Męskość i Kobiecość

Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#16 Post autor: yusti » piątek, 21 marca 2008, 18:56

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:30 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#17 Post autor: Ediakar » piątek, 21 marca 2008, 22:33

:)

Awatar użytkownika
Freixenet
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:39
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#18 Post autor: Freixenet » piątek, 21 marca 2008, 22:39

Wiadukt napisała, że "a feminizacja to tylko przyklad, ze faceci sie na to godzą". Ja nie godzę się na to co robią media i pewnie większość facetów też tylko, że media nie da się obalić. Dlatego każdy sobie odpuszcza i świat się robi taki zniekształcony.

Yusti pisze - "to mów jej to!(...).Powtarzaj jej że jest piękna. Żeby się nie katowała niejedzeniem..." Ja jej to ciągle powtarzam, ale jest bardzo konserwatywna. Poza tym nie jest źle. To ja zbytnio marudze, żeby może troszeczkę zmienić tu albo tam. Tego bym nie chciał mieć, tego zasranego marudzenia. A wiem, że gdybym nie oglądał telewizji(aktualnie nie oglądam) to było by znacznie lepiej.
1w2

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#19 Post autor: wiadukt » sobota, 22 marca 2008, 00:03

Freixenet pisze:Ja nie godzę się na to co robią media i pewnie większość facetów też tylko, że media nie da się obalić. Dlatego każdy sobie odpuszcza i świat się robi taki zniekształcony.
Nie potrafie zrozumiec o co Ci chodzi, dlaczego media są takie wazne dla Ciebie i tej "wiekszosci facetow" ?
Boisz sie ze jak media ktoregos dnia podadzą ze "każą nosic jaja i wąsy" to tez tak bedziesz musial zrobic czy cos,
czy bardziej Cie zmartwi ze tak mowia poprostu, bo jestes jednym z wielu przejmujących sie masowymi informacjami z działow MODA?URODA ?
mysle ze media malo sie zajmuja swiatowym problemem obrzezania dzieci w afryce, tak najwyrazniej za duzo zajmuja sie problemami Twojego typu,

myslisz ze radio Tv i net pokazują Ci jakis nieodparty wzór zycia/postepowania/zachowywania sie ? nie rozumiem naprawde o co Ci be

tracisz na tym, ze media gadają jakies pierdoly ? co Ci urąga, ze jakiś facet w poznanskim jest sfeminizowany ? to Ci przeszkadza ? wchodzi na godność ?
uargumentuj to jakos co reprezentujesz, bo widzisz moj swiat sie przez takie bzdury nie zniekształca, moze dlatego nie umiem Ciebie zrozumiec Obrazek
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#20 Post autor: Kimondo » sobota, 22 marca 2008, 07:01

Szczerze sfeminizowany facet w poznańskim potrafi lepiej przyłoży niż, tzw męski bo używka kremow do twarzy, chodzi na siłownię i sztuki/sporty walki. Jest też bardziej odpowiedzialny w stosunku do partnerki bo rozumie jej potrzeby. Naprawdę feminizacja w tym wypadku jest tylko umysłowa. Jest to kolejny spossob na rozwoj człowieka. Kobiety nabywającech męskich a mezczyzni kobiecych. W ten sposób polepsza się instynkt przetrwania. Niezauważyliscie tego , zę jesli feminizacja/maskunalizacja idzie w dobrym kierunku to przynosi to same korzysci bo wzrasta empatia, inteligencja emocjonalna? Stare czasy to stare czasy. Ewolucja człowieka się zaczyna.

Dla mnie macho to właśnie sfeminizowwany facet, ktory żeby ratowac kobietę rzuci sie nawet pod pociąg. A nie ten co puszcza bąki i smierdzi piwem. Kobietom imponuje pewnosc siebie, jezeli taki facet ją posiada to naprawde nic dla takiej kobiety nie znaczy to, że wygląda kobieco.

Wykreowaliscie sobie obraz zniewiesciałego mezczyzny, ktory nie posiada dobrych cech mezczyzn i kobiet a ktory posiada złe cechy kobiety.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#21 Post autor: yusti » sobota, 22 marca 2008, 08:24

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:29 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Freixenet
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:39
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#22 Post autor: Freixenet » sobota, 22 marca 2008, 18:08

Może tak, facet, który śmierdzi piwem i jest żulem czy innego typu gadziną budzi we mnie wstręt i nienawiść. A facet sfeminizowany - to wg. mnie facet, który jest zbyt podatny na kobietę. Z tego co pisze Kimondo to powiem, że mogę się z czystym sumieniem podpisać pod takiego poznańskiego sfeminizowanego faceta(za wyjątkiem kremów :),zdziwieni? ). Ale widze, że chyba inaczej podchodzimy do słowa sfeminizowany. Może słowo pantoflarz jest lepsze.
Kobiety walczyły o równe prawa przez bardzo długi czas. A teraz sytuacja wydaje się robić całkowicie odwrotna. Boje się (odnośnie mediów), że facet na prawdę będzie pokazywany jako pantofelek, bo wtedy uszczęśliwi swoją partnerkę i dostanie od kobiety to czego pragnie. W gazecie Men's Health, którą dawno temu czytałem, było pełno takich porad,aby usługiwać ukochanej; w innych za pewne też. I tu powiem szczerze, bije to w moją godność. Zbyt jest nasilane, aby być pantofelkiem.

Wiadukt napisała "Boisz sie ze jak media ktoregos dnia podadzą ze "każą nosic jaja i wąsy" to tez tak bedziesz musial zrobic czy cos," - powiem tak, obawiam się tego, że ludzie jeszcze mniej będą logicznie rozumować i jeszcze bardziej będą podatni na manipulacje.
1w2

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#23 Post autor: Kimondo » sobota, 22 marca 2008, 18:18

Jak dla mnie partner powinien nie usługiwac partnerce a dzielic się sprawiedliwie obowiązkami - jeżeli partnerka więcej czasu spędza w pracy - to wtedy my zajmujemy się domem w większym stopniu. I na Odwrót jeśli to my spędzamy więcej czasu to ona zajmuje sie domem w większym stopniu a regułą powinno byc wzajemne usługiwanie sobie. Jak partner zmęczony i ona to widzi to ona to robi. Jak Partnerka zmęczona to partner jej pomaga.
To co pisemka robią z kobiecych mozgow jest złe.
Właśnie dlatego psycholog nie daje ci rad. A zadaje tylko pytania by wszystko było zgodne z twoją natura a nie było wmówione.

Jezeli juz ci wmowią to kupisz pisemko by szukac rad.. bo nie bedziesz w stanie znalezc rozwiazań swoją głową; innymi słowy uzależnią cię od tego pisma. Bardzo subtelne zjawisko. Będziesz w pewien sposób zależny od nich.

To samo stosują tworcy Logo - gdzie zapewne udział mająneiktore firmy z branzy odzieżowej czy tez elektroniki - dodam że zapewne nei należą one do tych małych. Wyobrazcie sobie - co lepiej robic - pismo ktore reklamuje i przynosi zyski? Czy inwestycja w marketing - np. bilboard gdzie my płacimy.

NAturalnąsprawą jest , żę role sie odwracają. Lobby kobiece jest duże. Z upłwem czasu dojdzie do stabilizacji feminizacji gdzie kobiety zdadzą sobie sprawę, żę należy pozanc swoje predyspozycje i np. sa kobiety ktore nadają sie na mechanikow - takie nie powinny pracowac jak o sprzedawcy kosmetykow bo po prostu nie są do tego stworzone. A taka presja moze na nich wystepowac.

W optymalnej formie rownowagi ta presja jest likwidowana. Zarówno dla kobiet jak i mezczyzn( już nie będzie rzucane gej - ciota). Niestety do tego czasu jeszcze daleko.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#24 Post autor: Ediakar » sobota, 22 marca 2008, 21:19

:?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#25 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 08:28

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:38 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#26 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 08:50

Zgadzam się z tym, ja uważał bym się za nic nie wartego jeśli nie będę zarabiał wystarczająco by wybudować dom i żyć na dobrym poziomie i dziecią zapewnić wygodę ...

Dlatego bardzo dążę do wysokich zarobków, krok po kroku. Wkońcu facet musi zarabiać a nie być dupą co się boi podjąć zadania... :evil:

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#27 Post autor: Kimondo » niedziela, 23 marca 2008, 08:58

Oczywiscie , zę nie męski znaczy sposób wojskowy - użycie siły + technika --> prawidłowy skutek - skuteczny.
Napakowany to napakowany - nieskuteczny w niektorych sytuacjach zagrozenia bo zbyt wolny. Co do zarabiania - to peiniadze dla mnei nei sa ważna bo rezygnuję z luksusow na rzec paraktycznosci iprzydatnosci. Bo luksus to zbednei wydany pienaidz a nalezy ja knajszybciej kupowac produkty bo nigdy nei wiadom oco sie stanei z sytuacja pienaidza.
Pomyslcie rosja odcian gaz - ceny gazu skaczą gdy sie konczy a ty przezornei zakupiłes 6 butli po 25 litow gazu. I teraz nagle jestes bogaty. BOcena wzrosła 5 krotnie a wartosc butli skoczyła. TO jest dla was - rada - kupcie sobie butle. Bo zapasy nasze sa skromne na trzy miesiace. A raz kupiony zawsze mozna uzyc.

Ps. To efekt zainteresowania survivalem i analizą geopolityczną. <-- analiza = męskośc bo w sytuacji zagrozenia ludzie do ciebie przylgnąjesli przewidziałęs te rzeczy. ( efekt czytania mang i analizy zachowan ludzkich ktore odnalazłęm w rzeczywistosci. Dlatego kocham mange!!) Pozwala przemyslec rzeczy, ktore nei zdarzaja sie w rzeczywistosci. A działą lepiej bo jest bodziec wzrokowy wiec żadna ksiażka sie z tym nie równa. Neurony lustrzane mogą byc prawdopodobnie pobudzane.
Dodam ze spotkałem sie ze na forach dokonuje się analizy mangowcow przez studentki robiące magisterkę z psychologii. Komiks jest dobry. Manga zmieniła moje zycie - polepszyła je.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 marca 2008, 09:02 przez Kimondo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#28 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 09:01

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:38 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#29 Post autor: Ediakar » niedziela, 23 marca 2008, 09:53

Ano wiadomo Yustin. Jak siebie znam to bez wachania mówię że podjął bym się wychowywać swoje dzieci jak by żona umarła i za żadne skarby nikomu bym ich nie oddał :evil: :evil: nigdy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#30 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 09:57

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ