Wstręt

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Wstręt

#1 Post autor: Sorrow » czwartek, 4 marca 2021, 02:58

Jakiś czas temu osiągnąłem stan gdzie nie jestem już stanie dyskutować z nieczystymi. Czuję do nich tylko wstręt i nienawiść. Mam dosyć debatowania. Jak myślę o tym że miałbym widzieć jeszcze raz ich obce nieczyste opinie robi mi się niedobrze.


ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Wstręt

#2 Post autor: chokureika » poniedziałek, 26 lipca 2021, 08:48

Sorrow pisze:
czwartek, 4 marca 2021, 02:58
Jakiś czas temu osiągnąłem stan gdzie nie jestem już stanie dyskutować z nieczystymi. Czuję do nich tylko wstręt i nienawiść. Mam dosyć debatowania. Jak myślę o tym że miałbym widzieć jeszcze raz ich obce nieczyste opinie robi mi się niedobrze.
Skąd pewność, że to osoby z innymi opiniami są nieczyste, a nie Ty? Twoja opinia o innych i uznanie ich za nieczystych, jest tylko Twoim postrzeganiem konkretnej osoby, nie faktem, nie prawdą ostateczną.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Wstręt

#3 Post autor: Kapar » wtorek, 27 lipca 2021, 16:16

Czy to taki symptom polaryzacji naszego świata? Efekt przerostu indywidualności zmieszany z zatraceniem łączności społecznej.
Teraz to jednym z warunków pójścia na randkę lub przyjaźni jest to czy ma się szczypawkę czy nie. Ludziom nigdy nie zabraknie pretekstów aby dzielić lub się uodrębniać od innych. Pytanie, czy proporcjonalnie zmaleje liczba powodów aby znajdywać wspólne pole, przekraczać przepaści i budować mosty?

A tak przy okazji, uczucie wstrętu może towarzyszyć tym cierpiącym na zaburzenia OCD - dość częste u Perfekcjonistów.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ