Hyde Park

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Hyde Park

#331 Post autor: Revania » piątek, 4 grudnia 2009, 18:49

Car, ale o co chodzi z tą pierwszą wypowiedzią? To do mnie było? Bo drugi post, który zacytowałeś jest mój...


Mnie rodzice też raczej nie przymuszali do niczego, jak uparłam się na coś, to mi odpuszczali i nie miałam żadnej większej dyscypliny, zawsze byłam tą osobą, która ma więcej luzu w domu, mama zawsze mi mówiła, że po prostu ma do mnie zaufanie i wie, że nie zrobię nic głupiego.


Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hyde Park

#332 Post autor: car II » piątek, 4 grudnia 2009, 19:07

no nie przyłożyłem się do tamtego posta :P sorry

Pierwszy link to jest tak jak ja też czasem to czuję. A dotyczy trochę tematu naszej rozmowy... Ja to nazywam, że pilnuję co mówię.
Często mówię w sposób, który ludzie określają jako oficjalny, i mają rację. Nie idzie mi zupełnie luzacka rozmowa, i nie chodzi mi o przeplatanie słów przekleństwami, ale o niezobowiązującą pogawędkę "w gronie znajomych". Bierze się to z tego, że dużą uwagę zwracam na precyzyjne formułowanie myśli

A o drugim...
Wczoraj znajoma chciała, żebym porozmawiała z jednym człowiekiem, aby nie czuł się tak nieswojo, ale ja nie umiałam, przez większość czasu siedziałam cicho. W ogóle nie interesowały mnie tematy, które z nim poruszała, a ja nie miałam do niego żadnych pytań. Głupio mi trochę było, ale ja naprawdę nie umiem tak na siłę :roll:
Ja potrafię być miłą, ciepłą i sympatyczną osobą. Trzeba tylko mnie poznać. No i ja muszę tego chcieć, bo nie dam poznać się komuś, kogo nie lubię ;)
Pytanie moje jest takie:
Czy nie lubiłaś człowieka z którym miałaś pogadać,tak że nie pozwoliłaś sobie na swobodne rozmawianie z nim?
Co z nim było nie tak że nie mogła się nawiązać rozmowa.
Dziwnie się patrzył, czy głos miał jakiś nie taki, czy był za oficjalnie ubrany? Czy jakieś dziwne poglądy?
Co o nim zapamiętałaś?
Czy może Cię po prostu onieśmielał i już.

no dobra sam nie wiem jak to inaczej ująć....
ale OK, jak nie będziesz chciała to nie odpowiadaj... :)

------------
Też byłem osobą która ma więcej luzu w domu "bo się musi uczyć" :D
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Hyde Park

#333 Post autor: Grin_land » piątek, 4 grudnia 2009, 19:13

a może zwyczajnie humor był taki nie inny no..
nie zawsze trzeba być chętnym i gotowym by z każdym nawiązywać pasjonującą rozmowę...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hyde Park

#334 Post autor: car II » piątek, 4 grudnia 2009, 19:21

a może zwyczajnie humor był taki nie inny no...
może taki był...
nie zawsze trzeba być chętnym i gotowym by z każdym nawiązywać pasjonującą rozmowę...
Rzeczywiście: nie zawsze
:wink:
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hyde Park

#335 Post autor: Venus w Raku » piątek, 4 grudnia 2009, 19:47

1. Nie mogę nawiązać rozmowy z osobami, które nie dopuszczają mnie do głosu i chcą tylko gadać o sobie i o swoich sprawach. Uprzejmie słucham, ale następnym razem unikam.

2. Nieśmiali akurat mnie ośmielają, ale staram się wyczuć, co ich interesuje i prowadzić rozmowę pod tym kątem. Czasami jednak gadam o sobie i o tym, co mnie interesuje, a więc wróc do punktu 1. Gadam nie dopuszczając innych do głosu, a oni mnie uprzejmie słuchają, a potem unikają.
-------

Rodzice nie przymuszali mnie do nauki, bo byłam zdyscyplinowana i dobrze się uczyłam sama z siebie. Ale ostatnio rozmawiałam z mamuśką i walnęła mi, że wnuczek (syn mojego brata) nie ma innych obowiązków tylko nauka, a on tam jeszcze poza nauką jakieś życie chce mieć i zainteresowania pozaszkolne, co mamuśkę irytuje. Bardzo mnie rozzłościła tym stwierdzeniem.
-------

Rozśmieszył mnie jeden punkt w regulamine forum:
Bany i ostrzeżenia grożą za następujące przewinienia:
[...]
d. pisanie postów, które posiadają widoczne oznaki, że ich autor nie pisał go na trzeźwo
[...]
Może autor nie pisał na trzeźwo, a może stracił równowagę psychiczną, a więc proponuję wprowadzić korekcję:
d. pisanie postów, które posiadają widoczne oznaki, że ich autor nie pisał go na trzeźwo, albo że nie jest zrównoważony psychicznie
He, he, he. Guilty and embarassed in both cases. :oops:
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Hyde Park

#336 Post autor: Revania » piątek, 4 grudnia 2009, 23:12

car, po prostu nie wiedziałam, o czym mam z nim rozmawiać... Poza tym to była pewna specyficzna sytuacja (nie będę wyjaśniać o co chodzi), w której znalazłam się po raz pierwszy i nie bardzo wiedziałam, jak mam się zachować. Na dodatek jeszcze mam coś takiego, że stresuję się, kiedy jestem w towarzystwie ludzi, których widzę po raz pierwszy. No i wolę milczeć, niż gadać głupoty.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hyde Park

#337 Post autor: Venus w Raku » sobota, 5 grudnia 2009, 10:56

Ja to widzę tak, Revania, że on też był zestresowany, a więc mieliście coś wspólnego. Trzeba może było pogadać z nim o stresie. Ja nie mam problemu z osobami wyciszonymi, bo zawsze znajduję z nimi wspólny język, ale mam problem z tymi, którzy na siłę narzucaja mi swoje zdanie i swoją wolę.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hyde Park

#338 Post autor: car II » niedziela, 6 grudnia 2009, 19:15

Revania:
ja nauczyłam się, żeby dla obcych ludzi niczego dobrego nie robić.
mam nadzieję, że masz jakiś gorszy dzień dzisiaj bo ciężko mi Cię zrozumieć, inaczej niż zwykle na pewno...
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Hyde Park

#339 Post autor: Revania » niedziela, 6 grudnia 2009, 19:22

Fakt, jestem trochę zirytowana, przez moją matkę. Kazała mi ją pytać, kiedy chcę wziąć coś do jedzenia, to poszłam i spytałam, to ta do mnie z pretensjami, że chcę zjeść coś, co jest JEJ jedzeniem. Na drugi raz nie spytam, tylko to wezmę, bo tak, czy inaczej, pretensje będą, ale przynajmniej ja będę miała korzyści, bo to zjem.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Hyde Park

#340 Post autor: Grin_land » niedziela, 6 grudnia 2009, 19:30

eee....
nie chcę drażnić tylko spytać- a czemu chcesz jeść akurat jedzenie Mamy? To nie tak że jest wspólne i konkretnych osób (np jak się kupuje kilka jogurtów- po jednym dla każdego domownika, lub jak moja Mam kupuje sobie serek wiejski -i czasem poczęstuje-czy czekoladę której nie jem a ja sobie kupuje ryby czy ulubione jogurty-każdy je to co lubi i to jest jego wtedy)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Hyde Park

#341 Post autor: Revania » niedziela, 6 grudnia 2009, 19:34

Nie wiedziałam co to było (jakaś zupa), mama często coś robi i nic nie mówi, a potem nagle okazuje się, że to ponoć dla mnie było (jakbym ja umiała w myślach czytać :roll: ). Jak moje ktoś zje, to wzruszają ramionami, każą mi iść do sklepu i sobie kupić, ale jak ja coś zjem (i nie wiedziałam na przykład, że ktoś tego chciał użyć, bo było kupione dla wszystkich), to jest wielka pretensja i awantura :roll: . I tak tylko jest, kiedy moja matka jest w domu, jak pojechała na 3 tygodnie do sanatorium, to w domu było o wiele spokojniej. A co kto lubi nie zawsze się da kupić, bo kasy mamy mało. Trzeba jeść to, co jest.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hyde Park

#342 Post autor: car II » niedziela, 6 grudnia 2009, 19:40

<tulimy> jak przyjedziesz to zrobie makaron w literki specjalnie dla Ciebie :D
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hyde Park

#343 Post autor: Venus w Raku » sobota, 26 grudnia 2009, 12:03

car II pisze:<tulimy> jak przyjedziesz to zrobie makaron w literki specjalnie dla Ciebie
To jest właśnie ta miękka i emocjonalna strona Jedynki, bo normalnie to nas kojarzą z przepisami, szorowaniem kaloryferów i innymi pracami porządkowymi, a my przytulić i nakarmić też potrafimy.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hyde Park

#344 Post autor: car II » sobota, 26 grudnia 2009, 20:46

a my przytulić i nakarmić też potrafimy.
Sprobować zawsze można :P

mam nadzieję że Święta mijają beztrosko. Nie miałem okazji złożyć Wam życzeń przed Świętami więc chociaż teraz : WSZYSTKIEGO DOBREGO NA NOWY ROK! Dla wszystkich jedynek! Żeby same mądre posty się pojawiały w tym dziale a dla wszystkich jedynek dużo spokojnego podejscia do życia i uśmiechu na twarzy bo to nigdy nie zaszkodzi! :D
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

Re: Hyde Park

#345 Post autor: Revania » poniedziałek, 28 grudnia 2009, 11:54

Nie wydaje mi się, że jedynki są takie straszne, jak się wszystkim wydaje... Ja potrafię być złośliwa i szczera do bólu, a także uparta, jednak zazwyczaj jestem bardzo miłą osobą :D . Innych jedynek nie znam, ale wątpię w to, aby były takie bezduszne, jak inni sądzą...
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

ODPOWIEDZ