Enneagram w sypialni

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#31 Post autor: Basketcase » poniedziałek, 6 listopada 2006, 16:22

Chyba wszystkie znane mi Czwórki mają chore fantazje, które innym typom się nie śniły.
W końcu to typ, dla którego wyobraźnia jest domem i schronieniem, nic dziwnego, że mamy rozbudowane i oryginalne... pomysły.

Tylko nieśmiałość nie daje ich realizować :>.


Obrazek

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#32 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » poniedziałek, 6 listopada 2006, 23:55

Mamba pisze:Eeee... Co do tego, że Czwórki są monotonne: LOL :shock: eee... Chyba wszystkie znane mi Czwórki mają chore fantazje, które innym typom się nie śniły. Ogólnie w łóżku naprawdę potrtafią zaskakiwać.
Chyba domyślam się co może mieć na myśli czwórka, która pisze o chorych fantazjach ;) Wiem, bo znam czwórki, które takowe mają :mrgreen:

Awatar użytkownika
vodka :)
Posty: 546
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 10:06
Lokalizacja: z PolmosTu :D

#33 Post autor: vodka :) » wtorek, 7 listopada 2006, 00:29

Basketcase pisze:
Chyba wszystkie znane mi Czwórki mają chore fantazje, które innym typom się nie śniły.
W końcu to typ, dla którego wyobraźnia jest domem i schronieniem, nic dziwnego, że mamy rozbudowane i oryginalne... pomysły.

Tylko nieśmiałość nie daje ich realizować :>.
Nieśmiałość 4w5.
Coś w tym jest...
Ale tak się nie można całe życie tłumaczyć ;)
Mamba napisał:
Eeee... Co do tego, że Czwórki są monotonne: LOL eee... Chyba wszystkie znane mi Czwórki mają chore fantazje, które innym typom się nie śniły. Ogólnie w łóżku naprawdę potrtafią zaskakiwać.


Chyba domyślam się co może mieć na myśli czwórka, która pisze o chorych fantazjach Wiem, bo znam czwórki, które takowe mają
Chore fantazje czwórek - zazwyczaj o morderstwie partnera/siebie/siebie i partnera :D

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#34 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 7 listopada 2006, 00:44

vodka :) pisze: Chore fantazje czwórek - zazwyczaj o morderstwie partnera/siebie/siebie i partnera :D
Nie no. Nie podejrzewam ich o to. Mają w sobie perwer, ale nie aż taki :)
W kazdym razie ja co innego miałem na myśli.

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#35 Post autor: Mamba » wtorek, 7 listopada 2006, 14:52

Chore fantazje czwórek - zazwyczaj o morderstwie partnera/siebie/siebie i partnera
Skąd wiedziałaś? O_o między innymi właśnie takie.
W kazdym razie ja co innego miałem na myśli.
A możesz sprecyzować? ;>
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#36 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 7 listopada 2006, 15:27

Cytat z Eneagramu: "mogą być otwarcie masochistyczne". Dotyczy, to co prawda rzekomo niezdrowych czwórek, ale wydaje mi się, że i zdrowe miewają owe fantazje.

Na forum ósemek już jedna czwóreczka założyła temat o szansach czwórek u ósemek :) Może nie zawsze chodzi o typowy masochizm w stylu akcje sado-maso, ale wydaje mi się, że czwórka lubi gdy się z nią czasami postępuje zdecydowanie i stanowczo.

Nie zawsze to widać na 1 rzut oka, ale czwóreczki potrafią być wyrafinowane, gdy otworzą się przed kimś komu mogą zaufać.

Może czwórki podzielą się swoimi myślami. Ja uważam, że czwórkę trzeba po prostu zrozumieć taką jaka jest, bo inaczej zamknie się ona w sobie.

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#37 Post autor: Szura » wtorek, 7 listopada 2006, 15:52

Słomkowy_Kapelusz pisze: Może nie zawsze chodzi o typowy masochizm w stylu akcje sado-maso, ale wydaje mi się, że czwórka lubi gdy się z nią czasami postępuje zdecydowanie i stanowczo.
I tu się podpiszę wszystkimi kończynami. 8)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#38 Post autor: Green Eyes » wtorek, 7 listopada 2006, 18:04

"czwórki są z reguły bardzo zmysłowe i cenią sobie różne zabawy, pomysły, nie lubią stagnacji "

"wydaje mi się, że czwórka lubi gdy się z nią czasami postępuje zdecydowanie i stanowczo."

zgadzam sie calkowicie :D nic wiecej dodac :wink:

Awatar użytkownika
vodka :)
Posty: 546
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 10:06
Lokalizacja: z PolmosTu :D

#39 Post autor: vodka :) » czwartek, 9 listopada 2006, 09:04

Mamba pisze:
Chore fantazje czwórek - zazwyczaj o morderstwie partnera/siebie/siebie i partnera
Skąd wiedziałaś? O_o między innymi właśnie takie.
Heh, no zgadnijmy SKĄD wiedziałam? :P

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#40 Post autor: nutshell » czwartek, 16 listopada 2006, 02:47

...
Ostatnio zmieniony środa, 27 lutego 2008, 20:53 przez nutshell, łącznie zmieniany 1 raz.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#41 Post autor: Szopa » czwartek, 16 listopada 2006, 14:04

ta czworka Cie zdradzala, czy mialas takie wrazenie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:52

#42 Post autor: Mamba » czwartek, 16 listopada 2006, 14:56

nutshell pisze:no coż, ja miałam do czynienia z czwórka (4w3) bardzo aktywna i pobudzona seksualnie, lubiąca dominowac i nie było mowy o niesmialosci w przypadku tego konkretnego osobnika ;-) nie stronil takze od "dziwnych" urozmaicen w łozku i w ogole od urozmaicen. wszystko byłoby pieknie gdyby nie to, ze wpadlam przez niego w jakas obsesje na punkcie zdrady (patologiczny kłamca, niedojrzały) co doprowadzilo do tego ze w koncu sama zaczelam go zdradzac (bez komentarza) ogolnie była/jest to osoba wywołująca u mnie skrajne emocje
Brzmi bardzo, ale to bardzo znajomo O_o jesteś 6w5? No to ładnie 8)
Chyba jednak niezbyt zdrowa 7w8 :) ale taka, która ma w sobie coś z 4w3. (ENFP) sx/so/sp

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#43 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 16 listopada 2006, 16:06

nutshell pisze:wpadlam przez niego w jakas obsesje na punkcie zdrady (patologiczny kłamca, niedojrzały) co doprowadzilo do tego ze w koncu sama zaczelam go zdradzac
Ehhh jeśli lojalistka zdradza, to już niczego nie można być pewnym ...

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#44 Post autor: nutshell » piątek, 17 listopada 2006, 00:07

nie jestem pewna czy doszlo do zdrady jako takiej.. ale mozna zdradzac nie tylko poprzez sam sex prawda? i do takiej zdrady wlasnie doszlo.
nie chce sie usprawiedliwiac w zaden sposob ale przez setki klamstw stracilam szacunek do tego czlowiekia i potem bylo mi juz wszystko jedno czy go skrzywdze czy nie (pewnie podswiadomie chcialam zeby on tez troche pocierpial)
no coz ja zaplacilam za to mega kacem moralnym i tym ze niezle namieszalam sobie w zyciu osobistym wiec nie jest tak ze lojalna szostka stala sie nagle bezwzgledna i wyrachowana ;-)
a co do takich sytuacji to pewnie sa one bardzo typowe, kobieta, mezczyzna, zwiazek, zdrada- zycie..
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#45 Post autor: aliszien » piątek, 17 listopada 2006, 13:33

Pod względem temperamentu 4 i 7 są dobrane idealnie, pod względem fantazji też, choć wyleniały 7 ostatnio preferuje "wyrobnictwo". Tyle, że to 4 potrafi urządzić demonstracje, fochy jeśli 7 akurat TERAZ nie ma ochoty albo ma ważne sprawy w internecie :lol:

Nieco wyżej mamba napisała coś ciekawego o trójkącie, a już myślałam, że tylko mnie takie niegrzeczne myśli po głowie chodzą. Niestety/na szczęście 7 nie patrzy na to z entuzjazmem i pewnie dobrze, bo potem ja bym na niego nie mogła patrzeć. Paradoks? :wink:

Pociągają mnie mężczyźni dominujący (nie w życiu!!!), a ściągają sami co lubią dominujące. Taki los :D
4w5, INFj, sp/sx

ODPOWIEDZ