Dr Hawkins - poziomy świadomości

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dr Hawkins - poziomy świadomości

#31 Post autor: Venus w Raku » sobota, 15 października 2011, 00:56

No, tak. Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu powyższego tekstu - Hawkins, to osobowość nie-zwyczajna. Zachęciłeś mnie, Zielony Smoku, i poczytam sobie więcej na ten temat, ale raczej na zasadzie ciekawoski, bo wydaje mi się, że jego sposób rozumowania i mój są zupełnie odmienne.


1w9, 6w5, sp/sx

bleblebleble
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 02:38
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Dr Hawkins - poziomy świadomości

#32 Post autor: bleblebleble » czwartek, 19 kwietnia 2012, 13:02

swiatlo pisze: 14. Miłość - Jeżeli będąc na etapie rozsądku zaczniemy postrzegać w sobie potencjał do ofiarowania ludzkości dobra wyższego rodzaju, wówczas będziemy mieli moc by wejść na ten poziom. Wszystko czego nauczyliśmy się na poprzednim etapie stosujemy tutaj, lecz kieruje nami serce i intuicja, a nie umysł. Jest to etap dobroczynności i pozbawionej egoizmu miłości, która nie pragnie niczego poza dobrobytem tych, którzy nas otaczają. Przykładami wielkich i znanych osób funkcjonujących na tym etapie są Ghandi i Matka Teresa. Zaledwie 0.4% naszej populacji kiedykolwiek osiągnie ten poziom.
[/color]
ja jestem tuuuuuuuuuuuu! ja jestem tuuuuuuuuuuu! hura hura!!!!!!!!!! :lol: faktycznie, te etapy przed 14stym przeszłam wszystkie i zawsze mi się wydawało, że to zależało od wszystkich sytuacji życiowych i nie chodziło mi tu o takie empirystyczne podejście do życia tylko czułam, że to ma jakiś wyższy sens itp itd. teraz już wiem, że tak jest! zawsze gdy coś złego się wydarzyło i wyciągnęłam z tego jakieś wnioski i się czegoś nauczyłam, powtarzałam 'by być kim jesteś musiałeś swoje przeżyć' ;)
uciekająca 7 :D



''Życie jest tragedią dla tych, którzy czują i komedią dla tych, którzy myślą.''

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: Dr Hawkins - poziomy świadomości

#33 Post autor: sexta_espada » wtorek, 7 sierpnia 2012, 12:11

Jestem na poziomie Gniewu, ale cieszę się - lepsze to niż bezustanna apatia czy lęk. Gniew mnie motywuje i moge góry przenosić.
...It can't rain all the time...

Awatar użytkownika
angie91
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 17:14
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Dr Hawkins - poziomy świadomości

#34 Post autor: angie91 » niedziela, 11 listopada 2012, 17:42

Fajne, fajne to wszystko. Chciałabym mieć tyle czasu, żeby móc sobie to w spokoju wszystko ogarnąć. :wink:
7w8/3w4
sp/sx

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dr Hawkins - poziomy świadomości

#35 Post autor: kroplablekitu » sobota, 17 listopada 2012, 01:05

Wydaje mi się, że jeśli ktoś zbyt poważnie i zbyt dosłownie traktuje ten schemat, to nie będzie mu pasować do rzeczywistości, ale tak jest przecież w przypadku każdej zbyt dosłownie traktowanej mapy. Dla mnie ten wykres ma sens - na codzien jestem na 6, chociaż czasem spadam niżej, a np w odmiennych stanach świadomości wyfruwam gdzieś wysoko wysoko..
Ale to co jest ważne dla mnie,to fakt, że liznęłam trochę tych poziomów nad 6tką, i mogę widzieć w jakim kierunku zmieniać zachowanie. To nie jest dokładna mapa, tylko orientacyjna, ale takie są wg mnie dobre, bo terytorium ciągle się przecież zmienia. Mogę starać się wzmacniać zachowania z poziomów wyższych a stopniowo wyzbywać się tych z niższych i w ten sposób łudzić się, że kiedyś będzie bardzo fajnie - wiadomo, kto się nie ruszy i sam nie sprawdzi, ten się nie dowie
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ