(inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

(inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#1 Post autor: Ninque » piątek, 28 listopada 2014, 15:51

Był już jeden wątek ale jest w archiwum i w sumie nic w nim nie ma.

Chcę więc uzyskac od Was świadectwa na temat osób które znacie w realu bądź z internetu (z zaznaczeniem skąd).
  • Czy w obcowaniu z 9 wyczuwacie ich zupełny brak inicjatywy?
    Czy znane Wam 9 nie potrafią ustalić jednoznacznego stanowiska w jakiejkolwiek kwestii?
    Czy staraja sie stopić z otoczeniem i nie wychylać?
    Czy spędzają czas na mało kreatywnch zajęciach, nie próbując szukać ciekawszych rozrywek/zadań?
    Czy interesują się czymś, zdobywaja wiedzę i nowe umiejętności same z siebie?
Jeśli macie coś do dodania to oczywiście można :)


Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#2 Post autor: Cotta » sobota, 29 listopada 2014, 14:06

Dotyczy: trzech 9 znanych mi z reala - samiczka 9w1 SEI, samczyk 9w? (trudno mi określić skrzydło, ale chyba bardziej w stronę 1) ESE i samczyk 9w1 SEI

Czy w obcowaniu z 9 wyczuwacie ich zupełny brak inicjatywy?

Zupełny nie, ale rzeczywiście mają podobny poziom inicjatywności do mnie (czyli niski), są raczej reaktywne (jak ktoś coś zaproponuje, to podchwycają) niż inicjujące. Ale nie jest to stuprocentową regułą.

Czy znane Wam 9 nie potrafią ustalić jednoznacznego stanowiska w jakiejkolwiek kwestii?

False. Mają swoje zdanie i poglądy. Jest im trudno odmówić, kiedy ktoś czegoś od nich chce, ale nie z powodu braku własnego zdania, tylko dlatego, że boją się, że odmowa przełoży się na problemy w relacji. Jednak na temat różnych spraw mają własne poglądy i normalnie je wyrażają. Np. samczyk SEI jest wegetarianinem i choćby był w stadzie mięsożerców otwarcie krytykujących wegetarianizm, to i tak nie ma wpływu na to, że nie zje mięsa. Samczyk ESE fajnie oponuje, jak się nie zgadza, bo mówi z takim zatroskanym przejęciem "o nie, nie, nie, tak nie można". Samiczka SEI też nie ma problemów, żeby wyrazić, co myśli.

Czy staraja sie stopić z otoczeniem i nie wychylać?

Tak, raczej się nie wychylają (np. nie odzywają się jako pierwsze na zebraniach, nie brylują w towarzystwie, nie chwalą się, nie forsują niczego na siłę, nie zachowują się kontrowersyjnie).

Czy spędzają czas na mało kreatywnch zajęciach, nie próbując szukać ciekawszych rozrywek/zadań?

Na pierwszym miejscu zajmują się obowiązkami (praca, rodzina) - ze względu na to, że mają problemy z odmawianiem, mają tego dużo. Resztę czasu dzielą pomiędzy i zapychacze i ciekawsze rzeczy.

Czy interesują się czymś, zdobywaja wiedzę i nowe umiejętności same z siebie?

Interesują, zdobywają. Samczyk SEI np. interesuje się medytacją, jeździ na różne warsztaty. Kiedyś uprawiał sztuki walki i aktywnie uczestniczył w zawodach. SEIka chętnie robi różne kursy (językowe i inne). ESE systematycznie tropi różne ciekawostki i jest entuzjastą-samoukiem. Jak natrafi na coś, czego chce się nauczyć, to wpada w czasoprzestrzenną dziurę i oddaje się temu niemal bez reszty, zapominając o świecie dookoła.

Nie odbieram Dziewiątek jako nudne. Nudne to są dla mnie osoby, które nie potrafią mówić o niczym innym, jak o tym, ile w ostatni weekend wypiły (jak by porzyganie się w ten weekend różniło się czymś od porzygania się w poprzedni weekend). Nie ma nudniejszych ludzi niż weekendowi imprezowicze (no, może jeszcze fanatycy futbolu i nałogowcy seriali tv są w stanie im dorównać).
W większej grupie Dziewiątki faktycznie "robią za tło", ale jak się nawiąże kontakt 1x1, to się okazuje, że tam, w tym człowieku siedzi ciekawy świat. Dziewiątki po prostu się z tym nie obnoszą, nie rozreklamowują swojego ja całemu światu i nie starają się skupiać na sobie uwagi.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#3 Post autor: TowarzyszFrytas » sobota, 29 listopada 2014, 14:35

Grałem z pewną 9 w Cywilizację i wbrew moim początkowym przypuszczeniom była najagresywniejszym graczem na mapie.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#4 Post autor: Cotta » sobota, 29 listopada 2014, 14:55

Ten samczyk 9w1 SEI też opowiadał, że podczas sparingów uwalniały się u niego duże pokłady agresji, dlatego dobrze sobie radził w starciach. Ale też z powodu tej wyzwalającej się i podkręcanej podczas sparingów agresji zrezygnował w końcu z udziału w zawodach, bo nie chciał tego u siebie rozwijać.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#5 Post autor: Faral » wtorek, 9 grudnia 2014, 20:42

Niby mógłbym się wypowiadać, ale w moim odczuciu Cotta wyczerpała temat. Podpinam się pod całość tego wypracowania i zgadzam się z nim.
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

Dhokahai7
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2015, 11:40

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#6 Post autor: Dhokahai7 » wtorek, 3 marca 2015, 11:52

Przy niskiej samoocenie będziesz uważała się za niekompetentną nawet jeśli się świetnie przygotujesz. Choć obstawiam, że przy niskim PRO Twoje mechanizmy obronne nie pozwolą Ci na świetne przygotowanie się.???

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: (inni o 9) Nijakie i nudne Dziewiątki

#7 Post autor: chokureika » środa, 4 marca 2015, 07:17

Znam niezdrową 9w8 i ósemkowe skrzydło czasem daje mi popalić.

Czy w obcowaniu z 9 wyczuwacie ich zupełny brak inicjatywy?
Dla tego dziewięć jest dobrze jak jest i nigdy nie wysilał się za bardzo, żeby przejąc inicjatywę. Nie było mowy o zorganizowaniu jakiegoś wyjazdu czy chociażby wyjścia na piwo. Jeżeli coś się działo to na zasadzie dołączenia do innych. W relacjach też jest to osobą, która dostosuje się raczej do tempa rozwoju relacji, ale sama nigdy nie nada jej rytmu.

Czy znane Wam 9 nie potrafią ustalić jednoznacznego stanowiska w jakiejkolwiek kwestii?
Swoje zdanie często ma ale potrafi się nie zgodzić, by się nie zgodzić. Do wielu spraw podchodzi zupełnie na opak, od dupy strony zamiast skupić się na konkretnym zagadnieniu. Ten cytat bardzo pasuje "W miarę degenerowania się Dziewiątki takie mają skłonności do coraz sztywniejszego traktowania własnych poglądów, odrzucając propozycje słuchania czy współpracy ze wszystkimi, którzy zaburzają jej ustalony porządek życia. " Zauważyłam, że jeżeli chodzi o jego poglądy, które nie są związane bezpośrednio z nim czy bliską osobą, to pomimo zajęcia jakiegoś stanowiska zazwyczaj zostawia sobie jakąś furtkę.

Czy starają się stopić z otoczeniem i nie wychylać?
W towarzystwie zazwyczaj stara się dobrze bawić i dba przyjazną atmosferę. Raczej będzie unikał konfliktów i wychylania się, jeżeli może to spowodować spór. Nie zauważyłam tendencji do stapiania się. Z zewnątrz wygląda to tak jakby naturalnie, bez narzucania się po prostu krążył w towarzystwie. Nie musi się starać. Zaczyna być głośny i za dużo gadać jak za dużo wypije.

Czy spędzają czas na mało kreatywnych zajęciach, nie próbując szukać ciekawszych rozrywek/zadań?
Tak i to bardzo. Filmy, seriale, gry komputerowe, 9gag, spanie i picie piwa z kumplami. Opisałam wszystko, nic więcej się nie dzieje.

Czy interesują się czymś, zdobywają wiedzę i nowe umiejętności same z siebie?
Nie i ciężko go do tego zachęcić.

Mimo wszystko nie uważam go za nudnego i nijakiego, chociaż szkoda, że żyje w takim stanie 'uśpieniu', bo jest bardzo życzliwą i dobroduszną osobą. Gdyby swój gniew ukierunkował na działanie zamiast na bronienie się przed zmianą czy na małych, nieznaczących rzeczach to dużo mógłby osiągnąć.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ODPOWIEDZ