Nin a socjo

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Nin a socjo

#106 Post autor: Agon » niedziela, 12 listopada 2017, 23:13

Grin_land pisze:Ci źli ludzie wszystkich by zaraz do gammy wypchnęli, mnie też już próbowali.
Uznać się za gammę to wielka pokusa. To najfajniejsza z kwadr, ale bywa też najokrutniejsza, ale to szczegół bo jest najfajniejsza. To moje subiektywne zdanie. Znałem gammiaków, których uwielbiałem i takich których nienawidziłem, ale bywa często, że gammiak gammiakowi wilkiem.

Gamma najlepsza z kwadr i nawet z tym nie handlujcie.
Sayna pisze:Opis SEE jest okropny
SEE które znam są super. Mam koleżankę SEE, która czasem odwiedza mnie w pracy i jest bardzo spoko. W całej pracy mam prawie samą alfę i tylko jedną ESI z którą się najlepiej dogaduję. Kontakty z alfą są jakieś powierzchowne i śmieszkowate dla mnie.
toner pisze:Już przemyślałem. Krypto ILI.
Żarcik. Ninque jest ESE na moje oko, bardzo ewentualnie IEE. Ja typuję po tym na czym osoba się najbardziej skupia i to traktuję jako funkcję programową, kreatywną potem łatwo dołożyć gdy widać jak ta programowa się objawia. Z tego powodu Ninque typuję na ESE, bo jej główna koncentracja to atmosfera grupy i czuć że to racjonał, nie jest to pełen flow, ale najtrudniej to zauważyć u Fe1 bo takie osoby wydają się płynąć w tej atmosferze, ale to nieprawda bo one ją świadomie kreują. Podobnie w przypadku Ace, tylko on akurat EIE. Za to IEE są bardziej dzikie i nie zawsze fajne w potocznym rozumieniu tego słowa. Ninque jest bardziej opiekuńcza niż infantylna i na pewno nie agresywna (nie w pojęciu socjonicznym bo jako 9 może sobie tam ma jakąś ukrytą agresję :what: ). Ninque dogaduje się też głównie z alfiakami, ma dużo ziomków LII. Część delty nie uznaje Ninque za swoich, inna część może ulegać jej Fe (delta nie ceni Fe ale ten element ma za zadanie oczarowywać ludzi, więc teoretycznie może oczarować nawet tych co nie cenią Fe), za to alfa w zdecydowanej większości lgnie do Ninque.



ODPOWIEDZ