Wylej swą frustrację!

Dyskusje na temat typu 1

Komu mówicie o swoich frustracjach? Kto chce tego słuchać?

przyjacielowi
15
52%
nikomu
10
34%
piszę pamiętnik
4
14%
 
Liczba głosów: 29

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Wylej swą frustrację!

#31 Post autor: Pędzący Bakłażan » sobota, 13 marca 2010, 14:17

Ponoć komunikator zwany Aqq czy jakoś tak jest dużo sympatyczniejszy w obsłudze i do tego obsługuje wszelkie gadu-gadowe i insze protokoły.

Jednak jeszcze nie sprawdzałem na własnej skórze tych rewelacji.



Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wylej swą frustrację!

#32 Post autor: vil » sobota, 13 marca 2010, 23:24

Listonoszowi:D
1w2

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#33 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 23 maja 2010, 04:15

Temat wątku chyba powinien być "Wylej swoją frustrację, Jedynko!"

Wkurza mnie, że wszyscy omijają podforum Jedynek. I nawet Jedynki omijają ten dział.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Wylej swą frustrację!

#34 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 24 maja 2010, 00:00

A mamy powody, żeby tam zaglądać?

Jakie?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#35 Post autor: Venus w Raku » poniedziałek, 24 maja 2010, 22:04

Żeby nam przedstawiać swój odmienny punkt widzenia. Różnica poglądów nie jest zła, bo wskazuje coś na co samemu się nie wpadło.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wylej swą frustrację!

#36 Post autor: boogi » wtorek, 25 maja 2010, 20:16

Venus w Raku pisze:Żeby nam przedstawiać swój odmienny punkt widzenia.
Ej! Przedstawić właściwy punkt widzenia! To Wy macie odmienny, a nie my! :D


(joke ;) )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Wylej swą frustrację!

#37 Post autor: car II » wtorek, 25 maja 2010, 23:38

chyba kpisz! Nikt nie ma tak właściwego, jedynego prawdziwego punktu widzenia jak my.
Różnica poglądów nie jest zła, bo wskazuje coś na co samemu się nie wpadło.
... i byśta się mogli dowiedzieć na co nie wpadliście.
(joke :) )
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#38 Post autor: Venus w Raku » wtorek, 25 maja 2010, 23:54

boogi pisze:Ej! Przedstawić właściwy punkt widzenia! To Wy macie odmienny, a nie my! :D

(joke ;) )
To my mamy właściwy, a wy macie odmienny. Ej! Boogi, za takie stwierdzenia to nie będzie tulenia.
car II pisze:... i byśta się mogli dowiedzieć na co nie wpadliście.
Prawdę mówicie, carze.
(joke :wink: )
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Wylej swą frustrację!

#39 Post autor: Grin_land » wtorek, 25 maja 2010, 23:57

ale przecież Boogi jest jedynką!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Wylej swą frustrację!

#40 Post autor: car II » środa, 26 maja 2010, 00:03

aha to przepraszam, odwołuje to co napisałem :D potulimy go razem z Venus w takim razie skoro on też ma właściwy punkt widzenia.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#41 Post autor: Venus w Raku » środa, 26 maja 2010, 00:12

Faktycznie, boogi jest Jedynką, to musi mieć właściwy punkt widzenia.
Yusti, zawsze przypomina, że właśnie Jedynki tulenia potrzebują. No, to tulimy się.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Wylej swą frustrację!

#42 Post autor: Kapar » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 13:48

Venus w Raku pisze:Temat wątku chyba powinien być "Wylej swoją frustrację, Jedynko!"

Wkurza mnie, że wszyscy omijają podforum Jedynek. I nawet Jedynki omijają ten dział.
A tak na powaznie i hipotetycznie: Jedynki trudniej przyjmuja krytyke i same sie do swoich wad przyznaja a enneagramowe rozwazania po czesci moga wlasnie na tym sie opierac. Z mojego doswiadczenia trudno z Perfekcjonista podjac dialog w trudnych kwestiach czy w realu i jak sie okazalo na forum takze. I nie ma znaczenia, czy kwestie te sa natury osobistej czy ogolnej. Moze to jest posrednia przyczyna omijania tego dzialu? Moge sobie tylko gdybac.
Przejrzalem to podforum i nie ma tu wiele nt rozwoju Jedynek, rozwazan stricte o problemach w byciu 1 lecz o tym, jakie wlasnie Pefekcjonisci napotykaja problemy, czyli odnoszenie sie do otoczenia, pogladow, realiow i rzeczywistosci a mniej do wlasnej natury (znamienne!) :)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#43 Post autor: yusti » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 15:47

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 19:04 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Wylej swą frustrację!

#44 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 10 czerwca 2010, 22:38

@baby_kapar: Pokazać Ósemce własną naturę i własne słabości? Staram się tego nie robić, bo ona później to ładnie wykorzysta, żeby powaliczyć sobie ze mną. W gruncie rzeczy, to uważam, że 8 ma szlachetne serce, ale często szuka zaczepki i pokazuje jaka jest groźna.

A Jedynka wiadomo. Uważa, że poznała prawdę i wie, co jest najlepsze dla każdego, a więc dyskutowanie punktu niezgodnego z jej zapatrywaniami jest stratą czasu. Jedynki kierują się uniwersalnymi wzorcami moralnymi, które często idą przeciwko ogólnie przyjętej zasadzie dbania tylko o własne potrzeby. Bo kto mi wyjaśni np. taką kwestię, że na MTV(usa) pokazuje się młodych chłopaków, którzy kopią się w krocze lub popełniają inne agresywne akty wobec siebie. Dziewczyny zresztą też są pokazywane jako "wyzwolone" i agresywne biaczys. Argumentacja w typie, że to jest zabawne i jest przecież wolność, wcale do mnie nie przemawia. Każdy powinien przecież zdawać sobie sprawę, że jest to idiotyczne. Ale wcale tak nie jest, bo ilość aktów agresji wśród dzieci i młodzieży rośnie w zastraszającym tempie, a lekarze alarmują, że ilość chłopców, która zgłasza się z pękniętymi jądrami (właśnie w wyniku kopania się) stała się codziennością w usa. Jedynka, czy nie Jedynka powinna być oburzona. Ale ludzie nie chcą się oburzać, bo to takie nienowoczesne, nietolerancyjne i pozbawione luzu.

A o wewnętrznej naturze i o wewnętrznych pragnieniach, to jest jakoś trudno pisać i mówić. Prywatnie, to rozłożyłam już w dużym stopniu moją osobowość na czynniki pierwsze, czyli zaczęłam "odkopywać" osobę ukrywającą się pod personą perfekcjonisty, ale co z tego, kiedy bycie Jeden wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Jedynki są potrzebne, bo ktoś musi stać na straży, żeby ta cała nasza ludzkość nie doprowadziła się do całkowitej zagłady. Czasami mam tego dosyć i wolałabym olać wszystko i iść za własnymi impulsami jak większość, ale nie potrafię, bo beze mnie cały porządek może się załamać. W sumie każdy docenia, że jak wchodzi do sklepu, to towary są podzielone na działy i równo poukładane na półkach. To jest właśnie jedynkowy porządek, który ma zapobiec chaosowi. Wyobraźmy sobie, że towary są wywalane na kupę gdzie popadnie, a ludzie chodzą, grzebią i szukają tego, czego potrzebują. Nikt by się na to nie zgodził i nie wytrzymał tego, ale od kilku lat proponują nam właśnie taki spontan w życiu. Tylko, że ma on dotyczyć naszego zachowania i naszego sposobu myślenia. Czyli wprowadza całkowity chaos w głowach i w stosunkach międzyludzkich. A Jedynki są wyśmiewane jako najgorsze z najgorszych, bo za mało akceptujące i spontaniczne. Nie trawią nas, bo nawet jak chcemy być miłe, to krytyczna natura wyłazi. Cóż, okazji do krytyki jest aż za wiele.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Wylej swą frustrację!

#45 Post autor: car II » wtorek, 13 lipca 2010, 22:22

trudno z Perfekcjonista podjac dialog w trudnych kwestiach
1. może dlatego, że 1 robi coś po swojemu i nie lubi jak się ktoś wtrynia w starannie zaplanowany proces.
2. może dlatego, że żeby zmienić zdanie w "trudnej kwestii" trzeba by zmienic jakas podstawowa zasade do której sie 1 stosuje, a zmiana, takiej "konstytutywnej zasady" pociagala by za soba analize całej gamy "innych kwestii" które są w porządku
3. może "trudne kwestie" dla 1 nie sa juz trudne , tylko proste dzięki jakims zasadom?

hipotetyzuję sobie, może po prostu się nie da :)
Wkurza mnie, że wszyscy omijają podforum Jedynek. I nawet Jedynki omijają ten dział.
Chciałem zwrócic państwa uwagę na jedną rzecz, nie wiem czy VwR się ze mną zgodzi.
Zdanie które napisała VwR wg mnie, można by przetłumaczyć w języku "ogólnoenneagramowym" na :
Chciałabym już od dłuższego czasu z kimś ciekawie pogadać ale nie ma z kim
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

ODPOWIEDZ