Socjoniczne wątpliwości - pytania do userów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#76 Post autor: Maro » piątek, 16 maja 2008, 11:00

ja jestem ENTp. jak juz. nie jestem agresorem - bije go rzadko. nie ma zdania w ogole tzn ma ale jak ktos przychodzi z nienacka i cos mowi on odrazu uwaza ta wypowiedz za swoja. latwo go podpuscic i w ogole. czyli co bardziej 2 czy 6? ja stawiam na 2.


8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#77 Post autor: Emjotka » piątek, 16 maja 2008, 11:19

Maro pisze:ja jestem ENTp.
Obrazek Obrazek
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#78 Post autor: yusti » piątek, 16 maja 2008, 12:10

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 09:04 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#79 Post autor: Emjotka » piątek, 16 maja 2008, 12:13

Ona jest typowym ESXp... :lol:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#80 Post autor: dillinger » piątek, 16 maja 2008, 13:43

Maro pisze:ja jestem ENTp. jak juz.
Raczej chciałabyś być jak już :roll: Nie wiem co ludzie widza takiego zajebistego w ENTp, ze tak czesto sie blednie typuja na ten typ :/
Ja stawiam, że ona jest ESFp, a kolega nie wiem, czy jest ENFj. btw. mam nadzieje, ze nie rozmawiamy o MBTI. Wogóle ten dział sie zle nazywa, bo malo kto tutaj patrzy na MBTI.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#81 Post autor: Czekolada » piątek, 16 maja 2008, 14:15

Maro pisze:ja jestem ENTp. jak juz. nie jestem agresorem - bije go rzadko. nie ma zdania w ogole tzn ma ale jak ktos przychodzi z nienacka i cos mowi on odrazu uwaza ta wypowiedz za swoja. latwo go podpuscic i w ogole. czyli co bardziej 2 czy 6? ja stawiam na 2.
Orest_Reinn pisze:
Jest roztrzepany, ma slaba wole, chce byc przez wszystkich lubiany, nie am wlasnego zdania
Nie pasuje mi brak własnego zdania - znane mi ENFj powinny raczej czasem się przymknąć i go nie wypowiadać na każdym kroku ;)
Mam kolegę ENFj - ma podobne objawy (chociaż nie wiem czy o to Ci chodziło, Maro). Przykładowo: rozmawiamy ze sobą i nagle zeszło na temat palaczy. Mówię pierwsza, że nie palę, bo szkoda kasy, ani to fajne ani zdrowe, a on na to: też tak myślę i dorzuca coś swojego. Tydzień później rozmawiam ze znajomą, temat przeniósł się na owego kolegę i wyszło, że jej - palaczce powiedział, że pali i dorzucił jej od siebie kompletnie innego niż mnie. Takie sytuacje miały miejsce bardzo często, tak, że pewnego dnia zaczęli go nazywać 'plastelina'.
Zdarza się :lol: .
Może być i 9, ale do ENFj mi nie pasuje. Skoro typujesz 2 ...

A co do podkreślonego - to raczej chodzi o coś innego :D . Dill, Emjotka dobrze mówią.

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#82 Post autor: Nuit » piątek, 16 maja 2008, 14:56

Maro, wpadaj tutaj: http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?p=11675#11675
Jest wątek o Tobie! :)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#83 Post autor: Maro » piątek, 16 maja 2008, 21:50

dillinger jeses martwy a tak dal Twojej wiadomosci nie moge byc ESFp bo nie jestem nastawiona na ludzi tylko na przedmioty. nie lubie pracowac z ludzmi wole w spokoju np nad projektem. opis np. chodzenia dla tego podtypu|- jakby brniecie przez wode. do mnie w ogole nie pasuje.

posty połączono (korzystaj z opcji "zmień" zamiast tworzyć nowy post)/ewutek

jak jestescie takimi wypasami w ocenie socjonicznej (szczegolnie TY DYLLINGER -wrrrrrrrrrrrr i 'r') to ocencie TA osobe wedlug standartow socjonicznych ;] tzn ja ta osobe probuje rozgrysc. to jest jego strona - jakim jest typem. te przewijajace sie to jego zdjecia. dawajcie pobawcie sie ze mna ;> http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=91522884
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
vvob
Posty: 347
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:26

#84 Post autor: vvob » piątek, 16 maja 2008, 22:03

Powiedzcie no, bo wciąż mam wątpliwości co do mojego typu. Ostatnio dowiedziałem się, że jak przemieszczam się po mieszkaniu to wszystko się trzęsie :lol: , że trzaskam drzwiami, jestem zbyt energiczny itd... ale ja agresywny nie jestem. W sumie może nawet nie zwracałem uwagi na to, że głośno i energicznie wykonuje normalne czynności (nie wyobrażać sobie za wiele) :lol:, natomiast ja tego nie uważam za nic dziwnego... od zawsze mi się wydawało, że się pod tym względem nie różnię od innych i stąd moje pytanie, bo w opisach typów nie znalazłem tego, czy to normalne dla mojego typu, tzn czy mogę to uważać za kolejną cechę charakterystyczną dla mojego typu, czy też może ona świadczyć o mojej przynależności do innego? Dodam od razu, że nie mam żadnej nadwagi, jestem szczupły, wysoki... i zachowuję się chyba trochę jak ENTp, ale nie aż taki ekstrawertyczny. Może to charakterystyczne dla jakiegoś innego typu?
6w5
sx/sp
ENTpObrazek

„Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! Żyj porządnie.”
(T. Kotarbiński)

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#85 Post autor: dillinger » sobota, 17 maja 2008, 01:26

ooo, Maro, jak słodko sie złościsz ;d Ten post tylko potwierdza Twoje ESFp i nie wiem czemu sie tego wypierasz, przeciez pozostajesz caly czas tym samym człowiekiem co byłaś, a jedynie Twój typ jest znany ;p. Nie ma na co sie obrażać, naprawde ;]

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#86 Post autor: qqq » sobota, 17 maja 2008, 01:41

Jeśli ona jest ESFp, to ja stanowczo wypieram się bycia INTp. ;<

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#87 Post autor: Maro » sobota, 17 maja 2008, 01:41

dillinger ja sie NIGDY nie obrazam - zaprawde powiadam Ci. ciezk mnie obrazic :P
byles na tej stronie ? powiedz mi jakim typem jest TEN gosciu... no dawaj! opracuj go socjonicznie.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#88 Post autor: ewutek » sobota, 17 maja 2008, 19:59

vvob pisze:zachowuję się chyba trochę jak ENTp, ale nie aż taki ekstrawertyczny. Może to charakterystyczne dla jakiegoś innego typu?
Czytałeś opisy podtypów ENTp? Jeśi nie, to tutaj.
Maro pisze:dawajcie pobawcie sie ze mna ;> http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=91522884
Na pierwszy rzut oka człowiek z profilu sprawia wrażenie jednego z tych "milusińskich" ILI (INTp). ;)
5w6

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#89 Post autor: Maro » sobota, 17 maja 2008, 20:17

dzieki Ewutek tez tak myslam - jestes Wielka...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#90 Post autor: qqq » sobota, 17 maja 2008, 22:19

ENTp - ILE - Wynalazca
Fajna nazwa.
ENTp zazwyczaj maja „wydłużonaa”, szczupła posturę. Inne częsci ciała sa również rozciagnięte, w szczególnosci nogi i palce. Często maja zaokraglone barki i charakterystyczny podbródek pochylony do wewnatrz. Ze względu na ich charakterystyczna strukturę fizyczna wydaje się, że ich ubrania zle pasuja , często opadaja i zwisaja w niekorzystny sposób. Ich guziki również maja nawyk odpadania.
Trudno powiedzieć, zaokrąglone barki tak, długie nogi tak. Reszta nie wiem, nie znam się.
ENTp maja odległe, dalekie spojrzenie w swoich oczach i często wydaje się nie poswięcaja zbyt dużo uwagi na to co się dzieje dookoła.
No, tak.
Podczas rozmowy ENTp lubia się bawić rzeczami np. ołówkiem który czasem im się łamie w rękach. Moga gestykulować kiedy pasjonujaco opowiadaja historię.
Różnie, raczej tak, ale ołówków nie łamię. ;p
ENTp nie wiedza jak utrzymywać własciwy psychologiczny dystans z ludzmi. To jest szczególnie zauważalne podczas długoterminowej interakcji. Jednego dnia moga być przyjacielscy, a podczas następnego wręcz przeciwnie. Często zachowuja się bezceremonialnie i moga niegrzecznie wtracać się w rozmowę innych. ENTp jest często trudno ocenić co inni mysla o nich i dlatego moga się mylić wybierajac przyjaciół.
Trudno powiedzieć, raczej nauczony jestem ogłady i w rozmowy się nie wcinam. Kiedyś bym powiedział że tak, teraz niekoniecznie.
ENTp lubia zgłębiać wszystko
Rofl
i sa całkowicie nieswiadomi jak inni reaguja na to. Często proponuja pomysły które chociaż maja duży potencjał sa całkowicie niepraktyczne w danym momencie. Zazwyczaj szybko zapominaja o tym pomysle i generuja nowy który ma nie mniej potencjału i oryginalnosci, lecz nie ma logicznego połaczenia z poprzednim.
Powiedziałbym, że codzienność, widoczne było szczególnie w szkole.
ENTp zwracaja mała uwagę lub po prostu nie szanuja swoich osiagnięć w przeszłosci.
Fakt.
Prawie nigdy nie przyznaja, że ponosza winę. Nawet jesli formalnie przeprosza to zazwyczaj zachowuja się pózniej tak samo jak wczesniej.
Niet, przyznawać się do winy też się nauczyłem. Przynajmniej w większości przypadków.
ENTp sa zainteresowani i rozmawiaja o wszystkim co nowe i niezwykłe nawet jesli nie należy to do ich głównej sfery wiedzy. Wyglada to tak jakby byli przyciagani przez każdy rodzaj nowych teorii i sa zafascynowani przez każde zjawisko które nie może zostać wyjasnione za pomoca logiki i rozsadku, np. telekineza lub UFO.
Z telekinezą i UFO to przesadzili, pseudonauka nie jest szczególnie interesująca, ale ogólnie rzecz biorąc to jest taka tendencja.
Często nie moga logicznie wyjasnić swoich pomysłów ponieważ sa one intuicyjne i niewyrazne.
;ppp To mnie rozwaliło. Zdecydowanie zdarza się, ale unikam takich sytuacji. ;p
Większosć ludzi nie może w pełni pojać ich pomysłów i po prostu im wierza lub nie.
Jak poprzednio, to wyszło szczególnie w LO.
Główna cecha szczególna zachowania ENTp jest ich niewiarygodne roztargnienie. Zwykle zostawiaja rzeczy gdzie ich używali i maja skłonnosć do częstego gubienia małych przedmiotów. Miejsce pracy ENTp i ich rzeczy osobiste sa często trzymane w nieładzie.
Niewiarygodne to może za dużo powiedziane, jestem szczęśliwym posiadaczem umiejętności "usiąść i przemyśleć wszystko od początku", ale poza tym tak.
Niezmiennie zapominaja co zostało zrobione i co trzeba zrobić.
Niestety, fatalna sprawa.
Jednakże sa szybcy i sprytni w różnych sprawach i wykorzystuja każda sposobnosć która się nadarza. Z powodu tego niektórzy mysla że sa przebiegli lub podstępni.
W różnych sprawach tak, w innych nie. Z tą przebiegłością - nie wiem, nikt mi niczego takiego nie mówił.
Inna główna cecha ENTp jest zdolnosć do mobilizacji w warunkach ekstremalnych.
Ehe, ale to nie każdy tak ma?
Jesli ktos nacisnie na nich natychmiast kontratakuja często z większa siła.
Zależy, jeśli jestem atakowany na gruncie, na którym czuję się pewnie to jak najbardziej. W przeciwnym wypadku nie.
Lubia również doradzać jak wyplatywać się z trudnych sytuacji, często proponujac najbardziej radykalne rozwiazanie.
Ano, śmiesznie wychodzi czasem. ;p
Jesli nie sa zainteresowani jakims zadaniem, często zostawiaja je na ostatni moment.
Typowe, pewnie nie tylko dla ENTp.
Wtedy w krótkim okresie czasu moga wykonać wszystkie oczekujace zadania ale z gorsza jakoscia.
Tak, ale niekoniecznie z gorszą jakością. Jak coś jest nudne to zawsze jakość wykonania będzie słaba. ;p
Jeszcze jedna cecha szczególna jest to, że ENTp wnosza do każdej dziedzina działalnosci element chaosu i zniszczenia.
Niekoniecznie, różnie bywa.
Jest to zwłaszcza widoczne w instytucjach o dobrej reputacji gdzie powszechna jest silna dyscyplina. Jednakże wprowadzaja oni ten chaotyczny element twórczo, tworzac ze zniszczenia poprawę. Z powodu tej cechy ENTp często zostaja przywódcami.
Nie mam zapędów przywódczych i często unikam odpowiedzialnych funkcji, ale ich sprawowanie nigdy nie sprawiało mi problemu.
Plusy

Masz dobrze rozwinięta umiejętnosć myslenia twórczego. Często „wyskakujeszz” z oryginalnymi i radykalnymi pomysłami. Masz zdolnosć do przewidywania rozwoju wielu różnych konceptów. Twoja dobrze rozwinięta intuicja często pomaga ci podejmować decyzje. Jestes zdolny zrozumieć istotę konceptu i zjawiska. Jestes zainteresowany i czytasz dużo o wszystkim co nowe i niezwykłe. Narzędziem za pomoca którego uswiadamiasz swoje intuicyjne pomysły jest twoja logika. Chcesz potwierdzić swoje pomysły logicznie i przekonać innych do ich użycia. Z powodu tej zdolnosci do przekonywania często kończysz otoczony przez stronników swoich pomysłów. Jestes wrogiem wszystkiego co przestarzałe i dlatego jestes bardzo otwarty i oryginalny.
Z grubsza mógłbym się zgodzić, chociaż troche zbyt radosne to podsumowanie. Czy jestem wrogiem wszystkiego, co przestarzałe? Czy ja wiem..
Minusy

Ciężko jest ci być zorganizowanym i zdyscyplinowanym. Z powodu tego często twoje sprawy codzienne uwalniaja się spod kontroli. To prowadzi do odwołania planów biznesowych zmiany rozkładu zajęć w pracy i ingerencje w sprawy rodzinne. Masz trudnosć ze zrozumieniem granic stosunków między ludzmi. Szczególnie trudne jest zrozumienie prawdziwego usposobienia innych ludzi w stosunku do ciebie. Gdy już zrozumiesz intuicyjnie osobę masz w zwyczaju tracić nia zainteresowanie tak jakbys nie wiedział co pózniej zrobić. To czasem zwraca ludzi przeciw tobie. Ciężko ci zidentyfikować swoich wrogów. Masz również problemy w utrzymywaniu dobrych, stabilnych relacji z ludzmi których znasz długo. Możesz przypadkowo pokazać nietaktowne zachowanie często niszczace utrzymujaca się harmonie.
Mniej więcej. Przedostatnie zdanie szczególnie trafne.
Podsumowanie funkcji:

1. Ne – Posiadaja niegasnace zainteresowanie w nowosci, które obiecuja im pasjonujace perspektywy i możliwosci. Ochoczo wykorzystuja każde zródło informacji. Wiedza jak przewidzieć konsekwencje wielkich wydarzeń. Posiadaja talent do prezentacji. Ich umysł jest bogaty w fantazje.
Każde źródło? Bez przesady. ;o Każde sensowne - jasne. Z konsekwencjami wielkich wydarzeń - hm, sam nie wiem. Może. Talent do prezentacji mogę mieć.
2. Ti - Sa w stanie stworzyć zasadniczo nowa teorię po złożeniu jej szczegółów. Często sa inicjatorami nowych kierunków w nauce. Sa w stanie konsekwentnie i dobrze jakosciowo wykonać pracę, skrupulatnie przestudiować jej składniki – jednak powinna ich fascynować.
Ogólniki, ale nie zgodzić się nie mogę.
3. Fi – Ustalaja dla siebie i innych wysokie standardy moralnych postępowań. Sa bezkompromisowi w swoich pogladach, nie przepraszaja tych z którymi się nie zgadzaja. Czasem rania ludzi ale nie ze złych intencji, mysla że obiektywna prawda nie powinna boleć.
Ok, zastanawiam się tylko nad tą bezkompromisowością. Nie jest to jakaś szczególnie widoczna cecha.
4. Se - Nie próbuja dostać czegos siła i nie dadza sobie narzucić czegos siła. Rzadko cos przestawiaja w domu. Potrzebuja pomocy w ochronie ich zdrowia. Ich sytuacja finansowa pozostawia wiele do życzenia, ale ich pomysłowosć jest wystarczajaca by uzyskać pieniadze gdy to potrzebne.
Zgodne.

W testach otrzymywałem różne wyniki, ISTj, INTp, ISTp, ale zawsze I, dlatego ENTpa w ogóle pod uwagę nie brałem- prosty chłop myśleć dychotomie.
Zresztą o swoim introwertyźmie zawsze byłem święcie przekonany. Teraz się zastanawiam, czy sam sobie tego introwertyzmu kiedyś nie wmówiłem, albo był on wynikiem niższego poziomu zdrowia, nieśmiałości, etc.
Nie wiem. Gdzieś było napisane, że IP czasem zachowują się jak EP. Może to to?

ODPOWIEDZ