ILE vs ILI

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
shikiora
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 14:48
Enneatyp: Lojalista

ILE vs ILI

#1 Post autor: shikiora » niedziela, 25 listopada 2018, 17:56

Od dłuższego czasu kombinuję, kombinuję i nie mogę się wytypować.
W testach socjonicznych wychodzi mi zawsze podobnie: albo raz przeważa ILI, albo ILE. Raz nawet procentowo miałam je zupełnie równe.

Jakby ktoś podrzucił najczęstsze zachowania, postawy, spróbował na przykładach wyjaśnić mi różnice między tymi typami, byłabym wdzięczna.


6w5 sp/sx
Nie mówię do ludzi, którzy mnie nie słuchają – inaczej – nie marnuję swojego czasu.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: ILE vs ILI

#2 Post autor: Eol » niedziela, 25 listopada 2018, 19:50

Daj sobie spokój z testami. ILI ma Ni w funkcji bazowej i Te w kreatywnej, a ILE Ne w bazowej i Ti w kreatywnej. Poczytaj o różnicy pomiędzy tymi dwoma intuicjami oraz między tymi dwoma logikami, a zaraz będziesz wiedziała :wink:
Te różnice kiedyś już były omawiane, więc szkoda je ponownie przepisywać :P
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: ILE vs ILI

#3 Post autor: Irranea » poniedziałek, 26 listopada 2018, 15:23

Eol pisze:
niedziela, 25 listopada 2018, 19:50
Daj sobie spokój z testami. (...) Poczytaj o różnicy pomiędzy tymi dwoma intuicjami oraz między tymi dwoma logikami, a zaraz będziesz wiedziała :wink:
O to to, testy sobie odpuszczamy. One jedynie moją wskazać jakiś kierunek, ale nie koniecznie przedstawiają prawdę.
Można tez poczytać o innych elementach informacyjnych. Te dwa typy cenią zupełnie różne elementy, wystarczy określić jeden, co do którego jest się pewnym, że się ceni i już można określić kwadrę.
Jeśli do tej pory typowałaś się tylko przez wynik testu, to polecam jednak dla pewności uzupełnić wiedzę o innych typach, np. o innych NT.

Awatar użytkownika
shikiora
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 14:48
Enneatyp: Lojalista

Re: ILE vs ILI

#4 Post autor: shikiora » wtorek, 27 listopada 2018, 17:02

Testy traktuję z przymrużeniem oka :wink:
Już nie raz słyszałam, że są mało wiarygodne.

O wszystkich typach już czytałam i żaden na pasuje tak jak ILE/ILI. W przypadku tego pierwszego mam wrażenie, że jestem zbyt spokojna, a w przypadku drugiego, że jestem zbyt niespokojna. Czytałam też o Ne i Ni i... Nic.
Przede mną jeszcze wnikliwsza analiza pozostałych elementów (szczególnie Ti i Te), może do czegoś dojdę.
6w5 sp/sx
Nie mówię do ludzi, którzy mnie nie słuchają – inaczej – nie marnuję swojego czasu.

ODPOWIEDZ