Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#1 Post autor: boogi » wtorek, 16 kwietnia 2013, 17:19

Po długim okresie oczekiwania - wydaliśmy trzeci numer Magazynu Enneagram.pl. Do pobrania tradycyjnie ze strony głównej. Zapraszam do czytania, a następnie dyskusji w niniejszym wątku.

Szczególne podziękowania należą się dla bruno_dievs, który pociągnął temat niniejszego numeru i doprowadził go do końca. Dzięki Bruno :)


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#2 Post autor: kangur » wtorek, 16 kwietnia 2013, 22:39

szkoda, że analiza trójkąta dramatycznego jest tak krótka, można było trochę rozwinąć.
Dobra robota :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#3 Post autor: boogi » wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:07

Myślę, że to dobra zachęta dla baby_kapara żeby pociągnął temat :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#4 Post autor: Snufkin » środa, 17 kwietnia 2013, 08:51

boogi pisze:Zapraszam do czytania
Znów mi się nie chce.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#5 Post autor: boogi » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 22:41

Widzę ponad setkę pobrań... dzielcie się swoimi wrażeniami :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#6 Post autor: hellbike » poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 23:22

Mi sie nie chce czytac bo malo mnie to interesuje, ale sciagnalem bo bylem ciekaw, jak wyglada to od strony graficznej - i wyglada niezle. <high five>
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#7 Post autor: SOS » wtorek, 23 kwietnia 2013, 14:01

Na pierwszy rzut oka - to o słuchaniu wydaje się być interesujące.
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#8 Post autor: Kapar » wtorek, 23 kwietnia 2013, 16:55

hellbike pisze:Mi sie nie chce czytac bo malo mnie to interesuje, ale sciagnalem bo bylem ciekaw, jak wyglada to od strony graficznej - i wyglada niezle. <high five>
właśnie tego nie mogę zrozumieć... jakie ma to znaczenie jaka jest oprawa graficzna? czy to taka oznaka naszych czasów, że wygląd liczy się bardziej niż treść, okłada bardziej niż zawartość?
wypowiedź hellbika jest symboliczna, bo jako ciekawostkę mogę podać, że strona graficzna zajęła więcej niż przygotowanie artykułów bez korekt. mówi to coś chyba.
mieć czy być?

poza tym wszystkim to polecam jednak wersję mojego artykułu w dziale Ogólne Psychologia, bo ta opublikowana z jakiegoś powodu nie jest tą prawidłową i ostateczną tylko tą z ennea wiki, poza tym schematyczny obrazek TD z jakiegoś powodu został ominięty, natomiast znajduje się w temacie na Psychologii
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#9 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 23 kwietnia 2013, 19:45

No to małe podsumowanie numerów ode mnie.

Na początek: dzięki Bruno! :D Twój art jak zawsze mój ulubiony, pisz jak najwięcej!

Artykuły Cotty bardzo merytoryczne i praktyczne, sporo ciekawych wskazówek itp. Mnie osobiście zawsze troszkę odrzuca porządkowanie i strukturalizowanie mojej rzeczywistości, alergicznie reaguję na zbyt dokładne plany, plany zapisane gdzie indziej, niż w mojej głowie itd. No ale ja to ja, bardzo specyficzna istota, może kiedyś się w tym aspekcie zmienię, ale raczej nie będę się spieszyć. Pisz dalej tak samo :) Miałaś już chyba pozytywne odzewy o ile dobrze pamiętam.

Żeby nikogo nie pominąć, to art In3a przejrzałem i pewnie może być pomocny dla wahających się ludków, arty boogiego i b_kapara zacząłem, ale niestety nie na mój aktualny stan duszy i umysłu (choć bardzo możliwe, że niedługo z zaciekawieniem przeczytam), arta eszpa sobie zostawię na wolną chwilę, zapowiada się przyjemna rozrywka intelektualna.
baby_kapar pisze:właśnie tego nie mogę zrozumieć... jakie ma to znaczenie jaka jest oprawa graficzna? czy to taka oznaka naszych czasów, że wygląd liczy się bardziej niż treść, okłada bardziej niż zawartość?
Jako 5w4 doceniam profesjonalnie zrobioną oprawę graficzną, jednak najważniejsza jest dla mnie treść i jeśli wyszedłby ciekawy numer bez oprawy graficznej, to też go oczywiście przeczytam i nie wpłynie to na mój odbiór artykułów.

Powodzenia w rozwoju! (Ja niestety jeszcze przez dłuuuuższy czas - może lata - będę się nadawał tylko do czytania Was, potem kto wie)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#10 Post autor: Rilla » środa, 24 kwietnia 2013, 01:10

Do bólu brakuje mi bibliografii w artykułach. Wiem, że nie ma zwyczaju podawania jej w prasie- im więcej druku, tym więcej stron, a tym boleśniej dla kieszeni czytelnika. Pewnie są jeszcze inne powody, chociażby takie, że w prasie zazwyczaj dziennikarze piszą o tym, co udało im się samodzielnie dowiedzieć. Tylko że w waszym przypadku, gdy magazyn jest wirtualny, więc zwiększenie objętości przez parę dodatkowych linijek wypisanych źródeł, nie zrobi wam krzywdy, a wzmocni waszą wiarygodność. W oparciu o coś w końcu to wszystko piszecie. Do tego dalibyście czytelnikowi możliwość samodzielnego poszerzenia wiedzy w poruszonym temacie.
To taka drobna uwaga ogólna odnosząca się do całokształtu magazynu. Może napisze coś więcej, gdy przeczytam uważnie całość.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#11 Post autor: bruno dievs » czwartek, 25 kwietnia 2013, 13:29

Dziękuję Wam za opinie ;)

@Snufkin
co trzeba by zmienić, żeby magazyn był dla Ciebie bardziej zachęcający do przeczytania?

@hellbike
Cieszę się, że doceniasz stronę graficzną ;]

@SOS,
a jak to wygląda po przetestowaniu w praktyce? ;]

@sjofh_ystad
Dziękuję za miłe słowa. Każdy z nas ma nieco inny styl i do różnych osób różnie trafi, ale to chyba dobrze, że jest różnorodnie. Jeśli też myślisz o napisaniu czegoś, ale nie wiesz czy wyjdzie fajnie, proponuję stare radzieckie rozwiązanie - "rozpoznanie bojem" ;)

@Rilla,
masz rację, powinna być bibliografia, wcześniej dodawaliśmy, ale teraz jakoś to umknęło. Myślę, że w prasie codziennej (nienaukowej) brak biliografii raczej nie jest spowodowany oszczędnością papieru, tylko tym jakiego rodzaju artykuły to są. Bo jeśli to jest publicystyka, jakieś artykuły prezentujące subiektywny punkt widzenia autora, a nie artykuł naukowy prezentujący jakieś teorie to raczej nie ma takiego wymogu. Ja przy następnych artykułach będę jeszcze bardziej szedł w kierunku takiej luźnej formy, niemniej będę załączał jakąś literaturę, która była inspiracją do moich przemyśleń.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#12 Post autor: Snufkin » czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:21

bruno dievs pisze:co trzeba by zmienić, żeby magazyn był dla Ciebie bardziej zachęcający do przeczytania?
Nie wiem co, wydaje mi się, że odgrzewacie po prostu jakieś stare kotlety a ja nie lubię takowych.
Zresztą nie oszukujmy się moja opinia nie ma większego znaczenia no ale się wypowiedziałem żeby nie było, że nie.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#13 Post autor: Rilla » czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:33

bruno dievs pisze:Myślę, że w prasie codziennej (nienaukowej) brak biliografii raczej nie jest spowodowany oszczędnością papieru, tylko tym jakiego rodzaju artykuły to są. Bo jeśli to jest publicystyka, jakieś artykuły prezentujące subiektywny punkt widzenia autora, a nie artykuł naukowy prezentujący jakieś teorie to raczej nie ma takiego wymogu.
Chodziło mi o to, że w gazetach popularnonaukowych też nie dodaje się bibliografii. Myślałam, że wzorujecie się właśnie na czasopismach, stąd moje skojarzenia. Powody, dlaczego nie ma w nich podanych źródeł jest nieistotny, ważne jest, że w Magazyn Enneagram.pl ich brak mi przeszkadza.
Właściwie to chodzi mi szczególnie o artykuł eszpe, bo powołuje się na różne mitologie, zwyczaje, a licho wie, skąd tę wiedzę wziął. Tekst jest dla mnie niezwykle ciekawy, interesuję się symboliką, ale przez brak źródeł, nie mogę zweryfikować informacji w nim zawartych, a co za tym idzie, trudno zaufać w ich wiarygodność. Budzi to obawy, że zostały wyssane z palca. Nie wątpię, że eszpe napracował się przy tym artykule, naszukał, wykazał erudycją, co powinno zostać docenione, ale żadnej podstawy ku temu niestety nie ma prócz samej sympatii do autora. To jak budowanie misternego domku na piasku. Szkoda wielka.
Co twojego artykułu, bruno, to nie mam zastrzeżeń, bo na nic się nie powołujesz, a praca sprawia wrażenie wyniku własnych doświadczeń i przemyśleń. Literatura jedynie by podniosła wartość twojego tekstu, ale jej brak wartości nie zaniża.
Domyślam się, skąd czerpałeś inspirację. Kiedyś przerabiałam maturę z polskiego, w której zamieszczony został artykuł z gazety właśnie poruszający temat komunikacji werbalnej. Nie pamiętam go już zbyt dobrze, ale wydaje mi się bardzo podobny do twojego.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#14 Post autor: eszpe » czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:47

Rilla pisze:
bruno dievs pisze:Myślę, że w prasie codziennej (nienaukowej) brak biliografii raczej nie jest spowodowany oszczędnością papieru, tylko tym jakiego rodzaju artykuły to są. Bo jeśli to jest publicystyka, jakieś artykuły prezentujące subiektywny punkt widzenia autora, a nie artykuł naukowy prezentujący jakieś teorie to raczej nie ma takiego wymogu.
Chodziło mi o to, że w gazetach popularnonaukowych też nie dodaje się bibliografii. Myślałam, że wzorujecie się właśnie na czasopismach, stąd moje skojarzenia. Powody, dlaczego nie ma w nich podanych źródeł jest nieistotny, ważne jest, że w Magazyn Enneagram.pl ich brak mi przeszkadza.
Właściwie to chodzi mi szczególnie o artykuł eszpe, bo powołuje się na różne mitologie, zwyczaje, a licho wie, skąd tę wiedzę wziął. Tekst jest dla mnie niezwykle ciekawy, interesuję się symboliką, ale przez brak źródeł, nie mogę zweryfikować informacji w nim zawartych, a co za tym idzie, trudno zaufać w ich wiarygodność. Budzi to obawy, że zostały wyssane z palca. Nie wątpię, że eszpe napracował się przy tym artykule, naszukał, wykazał erudycją, co powinno zostać docenione, ale żadnej podstawy ku temu niestety nie ma prócz samej sympatii do autora. To jak budowanie misternego domku na piasku. Szkoda wielka.
Co twojego artykułu, bruno, to nie mam zastrzeżeń, bo na nic się nie powołujesz, a praca sprawia wrażenie wyniku własnych doświadczeń i przemyśleń. Literatura jedynie by podniosła wartość twojego tekstu, ale jej brak wartości nie zaniża.
Domyślam się, skąd czerpałeś inspirację. Kiedyś przerabiałam maturę z polskiego, w której zamieszczony został artykuł z gazety właśnie poruszający temat komunikacji werbalnej. Nie pamiętam go już zbyt dobrze, ale wydaje mi się bardzo podobny do twojego.
Nawet nie zauważyłem, że nie ma bibliografii. Podałem ją, po prostu nie wylądowała w ostatecznej wersji magazynu.
Proszę:
Spoiler:
papa ludki

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Magazyn Enneagram.pl - numer 3 - kwiecień 2013

#15 Post autor: SOS » środa, 1 maja 2013, 15:38

bruno dievs pisze:a jak to wygląda po przetestowaniu w praktyce? ;]
Jak będę miał okazję przetestować, to się wypowiem. Bo na razie, to jedynie przeczytałem w całości.
Spoiler:
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

ODPOWIEDZ