Socjonika - Kluby

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Do którego Klubu należysz:

ST
12
20%
NT
19
31%
SF
5
8%
NF
25
41%
 
Liczba głosów: 61

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#16 Post autor: Maślany » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:01

Hydra pisze:Młody oficer i jego kolega absolwent Politechniki palą papierosy w małym pokoiku. Kiedy chcą wyjść okazuje się, że drzwi się zatrzasnęły i są uwięzieni. Inżynier próbuje więc na wszelkie sposoby się wydostać – szarpie za klamkę, kombinuje przy zamku i końcu zdesperowany stara się wyważyć drzwi napierając ramieniem. Obserwujący to z boku oficer jest zdegustowany i w końcu mówi: Odejdź, ja to zrobię. Trzeba mieć tu <stuka się w czoło>, a nie tu <klepie się po ramieniu>. Po czym rozpędza się i wyważa drzwi „z byka”.
Obrazek

:wink:
Nuit pisze:Maślany tłumaczy, bo ma w ten sposób realizuje jakieś swoje Dzieło
Chcę was nawróć od tej teorii której znakiem rozpoznawczym jest obrazek podobny do symbolu Szatana :D


forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: Nuit » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:07

Maślany pisze:
Nuit pisze:Maślany tłumaczy, bo ma - w ten sposób realizuje jakieś swoje Dzieło
Chcę was nawróć od tej teorii której znakiem rozpoznawczym jest obrazek podobny do symbolu Szatana :D

to wypełnij najpierw grzecznie test;)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#18 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:09

Maślany pisze: Obrazek

:wink:
Wiesz, Maślany, nie znam się na socjonice tak dobrze jak Ty i dla mnie to odkrywcze, ze mozna mnie zcharakteryzować w dwóch słowach - silny i głupi. :shock: :lol:
Maślany pisze:
Nuit pisze:Maślany tłumaczy, bo ma w ten sposób realizuje jakieś swoje Dzieło
Chcę was nawróć od tej teorii której znakiem rozpoznawczym jest obrazek podobny do symbolu Szatana :D
Maslany nie prowokuj tu moralnych dyskusji!
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#19 Post autor: Maślany » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:17

Wiesz, Maślany, nie znam się na socjonice tak dobrze jak Ty i dla mnie to odkrywcze, ze mozna mnie zcharakteryzować w dwóch słowach - silny i głupi.
Nie znasz się na żartach (chodziło tylko o kawał)? :wink:
to wypełnij najpierw grzecznie test;)
Testy nie są miarodajne, a szczególnie gdy są tam przeciwstawne dychotomie bez słowa wyjaśnienia. Ale wypełnię go kiedyś - słowo ENTp (czyli tyle warto co polityka :D ).
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#20 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:28

Maślany pisze:
Wiesz, Maślany, nie znam się na socjonice tak dobrze jak Ty i dla mnie to odkrywcze, ze mozna mnie scharakteryzować w dwóch słowach - silny i głupi.
Nie znasz się na żartach (chodziło tylko o kawał)? :wink:
Wiem, ze chodziło o kawał - prawdziwie ENTpowska zagrywka polityczna, by nie komentować treści ... ? :D
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#21 Post autor: Maślany » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:58

by nie komentować treści
Treść jest w pewnym sensie trafiona
silny i głupi
Raczej logiczny i wyraźny
ST to typ który najbardziej pasuje do menadżera, takiego dzięki którym pracownicy wykonują zadania. Ktoś musi powiedzieć: "ostatni raz Pan przekroczył termin zadania" czy "proszę spakować swoje rzeczy". Kto ma to zrobić? F? N? To musi być ktoś kto nie boi się nikomu patrzeć w oczy i kto nie przejmuje się co o nim mówią, bo wie że działa w słusznej sprawie i większość ludzi nie poradzi sobie bez nacisku. Być może niektórzy myślą, że jest głupi, ale jak to pisało w charakterystyce to po prostu praktyk. Poza tym F będzie uważał za głupiego kogoś kto nie troszczy się o to żeby ludzie mogli robić co chcą, a N tych którzy nie śnią na jawie (duże uogólnienie). Każdy klub uważa się za najmądrzejszy, ponieważ każdy klub dba o inne wartości, które dla niego oznaczają mądrość. Tyle
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#22 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:13

Maślany pisze: Ktoś musi powiedzieć: "ostatni raz Pan przekroczył termin zadania" czy "proszę spakować swoje rzeczy". ... To musi być ktoś kto nie boi się nikomu patrzeć w oczy i kto nie przejmuje się co o nim mówią, bo wie że działa w słusznej sprawie i większość ludzi nie poradzi sobie bez nacisku.
Cholera, zawsze myślałam, że jestem INNA, ale to co teraz powiedziałeś to (nie)stety prawda. :roll:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

Re: Socjonika - Kluby

#23 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:07

Zgłaszam akces do klubów ST i NT, w ramach podzbioru nauki stosowane :)

Częściowo dementuję te słowa:
Maślany pisze: Ich typowym problemem jest niejasne zrozumieniem własnych uczuć, co jest szczególnie nieprzyjemne dla kobiet tego typu.
One są czasami pyskate i dlatego z wierzchu mogą wyglądać na nieprzyjazne, ale często jest to miękkie wnętrze z pancerzykiem na zewnątrz. W końcu „baba jest babą”, nawet gdy jest ST :)

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - Kluby

#24 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:18

Słomkowy_Kapelusz pisze:
Maślany pisze: Ich typowym problemem jest niejasne zrozumieniem własnych uczuć, co jest szczególnie nieprzyjemne dla kobiet tego typu.
One są czasami pyskate i dlatego z wierzchu mogą wyglądać na nieprzyjazne, ale często jest to miękkie wnętrze z pancerzykiem na zewnątrz. W końcu „baba jest babą”, nawet gdy jest ST :)
Słomkowy! Tak mi Cię brakowało ;)
Ale z tym NT to przesadzasz, to że interesujesz się hipnozą nie czyni z Ciebie NT :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

Re: Socjonika - Kluby

#25 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:26

Hydra pisze:Ale z tym NT to przesadzasz, to że interesujesz się hipnozą nie czyni z Ciebie NT :lol:
Nie przesadzam. Hipnozą interesowałem się tyle o ile - tak, żeby wiedzieć co to za zwierz i z czym się go je. W testach na similarmainds 2 razy w różnych testach wyszedł mi remis pomiędzy S i N - 50% do 50%.

Miło Cię widzieć Hydro, tylko czekać aż weźmiemy się znowu za łby. To znaczy ja wezmę się za te Twoje :P

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#26 Post autor: ewutek » środa, 25 kwietnia 2007, 12:48

Maślany pisze:Klub Pragmatyczny - ST
Ich typowym problemem jest niejasne zrozumieniem własnych uczuć, co jest szczególnie nieprzyjemne dla kobiet tego typu.
To o mnie, niestety. Jedynymi istotami względem których nie mam najmniejszych wątpliwości co czuję, są rodzina i zwierzaki. Relacje są proste i wyraziste: kocha/lubi/nie lubi, bez żadnych niuansików, odcieni i niedomówień.
Maślany pisze:Klub Pragmatyczny - ST
Będąc często niezdolnym do wyrażania właściwie swych uczuć, skłaniają się by być obcesowi i podejrzliwi bez żadnego powodu.
:(
Maślany pisze:Klub Pragmatyczny - ST
Opinie i działania typu są uzewnętrznione w tym znaczeniu że jest to łatwe dla innych by je zrozumieć, łatwo zobaczyć co robi i łatwo to zaakceptować lub odrzucić.
Lepiej wyjaśnić gruntownie, ale raz. Zanim zacznę wykład apeluję o uwagę "bo nie będę powtarzać". Powaga z jaką wygłaszam "przemówienia" jest powszechnie znanym źródłem uciechy. :)
Maślany pisze:Klub Pragmatyczny - ST
Stawia opór w działaniu i w słowach. Jest śmiały, praktyczny i aktywny. Oddziałuje na poziomie ciała, ale nie na poziomie umysłu.
Upór i zdecydowane działanie "na poziomie ciała" to moje najbardziej wkurzająco wyraziste cechy. 8)
5w6

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#27 Post autor: toner » środa, 25 kwietnia 2007, 17:07

A ja bym chciał na chwilę przestać analizować. Z drugiej strony jak nie myślę to mnie po pewnym czasie szlag trafia. Więc w sumie nie wiadomo co zrobić. :wink:

Chyba będę się musiał przejść na tą siłownię w końcu. :wink:
5w4 LII

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Kluby

#28 Post autor: Snufkin » wtorek, 23 lutego 2010, 17:27

.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 maja 2010, 20:31 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Socjonika - Kluby

#29 Post autor: NoMatter » wtorek, 23 lutego 2010, 18:16

A co z relacjami woda-ogień, woda-powietrze i ogień-ziemia? :D :P
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - Kluby

#30 Post autor: Amber » wtorek, 23 lutego 2010, 18:17

I co na to Kapitan Planeta?
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

ODPOWIEDZ