Socjonika - ILI (INTp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
16
43%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
11
30%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
10
27%
 
Liczba głosów: 37

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#76 Post autor: Zielona » czwartek, 28 lutego 2013, 18:10

@jouziou
Na razie próbuję na podstawie testu i opisów. Jeśli cechy pierwszorzędne nie dały mi odpowiedzi to patrzę na te drugorzędne ;)
Robienie testów i rozmowa z Wami poprzez wasze spojrzenie pozwala mi na nowo "zweryfikować się" :)
Ale to już na wątku sugerowanym przez Snufkina ;)


"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

IntAngel
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2013, 11:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#77 Post autor: IntAngel » piątek, 8 marca 2013, 11:27

o nie! nie zgadzam się! ja mam rozwinięty zmysł estetyczny, ale nie dbam nazbyt o to jak się ubieram

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#78 Post autor: Snufkin » sobota, 9 marca 2013, 09:50

Ja też mam ale raczej taki bierny i negatywny - potrafię dostrzec brak estetyki w otoczeniu. Gdybym natomiast musiał dbać o estetykę w swoim najbliższym otoczeniu to nie wiem...sama myśl o tym mnie męczy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#79 Post autor: Agon » poniedziałek, 30 maja 2016, 17:08

Ten opis wyglądu i zachowania ILI, no typowy Mr Burns :D

Obrazek

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#80 Post autor: silvergirl » wtorek, 31 maja 2016, 18:59

IntAngel pisze:o nie! nie zgadzam się! ja mam rozwinięty zmysł estetyczny, ale nie dbam nazbyt o to jak się ubieram
Też tak myślę, ale to mi się zmienia jak czasem looknę w lustro xd Czasami wyglądam jakbym z psychiatryka uciekła xd Wtedy mój wariant instynktowny mną gardzi xd

Co do estetyki otoczenia to lubię mieć czysto i dla mnie 3 leżące papierki są czasem bajzlem. Sprzątać nie lubię, ale się zmuszam, bo... JAK ŻYĆ PANIE PREZYDENCIE?
Co do rzeczy to nie mam jakiś fantazji snoba, prosto, zwyczajnie; im mniej tym lepiej - wiadomo mniej sprzątania ;p

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#81 Post autor: Agon » wtorek, 31 maja 2016, 19:20

silvergirl pisze:Też tak myślę, ale to mi się zmienia jak czasem looknę w lustro xd Czasami wyglądam jakbym z psychiatryka uciekła xd Wtedy mój wariant instynktowny mną gardzi xd

Co do estetyki otoczenia to lubię mieć czysto i dla mnie 3 leżące papierki są czasem bajzlem. Sprzątać nie lubię, ale się zmuszam, bo... JAK ŻYĆ PANIE PREZYDENCIE?
Co do rzeczy to nie mam jakiś fantazji snoba, prosto, zwyczajnie; im mniej tym lepiej - wiadomo mniej sprzątania ;p
Czy ja dobrze rozumiem, że jesteś socjotypowo ILI, a enneagramowo 7?
Jeśli tak, to... :roll:

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#82 Post autor: silvergirl » wtorek, 31 maja 2016, 20:29

Dobrze rozumiesz. A co Ci nie pasuje?

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#83 Post autor: Agon » wtorek, 31 maja 2016, 21:15

silvergirl pisze:Dobrze rozumiesz. A co Ci nie pasuje?
7 z Fe-polarem mi nie pasuje i w ogóle 7 ILI jako tako mi nie pasuje, już prędzej 7 SLI z Fe-polarów bym jakoś zrozumiał. No jak do jasnej ciasnej można być typem intro-smutasa w socjonice i ekstra-wesołka w enneagramie? :evil:

Zaraz się ktoś na mnie rzuci, że mogą być 7 ILI i że jestem tępy, nie rozumiem socjoniki i enneagramu, uogólniam i walę stereotypami, ale mam to gdzieś. Niech mi ktoś wytłumaczy jak można być 7 ILI, bo nie ogarniam. Może jesteś zestresowaną 5 i uaktywnia Ci się połączenie z 7 co daje pewną irracjonalność, prokrastynację i inne przypadłości wiążące się też z metabolizmem informacyjnym ILI?

Dlaczego uważasz się za 7, a dlaczego za ILI? Czyżbyś bazowała tylko na wyniku testu?

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#84 Post autor: silvergirl » wtorek, 31 maja 2016, 21:45

Agon pisze:
silvergirl pisze:Dobrze rozumiesz. A co Ci nie pasuje?
7 z Fe-polarem mi nie pasuje i w ogóle 7 ILI jako tako mi nie pasuje, już prędzej 7 SLI z Fe-polarów bym jakoś zrozumiał. No jak do jasnej ciasnej można być typem intro-smutasa w socjonice i ekstra-wesołka w enneagramie? :evil:

Zaraz się ktoś na mnie rzuci, że mogą być 7 ILI i że jestem tępy, nie rozumiem socjoniki i enneagramu, uogólniam i walę stereotypami, ale mam to gdzieś. Niech mi ktoś wytłumaczy jak można być 7 ILI, bo nie ogarniam. Może jesteś zestresowaną 5 i uaktywnia Ci się połączenie z 7 co daje pewną irracjonalność, prokrastynację i inne przypadłości wiążące się też z metabolizmem informacyjnym ILI?

Dlaczego uważasz się za 7, a dlaczego za ILI? Czyżbyś bazowała tylko na wyniku testu?
Ja SLi - never ever baby! xd

Wnoszę to po wielomiesięcznej obserwacji samej siebie, po analizie swojego dzieciństwa oraz po kilku typowaniach osób mnie typujących. Także jestem kosmicznym przypadkiem ;p
ps. niektóre ILI zachowują się bardzo ekstrawertycznie ;p I testy są do doopy ;/

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#85 Post autor: Agon » wtorek, 31 maja 2016, 22:03

silvergirl pisze:Wnoszę to po wielomiesięcznej obserwacji samej siebie, po analizie swojego dzieciństwa oraz po kilku typowaniach osób mnie typujących. Także jestem kosmicznym przypadkiem ;p
ps. niektóre ILI zachowują się bardzo ekstrawertycznie ;p I testy są do doopy ;/
Możesz nieco więcej opowiedzieć o tym jak się to u Ciebie objawia? Ciekawi mnie połączenie ILI z 7, bo sam się nad byciem 7 zastanawiałem, ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu przez swoją introwersję.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#86 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 31 maja 2016, 22:29

Agon pisze: 7 z Fe-polarem mi nie pasuje i w ogóle 7 ILI jako tako mi nie pasuje, już prędzej 7 SLI z Fe-polarów bym jakoś zrozumiał. No jak do jasnej ciasnej można być typem intro-smutasa w socjonice i ekstra-wesołka w enneagramie? :evil:
Zaraz się ktoś na mnie rzuci, że mogą być 7 ILI i że jestem tępy, nie rozumiem socjoniki i enneagramu, uogólniam i walę stereotypami, ale mam to gdzieś. Niech mi ktoś wytłumaczy jak można być 7 ILI, bo nie ogarniam.
Nie jesteś. Zgadzam się, że jest to trudne do wyobrażenia (choć nie niemożliwe :twisted: ). Trzeba by bardzo kreatywnie "użyć" enneatypu, wyobrażając sobie taką osobę - enneagram daje sporą swobodę przez to, że skupia się na wewnętrznej motywacji.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#87 Post autor: Agon » wtorek, 31 maja 2016, 22:46

sjofh_ystad pisze:Zgadzam się, że jest to trudne do wyobrażenia (choć nie niemożliwe :twisted: ). Trzeba by bardzo kreatywnie "użyć" enneatypu, wyobrażając sobie taką osobę - enneagram daje sporą swobodę przez to, że skupia się na wewnętrznej motywacji.
To kreatywne "używanie" enneatypu powoduje, że enneagram zaczyna tracić sens. Po co te wszystkie ramy, skoro każdą rzecz można dowolnie interpretować?

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#88 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 31 maja 2016, 22:52

Zauważ, że - co było podkreślane ileś razy - łączenie ennea i socjoniki jest naszą "dobudówką", gdyż żaden z tych systemów tego nie zakłada w swoich ramach i operują one na innych płaszczyznach. Rozpatrują ludzką psychikę pod zupełnie innym kątem.

To, że odpowiedziałem Ci, że należałoby podejść kreatywnie, żeby sobie takie połączenie wyobrazić w konkretnym przypadku, nijak się ma do enneagramowej istoty "siódemkowości" czy innych typów.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#89 Post autor: Snufkin » środa, 1 czerwca 2016, 06:04

Przecież to tylko yusti, trollująca 1w9 ESI.
Nie karmić.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#90 Post autor: silvergirl » środa, 1 czerwca 2016, 16:10

Snufkin pisze:Przecież to tylko yusti, trollująca 1w9 ESI.
Nie karmić.
Twoja niesamowita zdolność odgadywania mnie poraża xd Jak zawsze masz racje he he i ha ha ha ha ha lol

Widzę, że tu nie tylko Kapar lowa yusti xd

ODPOWIEDZ