Sposób pisania

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#16 Post autor: nutshell » poniedziałek, 26 marca 2007, 15:37

Postanowiłam dodać coś od siebie, ale tak mnie zestresowaliście, że będę pisać ten post pół godziny i uważać na każde słowo i przecinek ;) (jak nie ja)
No więć:
-wielokropek - używam często i chętnie, może nawet zbyt często,
- drugim moim ulubionym znakiem jest "..."
- mam wrażenie, że często piszę chaotycznie, bez ładu i składu, mam awersje do przycisku 'podgląd', dlatego zmieniam swoje posty po kilka razy. Poza tym rzadko kiedy udaje mi utrwalić w formie pisemnej, to co mi chodzi po głowie, co złości mnie niemiłosiernie, dlatego też dawno porzuciłam pisanie wierszy, opowiadań, pamiętników, co też mnie wkurza bo chciałabym ale nie umiem :/
- przez internet i gg pogłębia się mój analfabetyzm dlatego internetowy słownik języka polskiego stał sie moim przyjacielem ;)
- emotikonek używam, choć te forumowe są nieszczególnie piękne, oczywiście co za dużo to niezdrowo, a zapychanie wypowiedzi emotami wydaje się infantylne
- zanczek taki oto: ' :> ' to po prostu uśmiech, tylko taki bardziej zadziorny i stosuję go, kiedy nudzi mi się ' :) ' , to tak w ramach sprostowania ;)
- piszę często dość niechlujnie czyli nazwy własne z małej litery, brak przecinków w odpowiednich miejscach itp
- pasuje mi opis introwertyków przytoczony przez ktośtama
- niecierpię pisać swojego imienia i nicków z dużej litery

cdn
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 marca 2007, 11:05 przez nutshell, łącznie zmieniany 1 raz.


6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

Re: ...

#17 Post autor: Lex » poniedziałek, 26 marca 2007, 23:12

Ja staram się pisać poprawnie i tak żeby całość miała sens. Używam dużo wielokropków, a emotek to zależy od tematu - jeśli jest luźny albo ja mam dobry humor, to używam sporo (czasem wydaje mi się, że za dużo). Zawsze piszę "Ci", "Tobie" oraz nicki itp. z wielkiej litery. Staram się nie robić błędów - czasem potrafię poprawiać posta po dodaniu tylko dlatego, że gdzieś brakuje ogonka albo coś :P Ale czasem mi się nie chce.

arturoos: nie ma sprawy ja poprawie błędy :P
Obrazek
5w4

...
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 21:05
Lokalizacja: ...

#18 Post autor: ... » niedziela, 1 kwietnia 2007, 21:20

...ja chyba nadużywam wielokropków... :P
...nie wiem...

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

Re: ...

#19 Post autor: SenSorry » niedziela, 1 kwietnia 2007, 21:23

arturoos: nie ma sprawy ja poprawię błędy :P
o tak powinno być :P
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Leila
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:47
Lokalizacja: z ciemnej strony Księżyca

#20 Post autor: Leila » niedziela, 1 kwietnia 2007, 23:18

a ja pisze jak widać - tylko dlatego ze brak mi czasu i mie się nic nie chce (ból zatok, ból zatok)
\teorie były dwie: że pisze się oficjalnie lub próbując naśladować mowę. ja piszę dokdnie tak jak lecą myśli w moim mózgu (technika szybkiego pisania wymagana, a mimo to używam backspace z częstotliwością ok. co 10 znaków, może częściej, może rzadziej)

generalnie mam bzika na punkcie poprawnej polszczyzny (gdy piszę lub mówię, ale przy pisaniu jestem bardziej wścibska) i jednocześnie często naginam jej zasady by ubarwić własne wypowiedzi. wariacje takie jak "no, I Kant" lub "Nietzschego nie rozumiesz" są na porządku dziennym, nie tylko w mixach z nazwiskami. ogólnie wariacjami (od pewnego gatunku muzycznego polegającego na zmianie pewnego konkretnego tematu na różniste sposoby, bez powtarzania go jak jest w rondzie - pokrótce rzecz ujmując) nazywam to co robię z językiem polskim (bo tylko ten język obsługuję niemal poprawnie).
potrafię spędzić kilka godzin nad korektą tekstu - nieważne czy mojego czy czyjegoś.

jeśli chodzi o odruchy, to zwykle stawiam po trzy znaki: ///???!!! itede (no właśnie tak piszę skróty), a entery po każdym akapicie, czyli fragmencie mojej wypowiedzi mówiącej na jeden temat (jak widać).

a piszę różne rzeczy: wiersze i prozę, wypracowania, formularze, maile, posty, rozmowy na gg czy innych komunikatorach, notatki... etcetera

ogólnie rzecz biorąc najczęściej wybieram coś, co można ubrać w formę - nawet jeśli jest ona chaotyczna

w mowie potocznej jak i w piśmie nie używam wulgaryzmów oraz zawsze staram się by wypowiedzi moje były zrozumiałe dla odbiorcy (dososowuję poziom w razie potrzeby), czasem z jakimś sprytnym neologicznym lub innym gro-słownym haczykiem (metafora). rzadko kiedy mówię o sobie, chyba że gadam dla gadania. w przeciwnym razie krążę tematycznie po całym wszechświecie.

no i moje wypowiedzi często są niekrótkie

na tyle starczy
5w4 - całkiem nowa i zielona ;)

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

Re: ...

#21 Post autor: Kikijuro » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 10:10

SenSorry pisze:
arturoos: nie ma sprawy ja poprawię błędy :P
o tak powinno być :P
No tak te moje ogonki :)

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#22 Post autor: exiled » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 16:05

ja naduzywam wielokropkow...to juz chyba nalog...(wydaje mi sie, ze maja one u mnie odzwierciedlac westchnienie, glebszy oddech lub zamyslenie...? sam nie wiem)
nie uzywam polskich liter i pisze malymi literami ci, tobie, ciebie itd...co moze byc odbierane jako brak szacunku, a tak wcale nie jest, problem sprawia mi uzywanie shift i alt bo nie mam jednej dloni... :cry:

no dobra, jestem leniwa swinia i nie chce mi sie ich uzywac i przeszkadzaloby mi to w szybkim pisaniu, a pisze naprawde szybko :twisted:

uzywam entera jak widac bez zadnej reguly

czesto mam ochote sobie zaklnac w poscie, ale zawsze sie ugryze w palce, choc nie ukrywam, ze byloby mi znacznie latwiej wyrazic emocje a innym lepiej je zrozumiec...
8w7, INTJ 'inventor'

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#23 Post autor: Marek » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 20:16

Nie krępuj się exiled, bo ja bardzo lubię "brzydkie słowa", o ile są umiejętnie wpasowane w tekst. Więcej mięcha! :twisted:

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#24 Post autor: exiled » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 20:43

no tak, ale czy to nie jest niezgodne z regulaminem, ktorego jeszcze tu nie widzialem?
8w7, INTJ 'inventor'

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#25 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 20:45


Awatar użytkownika
kama
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 2 marca 2007, 16:44

#26 Post autor: kama » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 22:44

nutshell pisze: piszę często dość niechlujnie czyli nazwy własne z małej litery, brak przecinków w odpowiednich miejscach itp
niecierpię pisać swojego imienia i nicków z dużej litery
nie to ze niecierpie ale nie przywiązuje do tego wagi. i nie zwracam Uwagi :) i nigdy nie traktuje tego jako brak szacunku. i przecinków tez nie pamiętam nigdy
mam wrażenie, że często piszę chaotycznie, bez ładu i składu,
właśnie pisałam ze tez tak mam
Leila pisze:wariacje takie jak "no, I Kant" lub "Nietzschego nie rozumiesz" są na porządku dziennym, nie tylko w mixach z nazwiskami.
ja nie znosze takiego czegos - kojarzy mi sie z takimi szczeniakami :) tak samo jak pisanie FalKą JeSt JeeEaA!!!
exiled pisze:czesto mam ochote sobie zaklnac w poscie, ale zawsze sie ugryze w palce, choc nie ukrywam, ze byloby mi znacznie latwiej wyrazic emocje a innym lepiej je zrozumiec...
czasami tak. ale rzeczywiście !! wulgaryzm użyty prawidłowo np dla wzmocnienia wypowiedzi jest ok. i hyba za to nei powinno sie wyrzucać i z tego co wiem na innych forach sie nei wyrzuca:)
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 kwietnia 2007, 17:13 przez kama, łącznie zmieniany 1 raz.
7w8
wróciłam :twisted:

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#27 Post autor: Szura » poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 23:19

kama pisze:wulgaryzm użyty prawidłowo np dla wzmocnienia wypowiedzi jest ok. i hyba za to nei powinno sie wyrzucać i z tego co wiem na innych forach sie nei wyrzuca:)
Tak tylko przypomnę:
10. Zabronione jest:

c. niekulturalne zachowanie:
- obrażanie innych użytkowników forum na wszelaki sposób.
- nadmierne stosowanie przekleństw oraz słów/zwrotów uznanych powszechnie za obraźliwe.
Dziękuję za uwagę. ;)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#28 Post autor: Kimondo » wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:07

10. Zabronione jest:

c. niekulturalne zachowanie:
- obrażanie innych użytkowników forum na wszelaki sposób.
- nadmierne stosowanie przekleństw oraz słów/zwrotów uznanych powszechnie za obraźliwe. [/quote]

słowo nadmierne sugeruje nam pewną dozwoloną ilość konstruktywnych użyć wulgaryzmow na tym forum. Regulamin ma na myśli oczywiście użycie ich jako "przecinkow", czy tez jako "co drugiego słowa". A jeśli nazwę kogoś rajfurem to będzie to ubarwienie języka chyba.
Ps. Proszę o uprzejmie nie nazywanie nikogo małym krętaczem.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#29 Post autor: exiled » wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:14

mialem sie przyczepic do slowa 'nadmierne' kilka godzin temu ale cierpliwie czekalem i obserwowalem i oczekiwalem, ze znajdzie sie ktos, kto podejmie ten temat za mnie... :wink:
witam cie pyro...
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: Szura » wtorek, 3 kwietnia 2007, 08:20

Przecież wiem, że forumowicz też człowiek, i czasem może mu się wypsnąć. ;) Dlatego jest NADMIERNIE. Jednak radzę zastanowić się, kto decyduje o tym, czy to już jest nadmiernie, czy jeszcze nie... :twisted: :lol:

Jedyne, czego bardzo nie lubię, to omijania cenzury, jak ktoś chce napisać kxxxx, niech napisze kxxxx, i tak każdy się domyśli, o co chodzi. 8)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

ODPOWIEDZ