Typ a epoki

Jaka epoka jest Wam najbliższa ?

Starożytność
2
12%
Średniowiecze
2
12%
Renesans
1
6%
Barok
0
Brak głosów
Oświecenie
2
12%
Romantyzm
7
41%
Pozytywizm
2
12%
Modernizm
0
Brak głosów
20lecie międzywojenne
1
6%
 
Liczba głosów: 17

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Typ a epoki

#1 Post autor: Matea » czwartek, 20 września 2007, 16:21

Jak wiadomo każda epoka miała jakąś swoją mentalność ,pogląd na rzeczywistość ,podejście do życia itp. Epok tych też było 9 nie licząc współczesności (która moim skromnym zdaniem jest już poprostu połączeniem wszystkich poprzednich :P) I teraz takie moje pytanie : Drogie dwójki jaka epoka jest Wam najbliższa ? :P


"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#2 Post autor: ders » czwartek, 20 września 2007, 21:33

Szczerze mówiąc to ja widzę w zasadzie tylko 2 epoki - albo rozum albo uczucie. :wink: Ja nie miałbym co zaznaczyć, bo w sumie czuję się wszystkim naraz. Tak samo jak enneagramowo :wink: . Za to dostrzegam wiele podobieństw mojego życia do sinusoidy epok :) . Czuję się jednocześnie romantykiem i średniowiecznym rycerzem, ale jednocześnie siedzi we mnie duch umysłu, pracy, organizacji, racjonalizacji. Nie wiem co wybrać. Wybrałbym opcję mixall :wink:
2w1

Siła woli siłą życia.

czarownica
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 23:54
Lokalizacja: MAZURY

#3 Post autor: czarownica » piątek, 16 maja 2008, 08:25

Uwielbiam fragment k,którym sie podpisujesz...a nawet całość..
Matea...uwielbiam fragment którym sie podpisujesz...
wszystko swoje niosę sobą...

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#4 Post autor: Adaras » sobota, 17 maja 2008, 00:16

Dla mnie najbliższy jest romantyzm, ze względu na jego doktryny: uczucie, serce, intuicja, wrażliwość duszy, wiara i kontakt ze światem nierealnym.
Głównie duchowo utożsamiam się z tą epoką, głównie pod względem pięknej, romantycznej miłości, dla której robi się wszystko.
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#5 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 17 maja 2008, 08:25

Ile tym razem wypiłeś? ;]

Zaznaczyłem starożytność. Chodziło mi głównie o umiłowanie piękna przez kulturę helleńską. W końcu Orfeusz swoją muzyką poskromił Cerbera :)
Potem będzie oświecenie, jak na NT przystało ;]
Dalej pozytywizm, ale to chyba tylko dlatego, że uwolnił ludzkość z odmóżdżających romantycznych ideałów ;]

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#6 Post autor: Adaras » sobota, 17 maja 2008, 11:44

Orest, zauważyłem że jesteśmy przeciwieństwami ;)
Nic ni wypiłem, późno pisałem... nie piję nałogowo...
Ciekawe to że przeciwieństwami jesteśmy skoro różni nam się tylko:
ENFp
ENTp

ale za to sp dla mnie w ogóle nie pasuje... ja mam sx/so
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 17 maja 2008, 13:00

Jestem podtyp Ti ;) Mam też bardzo aktywne Fe.

czarownica
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 23:54
Lokalizacja: MAZURY

#8 Post autor: czarownica » sobota, 17 maja 2008, 15:45

hej kowboje! czasem sie mi coś popieprzy bo gubie sie na forum, wiec wybaczcie mi moja nieumiejetnosc w poslugiwaniu sie komputerem i internetem... pozdro barrrrdzo!!!! :oops: :oops: :oops:
wszystko swoje niosę sobą...

n0waczek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 24 marca 2008, 00:44
Lokalizacja: Inowrocław

#9 Post autor: n0waczek » czwartek, 22 maja 2008, 19:38

Zaznaczam oświecenie, chociaż gdym miał dwie szanse dodałbym 20 lecie miedzy wojenne.... A to dlaczego, oświecenie ciekawe nurt filozoficzne, szczególnie nastawienie anty teologiczne jest ciekawe, oraz różnego rodzaju wizje utopii..... pięknie....
Natomiast 20 lecie, mnóstwo bólu, zła, krzywdy...... tak przykre :( Ale cudowna jest literatura, głównie poezja tego okresu.... mogę ją czytać nieustannie.... no i nie zapomnijmy o postawach patriotycznych....
Coś wspaniałego....
2w1

Marzenia się spełniają tylko wtedy gdy ktoś nam ich nie odbiera.....

Daroo
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 29 września 2011, 20:40
Enneatyp: Dawca

Re: Typ a epoki

#10 Post autor: Daroo » czwartek, 29 września 2011, 22:24

Modernizm uważam jest mi najbliży choć co przykre jest dla mnie najgorszą epoką : (

Dekadentyzm upadek wartości i ideałów. Wszystko naprawde po przemyśleniu wydaje się dla mnie bezsensu. Uwielbiam siedzieć godzinami na sadisticu w dziale hard czytając i oglądając rzeczy prawdziwe(Realizm, Naturalizm). Gdy mam coś do przekazania lub chce wyrazić swoje myśli posługuje się porównaniami i symbolami wymyślając na poczekaniu różne historie. Moja rodzina jest typowa dla dramatu "Moralność Pani Dulskiej" Lubię siedzieć z przyjaciółmi przy gibonach bądź alkoholu i odkrywać świat w zupełnie inny sposób i rozmawiać o filozofii i min. sensie życia.

Następna bliska mi epoka to Pozytywizm(Nie będe się rozpisywać dlaczego bo do dwójek pasuje dosyć dobrze) "Lalka" "Zbrodnia i Kara" to jedne z moich ulubionych książek :D, a najbardziej lubie Romantyzm i wszystko co z nim związane. Szczególnie Kordiana, gdyż z jego postacią uważam utożsamiam się świetnie, choć nie skacze z mont blanc na chmurke by latać :D To bliską sprawą jest mi 'Choroba wieku' i poświęcanie się, oraz motyw Kordiana gdy Włoszka była gotowa kochać go dla pieniędzy. Chciałbym wygrać w Lotka i poczuć jak to jest gdy ludzie fałyszywi walczą o względy ludzi majętnych :D
' Wole sadzić rośliny, niż sadzić kosy i niszczyć rodziny '

ODPOWIEDZ