Typ a epoki

Dyskusje na temat typu 1

Jaka epoka jest Wam najbliższa ?

Starożytność
6
18%
Średniowiecze
5
15%
Renesans
3
9%
Barok
1
3%
Oświecenie
3
9%
Romantyzm
10
29%
Pozytywizm
3
9%
Modernizm
1
3%
20lecie międzywojenne
2
6%
 
Liczba głosów: 34

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#16 Post autor: Revania » sobota, 29 września 2007, 00:30

To, że fascynuje mnie świat uczuć, nie musi oznaczać, że zawsze się nimi kieruję. Często mój rozsądek walczy o dominację z emocjami kłębiącymi się wewnątrz mnie i tak naprawdę nie wiem jak mam żyć. Nie lubię, kiedy mój rozsądek zawodzi i przestaję nad sobą panować, ale to się zdarza. I nie, nie uważam, żeby jedynki były bezuczuciowe. Moim zdaniem są aż za bardzo, dlatego starają się to ukrywać, żeby inni tego nie wykorzystali. Lepiej być postrzeganym jako twardy i niczym nieprzejmujący się człowiek.


Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Xan
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 03:02
Lokalizacja: z miasta PKWN
Kontakt:

#17 Post autor: Xan » sobota, 29 września 2007, 00:36

Bez wątpienia romantyzm. Fantastyczne wiersze, ta aura tajemniczości, burza uczuć, taka nostalgia, szczytne ideały... No i "Kordian" ;].
2w1 - zabawne, nie?
"Don´t tell me it´s not worth trying for.
You can´t tell me it´s not worth dying for.
You know it´s true EVERYTHING I do, I do it for You."
Obrazek

Awatar użytkownika
KveldUlv
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 21:12

#18 Post autor: KveldUlv » sobota, 29 września 2007, 21:40

Cóż, zastanawiałem się poważnie nad romantyzmem i starożytnością, ale przechyliłem się jednak k' drugiej opcji... bardziej z zafascynowania tą całą epoką, nieprzenikniętą chrześcijaństwem, ludźmi oddającymi należną cześć naturze...
,,Wszystkie słabe rządy opierają się na tym, że kneblują mądrzejszej części narodu usta."
Georg Christoph Lichtenberg

Na pohybel katolictwu
______________
1w2

Awatar użytkownika
Lallima
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 11:03

#19 Post autor: Lallima » piątek, 5 października 2007, 10:57

Yusti rzeczywiście jedynki mają trochę cech czwórek, zresztą poprzez połączenie z 4. Ja mam silne połączenie z jedynką (natomiast z 2 prawie wcale). Mam kilka cech typowo jedynkowych jak: konserwatyzm, tradycjonalizm, perfekcjonizm.
4w3

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#20 Post autor: yusti » piątek, 5 października 2007, 13:39

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 15:41 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Panna_M
Posty: 18
Rejestracja: środa, 25 lipca 2007, 21:42

#21 Post autor: Panna_M » piątek, 5 października 2007, 21:05

Wybrałam romantyzm...
może nie powinnam go wybrac, ale kurcze...

taka jestem w środku... chociaż na zewnątrz myslaca rozumem, zwalczajaca swoje uczucia emocje...
czasami marze o tym, że postepuje tak jak mówi mi środek... może wreszcie byłabym z facetem... a nie marze marze i niby jest ten jedyny i nawet zainteresowanie jest... a tu dup... i moj super hiper mózg:| zaczyna analizowac, wybierac... i nagle..." wiesz jestes fajnym facetem ale np. nie mgoe mieszac pracy z życiem towarzyskim...wybacz... znajdziesz kogos lepszego..."Usmiecham się i odchodzę.. zgrzytajac zebami a potem bek do poduszki...Jak nikt nie widzi..........
.....................niecierpie byc jedynką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale mam nastrój...!!!!!!!!1
Przepraszam za byki....jestem zdesperowana :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

...........................chce się zakochaccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#22 Post autor: Revania » piątek, 5 października 2007, 21:13

Panna_M pisze:chce się zakochaccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nie chcesz. chcesz tylko przeżyć coś takiego, jak w książkach o miłości... po co się zakochiwać, skoro to może być bez wzajemności? tak też może być (a raczej zawsze jest)
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Panna_M
Posty: 18
Rejestracja: środa, 25 lipca 2007, 21:42

#23 Post autor: Panna_M » piątek, 5 października 2007, 21:23

Revania pisze:
Panna_M pisze:chce się zakochaccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nie chcesz. chcesz tylko przeżyć coś takiego, jak w książkach o miłości... po co się zakochiwać, skoro to może być bez wzajemności? tak też może być (a raczej zawsze jest)

własnie że chce... chce meic kogos pryz sobie..kogos kto pomimo wad zaakceptuje, przytuli i powie jak bardzo mnie kocha!

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#24 Post autor: Revania » piątek, 5 października 2007, 21:33

Panna_M pisze:
Revania pisze:
Panna_M pisze:chce się zakochaccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nie chcesz. chcesz tylko przeżyć coś takiego, jak w książkach o miłości... po co się zakochiwać, skoro to może być bez wzajemności? tak też może być (a raczej zawsze jest)

własnie że chce... chce meic kogos pryz sobie..kogos kto pomimo wad zaakceptuje, przytuli i powie jak bardzo mnie kocha!
ale zakochać można się z wzajemnością, ale także bez. nie napisałaś, że chcesz zakochać się z wzajemnością, tylko że w ogóle... a tak jak w książkach to każdy chce, ale taka miłość chyba jest bardzo rzadko xD
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Panna_M
Posty: 18
Rejestracja: środa, 25 lipca 2007, 21:42

#25 Post autor: Panna_M » piątek, 5 października 2007, 21:39

a Twoi rodzice?
jesli anwet nie sa juz ze sobą to prze zchwilę byli szczęśliwi...
czyż nie?
.....

eh.......

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#26 Post autor: Raven » piątek, 5 października 2007, 23:11

Oświecenie, bez dwóch zdań. Wolter, Diderot, Beccaria, Jefferson i wielu wielu innych. Wiara w postęp, walka z zabobonem i dominacją Jedynie Słusznego Światopoglądu, odgrzanie demokracji jako projektu politycznego, która mimo swoich wad najlepiej radzi sobie z organizacją rządzenia. Ech, to musiały być czasy...
1w9

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#27 Post autor: Miltado » wtorek, 22 stycznia 2008, 00:44

Czyżby 1 były romantykami/czkami :?:

Bardziej pasuje mi tu Diderot i inni przedstawiciele epoki oświecenia, a tu zaskoczenie.

Dlaczego ta epoka jest dla was tak pociągająca? Coś z perfekcyjnej natury jedynki? :)
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#28 Post autor: Revania » sobota, 26 stycznia 2008, 04:04

Uczucia są fascynujące, są czymś, czego nie da się zbadać za pomocą rozsądku, nie wiemy o nich wszystkiego.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

#29 Post autor: car II » sobota, 23 maja 2009, 19:32

starożytnosc bezsprzecznie
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Wanilia
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 19:05

Re: Typ a epoki

#30 Post autor: Wanilia » czwartek, 8 października 2009, 19:55

Średniowieczni szlachetni rycerze (niekoniecznie na białych koniach;), damy ich serca i przepiękne, gotyckie kościoły z niepowtarzalną atmosferą, wierna i wspaniała idea miłości na wieki, turnieje rycerskie, taaaak, Wieki Średnie to jest klimat :D
Adwokat (1w2)

ODPOWIEDZ