Spanie

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
amady
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 10 sierpnia 2013, 13:31

Spanie

#1 Post autor: amady » piątek, 19 czerwca 2015, 11:45

Zdając sobie sprawę z indywidualnych potrzeb organizmu, biologicznych zależności itditd, z czystej ciekawości pytam Dziewiąteczki, jak dużo czasu są poświęcić na sen?

Zacznę od siebie, śpię dużo, brak snu przez dłuższy okres wywołuje u mnie ogromny dyskomfort psychiczny i fizyczny, nie do wytrzymania, staję się wręcz agresywna. Aby funkcjonować poprawnie potrzebuję wyrobić normę ośmiu godzin snu. Nie mam problemu zasnąć w dzień i spać w jego ciągu kilka godzin.

Zachęcam do wypowiedzi.



Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Spanie

#2 Post autor: IstariDreamer » piątek, 19 czerwca 2015, 15:20

amady pisze:brak snu przez dłuższy okres wywołuje u mnie ogromny dyskomfort psychiczny i fizyczny, nie do wytrzymania, staję się wręcz agresywna.
O tak. Ale mi wystarcza niedobór. (Właściwie kłopot z brakiem snu też sprowadza się do niedoboru... :scratch: )
Dość często mam okazję się przekonać, że to słaba sprawa:

Śpię od 3 do 10 godzin. Średnio będzie z 6. Nie mam czasu na więcej, a chętnie dołożyłbym godzinę albo dwie.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Marcelle
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 17 kwietnia 2015, 18:57
Enneatyp: Mediator

Re: Spanie

#3 Post autor: Marcelle » niedziela, 21 czerwca 2015, 23:04

Zazwyczaj 6 h. Jak nie ograniczają mnie żadne limity czasowe i nikt mnie nie budzi mogę spać i spać.Popołudniu lubię sobie drzemnąć niestety rzadko mi to wychodzi ,gdyż moi domownicy nie podzielają tej idei. Ogólnie wyznaję zasadę że spanie to zawsze dobry pomysł :D . Jestem chyba bardzo wrażliwa na kofeine bo jak wypije kawe po 15 mam straszne problemy z zaśnięciem.A jak wypije dwie kawy w ciągu dnia to juz wogóle odlot.
IEE

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Spanie

#4 Post autor: Ninque » sobota, 11 lipca 2015, 09:07

u mnie niewystarczajaca ilośc snu i jedzenia wywołuje agresję

zazwyczaj śpię po 7 godzin ostatnio może 6 ale to jeszcze tyle że ujdzie, czasami śpie też w ciiągu dnia :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Re: Spanie

#5 Post autor: gadula » piątek, 4 września 2015, 02:11

Kiedy mogę spać, ile chcę to śpię 8 godzin i wtedy funkcjonuję bardzo dobrze. Jak nie mogę w jednej sesji, to rozkładam na dwie po 4 godziny. Gdy nie śpię w tygodniu, to odsypiam cały weekend, trochę bez sensu.
Spoiler:

ODPOWIEDZ