać i marudzić, a przy tym przyjmować postawę roszczeniową - bo taki mają profil psychologiczny.
Co Ty wiesz o Jedynkach? Jedynka przymuje postawę roszczeniową??? To jest oszczerstwo. ... maluję mieszkanie, a mój mąż jest zdenerwowany, bo to zakłóca jego życie. Maluję, bo w domu jest brud. Pewnie, że wolałabym przyjąć postawę roszczeniową i wymalować sobie paznokcie i siedzieć na kanapie, i czekać na księcia, który zdejmnie ze mnie wszystkie obowiązki i zaprosi mnie do restauracji lub do kina, ale tak nie jest, a więc musze troszczyć się o głupe i przyziemne sprawy, bo mój mąż akurat do wyższych celów jest stworzony (!!!???).

"Zdrowe, czy nie, to będą się dopierdalać." Ja mam po prosu dosyć. Upierz mi i wyprasuj koszulę, zaceruj mi dziurę w kieszeni, zrób mi herbatę, przygotuj mi jedzienie do pracy, podaj mi to i podaj mi tamto . Gdzie jest mój zegarek i gdzie jest moja komórka? itp. itd. Ja nigdy przenigdy nic nie żądałam od drugiej osoby, żeby mi podała i żeby coś dla mnie zrobiła.

Jak chcesz być obsługiwany, to ja ci tylko życzę, żeby pokochała cię jakaś Jedynka, Dwójka(?), Szóstka, albo Dziewiątka. W każdym innym przypadku twoja egocerntryczna du..pa będzie musiała usługiwać innym i będzisz się wtedy czuł jak śmieć.

NoLeader może jak ty będziesz musiał komuś usługiwać, to będziesz się wtedy marudził. Ci którzy usługują nie mają postawy roszczeniowej. Z chęcią usłyszałabym, co Ty zrobiłeś dla kogoś innego, czy dla tzw ogólnego dobra w związku. Co to było NoLeader? Jak poświęciłeś się dla drugiej osoby?
Ostatnio zmieniony piątek, 25 września 2009, 09:12 przez Venus w Raku, łącznie zmieniany 1 raz.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#7 Post autor: Grin_land » czwartek, 24 września 2009, 07:34

Wdech, wydech, wdech, wydech.
Może czasem warto jednak ochłonąć i przejrzeć posta drugi raz.
4ry jedynki roszczeniowe nie znaczą, że każżda ma postawę roszczeniową.
To, że czujesz się pokrzywdzona przez niezainteresowanego przyziemną pracą męża nie oznacza że1 to najcudowniejsi ludzie na świecie. Często podobno 1 czuje się rozczarowana otoczeniem i ma żal do innych że jej nie pomagają/nie spełniają jej standardów itp. 9 na Twoim miejscu dałaby sobie spokój i przyzwyczaiła do brudnych ścian, 8 pomalowała sama dla siebie (tak sądzę...być może nawet ja jako 9 pomalowałabym dla własnej satysfakcji-lubię czuć że zrobiłam coś, czego innym się nie chciało a było potrzebne, prawie...PRAWIE jakbym nie była leniwa)
Aż czekam na to żeby przyszła druga jedynka i Ci odpowiedziała. Wiadomo, o kogo chodzi ;P

dopiero zauważyłam:
Jak chcesz być obsługiwany, to ja ci tylko życzę, żeby pokochała cię jakaś Jedynka, Dwójka(?), Szóstka, albo Dziewiątka.
:mrgreen: :lol: jest RADOŚĆ! ;P
łolaboga, czy ktoś tu myśli że ja obsługiwałabym ewentualne Kochanie i śniadania do łóżka donosiła? No owszem, raz na pół roku pewnie mi coś odbije ale...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#8 Post autor: Snufkin » czwartek, 24 września 2009, 10:00

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 19:16 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#9 Post autor: yusti » czwartek, 24 września 2009, 10:14

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 15:53 przez yusti, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#10 Post autor: Gudrun » czwartek, 24 września 2009, 10:33

yusti pisze:NIEDOCENIANA, że się nie chwali co to ona robi. Nikt tego nie szanuje i nie dostrzega. jedynka i postawa roszczeniowa...hahah. Nikt Tyle nie robi dla dobra innych co my. Roszczenia ma każdy, ale 1w9 niczym 5w4 nie afiszuje się tylko po prostu odwala robotę z pokora, skromnością i NORMĄ. Póki starczy sił na coraz mniejsze "zdrowie"
Pokorą i skromnością? Właśnie było widać ile tej pokory i skromności wylało się z posta Venus w Raku. :roll:

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#11 Post autor: yusti » czwartek, 24 września 2009, 10:36

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 15:53 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#12 Post autor: chottomatte » czwartek, 24 września 2009, 10:42

O! To mamy już dwie yusti na forum 8) Będzie wesoło! :mrgreen: [No dziewczyny, która pierwsza mnie ochrzani w swoim pięknym jedynkowym stylu? ;D]
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#13 Post autor: yusti » czwartek, 24 września 2009, 10:45

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 15:53 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#14 Post autor: Gudrun » czwartek, 24 września 2009, 10:54

yusti pisze:
A Jedynka narzeka JAK MA POWÓD
WYRAŹNY ZASADNY POWÓD
nie pruje się o byle co.
Tylko jak kropla przeleje czarę.

Ale chyba sama o ten powód zadbała. Wyszła za mąż za osobę której nie kocha i dała się sprowadzić do roli posługaczki. To się nie dzieje automatycznie. Na to trzeba pozwolić.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: zwiazek 1w2 i 2w1

#15 Post autor: chottomatte » czwartek, 24 września 2009, 11:00

yusti pisze:Przesadzisz to ci wpie..ę
Bez gróźb, proszę. 8)
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

ODPOWIEDZ