Nin a socjo

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Nin a socjo

#1 Post autor: Ninque » piątek, 26 grudnia 2014, 12:07

Tytułem wstępu
pojawiły się ostatnio watpliwości odnośnie tego czy jestem IEE czy SEE
niezaleznie od tego którym z tych typów jestem mam Ti4 i niby wiem że jest model A i że okreslone elementy spełniają odpowiednie funkcje i to obrazuje rozmieszczenie ich w modelu ale nie umiem (albo mi się nie chce) ogarnąć tego tak naprawdę. więc postanowiłam założyc wątek który de facto będzie obrazowął moją drogę do rozstrzygnięcia dlaczego jestem XEE i podejrzewam że bedzie to troche chaotyczne mimo iż bym tego nie chciała ale pewnie i tak bedzie.
Na początek pobawię się w kolorowanki z opisów aczkolwiek wiem iż opisy są tylko opisami i należy odnosić się do modelu A i bla bla bla ale tak jets mi łatwiej więc kolorujemyyy!
Spoiler:


Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#2 Post autor: Ninque » piątek, 26 grudnia 2014, 13:25

cześć II IEE
Spoiler:


zastanawiałam się czy to publikować gdyż moze wyglądac dosyć tendencyjnie, ale ja nic na to nie poradzę ze tak po prostu czuję i myślę i może to rozjasni dlaczego bardziej czuję się IEE niż SEE :lol: , aczkolwiek wszystkie sugestie pytania itd poddawanie kwestii do ponownego rozważenia mile widziane ;) zwłaszca od osób które uważaja mnie za SEE
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Nin a socjo

#3 Post autor: Irranea » piątek, 26 grudnia 2014, 14:48

Strasznie dużo zakreśliłaś na zielono przy IEE, aż tak dokładnie pasuje Ci opis (czyli od samego początku czytając opis stwierdziłaś: "tak, to jest to!"), czy może myśląc, że jesteś typem A wpasowałaś się w jego ramki? :mrgreen:
Ja Ci juz pisałam na skajpeju, czemu myslałam o Tobie i SEE, ale napiszę tu w skrócie, bo wiem, że duplo i Snuf chcieli też wiedzieć:
1. Zupełnie inaczej odbieram Ne1, często mam wrażenie, że mówią do mnie w innym języku (u Ne2 nie jest to dla mnie tak widoczne, choć w niektórych kwestiach też mnie odpycha, ale to w przypadku mężczyzn);
2. Odnośnie Se, to na zlocie w Krakowie miałam wrażenie, że Nin siedząc na oparciu (czyli wyżej, niż pozostali) stara się zagarnąć przestrzeń (moją przestrzeń po mojej lewej :twisted:), stać się bardziej widoczna, zwrócić na siebie uwagę;
3. Żarty Nin nie odbieram jako żarty Neowe, czy deltowe, bardziej mi się to kojarzy z gammowym wbijaniem pojedynczych szpilek, które jakieś normalne* ILI szybko by podłapało.

* takich nie ma u nas na forumie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Nin a socjo

#4 Post autor: Snufkin » piątek, 26 grudnia 2014, 15:51

Kolejny żenujący przejaw egocentryzmu.
Za karę odechciało mi się czytać.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#5 Post autor: Ninque » piątek, 26 grudnia 2014, 18:20

Irranea pisze:Strasznie dużo zakreśliłaś na zielono przy IEE, aż tak dokładnie pasuje Ci opis (czyli od samego początku czytając opis stwierdziłaś: "tak, to jest to!"), czy może myśląc, że jesteś typem A wpasowałaś się w jego ramki? :mrgreen:
no własnie jak odkryłam stronę socjonika.pl (chyba z pomoca Grin) to stwierdziłam taaaak !!! taak !! dokłądnie taak! skąd oni wiedzieli!?!?! xD
I może potem czytając opis IEE po raz kolejny i kolejny coraz bardziej dopasowywałam go mentalnie sobie i niwelowałam w głowie wszelkie nieścisłosci, dlatego też jest ten watek żebyście mi wykazali nieścisłości zwiazane z moim własnym postrzeganiem mnie a tym jak inni mogą mnie odbierać.

Jeśli chodzi o to że umiem dogadać się z Irką czy innymi ludzmi identyfikujacymi się z betą ST too miałam taka hipotezę że moze to wynikac z bycia wychowywanym przez SLE i IEI też moje niektóre gammowe standardy moja wiazać się z bratem 3w2 LIErem który był moim guru przez dosyc długi czas i wpatrzona byłam w niego jak w obrazek (a potem zobaczyłam ze to dupek bez uczuc :boxing: )

ale tak, lubię miec sytuację społeczną pod kontrolą i Inb przypomniał mi wczoraj sytuacje jak była grupka obcych ludzi na pewnym wyjeździe i namówiłam go zebyśmy się do nich dosiedli a potem zaczęłam zarządzać integracją, i mówiłam kto teraz mówi coś o sobie i zadawałam pytania, i dopiero po dłuższym czasie grzecznego słuchania moich poleceń zorientowali się ze przecież ja sie samozwańczo rządzę ( a mi to sprawiało straszną frajde :3 )

tak samo na zlotach lubię dbać żeby nikt nie czuł się obco i niedopieszczony społecznie

moje żarty sa jakie są, wredne i chamskie ale nikomu nie chce sprawic przykrości <aniołek>
Spoiler:
Snuf odpowiedziałam ci na czacie.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#6 Post autor: Ninque » piątek, 26 grudnia 2014, 19:10

Klub Towarzyski - SF
Spoiler:
Klub Humanitarny - NF
Spoiler:
no to kolejny kawałek uporządkowywania
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#7 Post autor: Ninque » wtorek, 30 grudnia 2014, 13:40

okk kolejne puzelki tym razem za pewną sugestią wikisocion
Spoiler:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Nin a socjo

#8 Post autor: Enturie » wtorek, 30 grudnia 2014, 14:40

Hmmm... Nin ciężką rozkminę widzę masz. Ale na jedną rzecz pozwolę sobie zwrócić uwagę. Jestem z alfy, a z gammozą tez dogadać się potrafię( nie każdą, ale zdarzają się przypadki, gdzie mam naprawdę w porządku kontakt). Stąd nie sugeruj się tym za bardzo.

Ne i Se to jednak dwa różne światy. Jeśli masz Se mocne, to w Twoim wykonaniu to jakoś tak strasznie słodko wygląda. SEE, które znam są bardziej bezwzględne, a Ty jesteś urocza. Przynajmniej w moim odczuciu. Ja się generalnie aż tak nie znam, ale może SEE też bywają milutkie? Na pewno jesteś osobą, która lubi skupiać uwagę na sobie i potrafi to robić. Oo, wiem... Nie czuję, że patrzysz na ludzi z taką wyższością jak mają w zwyczaju robić SEE.

Koniec pitolenia, di Ent. :D
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nin a socjo

#9 Post autor: Cotta » wtorek, 30 grudnia 2014, 16:22

Ninka, jakoś nie wyczułam od Ciebie Se, jak się widziałyśmy. Wprawdzie bywają kobiety SEE, które nie walą Se-ozą od pierwszego wejrzenia, jednak nawet u tych subtelniejszych jest coś narzucającego w stylu bycia, a u Ciebie tego nie zauważyłam.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#10 Post autor: Ninque » wtorek, 30 grudnia 2014, 16:34

Hmm dzięęki dziewczęta :)
przywracacie mi wiarę w IEE :mrgreen: :hug: :hug:
Poprosiłam moje Guru socjoniczne o konsultacje czyli Juziu i ona powiedziała (po przeczytaniu wszystkiego co było zanim dodałam Ne z wikisocion) żebym własnie przeanalizowała opis Ne i Se z wikisocion oraz to więc dobrnę do końca skoro już zaczęłam (zbyt wiele rzeczy zostawiam niepozamykanych np miliard kart w przeglądarce).

chociaz ostatnio w kinie w czasie oglądania hobbita naszła mnie rozkmina, że niby czemu mi zalezy tak bardzo na tym żeby dojśc do tego jak przetwarzam informacje?? bo własnie tym jets socjonika- systemem opisującym metabolizm informacyjny. I jakoś tak zeszło ze mnie troszkę to napięcie, bo przecież nie umrę jak nie rozgraniczę się pomiędzy IEE a SEE ;)

ale no jedną chociaż rzecz mogę dokonczyć zanim mi się znudzi :mrgreen:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Nin a socjo

#11 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 13:51

Irranea pisze:2. Odnośnie Se, to na zlocie w Krakowie miałam wrażenie, że Nin siedząc na oparciu (czyli wyżej, niż pozostali) stara się zagarnąć przestrzeń (moją przestrzeń po mojej lewej :twisted:), stać się bardziej widoczna, zwrócić na siebie uwagę;
Raczej twoje własne Se tak to zinterpretowało. Intuicjoniści mają chyba słabą świadomość swojej pozycji w przestrzeni, tego ile miejsca zajmują, itp. Ja też mam tendencję do siadania na oparciach, stołach i innych miejscach do tego nie przeznaczonych. Wydaje mi się, że czuję się wtedy swobodniej albo coś.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#12 Post autor: Ninque » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:05

lubie siadać w dziwny sposób i w niestandardowych miejsach ale czasami boje sie siadac w dziwnych miejscach bo boje się że coś zrzucę albo popsuję, ale też lubię być wyżej albo na środku bo mogę rozmawiać ze wszystkimi i śledzić różne wątki i wbrac z kim chcę rozmawiać to może wynikać z mojego so/sx
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Nin a socjo

#13 Post autor: Enturie » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:18

Hmm, a to nie jest trochę też tak, że IEE lubią być w centrum uwagi?
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#14 Post autor: Ninque » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 23:26

nie wiem, w sumie to czekam na kontrargumenty, bo wszyscy mówią IEE IEE ale jak znowu bedzie zlot w krakowie to pewnie usłysze ze SEE jak nic... i w sumie to nie wiem dlaczego. :what:

więc no tak sobie tworzę bazę danych tu, żeby mieć w odniesienie potem do tego ;)

no i IEE też są ambitne i dążą do sukcesu przynajmniej tak było w jakimś opisie
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#15 Post autor: Ninque » wtorek, 6 stycznia 2015, 00:03

tak jeszcze na początek dodam że nie analizowałam rozrysów dla tych typów bo chciałam byc w miarę obiektywna

Spoiler:
dopiero w trakcie się doszkoliłam z tego o co chodzi z tymi plusami i minusami więc czesc wypowiedzi moze byc uznana za naiwną

ok na dziś tyle może czytajac ten wywód i resztę informacji w wątku z którego czerpałam napisze więcej

podsumowując Fe- Fi+ Te- Ti+ Ne- Ni nie wiem Se nie wiem Si+
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ