Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#211 Post autor: Snufkin » czwartek, 14 października 2010, 17:29

.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 października 2010, 18:08 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#212 Post autor: valerie » czwartek, 14 października 2010, 20:55

Ja mam doświadczenia z Dziewiątkami. Powiem szczerze, że bardzo mnie do nich ciągnie, mimo że bywa ciężko. Najbardziej denerwuje mnie brak szczerości. Ale za to uwielbiam tę bezgraniczną tolerancję *__*
Myślę, że by mi się dobrze układało z Ósemką (bo ma cechy, których brakuje mi w moim 9), ale mogłabym być trochę takim związkiem zmęczona. A jak bym się zmęczyła, to bym zaczęła tęsknić za spokojnym związkiem z Dziewiątką...
Mam kolegę 5w6 i bardzo go lubię, ale myślę, że w związku nie zniosłabym jego chłodu. Szczególnie, że już u mojego 9 już mi trochę przeszkadza taki umiarkowany chłód.
Zastanawia mnie związek z 7, ale jeśli już to raczej 7w6. Tylko obawiałabym się, że Siódemeczka się mną znudzi.

Nigdy przenigdy nie zwiążę się z Jedynką. Nie wytrzymałabym tego. I Jedynka nie wytrzymałaby ze mną, bo raczej nie prowadzę życia zgodnego z ideałami Jedynek, przynajmniej tych, które znam :roll:
No i nigdy z Czwórką. Tylko bym na takiego 4 krzyczała i kazała mu się ogarnąć.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#213 Post autor: lasuch » czwartek, 14 października 2010, 21:37

valerie pisze:Myślę, że by mi się dobrze układało z Ósemką (bo ma cechy, których brakuje mi w moim 9), ale mogłabym być trochę takim związkiem zmęczona.
Trochę mnie zastanawia co Ty byś była w stanie dać takiej Ósemce żeby ją zainteresować, bo co do reszty to wymieniasz dwie strony, jej zachowanie i swoje odczucia w stosunku do niej...a jak piszesz o Ósemkach, to tylko to co Ty byś na tym zyskała i co Tobie by taki związek dał, a czym ewentualnie zraził. Jesteś pewna, że spodobałabyś się Ósemkowi? ;)
8w7 SLE-Ti

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#214 Post autor: yusti » czwartek, 14 października 2010, 21:53

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 22:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#215 Post autor: Pablo » czwartek, 14 października 2010, 22:54

valerie pisze:Myślę, że by mi się dobrze układało z Ósemką (bo ma cechy, których brakuje mi w moim 9), ale mogłabym być trochę takim związkiem zmęczona. A jak bym się zmęczyła, to bym zaczęła tęsknić za spokojnym związkiem z Dziewiątką...
Ech 2 i te ich skłonności do trójkątów ;) to naprawdę nie jest przypadek jak po was patrzę nie żebym się czepiał
Trochę mnie zastanawia co Ty byś była w stanie dać takiej Ósemce żeby ją zainteresować,
Też mnie to ciekawi

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#216 Post autor: valerie » piątek, 15 października 2010, 14:27

Jesteś pewna, że spodobałabyś się Ósemkowi?
Wręcz przeciwnie, jestem pewna że żaden Ósemek nie byłby związkiem ze mną zainteresowany. Nie sądzę, żebym miała w sobie coś takiego, co by przyciągnęło 8. Gdyby taki związek miał miejsce, to na pewno miałabym z niego większe korzyści niż taki Ósemek, więc nie byłoby za fajnie. Ale w obecnym związku trochę mi brakuje takiej szczerości (ja bym wolała, żeby on na mnie nakrzyczał, niż mówił "wszystko jest w porządku", jak widzę, że nie jest!) i decyzyjności, żebym nie musiała wszystkiego sama załatwiać i w ogóle.

Ale jeśli kiedyś wyjdzie tak, że będę próbowała stworzyć związek z inną osobą niż obecnie, to jestem przekonana na 90%, że znów to będzie 9. Bo mimo tego wszystkiego, co mi nie odpowiada, ja się czuję takiemu Dziewiątkowi potrzebna.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

matzo-brei
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 22 lutego 2010, 11:47

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#217 Post autor: matzo-brei » piątek, 15 października 2010, 16:32

valerie pisze: No i nigdy z Czwórką. Tylko bym na takiego 4 krzyczała i kazała mu się ogarnąć.
mój ex Dwójek tak robil. aha i probowal zmienic.dlatego pogonilam paskudnika
"I'm a wild child! Come and love me! I want you!" WASP

4w5

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#218 Post autor: Pablo » piątek, 15 października 2010, 17:39

(ja bym wolała, żeby on na mnie nakrzyczał, niż mówił "wszystko jest w porządku", jak widzę, że nie jest!)
Wiesz że takie fajne to jest czasem tylko w teorii ;)
Snufkin pisze:Kiedyś z kolegą 8 polewaliśmy z waszej 'głupoty' (nie wiem jak to nazwać neutralnie).
A od kiedy niby masz kolegów 8-ki?

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#219 Post autor: Memory » piątek, 15 października 2010, 18:56

Pablo pisze:
(ja bym wolała, żeby on na mnie nakrzyczał, niż mówił "wszystko jest w porządku", jak widzę, że nie jest!)
Wiesz że takie fajne to jest czasem tylko w teorii ;)
Eh, potwierdzam. ;) Ale nie jest tragicznie, o ile Ty umiesz zachować spokój i wykazać się cierpliwością. Lepiej na chwilę się wycofać, kiedy zauważasz zły humor u p. Ósemka [w każdym razie lepiej wtedy nie suszyć mu głowy o poważne sprawy]. Poczekać aż przejdzie i wtedy dopiero gadać co wg Ciebie jest nie tak. Przebiega na luzie. :) O ile Cię nie ponosi, oni wolą raczej logicznie przedstawione argumenty, niż płacze, omdlewania i dramatyczne krzyki. Inaczej możesz liczyć na kontratak, często nieprzyjemny.

Tzn. ja to doświadczenie nie wynoszę ze związku i nie mówię koniecznie o rozmowach na temat związku. Mówię ogólnie o rozmowach o wszelakich sprawach.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#220 Post autor: Paweu » poniedziałek, 18 października 2010, 17:09

Memory pisze:O ile Cię nie ponosi, oni wolą raczej logicznie przedstawione argumenty, niż płacze, omdlewania i dramatyczne krzyki. Inaczej możesz liczyć na kontratak, często nieprzyjemny.
Oprócz tego nie próbuj wkurzonego Ósemka pouczać, moralizować i w jakikolwiek inny sposób brzęczeć, zwłaszcza jak to jest 8w7 :twisted: Aha i broń Boże nie pokazuj 8, że może sobie na wszystko wobec Ciebie pozwalać, jeśli nie jest zbyt zdrowy to zaraz Ci na głowę wejdzie. Zwykle najlepszym sposobem, żeby Ósemka uspokoić jest... pokazać mu że się go nie boisz, stanąć do walki i powiedzieć swoje. Ale tylko wtedy jak masz rację i potrafisz ją logicznie uargumentować. Broń Boże nie mów "tak bo tak" - to działa jak czerwona płachta na byka :evil:
Podobno 1w9 LIE

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#221 Post autor: Pablo » poniedziałek, 18 października 2010, 23:29

Paweu pisze: Broń Boże nie mów "tak bo tak" - to działa jak czerwona płachta na byka :evil:

Popieram w 200% :lol:

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#222 Post autor: Kapar » wtorek, 19 października 2010, 02:06

Paweu pisze:
Memory pisze:O ile Cię nie ponosi, oni wolą raczej logicznie przedstawione argumenty, niż płacze, omdlewania i dramatyczne krzyki. Inaczej możesz liczyć na kontratak, często nieprzyjemny.
Oprócz tego nie próbuj wkurzonego Ósemka pouczać, moralizować i w jakikolwiek inny sposób brzęczeć, zwłaszcza jak to jest 8w7 :twisted: Aha i broń Boże nie pokazuj 8, że może sobie na wszystko wobec Ciebie pozwalać, jeśli nie jest zbyt zdrowy to zaraz Ci na głowę wejdzie. Zwykle najlepszym sposobem, żeby Ósemka uspokoić jest... pokazać mu że się go nie boisz, stanąć do walki i powiedzieć swoje. Ale tylko wtedy jak masz rację i potrafisz ją logicznie uargumentować. Broń Boże nie mów "tak bo tak" - to działa jak czerwona płachta na byka :evil:
Zaiste ujales to co kazda pani powinna wiedziec o p. Osemce. Szkoda, ze moja dziewczyna nie rozumie polskiego moze bym jej to "przypadkowo" podsunal czy cos... bo tam walnac prosto z mostu i mowic komus o tych sprawach to nie ma za bardzo co...
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#223 Post autor: boogi » poniedziałek, 25 października 2010, 23:15

valerie pisze:Gdyby taki związek miał miejsce, to na pewno miałabym z niego większe korzyści niż taki Ósemek, więc nie byłoby za fajnie.
Trochę nie na temat, ale podkreślę to zdanie bo jest tak typowo i stereotypowo dwójkowe, że hej.
Najlepszy partner dla Dwójki - taki, który nauczy ją czym są granice, pokaże że należy nie tylko dawać ale też trzeba umieć przyjąć. (między "przyjąć" a "brać" jest różnica, obie te umiejętności to coś co Dwójki muszą rozwijać)
Dwójka nie potrafi się przyznać, że może mieć z czegoś większe korzyści niż partner, czyż nie Valerie?

I musi czuć się cały czas potrzebna...
valerie pisze:Bo mimo tego wszystkiego, co mi nie odpowiada, ja się czuję takiemu Dziewiątkowi potrzebna.
Pytanie tylko, na ile jest to dorosłe zachowanie, a na ile nawyk z okresu przedszkola :twisted:
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#224 Post autor: valerie » wtorek, 26 października 2010, 21:55

Pytanie tylko, na ile jest to dorosłe zachowanie, a na ile nawyk z okresu przedszkola
Pewnie nawyk z okresu przedszkola, ale wolę być w związku, który mnie czasem męczy, niż być sama. Przy moim Dziewiątku czuję się pewnie, więc, że jestem mu potrzebna, ale sama też mam pewne korzyści - nie czuję się samotna, on mnie uczy tolerancji i takiego "odpuszczania" - że nie muszę każdego zadowolić. Chociaż czasem mam naprawdę dość, ale to są pojedyńcze chwile, a tak na ogół to jest mi bardzo dobrze w tym związku.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
nofink
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 25 kwietnia 2010, 21:59
Enneatyp: Obserwator

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#225 Post autor: nofink » czwartek, 19 września 2013, 12:23

A co sadzicie o 5w4?
Zawsze mnie fascynowala relacja z 2 niestety nigdy nie mialem takiej mozliwosci.. Jestem bardzo ciekaw opinii 2.
5w4

ODPOWIEDZ