Jak pokazujecie zainteresowanie osobie na której wam zależy?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Fenyloetyloamina
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 24 października 2015, 15:16
Enneatyp: Obserwator

Jak pokazujecie zainteresowanie osobie na której wam zależy?

#1 Post autor: Fenyloetyloamina » środa, 18 listopada 2015, 17:52

Wiem, że Dwójkom z natury ciężko jest się zdecydować na jakąś konkretną osobę i "zarywają" do wszystkich przedstawicieli płci przeciwnej. Takie zaloty dla drugiej osoby wyglądają, jakby Dwójka naprawdę się nimi interesowała, ale ona po prostu tak już ma, wtedy ta druga osoba jest rozczarowana, że nie jest tą jedyną, bla bla bla...(to wcale nie ja).
Zastanawia mnie, jak okazujcie drugiej osobie, że naprawdę wam na niej zależy i że chodzi wam wyłącznie o nią.


Enneagram: 5w6
so/sx
"Osoby, które najciężej jest pokochać, potrzebują tej miłości najbardziej"

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jak pokazujecie zainteresowanie osobie na której wam zal

#2 Post autor: Intan » środa, 18 listopada 2015, 18:54

Fenyloetyloamina pisze:Wiem, że Dwójkom z natury ciężko jest się zdecydować na jakąś konkretną osobę i "zarywają" do wszystkich przedstawicieli płci przeciwnej. Takie zaloty dla drugiej osoby wyglądają, jakby Dwójka naprawdę się nimi interesowała, ale ona po prostu tak już ma, wtedy ta druga osoba jest rozczarowana, że nie jest tą jedyną, bla bla bla...(to wcale nie ja).
Zastanawia mnie, jak okazujcie drugiej osobie, że naprawdę wam na niej zależy i że chodzi wam wyłącznie o nią.
Opisujesz Fe-doma. ENFJ i ESFJ mają to do siebie, że ich zachowanie często odbierane jest przez innych jako zalotne/oznaczające specjalne zainteresowanie drugą osobą, podczas gdy zupełnie nie o to im chodzi. No i ten, ja się tak nie zachowuję. ;)

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie, to zależy od tego, na którym poziomie zdrowia dana Dwójka jest. I od paru innych rzeczy pewnie też.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Breslauterrier
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 28 marca 2015, 10:09
Enneatyp: Dawca

Re: Jak pokazujecie zainteresowanie osobie na której wam zal

#3 Post autor: Breslauterrier » środa, 25 listopada 2015, 12:27

Jestem z nimi wtedy szczery do bólu.
Tylko im pokazuję swoją złość i frustrację. Najpierw pewnie są zdezorientowani, ale po jakimś czasie zawsze wiedzą, że to oni są dla mnie ważni.
Zawsze pamiętaj, że jesteś wyjątkową osobą. Tak, jak wszyscy inni

ODPOWIEDZ