8w7 vs 8w9 [opis z mindheart.org]

Dyskusje na temat typu 8

Jestem

8w7
24
77%
8w9
6
19%
8
1
3%
 
Liczba głosów: 31

Wiadomość
Autor
vevea
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2015, 17:59

Re: 8w7 vs 8w9 [opis z mindheart.org]

#16 Post autor: vevea » czwartek, 3 września 2015, 20:12

Kapar pisze:Niby każdy typ moze byc otyly. Weź 5 i 8, pierwszy typ jest częściej wybredny w jedzeniu (wątek o skrzywieniach) i w porównaniu z 8 nie ma takiej lapczywosci na jedzenia. 8 lubią sie obżerac i maja problem z powstrzymaniem sie...
W dzieciństwie byłam bardzo wybredna, z wiekiem jednak mi przeszło. Co prawda chyba nie umiem się powstrzymywać ale nie sądzę żebym się jakoś specjalnie obżerała, za to mój facet (2w1) tak się opycha jedzeniem, że aż mi słabo na ten widok... Wielokrotnie mu mówiłam, żeby się opanował, według mnie przegina już z tym żarciem... On najpierw je oczami, a później tradycyjnie.

Czy 2 również są uważane za obżartuchów?


8w7
ILE/ENTp

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: 8w7 vs 8w9 [opis z mindheart.org]

#17 Post autor: Intan » czwartek, 3 września 2015, 21:08

Nie słyszałam takiej opinii o Dwójkach. W jednym z opisów 2w3 jest coś o tym, że mogą mieć "oponkę", co ma mieć związek z preferowanym przez nich sposobem przyjmowania gości (czyli przy stole ;) ), ale ja tam nie wiem. 2w1 widziałabym jako raczej szczupłe osoby, ale wiele zależy od tego, czy dana osoba jest ekto-, endo- czy mezomorfikiem.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: 8w7 vs 8w9 [opis z mindheart.org]

#18 Post autor: MaryJaneWatson » sobota, 19 września 2015, 10:25

Cotta pisze:Ok, teraz rozumiem. Dzięki.

Ale teraz już jesteś na wyższych poziomach? Tak profilaktycznie pytam, bo jak czytam:
Ci którzy próbują sięgać do tego zamkniętego sanktuarium mogą zostać brutalnie zaatakowane lub nawet zabite. Psychotyczne 8w9 jest archetypem osobowości antyspołecznej, całkowicie pozbawionej sumienia i współczucia.
...to mi się motywacja lękowa uaktywnia. :wink:

Ja jestem 8 w 7 ale wiele pasuje i do mnie. Raz sie czuje jak złośliwy manipulator a raz łagodna jak baranek..
Dla atakujących zła do szpiku kości a dla uciśnionych-obrońca. Pelno kontrastów

ODPOWIEDZ