Socjonika - ILI (INTp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
16
43%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
11
30%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
10
27%
 
Liczba głosów: 37

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#106 Post autor: Agon » niedziela, 5 marca 2017, 23:58

Ten post :D Wiatr też ILI i właśnie obraził boogiego ;)



Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#107 Post autor: Ael » poniedziałek, 6 marca 2017, 00:03

A to nie jest odwrotna zależność? Nie "dużo ILI jest chamskich", tylko "dużo osób chamskich uważa się za ILI"? :scratch:

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#108 Post autor: Agon » poniedziałek, 6 marca 2017, 00:15

Ael pisze:A to nie jest odwrotna zależność? Nie "dużo ILI jest chamskich", tylko "dużo osób chamskich uważa się za ILI"? :scratch:
:thumbup:

Ja nie jestem chamski, tylko niezrozumiały. Najbardziej chamskie są Fi polarki tj. SLE i ILE jak już :what:
Fe polarki to bardziej słyną z niewpasowania się w panującą emocjonalną atmosferę

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#109 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 7 marca 2017, 20:38

Agon pisze:Ten post :D Wiatr też ILI i właśnie obraził boogiego ;)
U mnie mieszanka ILI i LII.

Kwestia ta jest raczej tutaj jak Agon stwierdził, niezrozumienia, niż chamstwa i nadinterpretacji posta, ale też braku cierpliwości. Sam temat jest owszem delikatny, tylko ciężko pisać to samo, gdy ktoś woli "wierzyć ślepo" co kto inny mówi, niż mieć własny dystans do czyichś słów/książek itd.

Chamówa też mi się zdarza, ale staram się panować. Czy tylko ILI są chamskie?
Sayna pisze:
nickt pisze:Czy wszystkie ILI to przegrywy życiowe?
ILI here i sam jestem nikim.
Przegrywy życiowe to nie wiem, ale chamy to prędzej. Takie mam obserwacje ILI na tym forum. Większość postów Snufkina to było coś w obraźliwym tonie. Dawniejsze zakropkował. Potem do Snufkina dołączyła Elkora i Agon. W międzyczasie był też taki młody użytkownik Offchi. Mocno obraził jakąś użytkowniczkę, chyba Ceres. Wszyscy typowani na ILI. Słynni bracia michał i włóczęga prawdopodobnie też ILI. Ty podobno też zdążyłeś obrazić kilka osób na czacie w tym moderatorkę. I oto niespodzianka, typujesz się na ILI!

Ludzie o tym typie to jakaś zaraza tego forum. Przepraszam za ostre słowa, ale wszystkie moje obserwacje na to wskazują. Czy to wynika z problemów z funkcją czwartą? Czy SLI też tacy są?
Spotkałem inne osoby chamskie, a nawet dokuczające, złośliwe itd. Pewnie w enneagramie dominują tutaj 5 8-) Czy ILI w socjo są tylko takie? Nwm :what: Za to znam inną 5 i pewnie innym typie Socjo, która była bardziej chamska od kilku osób z forum.
5w4 sp/so INTj – LII

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#110 Post autor: bruno dievs » sobota, 11 marca 2017, 12:12

nickt pisze:ILI here i sam jestem nikim. Od prawie 5 lat na bezrobociu + prawictwo i ogólny brak dynamizmu w działaniu i interakcjach z ludźmi.
to za co ty żyjesz? No bo skądś przecież musi być kasa na to co jesz i na dach nad głową.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
nickt
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 18:30
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#111 Post autor: nickt » wtorek, 14 marca 2017, 10:07

mamełe i tatełe płacą
Zdrowy na ciele i umyśle

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#112 Post autor: Agon » piątek, 21 kwietnia 2017, 14:48

Znalazłem utwór pewnego ILI
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nzIcblChIQk[/youtube]

Naszły mnie przemyślenia na temat natury ILI i pewnego konfliktu funkcji programowej i kreatywnej. KelThuz mi to uświadomił, bo u niego to dobrze widać. Konflikt między Ni i Te. Z jednej strony świadomość tego, że w czasie zachodzą nieodwracalne zmiany i wszystko kiedyś zniknie. Nawet Cezar i Aleksander Macedoński zostaną kiedyś zapomniani, gdy już umrą wszystkie nośniki pamięci. Wszystkie nasze osiągnięcia nie mają znaczenia z perspektywy wieczności, a wszystkie monumenty jakie postawimy kiedyś i tak ulegną zniszczeniu. Piramidy nadal stoją, ale gdy Ziemia zostanie spalona przez Słońce, to ich już nie będzie. Silne Ni pozwala łapać wiele różnych informacji i tworzyć całościowy obraz ogólny. Niestety obraz ten nie napawa optymizmem, no chyba że ktoś jest religijny i wierzy w Boga. Za to Te skupia uwagę na myśleniu praktycznym, przedsiębiorczości i dążeniu do sprawnego zarządzania dobrami w celu osiągnięcia czegoś i pomnażania zasobów.

Wewnętrzny konflikt między Ni i Te można w skrócie ująć jako nihilizm vs kapitalizm, a przynajmniej tak to się przejawia u KelThuza. Jest on wojującym wolnorynkowcem, ale prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z tego, że to na dłuższą metę nie ma sensu. Gdyby siedział w psychologii to być może odkryłby u siebie mechanizmy obronne, które stoją za jego poglądami. A może wie, ale po prostu działa zgodnie ze swoimi mechanizmami bo co miałby innego zrobić? Przyjemniej tworzyć muzykę i zdobywać atencję, niż płakać nad swym losem próbując oszukać instynkt przetrwania by się zabić.

Wszyscy ludzie są świadomi nieuchronności śmierci, a teraz wiemy też, że entropia pochłania Wszechświat. Jednak inne typy zdają się łatwo o tym zapominać i mają dużą łatwość w ignorowaniu tego faktu skupiając się na pracy i innych sprawach. Za to ILI są pod tym względem wyjątkowi, bo dzięki swoim umysłom przełamują naturalne mechanizmy broniące organizm przed depresją i bezczynnością i są niemal zawsze świadomi beznadziei wszelkich działań, starań i dążeń. Ni odpowiada za widzenie spraw w szerokiej perspektywie czasowej, ale u IEI tego nie zauważyłem tak jak u ILI. Może ma to związek z tym, że Te wyostrza Ni, a Fe rozprasza zwiększając podatność na emocje dotyczące różnych głupotek :what:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#113 Post autor: Snufkin » piątek, 21 kwietnia 2017, 17:09

To by nawet pasowało skoro on wierzy w randowski obiektywizm, kult siły, antynatalizm i nihilizm. To jest wewnętrznie sprzeczne i dlatego właśnie dla zachowania wewnętrznej spójności wybrałem drogę Pana Światło xd BTW: [bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=Ne-jbJac4Bs[/bbvideo]
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#114 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 21 kwietnia 2017, 18:00

Nie wiem, czy właśnie wytypowaliście Tomka Czaplę na ILI, ale jeśli tak, to wg mnie zdecydowanie Beta NF z naciskiem na EIE.

@Agon Nie pierdol, polej xD

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#115 Post autor: Snufkin » piątek, 21 kwietnia 2017, 18:06

Ale jesteś stereotypowy xd
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#116 Post autor: Orest_Reinn » środa, 20 grudnia 2017, 14:24

Sayna pisze:Ludzie o tym typie to jakaś zaraza tego forum. Przepraszam za ostre słowa, ale wszystkie moje obserwacje na to wskazują. Czy to wynika z problemów z funkcją czwartą? Czy SLI też tacy są?
Była Emjotka, to wystarczy :D

ODPOWIEDZ