Różnice między 8, 8v7 i 8v9 w codziennym funkcjonowaniu?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Różnice między 8, 8v7 i 8v9 w codziennym funkcjonowaniu?

#1 Post autor: silvergirl » piątek, 1 maja 2015, 22:54

Jakie zauważyliście różnice w codziennym funkcjonowaniu i relacjach międzyludzkich pomiędzy typami ósemek?

8 - wydaje mi się, że są przytępione intelektualnie do ósemek ze skrzydłami; szczególnie do 8v7.

8v7 - nerwus, ale bystry ;p

8v9 - to chyba najspokojniejsza z ósemek?

Co sądzicie?

Zmieniony temat, bo inaczej to byłaby powtórka z dyskusji o opisach 8w7 i 8w9 spośród przyklejonych tematów/kapar



Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Różnice między 8, 8v7 i 8v9?

#2 Post autor: Kapar » sobota, 2 maja 2015, 07:27

Czyste 8 i te ze skrzydłem 9 są dość niespotykane w przyrodzie, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? dlatego trudno mówić o porównaniu w codziennym byciu. Ja nigdy nie spotkałem "czystej" Ósemki - no ale ja nie bardzo wierzę w teorię skrzydeł (jest to tylko jakieś ułatwienie w dyskutowaniu typów).

Jest jedna rzecz, która jednak wyróżnia 8w7 od pozostałych wariacji Szefów, ten podtyp jest o wiele bardziej skłonny do krytykowania i uświadamiania błędów w dość otwarty sposób. Ale to zapewne wpisuje się w bardziej konfrontacyjne podejście tego podtypu.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Różnice między 8, 8v7 i 8v9 w codziennym funkcjonowaniu?

#3 Post autor: Ninque » sobota, 2 maja 2015, 10:24

Mój tata jest 8w9 i mam wrażenie że ten podtyp jest silny na zasadzie góry, on jest, i wszyscy czują respekt, nie musi podnosić głosu, nawet jak patrzy normalnie to i tak wszyscy sie go boją. Mimo iż przeważnie nie daje odczuć innym ludziom swojego gniewu. Tzn innym niż rodzinie, bo jak tu sie zdenerwować gdy dzieciaki na bosaka chodzą po mieszkaniu?!?!?!?!?! xD
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Różnice między 8, 8v7 i 8v9?

#4 Post autor: Agon » sobota, 2 maja 2015, 19:40

Kapar pisze:Czyste 8 i te ze skrzydłem 9 są dość niespotykane w przyrodzie, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Ponoć wujaszek Stalin to czysta Ósemka, a przynajmniej tak gdzieś czytałem.

Na moje oko to tak: 8w7 cenią poza władzą rozrywkę, 8w9 cenią poza władzą spokój, a 8 cenią władzę ponad wszystko, a spokój i rozrywki to tylko dodatek.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Różnice między 8, 8v7 i 8v9?

#5 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 4 maja 2015, 15:18

Agon pisze:
Kapar pisze:Czyste 8 i te ze skrzydłem 9 są dość niespotykane w przyrodzie, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Ponoć wujaszek Stalin to czysta Ósemka, a przynajmniej tak gdzieś czytałem.

Na moje oko to tak: 8w7 cenią poza władzą rozrywkę, 8w9 cenią poza władzą spokój, a 8 cenią władzę ponad wszystko, a spokój i rozrywki to tylko dodatek.
Coś w tym jest ;p Retoryka skrzydełek xd

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Różnice między 8, 8v7 i 8v9 w codziennym funkcjonowaniu?

#6 Post autor: hippiee » czwartek, 7 stycznia 2016, 21:52

Witajcie drogie ósemeczki, pozwólcie, że się wypowiem bo mam teraz w mieszkaniu do czynienia z dwoma ósemkami: 8w7 i 8w9 . Różnic między nimi można się doszukać wielu ale i podobieństw też się znajdzie dużo. Wszystko też zależy od poziomu zdrowia i jakie połączenia mają większy wpływ. :) Nie będę się jakoś bardzo rozpisywać więc podam dość takie rzucające się w oczy przykłady.

Po pierwsze primo: znana mi bardzo dobrze 8w7 się często wkurza jak coś nie idzie po jej myśli bo jakiś sprzęt nawala, ktoś popełnił jakiś błąd etc. Nie dusi w sobie emocji i zaczyna momentalnie rzucać epitetami w zbyt wolno działajacy komputer, router który gubi łączność a telefon lata po pokoju bo się zwiesił i etc (czasami wygląda to wręcz groteskowo że w takich momentach po prostu siedzę, patrzę i w myślach się śmieję) jak się uspokoi i dojdzie do siebie jest ok ale w trakcie napadu lepiej się odsunąć i się nie odzywać. :P 8w9 natomiast wydaje się być spokojniejsza ale jak jest wkurzona czuć z daleka aurę wku**ienia nie wspominając o wzroku seryjnego zabójcy. Ma większą granicę tolerancji na głupotę innych ale jak się przekroczy tą granicę - istny wulkan nienawiści, wściekłości i agresji i wielkie aaaaarrrrrrgh!
po drugie primo: 8w7 jest bardziej towarzyska i otwarta i generalnie dość ekstrawertyczna. 8w9 jest raczej introwertykiem, nie cierpi imprez, woli siedzieć w domu w małej grupce zaufanych ludzi.
po trzecie primo: 8w7 lubi podjąć ryzyko w niektórych sprawach ta druga niekoniecznie. Woli działać metodycznie krok po kroku.

Obydwie ósemki mają sarkastyczne poczucie humoru z czego 8w7 stara się nie dotykać za bardzo słabych punktów innych (zwłaszcza tych na których jej zależy)jej poczucie humoru ma jakiś smaczek, druga z kolei ma to gdzieś i jej sakrazm potrafi być bezlistośnie szczery. ;)
Obydwie potrafią dość analitycznie podejść do pewnych rzeczy i potrafią użyć mózgu.
I obydwie tak samo reagują na głupotę innych - głównie jakąś kąśliwą uwagą.

Pewnie znalazłoby się tego więcej ale na razie skończyły mi się pomysły i nic innego nie przychodzi mi chwilowo do głowy.;]
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ