Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#526 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 10 marca 2014, 16:38

Zimne się wydają dla gammy i delty, bo wchodzą ze strukturą tam, gdzie trzeba wejść z relacją. Inaczej niestety nie potrafią :(.
Ja myślę, że działam w dobrej wierze i jak ktoś zechce i będzie to burzyć ogólny porządek rzeczy, którego i tak nie zrozumiem, to lepiej mi dać o tym znać bezpośrednio. W ogóle ILE nie zrozumie półsłówków i trzeba mu o wszystkim mówić bezpośrednio; no, chyba, że się wyćwiczy. Nie wiem jak ma się sprawa z kobietami.


Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#527 Post autor: Cotta » poniedziałek, 10 marca 2014, 16:40

Snufkin pisze:Bo Tasiemiec i sofista psują nieco obraz ILE. ILE to często takie wredne zimne uje są. No chyba, że się mylę ze SLE w typowaniach.
Ze SLE lub z LIE. ILE wredny i zimny uj? Może często brakuje im towarzyskiej ogłady, przez co mogą niechcący kogoś urazić, ale właśnie - niechcący. Alfa nie miewa złych intencji wobec ludzi, to przyjazne ziomki som.
Nie umieliście wytypować Atis od samego początku ani w ennea ani w socjo ;)
To na co Atis się sama typuje, a to na co typują ją inni, to dwie różne bajki. :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#528 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 10 marca 2014, 16:53

A kiedy ILE sprawuje władzę i uważa swoich podwładnych za półgłówków a siebie za perfekcjonistę a dodatkowo jego szef też go naciska ? Nie nazwałbym go wtedy "przyjaznym ziomkiem". Ale tu moim zdaniem właśnie podtyp Ti jest bardziej zasadniczy w stosunku do ludzi.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#529 Post autor: Cotta » poniedziałek, 10 marca 2014, 17:22

Snufkin pisze:A kiedy ILE sprawuje władzę i uważa swoich podwładnych za półgłówków a siebie za perfekcjonistę a dodatkowo jego szef też go naciska ? Nie nazwałbym go wtedy "przyjaznym ziomkiem". Ale tu moim zdaniem właśnie podtyp Ti jest bardziej zasadniczy w stosunku do ludzi.
Tak, ILE-Ti też odbieram jako "cięższych" dla otoczenia. Znam taki przypadek, właśnie na kierowniczym stanowisku. Akurat dla bezpośrednich podwładnych jest ok - nieformalne kontakty i dużo żartów (choć fakt, że w kwestiach merytorycznych jest wymagający), ale wielu ludziom potrafi nieźle dowalić. Widywałam już takich, którzy się przez niego rozpłakali. Tylko że wciąż uważam, że jego intencją nie jest zranienie kogokolwiek. Hmm... nie wiem, jak to ująć. On porusza jakby w świecie koncepcji i zabawy słowem. To bardziej pewna kreacja na "szalonego profesora". Nie wydaje mi się, żeby był w jakikolwiek świadomy tego, że może zranić, ani żeby miał taką intencję. Sama traktuję jego komentarze jako słowny żart i odpowiadam w tym samym tonie. Jest z tego obustronna beka. Za każdym razem, kiedy widzę, że ktoś się poczuł głęboko dotknięty jakimś jego tekstem, jestem zaskoczona, bo dla mnie jest jasne, że to jest czysto intelektualna potyczka dla beki, bez intencji poniżenia, czy zranienia kogoś. Ale ludzie różnie reagują i może faktycznie osoby z innej kwadry mogą go odbierać jako wrednego, zimnego uja.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#530 Post autor: TasiemiecSpoleczny » poniedziałek, 10 marca 2014, 17:28

Snufkin pisze:A kiedy ILE sprawuje władzę i uważa swoich podwładnych za półgłówków a siebie za perfekcjonistę a dodatkowo jego szef też go naciska ? Nie nazwałbym go wtedy "przyjaznym ziomkiem". Ale tu moim zdaniem właśnie podtyp Ti jest bardziej zasadniczy w stosunku do ludzi.
Na pewno ILE trzeba by było nauczyć ogłady. Na to jest wiele sposobów. Najlepiej byłoby to zrobić emocjonalnym nastawieniem. Ale czy to aby na pewno jest ILE? Nie wiem jak częste jest połączenie ILE z ennea 3. Bardziej coś takiego pasowałoby mi na Ejta jakiegoś, szczególnie 3kującego. Wiem, że to nieetyczne, ale gdybyś znalazł zdjęcia...

Właśnie mi się coś przypomniało. Jeszcze jak byłem pod starym nickiem dawałeś gdzieś linka do tabelki Socjo/Ennea z prawdopodobieństwem wystąpienia w danym socjotypie danego typu ennea. Pamiętasz może to jeszcze? Wiedz gdzie to można znaleźć?
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#531 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 10 marca 2014, 18:04

Powiem tak o ile myślimy o tym samym to, to było słabe merytorycznie (choć niektóre korelacje mi pasowały).
Ogólnie zapomnijmy o tym, może kiedyś ktoś przeprowadzi jakieś profesjonalne badania/statystyki.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#532 Post autor: Szej-Hulud » poniedziałek, 10 marca 2014, 21:51

Skoro już mowa o ILE:
Moglibyście podać z życia wzięte przykłady tego, jak ILE w niezamierzony sposób kogoś uraził?
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#533 Post autor: Cotta » wtorek, 11 marca 2014, 18:26

To są tak sytuacyjne rzeczy, że naprawdę trudno mi którąś przytoczyć.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Socjoniczny kącik offtopiczny

#534 Post autor: Ninque » wtorek, 11 marca 2014, 20:47

Poszlismy z bratem ILE na soki do grycana. Jak je dostalismy okazalo sie ze moj jest lepszy a ten jego jest strasznie kwasny bo nie zauwazyl ze ma grejfruta. Wiec tak chcac byc mila zgodzilam sie na popijanie od siebie nawzajem. Juz pomine fakt ze pil z mojego wiecej niz ja z jego, jak zostala 1/4 do konca i sie zamienilismy wypil wszystko nawet nie pytajac o zgode ;< wiem ze strasznie glupia sytuacja ale nie umiem sobie przypomniec nic innego.
No moze poza tym ze nie widzi nic zlego rowniez w wymigiwaniu sie od wszelkiej pomocy w domu.. No hej troche empatii dla rodzicow i siostrzyczek?:<
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#535 Post autor: Ceres » wtorek, 11 marca 2014, 20:56

Ninque pisze: No moze poza tym ze nie widzi nic zlego rowniez w wymigiwaniu sie od wszelkiej pomocy w domu.. No hej troche empatii dla rodzicow i siostrzyczek?:<
Niech zgadnę: młodszy brat? :P
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#536 Post autor: Ninque » wtorek, 11 marca 2014, 20:58

Pudlo, starszy o rok
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#537 Post autor: Ceres » wtorek, 11 marca 2014, 21:02

Pytałam, bo zwykle moje koleżanki tak się uskarżały na swoich młodszych braci :P
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#538 Post autor: TasiemiecSpoleczny » wtorek, 11 marca 2014, 21:35

Ninko, tak by zrobiło również i SEE, LIE, IEE, SLE, IEI (...).

Rozmowa dotyczyła wycieczki szkolnej wśród nauczycieli:
1: "Blablabla" (opisuje całą sytuację, podaje szczegóły kto z kim był na wycieczce, podczas gdy była praktykantką. opowiada z jaką klasą była, jak te osoby się zachowywały, trochę powartościowała ich zachowanie). "No, i potem było tak, że chłopcy zaczęli się bawić w komandosów i jeden pobiegł w las i nie można go było znaleźć dwie godziny..."
ILE: (przypomina sobie, podczas gdy w towarzystwie dochodzi do ogólnej fiozy, wartościowania tego zachowania). "O, u nas też coś takiego było. Pamiętam dokładnie taką samą sytuacje." (przejęty tym, bo zauważył podobieństwo sytuacyjne - neoza z tiozą)
1: "No co ty, daj spokój, ja nie jestem wcale taka stara!"

Można się obrazić? Można.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#539 Post autor: Ninque » wtorek, 11 marca 2014, 22:24

IEE by tak nie zrobilo bo to w koncu nie moj sok
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#540 Post autor: TasiemiecSpoleczny » wtorek, 11 marca 2014, 23:45

Ja bym też tak nie zrobił, bo jestem wychowany, że nie biorę od nikogo czegokolwiek, nawet i jeżeli jest to zaoferowane i mam do tego pełny akces, ale swoim się podzielę.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

ODPOWIEDZ