Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#1 Post autor: Thinker » czwartek, 26 września 2013, 22:25

Znam kilka młodych ósemek, często ten typ jest tak dummy i zakochany w tym co robi że mi ręce opadają...

Wystarczy się z wami pokłócić i nie ma szans żeby cokolwiek się zmieniło,
nie chcecie dyskutować, zadzieracie nosa, uważacie się za najmądrzejszych.

Wszystkie moje próby porozumienia z osiem kończą się na słowach: "Jesteś takim leszczem że nie będę poświęcał czasu dla na Ciebie!"

Czy do was jest tylko jedna droga?
Czy naprawdę trzeba dać wam w pysk żebyście cokolwiek zrozumieli?


Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#2 Post autor: bruno dievs » piątek, 27 września 2013, 10:05

Podaj jakiś konkretny przypadek. Ciekawy jestem jak przebiegła ta rozmowa, która zakończyła się na "Jesteś takim leszczem że nie będę poświęcał czasu dla na Ciebie!". Do czego chciałeś tę ósemkę przekonać?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#3 Post autor: Thinker » piątek, 27 września 2013, 17:07

Chodziło o że facet mi groził i powiedział że jak nie przestane go denerwować to ze mną pogada, zacząłem się z nim kłócić
i ostatecznie powiedziałem że bardzo chętnie z nim pogadam. Gdy przyszło do ustalania terminu spotkania powiedział: "Jesteś takim leszczem że nie będę poświęcał czasu dla na Ciebie!"
i powiedział że jeżeli chcę z nim pogadać to mam go szukać w szkole - wyśmiałem go...

-- Posty sklejone automatycznie piątek, 27 września 2013, 17:08 --

Chodziło o że facet mi groził i powiedział że jak nie przestane go denerwować to ze mną pogada, zacząłem się z nim kłócić
i ostatecznie powiedziałem że bardzo chętnie z nim pogadam. Gdy przyszło do ustalania terminu spotkania powiedział: "Jesteś takim leszczem że nie będę poświęcał czasu dla na Ciebie!"
i powiedział że jeżeli chcę z nim pogadać to mam go szukać w szkole - wyśmiałem go...
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#4 Post autor: Kapar » czwartek, 3 października 2013, 09:27

cóż, jeśli jakaś Ósemka jest naprawdę uparta, to trzeba dac jej czas na dojście samemu do zrozumienia. upieranie się przy swoim a potem zmiana zdania tylko dlatego, że okazało się, iż ktoś inny ma rację, mogłoby wyglądac jak słabośc. stąd trudno raczej liczyc na przyznanie racji natychmiastowo lub prosto w oczy, prędzej będzie to pójście w zaparte mimo świadomości błędu. a im bardziej będzie się naciskac na przyznanie do błędu, tym bardziej większe uparcie przy swoim.

ten typ już tak ma ;)

I might not always be right, but I'm never wrong! :lol:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#5 Post autor: Eol » piątek, 4 października 2013, 09:23

Mnie zawsze rozbrajał "kategoryzm" wypowiedzi. Ta niezachwiana pewność tego co się mówi, mimo iż ewidentnie ten ktoś mówił bzdury :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#6 Post autor: Snufkin » piątek, 4 października 2013, 16:45

No ma to swój urok.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#7 Post autor: Ketchup_suicide » wtorek, 29 października 2013, 19:50

Ja miałam okazję kiedyś podać racjonalne argumenty i fakty, by udowodnić winę ósemce. Uświadomiłam tę ósemkę nawet, że wina leży mniej wiecej po równo po mojej i jej stronie, a ta i tak postanowiła.. zerwać ze mną kontakt i trzymać się przy swoim.
Też mi ręce opadły z zażenowania.
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
karczes
Posty: 70
Rejestracja: wtorek, 15 października 2013, 15:10
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#8 Post autor: karczes » wtorek, 29 października 2013, 19:58

Jak przemówić do ósemki? Wyglądem fizycznym.
Jak będziesz dwa razy większy od ósemki to zagryzie język i obejdzie się smakiem. :D
5w6

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#9 Post autor: sor » wtorek, 29 października 2013, 23:02

Ósemce najłatwiej przemówi do rozumu atrakcyjna dla niej płeć przeciwna. W przeciwnym wypadku jak grochem o ścianę.
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#10 Post autor: eszpe » środa, 30 października 2013, 00:41

sor pisze:Ósemce najłatwiej przemówi do rozumu atrakcyjna dla niej płeć przeciwna. W przeciwnym wypadku jak grochem o ścianę.
Też o ile nie żyga we mnie emocjami, a mówi spokojnie. Ogólnie jakieś płacze, jęki i spazmy w ważnych rozmowach odbieram zazwyczaj jako próbę manipulacji.
papa ludki

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#11 Post autor: sor » środa, 30 października 2013, 01:32

U mnie prosty przykład. Próbowałem Ósemce wyjaśnić pewna sprawę, dając spokojnie rzeczowe argumenty. Próbowałem przez 3 lata znajomości z różna intensywnością. Ogólnie rozmowa na ten temat wychodziła naturalnie, więc nie było żadnej presji. No i nie ważne jak bardzo miałem rację, to i tak Ósemka wiedziała swoje. Do czasu, gdy nie znalazła partnera, który powiedział to samo, co ja próbowałem przez 3 lata. Nagle Ósemka zgadza się z daną opinią, nie pamietając nawet, że prowadziła ze mną dyskusje kiedyś na ten temat. Tak jakby czasami Ósemki zamykały swe mózgi na rozsądną dyskusję z obawy przed utratą swojej racji.
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
Thinker
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 27 października 2012, 14:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#12 Post autor: Thinker » czwartek, 14 listopada 2013, 13:58

No to muszę was zmartwić bo byłem wyższy od ósemki do której chciałem "przemówić" jak i do chudzielców nie należę, w nagrodę dostałem miano "Psychopaty" - głównie z tego powodu że jestem samodzielny i nie można mnie kontrolować błahymi groźbami :twisted: Dlatego od dziś drogie ósemki mówcie do mnie "Five Ranger" To ja tu jestem teraz szeryfem! :twisted:
Ennea:5w4
MBTI: INTP/J
Socjo: ILI

"Nie myślę, więc się tu zalogowałem"

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#13 Post autor: jouziou » czwartek, 14 listopada 2013, 17:27

Thinker pisze:No to muszę was zmartwić bo byłem wyższy od ósemki do której chciałem "przemówić" jak i do chudzielców nie należę, w nagrodę dostałem miano "Psychopaty" - głównie z tego powodu że jestem samodzielny i nie można mnie kontrolować błahymi groźbami :twisted: Dlatego od dziś drogie ósemki mówcie do mnie "Five Ranger" To ja tu jestem teraz szeryfem! :twisted:
Obrazek
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

ElvisRedDragon
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 17:14
Enneatyp: Szef

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#14 Post autor: ElvisRedDragon » piątek, 20 grudnia 2013, 04:05

Przemowic sie da, do kazdej 8ki dociera to mocniej lub mniej, w zaleznosci od tego za kogo Cie ta 8ka odbiera. Jesli mnie probuje do rozumu przemowic ktos kto zawsze klamal, oszukiwal, albo "kto sie chwieje na prawo i lewo w zaleznosci od kierunku wiania wiatru" to przykro mi, ale z jej zdaniem liczyl sie nie bede. Za to jesli ktos da mi dowody na to ze sie myle, ja dalej stawiam na swoim, ale jesli bedziesz sie opieral to po czasie dojdzie do mnie ze mozesz miec racje i wtedy zaczynam rozpatrywac to wszystko. Znowu jesli osoba nalapie duzo punktow zaufania, to wierze jej bezgranicznie.
8w7

przekopany
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 21:35

Re: Jak przemówić do ósemkowego rozumu?

#15 Post autor: przekopany » sobota, 21 grudnia 2013, 22:01

Dać szefowi po pysku,to chyba dobra metoda ale trzeba mocno dopierrr :twisted:

ODPOWIEDZ