9 typów E. według J. D. Fuentesa

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#16 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 września 2008, 21:38

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 17:50 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#17 Post autor: Jar of gypsy tears » niedziela, 28 września 2008, 22:05

Orest_Reinn pisze:W skrócie, dwójka rozumuje tak:
Nie potrafię sam zaspokoić swoich potrzeb. Potrzebuję do tego innych, dlatego muszę zaskarbić sobie ich sympatię.
Hmmm, to takie Szostkowe.
Jakieś 80% ludzi ma zeschizowany pogląd na ten typ. Odechciewa mi się już tłuczenia ludziom do głowy, że nie jesteśmy Matkami Teresami...
A masz tak ze w glebi duszy bardzo boisz sie ze jak ludzie odkryja jaki jestes naprawde, to odejda?

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#18 Post autor: Memory » niedziela, 28 września 2008, 22:17

A masz tak ze w glebi duszy bardzo boisz sie ze jak ludzie odkryja jaki jestes naprawde, to odejda?
To samo można przypisać wielu innym typom.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#19 Post autor: Jar of gypsy tears » niedziela, 28 września 2008, 22:23

Memory pisze:
A masz tak ze w glebi duszy bardzo boisz sie ze jak ludzie odkryja jaki jestes naprawde, to odejda?
To samo można przypisać wielu innym typom.
Nieprawda.
To wszystko, co mam do powiedzenia.
Konkrety, ludzie, konkrety. Ty tak masz Memory jako 4? Czy masz na mysli jakas jeszcze inna cyfre?

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#20 Post autor: Łukasz:) » niedziela, 28 września 2008, 22:56

Autor tego opracowania <pochodzi z książki gut impact>nie jest szcególnym miłośnikiem enneagramu.MBTI uwaza za znacznie lepsze<o czym sam pisał>.Stąd nie wiem czy "przyłożyl sie"do tego opracowania."Ogólny" opis 3 bardziej pasuje do mnie niz opis 4,ale krótki spis cech 4w3 lepiej do mnie pasuje niz 3w4.
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#21 Post autor: Absynt » niedziela, 28 września 2008, 23:09

Jar of gypsy tears pisze:
Orest_Reinn pisze:W skrócie, dwójka rozumuje tak:
Nie potrafię sam zaspokoić swoich potrzeb. Potrzebuję do tego innych, dlatego muszę zaskarbić sobie ich sympatię.
Hmmm, to takie Szostkowe.
Wyjales mi to z ust! No chyba, ze jestem dwojka, bo rozumuje wlasnie w ten sposob.

I nie, nie, prosze nie - nie mowcie, ze chce przykleic plakietke z numerem 6 Orestowi :lol:. Juz wiecej tego nikomu nie zrobie, ale dla mnie to on 2 na pewno nie jest ><. I faktycznie 2 to nie musi byc Matka Teresa, ale na pewno osoba, ktora swoja wartosc mierzy zaslugami dla innych.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#22 Post autor: Memory » poniedziałek, 29 września 2008, 07:18

Mało szczegółowo wszystko podane, nie skupił się na cechach charakterystycznych, tylko na powierzchownych spostrzeżeniach.
Do mnie z kolei, jak ulał, pasuje ogólny 3.
4 tak średnio.
Za to 4w3 można uznać za całkiem... dopracowany. Zgadza się.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#23 Post autor: In3orn » poniedziałek, 29 września 2008, 12:00

Typową dwójką na tym forum jest Tenar :P :P
Chyba xD
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#24 Post autor: In3orn » poniedziałek, 29 września 2008, 20:42

"zasługami" to faktycznie złe słowo.
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#25 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 29 września 2008, 21:33

Tak. Trafniej byłoby powiedzieć, że mierzy swoją wartość tym, jak ją widzą inni.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#26 Post autor: Absynt » poniedziałek, 29 września 2008, 22:19

No to trafiasz gdzies pomiedzy 3 a 6, ale za cholere nie w 2! :D
W sumie na 3 bys mi pasowal ;>.

Znam dwojki z prawdziwego zdarzenia i nie pomyle ich z nikim innym ;>.
Jesli juz dwojka nie mierzy sie zaslugami, to tym, co inni jej daja.

Postrzeganie przez innych, akceptacja, przynaleznosc i bezpieczenstwo to czule punkty szostek.

No ale jesli pasuje do Ciebie ten opis, to okej...
Self-preservation

Average Self-preservation Twos tend to ignore their instincts to take care of themselves and burn themselves out taking care of others. They subconsciously expect others to take care of their needs, but seldom ask for help directly. Helpers often feel like martyrs. They feel that they are entitled for support because of their services. They expect special privileges for their sacrifices, and they may overeat or overmedicate. They manipulate others to get their needs met.

Unhealthy: Food obsessions, hypochondria, and somatic disorders are common. Suppression of feelings can cause real health problems.
Ah, no ale fakt... jest przyklad takiej osoby nawet na forum - Enngiv.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Gumibeer
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2007, 18:24

#27 Post autor: Gumibeer » sobota, 21 marca 2009, 10:11

Piatka pragnie wszystko rozumiec, jednoczesnie nie ruszajac sie ze swego bezpiecznego punktu obserwacyjnego. Rozumienie daje bezpieczenstwo, pewnosc i poczucie kontroli. Piatki sa wyniosłe, niezaangazowane, czesto sa intelektualistami. Raczej analizuja wydarzenie i uczucia, niz je przezywaja. Zdrowe Piatki sa z reguły spostrzegawcze i oryginalne, chore maja skłonnosc do redukcjonizmu i paranoi. Czujac sie bezpieczna, Piatka potrafi okazac agresywna i skoncentrowana energie zdrowej Ósemki, czujac sie niepewnie, moze stac sie powierzchowna i rozproszona w sposób podobny do chorej Siódemki.
chyba najlepszy opis piątki jak dla mnie

miskoala
Posty: 235
Rejestracja: niedziela, 28 października 2007, 20:30

#28 Post autor: miskoala » sobota, 21 marca 2009, 11:09

Ostatnio zmieniony piątek, 17 lipca 2009, 20:19 przez miskoala, łącznie zmieniany 1 raz.

Gumibeer
Posty: 333
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2007, 18:24

#29 Post autor: Gumibeer » sobota, 21 marca 2009, 14:06

wiadomo, że wszystkiego człowiek nie jest w stanie pojąć (rozumem ogarniamy pojęcia nie bezpośrednio świat*) ale dla mnie to nic nie zmienia i chcę zrozumieć wszystko co się da :roll: ponieważ wtedy czuję się pewniej. Przy okazji znasz to? I w sumie zastanawiam się czy nie jesteś 9 lub 7.

* i tu mamy ograniczenia jakie dotykają piątki. Czasami wydaje mi się że poznanie naukowe ludzie uważają za prawdziwe (nieomylne, najlepsze itd.) tymczasem one nijak mają się z prawdą (jedyny wyjątek matematyka ona nie potrzebuje świata zewnętrznego) nauki przyrodnicze mają być przede wszystkim skuteczne, nie zajmują się celowo pojęciem prawdy.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#30 Post autor: Kapar » poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 06:36

Przy tlumaczeniu, zes podkolorowal chyba opis osiem, bo tak jakos dziwnie podobne do twojego powszechnie znanego stusunku do Wojownikow 8) uksztaltowanego na podstawie charakteru twojego brata.
No ale opis jest wymowny :P
Zdeterminowany, wymowny...
Nie wiem jak mam rozumiec wymowny jako ceche typu osiem? Moze raczej elokwentny typ.
Albo w innym sensie wyrazisty? Bycie wyrazistym i upodobanie do wyrazistosci w swiecie zewnetrznym by sie zgadzalo :)

Lubieznosc? :P Libertynem moglby byc kazdy z typow. Albo z punktu widzenia piatki ludzie z normalnym poziomem libido sa lubiezni hehe.



P.S. Emocje to nie jest zazwyczaj mocna strona osemek, ale z empatia nie maja tyle problemow co piatki, ktore na kazdej placzyznie jesli chodzi o emocje, leza.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ