Męskość i Kobiecość

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#31 Post autor: wiadukt » niedziela, 23 marca 2008, 10:45

dla mnie męski jest facet ktory opiekuje sie kobieta, stawia jej dobro najpierw, pozniej swoje
pomaga kobiecie w pracach w domu, wiedzac ze jesli sam pracuje to nie znaczy ze tu sie jego pomoc dla domu konczy
męskie są dla mnie łzy faceta =] jesli mąż okazuje zonie ze tęskni, że chce czułości to nie ejst to zniewiesciale,
męskie jest posiadanie wyższych uczuc, tego sie im nie powinno bronic, patrzec stereotypem
przeciez faceci boja sie okazywac słabosc, obawe o zwiazek, potrzebe bliskosci innej niz seks, by nie byc mięczakami
mięczak i zniewiescialy to plochliwe niedojdy, pogubione w sobie, ja to tak widze, bo nie oceniam stereotypem =|
facet jakby wyszedł spod jarzma stereotypu w spoleczenstwie, byłby ideałem dla zony/kochanki, jako mężczyzna, pełnowartościowy a nie zniewieściały


Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#32 Post autor: Kimondo » niedziela, 23 marca 2008, 11:05

mycie kibla.
Oto jest to co robiłem wczoraj w sobote cieszyłem sie widząc połysk. Efekt dał m ido zrozumienia , że to jest ważne. Robisz to co jest praktyczne. Czysty kibel oznacza mniej zarazkow i tyle. JA bym nie chciał siedzi na zarażonym kiblu. Troche bylo wolno ale to pierwszy raz kiedy to robiłem.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#33 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 14:12

No wiadomo justi partnerstwo jest dobre ale nie że jakaś paniusia powie nie gotuję bo mi się nie chce, albo mięsa nie będzie bo to flaki. Wiadomo pomagać i usługiwać nawzajem trzeba ale nie na siłę rozkazami, ani nie że facet codziennie garczki zmywa. Wszyscy są równi i każdy powinien się zmęczyć po równo.

Kobieta też powinna pracować, ale jak są dzieci to ma siedzieć w domu z nimi a nie w pracy. Nie że dzieci w przedszkolu siedzą i dzieciństwo tracą O I POTEM SĄ POJEBANE JAK MY YUSTIN :evil:

O i myślę że jak kobieta sobie wychowuje dzieci na macierzyńskim to się z tego faktu powinna cieszyć że jest kobietą nie mężczyzną :)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#34 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 14:41

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#35 Post autor: Kimondo » niedziela, 23 marca 2008, 14:55

pewnie mamusia skarpetki i majtki pierze.
Niestety - nie - tę rzecz robi pralka automatyczna. Jak byłem na wakacjach to prałem wiec umiem. Matka, która wyręcza dziecko od uczenia sie nie broni go a pogarsza mu życie. Marnuje je synowi. Nic dziwnego , że dzieci nadopiekuńczych matek zostają psychopatami bo nie s ąprzystosowani do życia. Jak dziecko sie przewróci to nie podnoś go chyba ze przechodzicie przez jezdnie. Tylko wyciągnij ręke i spytaj sie czy bolało okaż troskę a nie pomoc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 marca 2008, 16:50 przez Kimondo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#36 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 15:04

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#37 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 15:41

Czy ja mówię że ma byś jakąś pi.. kurą domową nie to mówię ale wy na to za tępi. A pranie kórwa to nic strasznego wrzucasz do pralki i gotowe, wrzucasz do zmywarki i po sprawie, a gotowanie to 1h i jest co za problem. Akibel kórna myłem i chxx z tego, ja zawsze łazienkę myłem, i co z tego nie namęczyłem sie 30 minut co 2 tygodnie i jest więc nie róbcie problemu z byleczego, ostatnio wszystkie dywaniki wytrzepałem i też nie problem 1 h i wytrzepane. Nie jestem jakimś debilem co się nie ruszy. :evil: :evil: :evil: :evil:

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#38 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 15:57

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#39 Post autor: wiadukt » niedziela, 23 marca 2008, 16:31

męskośc to też opanowanie, Ediakar i twoje dysydenctwo Cie nie usprawiedliwia Obrazek

odbiegajac od domowych obowiazkow : kobiecość jest często dla niewprawionych w temcie duzym cierpieniem/wyzwaniem etc, z ta typową kobiecością różnie bywa,
twórca tematu, Freixenet, zahaczał w swoich wypowiedziach o media, które w niczym nie sa pomocne, gdy staje sie w obliczu spustoszen jakie moze wyrządzic, w zyciu, kobieta
tak jak trzeba hamować wkurwy i byc cierpliwym i wyrozumialym wobec kobiet, tak kobieta musi byc wyrozumiala ze jej swiat bywa nazbyt skomplikowany ;)

Tak to już jest, że kobiety złoszczą się, denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej cię przedtem kochały, tym większy zawód sprawiasz im na końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor, zły czas, zły gest. Powiedz komplement, a zbędą cię wzruszeniem ramion lub zimną uwagą typu: „Spostrzegawczy jesteś ”
Jonathan Carroll — Białe Jabłka (Pieprz i ołówki)

PS/ yusi praktyczna i na strazy rownouprawnienia pod wzgledem domowych porządkow, no bo to powinno byc oczywiste co mowisz,
tez mnie to mierzi ze bywa inaczej wpajane dzieciom, szczegolnie chłopcom, bo kazdy mowi że za mało sie ich pilnuje i uczy dbania o porzadek.
Moja matka odkad pamietam, twierdzila, ze ja jako dziewczynka mam sprzatac, a jej syn ma brudzic bo to facet i sie nie zna na czystosci.
Stworzyla potwora, pewnie sie męczy z nim widząc ze jej chxx pomaga i zastawia sie jeszcze jej wlasnym cytatem Obrazek
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#40 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 16:45

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#41 Post autor: wiadukt » niedziela, 23 marca 2008, 17:39

tego właśnie chciałabym i dla Ciebie yusti, juz na poczatku jak weszlam na forum, pisalam Ci, ze potrzebujesz męskiego stabilizatora ;)
co do zwiazku to nie ma lekko, mozna kochac, chuchać, uważac, troszczyc sie, ale są rzeczy niezalezne od nas, wtedy kobiecość mało sie sprawdza, męska ręka jest potrzebna,
bezpieczeństwo, uwaga, rozmowy, kontakt nie tylko fizyczny. razem mozna przezyc dlugo na chlebie ze smalcem, aby tylko byc szczęśliwym.
ja jeszcze nie mysle o dzieciach ;) daleko mi do matki, widze ze nawet za siebie nie umiem czasem wziązc odpowiedzialnosci, ale jesli chodzi Ci o przyszłość to jesli sie zmieni,
a zmienia sie (np procent bezrobotnosci) to bedzie lepiej, dla kazdego kto bedzie chcial nosic brzemie dorosłego zycia, tylko razem najlepiej w partnerstwie ;)
wiesz yusti zawsze bylam zosia-samosia, rządziłam wszystkim i wszystkimi, co nie pomysle mialo byc pod moje dyktando, ale facet pomaga odpoczac, spuscic z tonu takiej Jedynce-niecnocie,
jakby nie był męski, nie umiąłby mi pomóc, a ja swoja dyktatura doprowadzałabym go do zniewieszczenia. Ja tez zawsze myslalam ze bede sama, nigdy sie nie zmienie bo tak jest dobrze,
więc yusti wszystko przed Toba, szczególnie że widzisz trzeźwo, masz zasady których się trzymasz i nie pozwolisz sobie na błędy w wyborach ! czego zyczysz swiatu zycz po cichu sobie ;)

sponsoring uwłacza Obrazek ale fakt, ze jak facet wymaga niech płaci, jesli chcesz barbie, to same tipsy z pomalowaniem kosztują 150zl najbidniej, a jak po ciązy pierwszej nie chcesz widziec rozstępów na słodkim brzuszku kobiety, to dawaj na kuracje ze 100zl na miesiac, reklama lansuje ladna zadbana skore, a pozniej problem w lozku ze pierś lewa obwisa :D
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#42 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 18:23

:(

przepraszam żem się uniusł

a nie chce mi się gadać..

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#43 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 18:48

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:41 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#44 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 19:01

:twisted:

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#45 Post autor: wiadukt » niedziela, 23 marca 2008, 19:41

No opis znaleziska jak marzenie, trafiony w moj humor, genialny link, yusti Obrazek

powysyłałam juz go dzie trzeba, ciekawe czy facetom stąd się spodoba :!: :?:

ps/ moze my sie tak lubimy i dogadujemy, bo z nas jakies te, dualki som Obrazek
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

ODPOWIEDZ