Strona 1 z 1

Nieśmiertelność (S)

: wtorek, 11 grudnia 2007, 17:15
autor: Słomkowy_Kapelusz
Mechanizm starzenia jest zakodowany genetycznie. Skracają się telomery i zachodzą inne procesy, które powodują, że kolejne, odtwarzane komórki są coraz gorszej jakości. Gdyby jednak naukowcom udało się zablokować starzenie, to czy chcielibyście skorzystać z nieśmiertelności?

Oczywiście zawsze można stracić życie w nieszczęśliwym wypadku, ale to pomińmy dla ułatwienia dyskusji.

Łe Łe

: środa, 12 grudnia 2007, 00:24
autor: Ediakar
Nigdy za żadne skarby nie chciał bym przedłużyć swojego życia, a raczej gdyby to było zgodne z chrześcijaństwem to bym je zakończył. Tak ja uważam i koniec :x.

: środa, 12 grudnia 2007, 09:25
autor: fra
Nie. To nienaturalne. Psychicznie żaden człowiek nie jest na to przygotowany. To prędzej czy później byłoby piekło - a w perspektywie wieczności - całkiem "prędzej" i trwałoby bardzo dłuuugo.

: środa, 12 grudnia 2007, 16:03
autor: Raven
Nie wiem

: piątek, 14 grudnia 2007, 17:05
autor: Revania
Tak, ale musiałabym być przy tym piękna, bogata, sławna i mieć wspaniałe życie. :twisted:

Jeśli cokolwiek nie satysfakcjonowałoby mnie, to nie :evil:

: sobota, 15 grudnia 2007, 08:11
autor: Riviette
Nie, z całą pewnością nie chciałabym być nieśmiertelna. Miałabym kochać ludzi ze świadomością, że przeżyję śmierć ich wszystkich? O nie. A co z procesem starzenia się? Mam być coraz starsza i starsza, a wciąż nie umierająca? No, chyba że będąc nieśmiertelną stanę na tym jednym konkretnym wieku. Ale co z ludźmi, którzy są mi bliscy? Poznam 5-letnią dziewczynkę, umrze przy mnie jako 80-latka, a ja wciąż miałabym być młoda?
Jedyny plus, jaki w tym wszystkim widzę, to obecność przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach w historii. Nic więcej.