Konflikty Jedynko-Czwórkowe

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

Konflikty Jedynko-Czwórkowe

#1 Post autor: Kociaq » sobota, 2 lutego 2008, 23:31

Ma ktoś pomysł jak zwalczyć zarozumiałość i poczucie wyższości Jedynki? Oraz jak przekonać ją do tego, że jej zdanie i poglądy nie zawsze są słuszne?
Mam dość słuchania o tym, że "Jestem Bogiem, ja mogę wszystko, kto jest przeciwko mnie to dostanie wpie*dol.", albo że "dobry żyd to martwy żyd i basta" itp. itd.... TEGO NIE DA SIę JUż SłUCHAć!!! To tej tępej mózgownicy nawet gówno nie wchodzi!
Jak stemperować taką Jedynkę i wbić jej do głowy, że ludzie są różni i trzeba szanować ich zdanie?


4w5
poziom 8,9
ENTP

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#2 Post autor: Revania » niedziela, 3 lutego 2008, 02:23

Powiedz jej wprost, że przeszkadzają ci jej niektóre zachowania i jakie to są zachowania. Tylko kulturalnie, bez wyzwisk, bo skończy się kłótnią. Myślę, że nie wbijesz tej osobie do głowy swojego zdania na jakiś temat, ale przynajmniej naucz ją, żeby szanowała ciebie i twoje zdanie. Przede wszystkim nie ukrywaj tego, że coś ci nie pasuje, bo ludzie nie umieją sobie nawzajem czytać w myślach, więc skąd ta druga strona może o tym wiedzieć? Tylko pamiętaj, GRZECZNIE i KULTURALNIE. Dobierane słowa są bardzo ważne.

A jak nie poskutkuje, to olej w cholerę i nie utrzymuj kontaktu :roll:
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#3 Post autor: yusti » niedziela, 3 lutego 2008, 08:46

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:58 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

#4 Post autor: Kociaq » niedziela, 3 lutego 2008, 10:58

To jest facet :P
Powiedz jej wprost, że przeszkadzają ci jej niektóre zachowania i jakie to są zachowania. Tylko kulturalnie, bez wyzwisk, bo skończy się kłótnią. Myślę, że nie wbijesz tej osobie do głowy swojego zdania na jakiś temat, ale przynajmniej naucz ją, żeby szanowała ciebie i twoje zdanie. Przede wszystkim nie ukrywaj tego, że coś ci nie pasuje, bo ludzie nie umieją sobie nawzajem czytać w myślach, więc skąd ta druga strona może o tym wiedzieć? Tylko pamiętaj, GRZECZNIE i KULTURALNIE. Dobierane słowa są bardzo ważne.

A jak nie poskutkuje, to olej w cholerę i nie utrzymuj kontaktu
No fucktycznie czasem brakuje mi tego grzecznie i kulturalnie, zwykle jak się wkurzę to dochodzi do rękoczynów :D
Nie zabraniam mu mieć własnego zdania, właśnie nie moge go nauczyć szacunku do innych.
Ale poglądy jedynki często są słuszne, przemyślane, więc błędy to promil od całości,.
Myślę, że moje poglądy (tolerancja i szacunek do zdania innych ludzi) są bardziej słuszne niż jego (antysemityzm, rasizm, nie liczenie się z niczyim zdaniem prócz swoim).
eh...
4w5
poziom 8,9
ENTP

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#5 Post autor: Ediakar » niedziela, 3 lutego 2008, 12:55

:evil: :cry: :evil: :cry: :evil: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ja bym mu powiedział: a z kąd wie że nie jesteś żydem, przez 5 milionów lat (tyle są ludzie na Ziemi) napewno jest z jakimś Żydem spokrewniony?

Zapytał bym czym zawinili żydzi żyjąc pośród katolików i ich szanując,
Co złego zrobili że spotkało ich to co spotkało

Czym jest lepszy od nich ale niech odpowie

Jezus był żydem

Wszyscy powstali z tego samego, a jak uważa inaczej to znaczy że jest mądry jak giertych i jego ojciec, który nie wierzy w teorię ewolucji :lol:

Moja babcia miała do czynienia z Żydami i ma ich za porządnych ludzi

Ale z tego gościa zakuta pała jak go tym nie przekonasz :twisted:

Gwoli ścisłości, nie jestem Żydem

Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

#6 Post autor: Kociaq » niedziela, 3 lutego 2008, 13:25

Zakuta i uparta pała z niego :D
Co do Żydów to poprosru tak został wychowany- w jego rodzinie poprostu jest przekonanie "żyd do grobu" i tyle. Taki POLSKI STEREOTYP.
W czym jest od nich lepszy? Hmm. Ma wygląd aryjczyka (rasa wyższa --> "Mein Kampf") i samo żydowskie pochodzenie jest be i wogóle.
Próbować zmienić jego poglądy, to tak jak wmawiać mu, że czarne jest białe.
Chyba nikt nie ma pomysłu jak sobie poradzić z tym charakterem :?
4w5
poziom 8,9
ENTP

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: Raven » niedziela, 3 lutego 2008, 16:29

Ale fajnie, wątek zszedł na Żydów...
1w9

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#8 Post autor: yusti » niedziela, 3 lutego 2008, 17:45

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:58 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#9 Post autor: Ediakar » poniedziałek, 4 lutego 2008, 11:32

zapodaj mu te logiczne argumenty o których wspomniałem wyżej i napisz co powiedział

Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

#10 Post autor: Kociaq » poniedziałek, 4 lutego 2008, 15:05

Ech, ja mam już za sobą mnóstwo "rozmów wychowawczych" z nim na ten temat. On został wychowany w rodzinie, gdzie nie szanuje się nikogo innego prócz właśnie członków rodziny. Każdy obcy, nieznajomy na dzień dobry jest bez szans, jest gorszy. BO TAK. Nie ma argumentacji.
Zadałam mu pytanie "A co jakbyśsię dowiedział, że płynie w tobie żydowska krew?" Odp: "Byłoby mi wstyd i czułbym się gorszy od innych."
Ja: "Dlaczego?"
On: "Ponieważ żydowska czy murzyńska krew jest skażona, nieczsta."
Ja: "Dlaczego?"
On: "Tak jest i już. Rasa biała jest dominującą i stworzoną do panowania nad innymi."
itp itd Gadaj z dupą to cie osra. Dosłownie. I tu nie pomaga żadna argumentacja, że każdy ma prawo do wyznawania swojej religii, myślenia w jakiś tam sposób, bycia murzynem czy żydem. On wie swoje i tyle.
4w5
poziom 8,9
ENTP

Awatar użytkownika
Dfence
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 18:10
Lokalizacja: Wroc

#11 Post autor: Dfence » poniedziałek, 4 lutego 2008, 15:35

Jak jest bardzo niezdrową jedynką to możliwe że nic nie wskórasz.
Możesz mu powiedzieć np. powiedziać że Jezus i Maryja byli Żydami. Ciekawe co powie.
1w2 (ADWOKAT)

Awatar użytkownika
Kociaq
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 12:53
Lokalizacja: Starogard Gdański

#12 Post autor: Kociaq » poniedziałek, 4 lutego 2008, 15:50

Jego religia to komunizm - czyli jest ateistą.
4w5
poziom 8,9
ENTP

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#13 Post autor: yusti » poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:10

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 17:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#14 Post autor: Ediakar » poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:28

On nie jedynka, jedynka wszystko ma poparte dowodami on to jakiś jełop, który nie potrafi poprzeć argumentami taki psycho-pyta :twisted:

To niech wie że jest "nieczysty" :lol: :twisted: :twisted: , bo pochodzi jak wszyscy od małpy i z żydów też napewno ma krew, co za głupiec :lol: :lol: :lol: :twisted:

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#15 Post autor: wiadukt » poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:43

komunizm? zawsze myślałam że komunizm = liberalizm.
to prawicowcy są radykałami, i Twój chłopak ze swoimi rasistowskimi poglądami powinien spoglądać bardziej w kierunku LPRu czy coś :|
ewentualnie nie patrzeć w ogóle na polską scenę polityczną, tylko śnić o narodowym socjaliźmie... gdzie tu komunizm?
poglądy na rasowość to on ma czysto skinheadowskie, z tym że każdy skinhead zajebałby go za orientację polityczna
jakoś się to kłóci :roll:
to może być dla Ciebie argument,
spróbuj mu to powiedzieć jak może być jednocześnie lewakiem ze skrajnie prawicowymi zapatrywaniami?

ps/ Kociaq, Ty go kochasz?

pps/ Ediakar, nie obrażaj jej faceta, to czyste chamstwo, nie znasz człowieka, a obrażasz nie tylko jego, ale i autorkę tematu.
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

ODPOWIEDZ