Jedynkowe hobby

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Jedynkowe hobby

#16 Post autor: Zielona » czwartek, 2 października 2014, 21:44

Venus w Raku pisze:jestem pewna, że 1 i 6 ulegają "urokom" prokrastynacji w pewnych sytuacjach, ale nie 3.
Wybaczcie offtop.
Zapewne zdrowe 3 (jak i zdrowe 9 czy 6) nie prokrastynuje, jednak na poziomach niezdrowych jak najbardziej. Robi to elegancko - godzinami potrafi robić nic, jednocześnie podtrzymując odpowiedni wizerunek ;)


"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Perfectman
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 20 października 2014, 23:27
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jedynkowe hobby

#17 Post autor: Perfectman » wtorek, 21 października 2014, 00:03

Witam,
Uważam iż rodzaj upodobań i hobbych uprawianych przez konkretne osobniki nie będzie wynikać bynajmniej od rodzaju osobowości, bardziej natomiast przyczynią się wpływy psycho-społeczne otoczenia w którym osoba dorasta, wartości kulturowe rodziny/społeczeństwa, wpływ oraz rodzaj nośników mediów. Jednakże przyznać muszę iż użytkownik Venus w Raku dokonał bardzo trafnych obserwacji, z którymi mógłbym się w pełni zgodzić biorąc pod uwagę moje własne upodobania... Nie mniej jednak uważam iż są one zasługą zupełnie innych czynników niż w moim przypadku perfekcjonizmu (dla poparcia tej tezy zaznaczę iż mój dobry kolega - indywidualista ma dokładnie takie same hobby co ja... a poznaliśmy się długo po ukształtowaniu naszych zainteresowań więc bynajmniej ich od niego nie przejąłem).

Czym natomiast ja się interesuje? Jeśli chodzi o hobby to tak - strzelectwo, łowiectwo, wędkarstwo, outdoor/survival, wycieczki wysokogórskie/leśnie itd.; motoryzacja; ciesiołka; militaria; fantastyka/rpg; muzyka (bardzo nietypowa pod względem regionu oraz kultury w której się wychowałem) i oczywiście granie na instrumencie muzycznym. W przypadku wielu z moich pasji zbieractwo/kolekcjonerstwo jest bardzo mocno z nimi powiązane tak też oczywiście kolekcjonuje sprzęt, memorabilia, bądź też często przedmioty o wartości wyłącznie sentymentalnej (nie przedstawiające żadnej wartości materialnej bądź też nie posiadające żadnych wartości użytkowych) ściśle powiązanej z którymś z moich hobby.

Pytanie czy mój typ osobowości miał jakikolwiek wpływ na to czym się interesuje... Szczerze w to wątpię, jednakże nie ukrywam iż niejednokrotnie dostrzegam jego wpływ na rozwój i doskonalenie się w każdej z tych "profesji"...
Jest to bardzo dostrzegalne zwłaszcza w hobbych kompetencyjnych gdzie osiąganie doskonałych wyników odgrywa istotną rolę...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ