Socjonika - LSI (ISTj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ISTj i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
2
15%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
7
54%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
4
31%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Socjonika - LSI (ISTj)

#1 Post autor: ewutek » czwartek, 19 kwietnia 2007, 12:12

Based upon original work by Victor Gulenko with some alterations.
Logiko - Sensoryczny Introwertyk - ISTj / LSI (Inspektor / Pragmatyk)

ISTj ma bardzo sprężystą, silną posturę - szczególnie mężczyźni. Mają zwyczaj trzymać stopy mocno na ziemi, co daje im poczucie pewności siebie. Ich głowy wyglądają jakby były ściśle przytwierdzone do pleców i stanowiły z nimi jedność. Ich karki są dosyć sztywne, dlatego gdy obracają głową, plecy podążają za nią. Wyraz twarzy beznamiętny, skoncentrowany - pozbawiony emocji. Mężczyźni ISTj lubią nosić wąsy. Jeśli ich nie zapuszczają, najprawdopodobniej istnieje po temu logicznie umotywowana przyczyna. W każdym razie większość z nich jest zgodna co do tego, że wąsy to dobry pomysł.
Ich ubrania zwykle są czyste, wyprasowane i schludne. Preferują prosty styl, który nie jest zbyt jaskrawy i ekstrawagancki. Najchętniej nosiliby uniformy w stylu wojskowych mundurów. Bardzo troszczą się o prezencję i mogą krytykować tych, którzy zaniedbują swój wygląd.
ISTj kiedy są w ruchu chodzą z rękoma zwieszonymi wzdłuż tułowia, przy czym ich ramiona ledwie się poruszają, co daje wrażenie jakby między stawami nie było połączeń. Mają równy i rytmiczny chód, jakkolwiek od czasu do czasu ISTj potrafi nagle i bez ostrzeżenia zmienić kierunek obranej trasy.

Wiele ISTj nie ma problemów w kontaktach z nieznajomymi, a z racji swojego introwertyzmu potrafią się do kogoś zbliżyć w bardzo krótkim czasie. Często korzystają z bogatego zbioru żartów i anegdot. Zwłaszcza mężczyźni czerpią z tego arsenału żeby oczarować kobiety. Wcielają się w rolę dżentelmena, zachowują szarmancko i w wyrafinowany sposób. Nie mają nic przeciwko temu, żeby być duszą towarzystwa, a gdy są romantycznie usposobieni lubią śpiewać przy delikatnym akompaniamencie gitary.

ISTj starają się być zawsze punktualni i cenią tę zaletę u innych. Zwracają szczególną uwagę na fakty, wyniki, liczby i techniczne informacje. Starają się zrozumieć każdy najmniejszy szczegół badanego zagadnienia.
ISTj to realiści. Nie są zwolennikami teorii nie popartych dowodami i wahają się uczestniczyć w wątpliwych z ich punktu widzenia przedsięwzięciach. Wierzą, że wszystko powinno być przygotowane ostrożnie i dokładnie przemyślane.

W rozmowie ISTj używają powszechnych zwrotów i zrozumiałych wyrażeń. Czasem są nadmiernie dydaktyczni i pouczający w tonie, co może być dla innych irytujące.
ISTj lubią plakaty, afisze, transparenty, projekty i wszelką drukowaną propagandę. Kiedy są w nieformalnym nastroju mają skłonność poruszać tematy związane z filozofią, etyką i zasadami moralnymi. Mogą okazywać zainteresowanie religią, mistycyzmem i proroctwami. ISTj zawsze są gotowe by dzielić się swoją wiedzą z innymi i chętnie udzielają rad opartych na własnym doświadczeniu.

Jako dzieci ISTj są bardzo posłuszne, pojętne, odpowiedzialne i pełne szacunku dla starszych. Z tego powodu dorośli stawiają ich za przykład innym dzieciom. Mogą obejmować odpowiedzialne szkolne/klasowe funkcje.
ISTj świetnie czują się na kierowniczych stanowiskach. Sprawując władzę pokazują dobre umiejętności administracyjne i organizacyjne. Wymagają dokładnego stosowania się do poleceń i pod tym względem są bezkompromisowe. Zwykle utrzymują silną dyscyplinę w organizacji/firmie. Lubią i szanują autorytety, respektują prawo.

ISTj chętnie zbierają różne dokumenty, materiały źródłowe, encyklopedie i słowniki. Nigdy nie przyznają się do tego, że nie wiedzą czegoś z dziedziny ich aktywności naukowej/zawodowej.
Kiedy kupują nowe urządzenie, zawsze najpierw zapoznają się instrukcją obsługi, nawet jeśli sposób jego działania jest oczywisty.
W domu utrzymują porządek w iście wojskowym stylu. Dbają o wszystkie swoje rzeczy, z których każda ma specjalnie wyznaczone miejsce. ISTj bardzo się irytują i złoszczą kiedy ktoś narusza ich porządek lub wykonuje jakieś czynności niewłaściwie.
Starają się zawsze kontrolować przestrzeń wokół siebie, dzięki temu czują się komfortowo. Mają uzdolnienia manualne i wiedzą jak naprawiać drobne usterki. Generalnie lubią wszystko co w jakiś sposób wiąże się z pracą rąk.

Nie przepadają za różnorodnym jedzeniem. Bez problemu mogą odżywiać się jednym i tym samym przez długi czas, do momentu gdy upłynie termin przydatności do spożycia.

ISTj nie czują się zbyt pewnie w związkach. Mogą być nieufne - zwłaszcza względem osób które nie postępują z nimi otwarcie. W tym przypadku taka podejrzliwość może powodować paranoje.
  • +
    Jesteś doskonały w detalach oraz metodycznym i ostrożnym rozważaniu każdej sytuacji. Jesteś zdyscyplinowany i odpowiedzialny, nie lubisz się powtarzać. Cenisz porządek i sprawną organizację w domu i w pracy. Respektujesz uznane autorytety i czujesz się komfortowo przestrzegając norm i zasad zgodnych z prawem. Nie lubisz wszelkich form dezorganizacji i irracjonalności. Jesteś nieugięty i niezmordowany kiedy pracujesz wg własnej koncepcji. Doskonale wiesz jak najlepiej wykorzystać zasoby. Jesteś dobrym administratorem i zawsze się upewniasz czy Twoje instrukcje i plany są zgodne ze specyfikacjami. Nie idziesz na kompromis kiedy w grę wchodzi wypełnianie Twoich poleceń. Potrafisz zaprowadzić dyscyplinę i narzucić ją na tych, którzy niedostatecznie wypełniają swoje obowiązki.

    -
    Masz problemy z utrzymywaniem spokojnych i stabilnych relacji z otoczeniem. Działasz zbyt raptownie, potrafisz w jednym momencie zmienić swoje zachowanie z szorstkiego na miłe i delikatne, po to żeby za chwilę stać się nietaktownym i aroganckim. Masz tendencję być gwałtowny i brutalny w otoczeniu ludzi, których dobrze znasz. Czasem zdarza Ci się narzucać innym ze swoimi problemami. Często jesteś nieufny w sytuacjach, które wymagają zmiany sprawdzonych rozwiązań - w szczególności gdy uważasz, że nie ma wystarczająco przekonywujących dowodów przemawiających za nową metodą. Bywasz podejrzliwy wobec nowych idei i propozycji, które zakładają alternatywną drogę osiągnięcia celu. Bywasz wówczas zakłopotany, zmieszany i zdezorientowany.

Funkcje - podsumowanie:

Ti:
Człowiek struktury, którą stara się odnaleźć, wkomponować w nią i podążać. Doskonały w ustanawianiu zasad, instrukcji i norm. Uwielbia kolekcjonować rzeczy. Wie jak się zabierać za duże przedsięwzięcia - najpierw ustala priorytety dla najważniejszych rzeczy, rozpracowuje szczegóły i dopiero potem rusza z realizacją.

Se:
Kładzie główny nacisk na porządek i dyscyplinę, której wymaga od innych. Prowadzi go to na najwyższe stanowisko w hierarchicznej strukturze, która jest dla niego odpowiednia. Potrafi sprawić, że jego otoczenie jest wygodne. Esteta. Zawsze bierze pod uwagę okoliczności i czynniki wpływające na jego zdrowie.

Fi:
Uważa, że trzeba przestrzegać tradycji i ustalonych społecznie norm zachowania. Skrywa uczucia, woli nie demonstrować swoich nastrojów. Czasem czuje, jakby uczucia wymykały mu się spod kontroli.

Ne:
Miewa trudności z oceną perspektyw i kierunku rozwoju produkcji oraz z rozeznaniem potencjału drzemiącego w ludziach. Nie lubi spontaniczności, woli gdy zdarzenia przebiegają własnym rytmem, spokojnie i systematycznie.


Preferencje zawodowe:
LSI są niezastąpieni tam, gdzie wymagane jest ścisłe przestrzeganie zasad, instrukcji i zaleceń technicznych. Idealni do prac fizycznych/manualnych, pracy w biurze, księgowości, kontroli ruchu drogowego. Z powodzeniem mogą realizować się w matematyce, programowaniu, działalności wydawniczej a także w służbach militarnych zakładających wojskową strukturę podporządkowania.

Relacje potencjalnie korzystne:
EIE (ENFj), ESE (ESFj), LIE (ENTj), IEI (INFp).

Relacje potencjalnie niekorzystne:
IEE (ENFp), ILE (ENTp), SEE (ESFp), LSE (ESTj).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 września 2007, 23:42 przez ewutek, łącznie zmieniany 4 razy.


5w6

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#2 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:51

Hydra pisze:No i proszę – mój męski dual to typ faceta, którego całe życie unikałam jak ognia – URZEKAJĄCY BAWIDAMEK :shock:
Czego to się człowiek o sobie nie dowie! :lol:
Same here...
Ałć, to boli. Ja nie chcę. TO jest niemożliwe. TO nie jest mój dual. Nie aż takie przeciwieństwo. A mój kuzyn ISTJ przecież taki w porządku jest. Ale taka kobieta? Taka zwykła, respektująca zasady, kochająca porządek... Mamo, ratuj...

- edit: Tzlm, to był cios poniżej pasa... -
Wilki pisze:Lubiła tańczyć, pełna radości tak... Ciągle goniła wiatr... Spragoniona życia wciąż, zawsze gubiła coś, nie chciaaała niiic...
A gdzież mój ideał? A gdzież on?! Ach, ja nieszczęśliwy!

*Gabrysiowi świat nie podoba się po raz kolejny*
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:57 przez Gabriel, łącznie zmieniany 3 razy.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#3 Post autor: tzlm » czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:52

Mają równy i rytmiczny chód, jakkolwiek od czasu do czasu ISTj potrafi nagle i bez ostrzeżenia zmienić kierunek obranej trasy.
Nie wiem dlaczego, ale bardzo skojarzyło mi się to z nim, mimo że nie wiem jak on się porusza:

Obrazek


Przepraszam za głupi post.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: Hydra » czwartek, 19 kwietnia 2007, 19:51

TZLM to jest GENIALNE!!! :lol: :lol: :lol:

Od siebie mogłabym tylko dodać dwa cytaty:
Mają zwyczaj trzymać stopy mocno na ziemi, co daje im poczucie pewności siebie. Ich głowy wyglądają jakby były ściśle przytwierdzone do pleców i stanowiły z nimi jedność. Ich karki są dosyć sztywne, dlatego gdy obracają głową, plecy podążają za nią.
ISTj kiedy są w ruchu chodzą z rękoma zwieszonymi wzdłuż tułowia, przy czym ich ramiona ledwie się poruszają, co daje wrażenie jakby między stawami nie było połączeń.
Gabriel pisze: Ale taka kobieta? Taka zwykła, respektująca zasady, kochająca porządek... Mamo, ratuj...
Taka kobieta po prostu nada Twojemu życiu odrobinę … sensu :lol:
Gabriel pisze: Lubiła tańczyć, pełna radości tak... Ciągle goniła wiatr... Spragoniona życia wciąż, zawsze gubiła coś, nie chciaaała niiic...
Na pewno nie jesteś moim dualem??? :lol: 8)

P.S. Maślany co Ty na to? :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#5 Post autor: ewutek » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:19

Gabriel pisze:TO jest niemożliwe. TO nie jest mój dual. [...] Taka zwykła, respektująca zasady, kochająca porządek... Mamo, ratuj...
Hehe, LSI to chyba jedyny typ w socjonice, który oprócz tego że jest kompletnie nieatrakcyjny, to nie podoba się nawet swojemu dualowi. :lol:
Prawdą jest, że z opisu wyłania się szarobury portret jakiegoś nadgorliwego urzędasa/wojskowego/oficera/nudnej bibliotekary/stukniętego magazyniera. :roll:
yusti pisze:ie wiem jak Tobie,ew, ale dla mnie to nieciekawe jest. Nawet kobiecego opisu nie ma.
Też nie uważam tego za specjalnie odkrywcze (czyli przyznaję, że opis dobrze do mnie pasuje), ale trochę żałuję że nie uwzględnia płci żeńskiej (chyba, że był powód dla którego V. Gulienko zdecydował się nie nakreślać portretu psychologicznego kobiet ISTj. :lol: )
yusti pisze:I mówią że lubie porządek a ostatnie kieszonkowe mam obciete o połowę za niesprzątanie I w ogóle.
Ten porządek w moim przypadku chyba niewele ma wspólnego z szeroko pojętym ładem i czystością. :) Ale nie da się zaprzeczyć, że książki i przedmioty muszą leżeć na swoim miejscu, nawet jeśli czasem jest to podłoga.

BTW, dzięki za zwrócenie uwagi na kolejność funkcji. Zgłoszę się do Ciebie na PW, żeby zasięgnąć "wiedzy" w tej materii.
5w6

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#6 Post autor: Gabriel » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:56

Hydra pisze:Na pewno nie jesteś moim dualem??? :lol: 8)
Myślisz, że świadomość, iż to ISTP, a nie ISTJ jest moim dualem, zmniejszy mój ból?
Jeśli szukasz kochającego mężczyzny, który pracując to tu, to tam, mógłby się zająć wychowywaniem dzieci, podczas gdy Ty będziesz zarabiała na dom to tak - mogę być Twoim dualem! :lol:
ewutek pisze:Hehe, LSI to chyba jedyny typ w socjonice, który oprócz tego że jest kompletnie nieatrakcyjny, to nie podoba się nawet swojemu dualowi. :D
Zabijcie mnie... Od urodzenia wiedziałem, że będę męczennikiem.
ewutek pisze:(chyba, że był powód dla którego V. Gulienko zdecydował się nie nakreślać portretu psychologicznego kobiet ISTj. :lol: )
Błagam, powiedz, że nie masz na mysli, iż nie ma różnicy między męską i żeńską wersją ISTJ?
yusti pisze:głownie słownik wyrazów obcych. pisze po nim ołówkiem.zabrałabym go na bezludną wyspe.
MAAAMAAA!
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: Hydra » czwartek, 19 kwietnia 2007, 21:30

Gabriel pisze: Myślisz, że świadomość, iż to ISTP, a nie ISTJ jest moim dualem, zmniejszy mój ból?
Miałam na myśli to, że tymi śpiewami „zawsze gubiła coś, nie chciaaała niiic...” przypominasz MOJEGO duala – urzekającego bawidamka ;)
Gabriel pisze: Jeśli szukasz kochającego mężczyzny, który pracując to tu, to tam, mógłby się zająć wychowywaniem dzieci, podczas gdy Ty będziesz zarabiała na dom to tak - mogę być Twoim dualem! :lol:
No cóż zobaczmy, jaki jest ISTp:
Twoją podstawowa potrzebą jest komfort,
kiedy zabiorą się do pracy, spróbują uzyskać maksymalne korzyści.
A jeśli tak się nie da to:
mogą nawet popaść w konflikt z prawem
:lol: 8)
Wiem doskonale, że:
ENFp są bardzo towarzyscy i mają skłonność do prowadzenia beztroskiego życia.
Ale też:
Jest zdolny wybrać ze zbioru wariantów ten najbardziej kontrowersyjny i obiecujący w dłuższej perspektywie.
Gabriel, kochanie, JESTEŚMY SOBIE PRZEZNACZENI!!!

P.S. Powiedz jeszcze tylko, że dobrze gotujesz, a oświadczę Ci się na PW :wink:
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#8 Post autor: Maślany » czwartek, 19 kwietnia 2007, 22:00

Nie aż takie przeciwieństwo
Nie przeciwieństwo tylko komplementarność
A mój kuzyn ISTJ przecież taki w porządku jest
Dual poznany to dual podobający się

Z tego co Gabriel pisze to w niektórych przypadkach pasuje do ENFj

http://socioniko.net/pl/1.1.types/index-type.html
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#9 Post autor: ewutek » czwartek, 19 kwietnia 2007, 22:46

Gabriel pisze:
ewutek pisze:(chyba, że był powód dla którego V. Gulienko zdecydował się nie nakreślać portretu psychologicznego kobiet ISTj. :lol: )
Błagam, powiedz, że nie masz na mysli, iż nie ma różnicy między męską i żeńską wersją ISTJ?
Powiem tak: gdybym była mężczyzną, opis Gulienki pasowałby do mnie w 100%.
R U satisfied? ;)

P.S.: Zmieniłam opis funkcji, mam nadzieję że już OK.
5w6

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#10 Post autor: Maślany » piątek, 20 kwietnia 2007, 19:28

Nie o to chodzi tylko, tylko to co jest w temacie o funkcjach to ogólny opis, a w każdym typie każda funkcja działa inaczej (patrz model i funkcje)
Opis kobiety i mężczyzny ISTj (translator z rosyjskiego :evil: ):
Man portrait

Reliable, correct, responsible MAXIM differs grow prettier by carriage and by wide straight arms - he has present military carriage. To it will approach any form. True, with its short hair-cutting it appears accurate and that pulled in any clothing. Dvizhetsya quietly, razmerenno, never it fusses. The open, volitional, courageous person suggests confidence - it is immediately clear that this person will not begin to be occupied by intrigues and to construct intrigues.

With the first contact MAXIM shows himself by correct and benevolent collocutor. He affably smiles, demonstrating as rad to encounter with you. It has the bribing smile, because of which its gloomy, locked face magic changes.

If there is no concrete theme for the conversation, MAXIM is not too talkative. He also not of those, who in to the circle of guests attempt to take upon itself the role of toast-master. In it system thinking, and if you propose worthy theme, he will bring you logical base under anything, beginning from the work of computer and concluding by skill and love.

Try to a little potormoshit' him, to joke and to pokhikhikat', and you will see, as it suddenly will be cheered up and it razulybayetsya as the answer. The atmosphere of holiday, carnival, theater generally pleases itself it. It with the pleasure will spend time in the restaurant, at the bright, beautiful show, it will be poured into the general merriment on the disk library, it will run in the red cap and drag along fool during the celebration of new year in the office.

MAXIM not only is responsive on the merriment, but still and it is touchingly sentimental, although this is difficult to suspect in this strict, dry person. It is capable to be penetrated so by compassion and pity of the hero of melodrama, that it will not be able not to cry a little. On the service with the chief- Maxims occur sometimes the assaults of the unexpected, unmotivated pity on the colleague, whom should be discharged. Especially if relatives fell ill in that, dog suddenly died or wife was shrewd.

But in reality, the main dream OF MAXIM - so that in the life not there would be any chaos, any uncertainty so that everything would be all around simple, understandably, it is reliable. It plans its life and painfully it relates to the sudden changes. Furthermore, to it it is complicated to understand, as events will be developed, it with difficulty will foresee, from where troubles can undertake and in this case he does not want to listen to the forecasts of those surrounding. All this leads to the fact that MAXIM usually learns only on his errors.

Then representatives of this type know well their rights and responsibilities and they are capable of strictly carrying out them; therefore excellent, reliable and executives are obtained from them. Probably, this is the only type, which with the indignation otmetayet even one assumption alone about the fact that it is possible to bring novel with the collaborator. Collaborator for it - not woman. It on the work in order to work, but not in order with it the love to turn. It never confuses official and personal relations.

THE MAXIM - reliable, responsible person, on which it is possible to rely and on the service, and in the family life. But it will not begin to act, until to it they give clear indications or until situation becomes absolutely it is clear. It in everything approaches complete clarity - both in the matters and in the relations.

The man of 38 years for three years lived with the dear girl. Since it seemed it that the relations in them are good, he proposed to it to leave for it marry, and meanwhile it began to construct house for its future family. However, it was suddenly suddenly explained that the girl allowed herself certain romantic adventure with the young person from another city. The first impulse OF MAXIM it was tear relations with it, but in the soul the doubts were accumulated: it was unclear, as such could occur, if, as it it seemed everything in them was well. And it decided to first "conduct inquiry": to have a talk with it openly; as one should at everything be dismantled; to understand that it occurred and how its enthusiasm bore random, unpremeditated nature; to explain, as it evaluates the prevailing situation; how seriously it relates to it and which is assembled to make further. Without this it could not undertake any cardinal steps.

To the strange people MAXIM relates suspiciously, with the distrust, but if we draw him in conversation about the family, can razotkrovennichat'sya and narasskazat' much excess. It is possible to say that representatives of this type relate to all distrustful precisely because of their large internal trustfulness and readiness to be opened. But since people they examine not very well, they prefer not to be opened no one, only by very- very close one.

Then if you entered into this circle (for example, they married MAXIM), boldly can begin to feel yourselves as after the rock wall. This at first glance serious and gloomy person adores his relatives and is prepared for daily everyday exploits for them. Houses these are good, tender, thoughtful husband and the father, for whom the interests of family always stand in the first place.

Certainly, in MAXIMOV are not only responsibilities, but also the enthusiasm. They adore to gather collections, moreover the most different. This there can be the collections of coins, match korobkov, subway tokens, bus tickets, models, tallies and so forth of men of this type also draws history and policy. Both in the one and in the other they are investigated rather well, in any case, with pleasure they speak about this.

MAXIMS do not love to manifest physical force, if only at the worst. First they try to dissuade man from his aggressive intents, to regulate cause of peace way. And only if this entirely in no way leaves, they beat so that little will not seem.

Inconvenience in the relations with THE MAXIMS is connected with their persistent unwillingness to respond to your completely serious business proposals, for example, to tomorrow quickly pokleit' to you wall-papers on the kitchen. Will not be pleased by them also your sudden request to give on loan money.

Female portrait

Ordered, pulled MAKSIMKA - one of the strictest and specific girls in sotsione. Youthful, slender, but in this case strong and hardy - in the youth it produces the impression of real elf. It has pretty face with the symmetrical features, so that they not without reason compare it with Malvina. In this case it you will entangle not with what another girl - it is worthwhile to only turn attention to its clear figure and solid step.

In the clothing prefers a strict style, the final lines and the mute tones. The idea of symmetry and uniform (not compulsorily by serviceman) is close to its soul. It does not love to be separated and to appear extravagantly; therefore most frequently are selected not only calm colors, but also traditional forms. You never will see on MAKSIMKE skirt with the slanting hem or blouse with the asymmetrical cut.

She avoids those not expected it is running and it is sufficiently predicted not only in the clothing, but also in the relations.

With the first encounter dear smiles will be provide ford to you and coquettish views MAKSIMKA with the pleasure will laugh to your jokes some time support merriment. It knows how to be charming, and also to seem tender, brittle and defenseless, if it solves, that this by it why -nibud6 is necessary.

But do not be in error, inside in it - present iron rod. And as soon as it will feel that the relations were tied, it will more rarely construct to you eyes and more frequently manifest its demanding and its own nature. In this case in the soul MAKSIMKI they are frequently romantic and elevated, and also they love to represent itself by the heroines of any of novel or film.

If you were pleased BY MAKSIMKE, she not will be advertise this, letting its partner to the first appear initiative. Its excessive passiveness can lead to damping of feelings in this girl. It is oriented to that so that they would care after it, they attained it, they would prove to it their devotion. This is connected with the fact that she too does not feel well, in what direction the relations are developed, and it fears to be rejected. Moreover any uncertainty frightens it. And this is is one additional reason, for which it will not become the first to manifest its feelings.

If MAKSIMKA talks with you, this yet does not mean that you became its friend. Planck confidence in women of this type it is raised very highly. They do not consider man close friend or loved, if they do not entrust to it to 100%.

From The letter One MAKSIMKI: "still me it does not please itself, that my own thoughts and sensations in the evening can completely not coincide with the fact that I thought in the morning. This irritates me.

It occurs, to itself cannot be entrusted! Unpleasantly somehow. To whom then it is possible?"

Jealousy in the hope of kindling its feelings does not be worth provoking in it. It not will battle for you, but simply it will solve, what you - unreliable partner. You hardly will attain its arrangement, also, in such a case, when, after filling to yourselves mysteriousness, you will first disappear, then appear, then ring, then for a long time disappear from its field of sight. You will memorize: it will suffer of no uncertainty.

If for you its confidence was possible to deserve, you follow the fact in order not to disappoint MAKSIMKU - for the second time it hardly you it will believe. But if this girl saw in you the selfless friend and loyal knight, she they will become the reliable and devoted companion.

MAKSIMKA - correct girl, she attempts to live her life without any unexpected contingencies. She knows, what he wants, he tries to live according to the plan and does not love, when circumstances interfere with the realization of that planned. It nastorozhenno relates to entire new. Not only the next week and output is planned out in it, but also there is a plan for two or three months and even for two years forward. Everything is planned: studies, quarry, marriage, children (periods of generation and a quantity), passage to the new apartment, the acquisition of washing machine, trip abroad.

It is understandable that, in order to carry out all this, the force of will and purposefulness is necessary. Both that and, etc. in MAKSIMKI exists, moreover these qualities be sufficient not only to it, but also on those surrounding. In this girl you do not spoil. To it it will not tire every day to force those surrounding to personify its plans into the life. Excess MAKSIMKA neither to plan nor to make will begin, but if already it that planned, then do not calculate, that this in it soon will pass.

Being accurate, assiduous and critical, girls of this type usually learn well, although makes only that which is assigned, and nothing over that. Stormy student life does not too draw strict MAKSIMOK. Many friends do not occur because of their exactingness to the relations in them, yes even thereby they rarely complain about the failures in the personal life and do not tell, that is created in them on the soul.

Family for the woman of this type is very important, since it is the reliable refuge, where she feels itself protected from the complex external peace. Therefore special attention is paid to the house, here must be order. Relatives will obtain entire necessary, but nothing excess. Hungry in MAKSIMKI no one will remain, but also raznosolov do not await. To say, as that it prepared, it not will be; however, in the refrigerator will always be located anything simple, but substantial.

From MAKSIMOK are obtained strict, demanding moms. And if they do not be stingy to the manifestation of feelings and tyuey soblyudayut measure in the "training" of their fumes, then the latter grow by the positive, brought up and disciplined people.

A high feeling of debt is extended in women of this type not only to the family, but also to the work. MAKSIMKA is ambitious and attempts to make a career, although in this case never it will begin to disregard its domestic responsibilities. Authorities highly values industriousness, responsibility and reliability of this brittle girl, which after some time to the perfection seizes the necessary habits and knowledge. It becomes very soon clear that on it, in fact, it is possible to rely. So that career increase is provide ford with it.

Representatives of this type greatly value the atmosphere of any holiday (most loved - new yr). They never will pass the significant family dates, they will without fail arrange domestic celebration with the presentation of gifts, the celebratory meal and the invitation of close friends. Conducting the sufficiently locked, measured off means of life, they at the same time away to not be enjoyed in the company, to laugh will fool about, but only in such a case, when this company of their is counted.

So that find a good occasion, ustroyte merry holiday and will invite their OF MAXIM (or MAKSIMKU). If they know that it is here ready to entertain and to cheer them, then without fail they will arrive. And it can be, even they will bring with itself additional nose with the glasses and whiskers. But they will make so only in such a case, when they are assured that the masters with the pleasure will catch their tomfollery.
forum.socjonika.pl

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#11 Post autor: Czekolada » piątek, 20 kwietnia 2007, 19:42

Przeraża mnie ten typ. Poraża wręcz.
Uświadomiłam sobie, że miałam do czynienia z tym typem przez ładnych kilka lat i to dość blisko. I miałam takie zdanie jak to ma się między typami o relacjach konfliktowych.
Takie typy mogą żyć blisko siebie, ENFp i ISTj, ale jeden drugiemu nie pozwala się zbliżyć do siebie, nie otwiera się, a rozmowa pozostaje wciąż na tym samym tonie. W towarzystwie ISTj musiałam przystosowywać się do oczekiwań i toku myślenia rozmówcy. Nigdy tak naprawdę nie uznałam, że łączy nas więcej niż koleżeństwo. Nie przepadałam za tą osobą, lecz kontakt z nią był konieczny dla utrzymania zdrowych stosunków w otoczeniu.
Na początku było przyciąganie z powodu odmienności, ale czar prysł.

Regułka się sprawdza. I przy okazji to, że jestem ENFp.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#12 Post autor: Miltado » piątek, 20 kwietnia 2007, 19:46

Czekolada pisze:Przeraża mnie ten typ. Poraża wręcz.
Najlepiej spalmy na stosie wszystkich z tego typu!!

Ludzie czy wy naprawde nie potraficie wyjśc ponad to co jest napisane?? Tylko wy i wasz typ jesteście najlepsi?? Zastanówcie się trochę...
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#13 Post autor: Czekolada » piątek, 20 kwietnia 2007, 20:12

A kto powiedział, że nasz typ jest najlepszy? Nienawidzę w pewnych sytuacjach mojego typu. Każdy typ ma swoje wady. tylko przez jednych te wady mogą nie być zbytnio dostrzegane, a dla innych przybierają monstrualne rozmiary.
To samo mogą myśleć o nas ISTj. Dla mnie to naturalna kolej rzeczy. Nikogo nie umieszczam w żadnej hierarchii. W dość podobny sposób mogą o sobie myśleć np. ESFJ i INTP. Pokazałam tylko słuszność tego systemu w moim życiu. Spotkałam, podkreślam jeszcze raz: byłam blisko z tym typem przez kilka ładnych lat, znamy się kilkanaście i jestem absolutnie pewna co do typu tej osoby bez pokazywania jej testu i naprawdę jestem w pełni świadoma tego co piszę.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#14 Post autor: Gabriel » piątek, 20 kwietnia 2007, 20:17

No i proszę. Nawet Ty, Mildato, potrafisz czasem mądrze gadać :lol: ;) A swoją drogą wydajesz mi się EXFJ. Choć generalnie nie przypominam sobie, żebym miał z ESFJ stosunki zbliżone do tych z Tobą (nie oceniam pozytywne - negatywne, po prostu charakterystyczne :D ), a z ENFJ mam identyczne spojrzenie na wiele rzeczy, więc w sumie te Twoje E/ISTJ co masz w podpisie może być prawdą. Jak się okaże, że jesteś moim dualem to... Generalnie mój światopogląd legnie w gruzach, nie jestem w stanie wyrazić ambiwalencji uczuć w mojej głowie :lol:
Uskrzydlony, Niebiański Gabi prosi ładnie, aby nie obrażać jego duala, bo przemieni się w Mhhocznego Mhhściciela.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2007, 20:47 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Nuit » piątek, 20 kwietnia 2007, 20:23

ejj, ale mnie też ten typ przeraża! ja mam niefarta zawsze mieć takiego szefa:/
to jest masakra przy moim niezauważaniu szczegółów ktoś taki, kto o pierdołe awanture może zrobić no i zauważy każdy szczegół, każdy bałagan, błąd etc. który dla nas po prostu jest nie istotny, bo dla nas istotne jest toalnie co innego :p
chodzi o to, że ludzie tego typu strasznie irytują się na takich typu mojego, czy Czekolady - i dlatego nie to, że ich nie lubimy, co zwyczajnie wolimy nie mieć za dużo do czynienia - instynkt samozachowawczy czasami i u nas działa:p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ