Czy typy mają "swoją" muzykę?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#121 Post autor: jsk » wtorek, 4 marca 2008, 20:15

M. pisze: Co to jest ciężki pop? :shock:
Piotr Rubik


Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#122 Post autor: qqq » wtorek, 4 marca 2008, 20:16

adaś pisze:Syntezatory też ktoś musi obsługiwać, same z siebie nie wydają dźwięków.
Jasne, ale naturalność dźwięku z syntezatora ma się nijak do tradycyjnego instrumentu. Jak na mój gust, nie ma tego 'feelingu'.

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#123 Post autor: Perwik » wtorek, 4 marca 2008, 22:21

qqq pisze:
adaś pisze:Syntezatory też ktoś musi obsługiwać, same z siebie nie wydają dźwięków.
Jasne, ale naturalność dźwięku z syntezatora ma się nijak do tradycyjnego instrumentu. Jak na mój gust, nie ma tego 'feelingu'.
jak dla mnie syntezatory, najczęściej pasują jako akompaniament do melodii głównej a nie instrument prowadzący linie melodyczną. czyli czynią, tło, klimat etc. oczywiście jeśli chodzi o muzykę, w której "żywe" instrumenty są domeną, jak np Rock.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#124 Post autor: Absynt » środa, 5 marca 2008, 16:01

qqq pisze:
adaś pisze:Syntezatory też ktoś musi obsługiwać, same z siebie nie wydają dźwięków.
Jasne, ale naturalność dźwięku z syntezatora ma się nijak do tradycyjnego instrumentu. Jak na mój gust, nie ma tego 'feelingu'.
Blah, dzisiejsze gitary na multum przesterow i efektow tez chyba stracily ten "feeling". Ten klasyczny. Bo muzyka klasyczna ma sie calkiem dobrze. Feeling jest rozny, a instrumenty sa tylko narzedziami. Muzyka grana na gitarze tez moze byc wyjatkowo prymitywna, a co najlepsze calkiem melodyjna i wpadajaca w ucho! Muzyka elektroniczna ma ta nadzwyczajna zalete, ze dzieki syntezatorom jestesmy w stanie stworzyc doslownie kazdy dzwiek dzieki czemu mozliwosci sa nieograniczone!
Innymi slowy; po co komu uprzedzenia? Nie lepiej poszerzyc horyzonty?
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#125 Post autor: qqq » środa, 5 marca 2008, 16:37

Absynt pisze:Blah, dzisiejsze gitary na multum przesterow i efektow tez chyba stracily ten "feeling". (...)
Muzyka elektroniczna ma ta nadzwyczajna zalete, ze dzieki syntezatorom jestesmy w stanie stworzyc doslownie kazdy dzwiek dzieki czemu mozliwosci sa nieograniczone!
Innymi slowy; po co komu uprzedzenia? Nie lepiej poszerzyc horyzonty?
Z pierwszym zdaniem całkowicie się zgadzam, a uprzedzeń nie mam, po prostu muzyka elektroniczna mi w ucho zazwyczaj nie wpada.
Ale to przecież młody gatunek, w końcu pewnie uda się odtworzyć naturalność, której teraz mu brakuje.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#126 Post autor: Absynt » środa, 5 marca 2008, 17:04

Blah, malo slyszales. Nie wiem czy od razu cos Ci wpadnie w ucho, ale sprawdz to:
http://techno.org/electronic-music-guide/
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#127 Post autor: qqq » środa, 5 marca 2008, 17:16

Znam to, słyszałem większość z tego co tam jest.
Jako ciekawostka - ok, ale nie wyobrażam sobie żeby tego słuchać tak na codzień.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#128 Post autor: Absynt » środa, 5 marca 2008, 17:27

Ten guide jest przestarzaly i w lipnej jakosci ;p. Ale juz sie nie bede narzucal. O gustach sie nie dyskutuje przeciez.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#129 Post autor: Prowokacja » czwartek, 6 marca 2008, 00:37

Gabriel pisze:I cztery głównie kojarzą mi się z metalem.
ło matko :D A ja nie słucham metalu... a jak już ktoś przy mnie puści doom bądź trash, to czuję, że czas opuścić lokal...
Zdecydowanie siedzę w klimatach różnch dźwięków, ale głównie rock - progresywny, alternatywny, indie, nawet punk... britpop, new wave, cold wave, industrial, mogę słuchać trip-hopu... natomiast nie znoszę techno i manieczek, dla mnie to jakaś rąbanina, a jakby tego było mało to co słysze jakieś kawałki w tv, to są to covery jakichś dobrych utworów, zwykle klasyków - be!
Lubię muzykę klasyczną, najbardziej: Beethovena, Straussa, Wagnera , Griega... :roll:
Muzyka filmowa: soundtrack z 'Pachnidła' - cudo
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#130 Post autor: nasedo » czwartek, 6 marca 2008, 10:15

Przerażające są pytania o to "czy dwójki są bardziej blond czy nie" albo "czy siódemki wolą stronę prawą czy lewą". Obawiam się, że Enneagram nie ma NIC do tego jaką kto muzykę preferuje. Zauważmy, że gust muzyczny kształtuje się podczas całego życia czlowieka, przede wszystkim w okresie dorastania i zależy to nie od osobowości ale od tego jaka muzyka jest obecna w środowisku danej osoby. Ktoś wychowuje się na blokowisku z ziomkami gdzie leci w kółko jeden i ten sam szit to czego się mamy spodziewać, jak jest szóstką to będzie słuchał hiphopu a jak czwórką to metalu? To jest zupełny absurd. Człowiek nastręczany jakimiś wartościami z czasem ceni je sobie coraz bardziej - i jest to niezależne od typu enneagramu. Znam osiem Szóstek (z czego większość 6w7) i nie widzę żadnej tendencji w preferowanym rodzaju muzyki dosłownie ŻADNEJ. apsurt.
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#131 Post autor: Absynt » czwartek, 6 marca 2008, 14:59

No coz, zapytac bylo mozna, prawda? ;]
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
just
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 14:13
Lokalizacja: pomorze

#132 Post autor: just » środa, 19 marca 2008, 07:59

4w5 i głównie rock: Coma:))))) czasem jakiś ciężar;) ale zawsze to co do głębi porusza duszę:)
"Dni człowieka są jak trawa..."

Awatar użytkownika
Tuxic
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2007, 12:08

#133 Post autor: Tuxic » sobota, 22 marca 2008, 09:51

Prowokacja pisze:(...) trash(...)
thrash .... :wink:

Levanda
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 21:04

#134 Post autor: Levanda » niedziela, 23 marca 2008, 10:41

Jako 6 słucham głównie Linkin Park.
Nie znam innych szóstek, ale wydaje mi się, że to bardziej do nas pasuje :)
6w5

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#135 Post autor: yusti » niedziela, 23 marca 2008, 15:07

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:37 przez yusti, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ