Socjonika - EII (INFj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INFj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
21
50%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
17
40%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
10%
 
Liczba głosów: 42

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Socjonika - EII (INFj)

#1 Post autor: Maślany » czwartek, 5 kwietnia 2007, 15:04

Etyczno-Intuicyjny Introwertyk EII (INFj) (Empatyk)

INFj mają charakterystyczny beznamiętny wyraz twarzy. Często przypominają świętych i męczenników przedstawionych na dawnych ikonach Chrześcijańskich. Ich twarze przekazują uczucie że ich dusze cierpią, nawet gdy tak nie jest. Twarze INFj są często doskonale owalne ale mogą być również prostokątne. Ich nosy są zazwyczaj proste i trochę wydłużone, ale nieznacznie.

INFj nie pokazują silnych pozytywnych emocji, zamiast tego po prostu się uśmiechają. Każdy ich wyraz twarzy otwarcie wyraża nadejście złych wydarzeń. Jednak nie można tego usłyszeć w intonacji. W wielu przypadkach INFj mają szczupłą, ascetyczną figurę. Ich ruchy są często dość "ostre" chociaż poruszają się dobrze. INFj z pełniejszą figurą są mniej mobilni i aktywni. Gdy INFj chodzą mogą trzymać swoje stopy razem i równolegle do podłoża, utrzymując krótki dystans pomiędzy krokami.

INFj są ogólnie bardzo skromni, co jest również widoczne w wyborze ubrań. Jednakże od czasu do czasu mogą ubrać coś bardzo krzykliwego według tego co jest ostatnio modne - jest to zauważalne szczególnie wśród mężczyzn. INFj wolą obserwować ludzi zanim nawiążą kontakt aby rozpoznać towarzyską hierarchię w grupie. Normalnie INFj nie wykazują się inicjatywą kiedy nawiązują pierwszy kontakt.

INFj może być przewrażliwiony i to może obciążać swobodną atmosferę rozmowy. Czasem mogą przyjąć monotonny styl wymowy, co może zgasić żartobliwość w innych. INFj ma szczególny dar słuchania ludzi, co skutkuje tym że często są proszone o poradę lub współczucie. Nigdy nie odpychają ludzi i są zawsze przygotowani do słuchania tak długo jak to tylko potrzebne by ktoś poczuł się lepiej, nawet jeśli teoretycznie mają lepsze rzeczy do zrobienia. INFj są zawsze gotowi pomóc przyjaciołom w trudnych sytuacjach życiowych. Troszczą się nie słowami lecz działaniami.

INFj nie są dobrymi oszustami. To jednak nie powstrzymuje ich od próbowania czasami. I nawet jeśli się uda czują się oni po tym źle. To daje INFj reputację naiwnych i niepraktycznych ludzi. INFj są bardzo sumienni w swojej pracy. Robią wszystko dokładnie, przykładając dużą uwagę do jakości pracy. INFj wymaga czystości i porządku. W domu utrzymują wszystko w czystości, starannie przechowują swoje rzeczy, szczególnie kobiety INFj. Lubią spokojny i wyważony styl życia i dlatego starają się przygotowywać i przewidywać wszystko z wyprzedzeniem, co często skutkuje tym że są uważani za solidnych.

INFj wiedzą jak doprowadzić do pokoju między dwiema walczącymi stronami. Przyjmują neutralną pozycję w konflikcie, często będąc ostrzeliwani z obu stron. Rzadko naciskają, krzyczą lub okazują agresję. Zamiast tego karzą agresorów przez kompletną ignorancję zanim nie zrozumieją swoich błędów i nie przeproszą. INFj nie wychylają się: jeśli wszyscy pracują to oni też, jeśli wszyscy odpoczywają to oni również. INFj nie znoszą przemocy, konfliktów i graficznego przedstawienia ran.

Plusy

Twoja największą zaletą jest bardzo dobre zrozumienie prawdziwych uczuć innych ludzi i relacji międzyludzkich. Chcesz mieć ciepłe i przyjacielskie relacje z innymi. Nie znosisz niegrzeczności i przemocy. Jesteś osobą delikatną, uprzejmą i pełną uwagi dla innych. Okazujesz współczucie dla innych zarówno w słowach jak i działaniach. Twoje zrozumienie ludzi i doświadczenia życiowe zawsze pomagają ci znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Jesteś przygotowany by poświęcić czas, energię i wysiłek pomagając ludziom w rzeczywistych potrzebach. Twoim celem jest stworzenie spokojnego, harmonijnego, wolnego od konfliktów otoczenia, w którym inni mogą łatwo pokazywać swoje talenty. Dobrze doradzasz i rozwiązujesz konflikty. Wybaczasz innym negatywne zachowanie, zamiast tego apelujesz do ludzkiego sumienia w którym etyczne wybory są dokonywane.

Minusy

Nadmiernie analizujesz wszystko co cię martwi w otoczeniu. Rezultaty tego nie zawsze dają satysfakcję, często zostawiają uczucie depresji i pesymizmu, szczególnie jeśli to odkrywa nieetyczne zachowanie w innych. Twoje współczucie jest często silniejsze od chęci sprawiedliwości. Często brak ci zdecydowania, inicjatywy i zdolności by stanowczo określić czego chcesz. Nie chcesz by ukazano cię jako wścibskiego, a twoja skromność musi być na wierzchu. Często wahasz się reagować na prowokacje, wolisz zamykać swoje uczucia wewnątrz. Często jesteś przewrażliwiony i zbyt dokładny. Za dużą uwagę przywiązujesz do szczegółów i jakości w swojej pracy.

Podsumowanie funkcji

1. Fi - Główne zainteresowanie jest skupione na moralnych regułach zachowania, uważają za konieczne słuchanie wszystkich którzy potrzebują ich współczucia i pomocy. Bardzo emocjonalni, ale wierzą że człowiek nie powinien się koncentrować tylko na złych rzeczach, ale szukać pozytywnych stron życia.
2. Ne - Posiadają doskonałe wyczucie obiecujących długookresowych możliwości, wiedzą jak manipulować wariantami i wybrać najbardziej obiecujący. Wolą metodyczne działania, często są zaniepokojeni przyszłością.
3. Se - Słabo identyfikują się ze wszystkim zawierającym przemoc. Z jednej strony opierają się zewnętrznej presji, z drugiej mają skłonność do wewnętrznego tyranizowania siebie. Ciężko jest im sprawnie ukończyć działania związane z gospodarstwem domowym, organizować ich budżet i zakupywać konieczne rzeczy.
4. Ti - Podporządkują się systemowi nakazów i zakazów tak długo dopóki nie są zmuszeni do innych działań. Nie rozwijają zainteresowań teoriami natury abstrakcyjnej. Nie zawsze zdolni organizować sprawnie pracę, spędzają za dużo czasu nieefektywnie wydając zasoby, są w stanie się przepracowywać przygotowując się do tego.

Możliwości zawodowe:

Ich umiejętności mają zastosowanie do sfery wiedzy duchowej, oświecenia i religii. Może również nauczać, INFj czuje szczególną skłonność w kierunku psychologii. Wielu reprezentantów tego psychotypu spełnia się w sztuce, ale tylko jeśli nie jest wymagane występowanie przed dużą widownią - może również nauczać przedmiotów humanistycznych lub sztuki.

Relacje

Potencjalnie korzystne:
LSE (ESTj), LIE (ENTj), ESE (ESFj), SLI (ISTp)

Potencjalnie niekorzystne:
SLE (ESTp), SEE (ESFp), ILE (ENTp), EIE (ENFj)



Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#2 Post autor: Rosveen » czwartek, 5 kwietnia 2007, 15:09

Właśnie stwierdziłam, że jestem INFJ i ten opis pasuje do mnie prawie całkowicie, a przynajmniej bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#3 Post autor: Gabriel » czwartek, 5 kwietnia 2007, 15:17

Maślany, proszę Cię przepięknie z głębi mego serca, czy mógłyś jako kolejny opis zrobić ENFJ? :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 kwietnia 2007, 19:50 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#4 Post autor: nutshell » czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:41

Przeczytałam charakterystykę infj i infp i jednak zdecydowanie bliżej mi do INFJ. Maślany, dzięki za wnikliwy opis :) Niektóre zdania mnie dobiły, ale w większości się zgadza. Znowu momentami, czułam się jak wtedy, gdy czytałam swój opis w E.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#5 Post autor: ktośtam » czwartek, 5 kwietnia 2007, 17:28

INFj po części pasuje do mnie, jednak INFp chyba bardziej...

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#6 Post autor: aliszien » piątek, 6 kwietnia 2007, 12:27

Oj, zgadza się, zgadza.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#7 Post autor: Avin » piątek, 6 kwietnia 2007, 20:04

u mnie tez sie zgadza, choc nie pamiatam wyniku swego testu
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#8 Post autor: impos animi » czwartek, 19 kwietnia 2007, 15:59

Co prawda wyszło mi to w teście, ale robiłam go po angielsku, a mój angielski jest średni więc mogłam się w czymś pomylić. Ogólnie opis średnio do mnie pasuje. Procentowo ok. 65%. Trochę przesadzone wydaje mi się opisywanie wyglądu, długość nosa, kształt twarzy... Jak dla mnie wygląd nie wiele ma wspólnego z czyimś charakterem (oczywiście mam na myśli naturalne rysy twarzy itp., nie ubiór bądź fryzurę - to co sami stwarzamy). To już mi zalatuje stereotypami.
Poza tym wydaje mi się, że wygląd męczennika jakoś nie bardzo do mnie pasuje, z natury najczęściej mam zadowolony wyraz twarzy, a nie posępny. Są też niektóre czynniki, które pasują do mnie dokładnie, jak np. opis minusów INFj. Generalnie opis wydaje mi się, jakby INFj to były takie ciepłe kluchy, którymi nie zawsze jestem (nie wypieram się, że czasami rzeczywiście tak jest).
INFj wymaga czystości i porządku. W domu utrzymują wszystko w czystości, starannie przechowują swoje rzeczy, szczególnie kobiety INFj.
Chyba nie widzieli mojego pokoju ;p
INFj nie wychylają się: jeśli wszyscy pracują to oni też, jeśli wszyscy odpoczywają to oni również.
Moja praca na lekcjach również wskazuje na coś zupełnie innego.

Ale mimo to, jednak sporo się zgadza.
Hmm, znowu chaos się zrobił w mojej wypowiedzi.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#9 Post autor: nutshell » czwartek, 19 kwietnia 2007, 22:59

INFj mają charakterystyczny beznamiętny wyraz twarzy. Często przypominają świętych i męczenników przedstawionych na dawnych ikonach Chrześcijańskich. Ich twarze przekazują uczucie że ich dusze cierpią, nawet gdy tak nie jest
Właśnie przypomniałam sobie, że mój ojciec, zawsze, ale to zawsze gdy go odwiedzam pyta "córciu, jesteś taka, smutna, masz jakiś problem?widzę to" na co ja " O_o " bo zazwyczaj po prostu rozmyślam sobie, albo siedzę i chwilowo sie nie odzywam ;)

Głównie nie zgadzam się z tym:
INFj są bardzo sumienni w swojej pracy. Robią wszystko dokładnie, przykładając dużą uwagę do jakości pracy. INFj wymaga czystości i porządku. W domu utrzymują wszystko w czystości, starannie przechowują swoje rzeczy, szczególnie kobiety INFj. Lubią spokojny i wyważony styl życia i dlatego starają się przygotowywać i przewidywać wszystko z wyprzedzeniem, co często skutkuje tym że są uważani za solidnych.
A to mnie rozbawiło :lol:
INFj nie są dobrymi oszustami. To jednak nie powstrzymuje ich od próbowania czasami
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#10 Post autor: impos animi » czwartek, 19 kwietnia 2007, 23:39

Właśnie przypomniałam sobie, że mój ojciec, zawsze, ale to zawsze gdy go odwiedzam pyta "córciu, jesteś taka, smutna, masz jakiś problem?widzę to" na co ja " O_o " bo zazwyczaj po prostu rozmyślam sobie, albo siedzę i chwilowo sie nie odzywam
U mnie właśnie jest zupełnie na odwrót. Siedzę z (jak mi się wydaje) posępną miną i mam wrażenie, że się zaraz popłacze i nagle ktoś w szkole mi mówi: "Ooo widzę, że dzisiaj humorek dopisuje". W domu z resztą to samo. Czasami się zastanawiam, czy to jest robienie dobrej miny do złej gry, czy wszyscy dookoła są ślepi, czy rzeczywiście maluję sobie na twarzy szczęście najczęściej wtedy, kiedy się czuję nieszczęśliwa (czyli w zasadzie zawsze). Sytuacja, kiedy ktoś naprawdę rozpoznaję, że źle się czuję ma miejsce średnio gdzieś raz na 2 miesiące, może nawet rzadziej. Ostatni taki moment, jaki zachowałam w pamięci miał miejsce właśnie niecałe 2 miesiące temu, tylko jeden mój kolega zauważył, że brzuch mnie boli, natomiast gdy się zwalniałam ze szkoły do domu, wszyscy ze zdziwiniem pytali dlaczego. Jakoś nikt nie zauważył, że na matmie się zwijałam. Może ja naprawdę jestem niewidzialna?
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#11 Post autor: nutshell » piątek, 20 kwietnia 2007, 19:54

To nie wiem która z nas ma gorzej, ja nie jestem w stanie ukryć swojego smutku, złego nastroju, po mnie to zawsze widać :/ jest do dosc denerwujące bo zazwyczaj chce zostać wtedy sama i ostatnia rzeczą na którą mam ochotę jest odpowiadanie na pytania a czemu, a dlaczego, a co się stało, czy wszystko jest w porządku x 100 ? Wiem, niewdzięcznica ze mnie..
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#12 Post autor: impos animi » piątek, 20 kwietnia 2007, 22:14

Hmm wygląda na to, że obie mamy czegoś w nadmiarze. A najelpiej byłoby po prostu w sam razu. Od przybydku głowa też może boleć.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#13 Post autor: Absynt » środa, 25 kwietnia 2007, 20:16

Wiekszosc sie zgadza, troche sie nie zgadza. Generalnie podsumowanie, tzn. mozliwosci zawodowe - duchowosc - do mnie najbardziej pasuje ;].

Dlatego tez daje sie kwalifikowac jako INFJ ;)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#14 Post autor: NoMatter » środa, 9 maja 2007, 11:32

Żeby nie było że tak łatwo to można ze mną ;>. Jak wcześniej zauważyłem, można powiedzieć że cały opis INTj pasuje do mojej osoby...
INFj mają charakterystyczny beznamiętny wyraz twarzy. Często przypominają świętych i męczenników przedstawionych na dawnych ikonach Chrześcijańskich.
W zasadzie się zgadza.
Ich twarze przekazują uczucie że ich dusze cierpią, nawet gdy tak nie jest.
Już nie.
Twarze INFj są często doskonale owalne ale mogą być również prostokątne.
Twarz owalna. Czy doskonale? Ich weiss nicht.
Ich nosy są zazwyczaj proste i trochę wydłużone, ale nieznacznie.
Nos lekko zadarty.
INFj nie pokazują silnych pozytywnych emocji, zamiast tego po prostu się uśmiechają.
Prawda.
Każdy ich wyraz twarzy otwarcie wyraża nadejście złych wydarzeń.
No nie wiem..
Jednak nie można tego usłyszeć w intonacji.
Jak mam bardzo zły humor to można.
W wielu przypadkach INFj mają szczupłą, ascetyczną figurę.
Prawda.
Ich ruchy są często dość "ostre" chociaż poruszają się dobrze.
Nie. Chodzę jak kaleka :D
INFj z pełniejszą figurą są mniej mobilni i aktywni. Gdy INFj chodzą mogą trzymać swoje stopy razem i równolegle do podłoża, utrzymując krótki dystans pomiędzy krokami.
Każdy może. Aczkolwiek zależy to od tego ile koncentracji jest w to włożone. U mnie musi być chociaż część.
INFj są ogólnie bardzo skromni,
I tak, i nie.
co jest również widoczne w wyborze ubrań.
Prawda.
Jednakże od czasu do czasu mogą ubrać coś bardzo krzykliwego
Tak.
według tego co jest ostatnio modne - jest to zauważalne szczególnie wśród mężczyzn.
Nie...
INFj wolą obserwować ludzi zanim nawiążą kontakt aby rozpoznać towarzyską hierarchię w grupie.
Prawda.
Normalnie INFj nie wykazują się inicjatywą kiedy nawiązują pierwszy kontakt.
Plus.
INFj może być przewrażliwiony i to może obciążać swobodną atmosferę rozmowy.
Raczej nie.
Czasem mogą przyjąć monotonny styl wymowy, co może zgasić żartobliwość w innych.
Nie.
INFj ma szczególny dar słuchania ludzi, co skutkuje tym że często są proszone o poradę lub współczucie.
Tak mam. Aczkolwiek w zasadzie nikt nie prosi mnie o radę. :lol:
Nigdy nie odpychają ludzi i są zawsze przygotowani do słuchania tak długo jak to tylko potrzebne by ktoś poczuł się lepiej, nawet jeśli teoretycznie mają lepsze rzeczy do zrobienia.
Prawda.
INFj są zawsze gotowi pomóc przyjaciołom w trudnych sytuacjach życiowych. Troszczą się nie słowami lecz działaniami.
Plus.
INFj nie są dobrymi oszustami.
Nie wiem. Niech inni osądzą :roll:
To jednak nie powstrzymuje ich od próbowania czasami.
Prawda :oops:
I nawet jeśli się uda czują się oni po tym źle.
Prawda.
To daje INFj reputację naiwnych i niepraktycznych ludzi.
Być może.. Tak.
INFj są bardzo sumienni w swojej pracy. Robią wszystko dokładnie, przykładając dużą uwagę do jakości pracy.
Jak się za nią zabierze :lol:
INFj wymaga czystości i porządku. W domu utrzymują wszystko w czystości, starannie przechowują swoje rzeczy, szczególnie kobiety INFj.
Chyba to że bardziej dotyczy to kobiet to ratuje ten fragment ;> Mam taki porządek, jaki jest mi potrzebny. I lubię "artystyczny nieład" w pokoju.
Lubią spokojny i wyważony styl życia i dlatego starają się przygotowywać i przewidywać wszystko z wyprzedzeniem,
Tak.
co często skutkuje tym że są uważani za solidnych.
Nie... :lol: Po drugie, kłóci to się z:
To daje INFj reputację naiwnych i niepraktycznych ludzi.
Coś tu nie tak.
INFj wiedzą jak doprowadzić do pokoju między dwiema walczącymi stronami. Przyjmują neutralną pozycję w konflikcie, często będąc ostrzeliwani z obu stron.
Plus.
Rzadko naciskają, krzyczą lub okazują agresję.
Plus.
Zamiast tego karzą agresorów przez kompletną ignorancję zanim nie zrozumieją swoich błędów i nie przeproszą.
I dostają ich ignorancją po rzyci...
INFj nie wychylają się: jeśli wszyscy pracują to oni też, jeśli wszyscy odpoczywają to oni również.
No nie wiem.
INFj nie znoszą przemocy, konfliktów i graficznego przedstawienia ran.
Nie lubi, nie lubi.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Madź
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:36
Lokalizacja: Dziki Zachód ;]

#15 Post autor: Madź » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:47

Oj zgadza się, zgadza :) Z tym wyrazem twarzy też tak mam, że bardzo często ludziom wydaje się, że coś ze mną nie tak podczas gdy wszystko jak najbardziej w porządku :) Ilekroć jeżdżę do Babci przynajmniej raz słyszę: Madzia coś dzisiaj strapiona, stało się coś?
W domu zresztą tak samo, jest to trochę uciążliwe i mam czasami dość, że kilka razy dziennie rodzice pytają: coś Cię boli? coś masz na głowie? no widzę że coś nie tak! podczas gdy wszystko ok. A kiedy jest naprawdę źle, nikt tego nie widzi xD

No, z tą twarzą to może faktycznie lekko naciągane. I z porządkiem w pokoju, bo choć bywa, że bałagan przeszkadza, zwykle nie chce mi się sprzątać i przenoszę się do pokoju brata, który jest nieużywany i lśni czystością :)

Ale reszta jak najbardziej się zgadza, zwłaszcza minusy, oj tak.
4w5

"Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce"

ODPOWIEDZ