Czy typy mają "swoją" muzykę?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Akzn
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 10:21

#136 Post autor: Akzn » poniedziałek, 31 marca 2008, 00:02

Ja jetsem czwórka i głównie, no nie wiem - alternatywa?
przede wszystkim Radiohead (ale od ok computer) , Tool (cięższy)
no i klasyką też nie pogardze



Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#137 Post autor: Prowokacja » poniedziałek, 31 marca 2008, 01:53

Tuxic pisze:
Prowokacja pisze:(...) trash(...)
thrash .... :wink:
sorry :oops:
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

pawel21
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 11:18
Kontakt:

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#138 Post autor: pawel21 » poniedziałek, 5 września 2011, 13:20

Uważam, że dla czwórki najodpowiedniejsza jest jakkolwiek muzyka, która jest w żaden sposób niezależna. Ja sam tworzę swoją muzykę korzystając z kilku instrumentów.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#139 Post autor: Pierzasta » niedziela, 11 września 2011, 11:31

pawel21 pisze:Uważam, że dla czwórki najodpowiedniejsza jest jakkolwiek muzyka, która jest w żaden sposób niezależna. Ja sam tworzę swoją muzykę korzystając z kilku instrumentów.
To dopiero niezależność, samemu tworzyć dla siebie muzykę! :!:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#140 Post autor: Yarren » poniedziałek, 12 września 2011, 18:16

Z jednego z moich ulubionych źródeł wiedzy - o hipsterze:
Spoiler:
Do tematu:
Myślę, że to nie mam sensu. Mam paru znajomych, w różnych subkulturach, podobnych do siebie charakterem(nie mówię o takim samym enneatypie, bo o tym nie myślałem), słuchających bardzo różnej muzyki, z różnych zakresów.

Raczej to zależy od gustu i środowiska i otoczenia, w jakim wychowywało/dorastało/żyje.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re:

#141 Post autor: mietekssm » wtorek, 13 września 2011, 20:52

Akzn pisze:Ja jetsem czwórka i głównie, no nie wiem - alternatywa?
przede wszystkim Radiohead (ale od ok computer) , Tool (cięższy)
no i klasyką też nie pogardze

Awatar użytkownika
xkairix
Posty: 270
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 20:02
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: 3city

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#142 Post autor: xkairix » środa, 14 września 2011, 18:22

jestem 4. Słucham elektroniki, reggae, jazzu, hh, rocka, hc i myślę, że gust muzyczny nie ma związku z enneatypem. o!
sxe

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#143 Post autor: Paweu » środa, 9 listopada 2011, 22:17

Słucham hip hopu, punk rocka i różnych odmian elektroniki, jeśli już mam szufladkować. Generalnie wszystkiego co ma w sobie takiego kopa, nie przepadam za zamulającymi kawałkami.
http://www.youtube.com/watch?v=4ZwvZ7i7-cQ
Kategorie C - Du bist nicht allein
Po mojemu od tego kawałka aż bije szóstkowością :twisted:
Podobno 1w9 LIE

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#144 Post autor: atis » czwartek, 10 listopada 2011, 22:18

http://www.youtube.com/watch?v=lh_h-KdbBrE&feature=fvst laningrad cowboys
http://www.youtube.com/watch?v=5tCSKbRyGFg&feature=fvsr Eläkeläiset

mam wrazenie ze te dwa zespoly są BARDZO siódemkowe w swym idiotyzmie i pozytywnosci ;) bardzo polecam na dziwne dni, aby udziwnic je jeszcze mocniej i poczuc sie na chwilę siódemką.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:09
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Ramie Oriona

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#145 Post autor: Epsilon » niedziela, 20 listopada 2011, 11:40

nie cierpię Perfect Circle ! hmm
Enneagram wydaje się jeszcze ubogi gdyż nie zawiera pełni mechanizmów jakimi kieruje się nasz zaprogramowany mózg być może w przyszłości powstanie pełniejsza analiza i dowiemy się co wpływa na preferencje muzyczne danych typów.
Osobiście mniemam iż wpływ ma środowisko. Muzyka wydaje się być sposobem działania w sytuacji komfortowej a wiec tworzeniem sobie sytuacji jak najbardziej odprężającej w odpowiedzi na stany stresujące. Tak wiec to czego słuchamy być może jest ściśle związane z sytuacjami stresowymi jakie nas najczęściej spotykają. Każdy wiec wydaje się stosuje rodzaj automuzykoterapii szukając takiej muzyki jaka optymalnie jak najlepiej pozwoli odreagowywać nieprzyjemności, bądź też inne sytuacje mające odzwierciedlać nasze wnętrze nasze przeżycia. Muzyka w końcu jest również sposobem wyrażania uczuć. hmmm


Potwierdzenie tej tezy wymagało by jednak szerszej analizy.
The decisions you make and the actions that follow are a reflection of who you are. You cannot hide from yourself.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#146 Post autor: atis » niedziela, 20 listopada 2011, 21:36

No wlasnie enneagram opisuje jakimi mechanizmami się kierujemy BARDZO dokladnie oraz co z tych mechanizmów wynika. Muzyka, jak książki, filmy i wszystko, co może się podobać czy nie wynika z gustu i doświadczeń i u większości znanych mi osob to, co lubią, wynika z tego, co wyniesli z domu, czego słuchala przyjaciółka w okresie wczesnonastoletnim, czego sąsiad a czego kuzyn, w ktorego bylismy zapatrzeni... ogolnie mozna (byc moze) przyjąć jakieś zależności, że siódemki lubią muzykę energetyzującą, a czwórki 'melancholijną', ale nie wierzę absolutnie w powiązania typ - konkretny gatunek. Spójrz na przedstawicieli jakiegoś typu, których jesteś pewny i poszukaj, czego szukają. Dajmy na to - dziewiątka. I oto znane mi dziewiątki przedstawiają się następująco:
- kumpel z pracy, słucha wyłącznie metalu i starego rocka, czasem jakiś smętnych jazzów. silna alergia na 'muzykę radiową' i wszelkie odmiany techniawy
- mama, smęty, muzyka radiowa, spokojne, nastrojowe, trochę starszych klimatów, alergia na mordowycie i 'hity' z eski czy vivy
- ciocia, klimaty w rodzaju Adele, dużo spokojnych wokalistek, muzyka nastrojowa, szity w rodzaju 'czesław śpiewa'
- były chłopak siostry, słuchał wszystkiego, co ona mu poleciła i kazała słuchać ;>
- przyjaciółka z pracy, dziewiątka domniemana; bardziej 'klasyczna' muzyka słowianska, trochę portugalskiej, jazzoblusohukwieco
- brat, metal, elektronika, alternatywa
Muzyka w końcu jest również sposobem wyrażania uczuć. hmmm
tylko ze mnostwo osob w ogole tak do tego nie podchodzi! masa ludzi w ogole nie przyklada wagi do muzyki, po prostu się nią nie interesuje, nigdy nie bywa na koncertach, a w domu jedyne co u nich gra to telewizor.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#147 Post autor: Rilla » czwartek, 24 listopada 2011, 23:50

atis pisze:Muzyka, jak książki, filmy i wszystko, co może się podobać czy nie wynika z gustu i doświadczeń i u większości znanych mi osob to, co lubią, wynika z tego, co wyniesli z domu (...)
To prawda. Od pieluchy byłam w domu karmiona poezją śpiewaną, new age (Kitaro) i rytmami Beatlesów. Zostało mi to do dziś. Moje ulubione radio to gdańskie Radio Złote Przeboje (dawny Trefl) i to nie bez powodu.
Choć z drugiej strony moja miłość do muzyki bliskowschodniej chyba wynika z mojego autentycznego gustu. Nikt mi jej nie przedstawiał jako "fajnej", sama ją za taką uznałam. Dobrze pamiętam, że jako mały berbeć wyjątkowo cieszyłam się na dźwięk tej specyficznej żywej muzyki będącej podkładem do jakichś filmów, których akcja działa się na Bliskim Wschodzie. Bębny wszelkiego rodzaju, tamburyny, piszczałki, charakterystyczne instrumenty strunowe... Inna muzyka mnie tak nie poruszała, w ogóle nie interesowałam się wtedy muzyką, więc resztę dźwięków ignorowałam.

Na lastfm jest grupa Czwórek, chyba 4w5 nawet. Kiedyś byłam tam nawet zapisana, ale wypisałam się, bo ani razu nie zdarzyło się, by w statystykach znaleźli się wykonawcy, których specjalnie słucham. Sam metal i ostry rock. Rocka lubię, owszem, nawet bardzo, ale bez przesady. Stwierdziłam, że gust grupy zupełnie nie pokrywa się z moim, więc podziękowałam. Już grupa enneagramowa ogólna bardziej do mnie pasuje.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#148 Post autor: sexta_espada » czwartek, 26 stycznia 2012, 13:18

Witam!
Ja niby jestem 4w5, dawniej słuchałam właśnie tylko rocka, najlepiej gotyckiego, metalu itp. teraz ciągnie mnie w stronę ostrej brudnej elektroniki, harsh, dark electro, ebm.
...It can't rain all the time...

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czy typy mają "swoją" muzykę?

#149 Post autor: kroplablekitu » czwartek, 2 lutego 2012, 13:07

Imho ennea typ nie ma nic wspólnego z muzyką, której słuchamy
Byłam na iluśtam profilach last.fm osób z forum i z żadną nie wypadło mi więcej niż 'Średnio'
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Mitzi_Caspar
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 13:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re:

#150 Post autor: Mitzi_Caspar » niedziela, 5 lutego 2012, 13:49

Mikhael pisze:Ja zawsze miałem wrażenie że 4w5 (łącznie ze mną) ciągnie do gotyku wszelkiej maści. Natomiast osobiście słucham rocka/metalu, wspomnianego gotyku, muzyki elektronicznej i trochę filmowej.
Też odnoszę takie wrażenie.
Jako 4w5 uwielbiam gotyk:)

ODPOWIEDZ