Kilka najtrafniej charakteryzujących nas zdań wg Enneagramu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#31 Post autor: ktośtam » czwartek, 4 stycznia 2007, 17:27

Właściwie, większość do mnie pasuje. Nie uwarzam tylko, że jestem pod jakimkolwiek względem wyjątkowy.



Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#32 Post autor: Zielony smok » czwartek, 4 stycznia 2007, 20:29

A ja impresję na temat ostatniego zdania kończącego opis podtypu 9x8

Seksualne chaotyczne, często kierują się pożądaniem.

Zródło tej jakże interesującej anomalii znalazłem w apokryficznej wersji ,,Księgi Rodzaju"

I wezwał Pan Adama i rzekł mu
Adamie mam dla Ciebie dwie wieści,
jedna dobra druga złą

A jaka dobra?, zapytał Adam
Dostaniesz mózg i penisa
Ucieszył sie Adam, ale i rzekł:
A jaka zła?
Nie będziesz mógł używać obu równocześnie...

Tę kłopotliwą syntezę darów Pańskich, przekazuje sobie genetycznie od prawieków rodzaj męski, a szczególna jej aktywizacja następuje w typie 9X8, czegom na własnej skórze doświadczył,

Dla zapominalskich męskich 9x8 hasło Seksualne chaotyczne, często kierują się pożądaniem. podaję w łatwiejszej do zapamiętania formie a i ku przestrodze: Jak chce pieprzyć, to się wpieprzy, potem humor nie najlepszy :cry:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#33 Post autor: nutshell » czwartek, 4 stycznia 2007, 21:05

:lol:

Rozbrajająca szczerość. Ta stara jak świat prawda o rodzaju męskim, serwowana ze szczyptą humoru jest nawet do przełknięcia ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#34 Post autor: Hydra » czwartek, 4 stycznia 2007, 23:00

Zielony smok pisze: Dla zapominalskich męskich 9x8 hasło Seksualne chaotyczne, często kierują się pożądaniem. podaję w łatwiejszej do zapamiętania formie a i ku przestrodze: Jak chce pieprzyć, to się wpieprzy, potem humor nie najlepszy :cry:
A jest wersja dla kobiet? ;)
MY NIE MóWIMY NIC

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#35 Post autor: Marek » czwartek, 4 stycznia 2007, 23:30

Ni ma. Baby nie pierdzą i nie bekają to i seksić nie mają ochoty. Gdyby nie nasza płeć to nawet nie wiedziałybyście co to, bo nie wpadłybyście na pomysł, że coś takiego można robić za pomocą swoich organów płciowych. Dobra, odczepiam się od kobitek, bo zaraz po głowie dostanę :lol:

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#36 Post autor: Zielony smok » piątek, 5 stycznia 2007, 00:08

Hydra pisze:
Zielony smok pisze: Dla zapominalskich męskich 9x8 hasło Seksualne chaotyczne, często kierują się pożądaniem. podaję w łatwiejszej do zapamiętania formie a i ku przestrodze: Jak chce pieprzyć, to się wpieprzy, potem humor nie najlepszy :cry:
A jest wersja dla kobiet? ;)
A ja po łbie nie dostane, bo w ramach wspólnoty cierpień erotycznych podtypu 9X8, popełniłem, na poczekaniu wersję, dla jego piękniejszej części. Brzmi ona tak:
Gdy z pożądaniem wskoczą do koja, tam impotencja lub paranoja
:wink:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#37 Post autor: nutshell » piątek, 5 stycznia 2007, 00:16

Gdy z pożądaniem wskoczą do koja, tam impotencja lub paranoja
To, naprawdę, pocieszające, nic tylko iść sie pochlastać czerstwą bułka, jak mawiał Makak baby have fun a juz chciałam napisać adasiowi, że bez was byśmy zginęły, przepadły z kretesem ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#38 Post autor: Hydra » piątek, 5 stycznia 2007, 00:24

nutshell pisze:
Gdy z pożądaniem wskoczą do koja, tam impotencja lub paranoja
To, naprawdę, pocieszające, nic tylko iść sie pochlastać czerstwą bułka, jak mawiał Makak baby have fun a juz chciałam napisać adasiowi, że bez was byśmy zginęły, przepadły z kretesem ;)
Nie łam sie nutshell!
Wszystko zależy od rodzaju pożądania - nie od dziś wiadomo, że impotenci mają kasę, a paranoicy władzę (... albo odwrotnie ;))
A swoją drogą - ładne podsumowanie kobitek typu 9w8 Smoku :D
MY NIE MóWIMY NIC

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#39 Post autor: nutshell » piątek, 5 stycznia 2007, 00:49

Staram się, staram :> , jednak ci mężczyźni czasem mnie osłabiają ;)
ps.
Zielony Smok widzę, robi za forumowego hmm wieszcza :D
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#40 Post autor: Marek » piątek, 5 stycznia 2007, 02:02

Ja czuję, że z niego będzie niezły poeta, i nie raz w przyszłości usłyszymy o niejakim Zielonym Smoku w szklanym pudle/oknie na świat ;).

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#41 Post autor: Kikijuro » piątek, 5 stycznia 2007, 12:22

Nie za bardzo odbiegliście od tematu :?: :wink:

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#42 Post autor: nutshell » piątek, 5 stycznia 2007, 15:26

tylko troszkę :P
Wiec wracając do sedna...

"brak zdecydowania i łatwości podejmowania decyzji,
ociąganie się z powodu strachu przed porażką,zbyt mała pewność siebie
strach przed porzuceniem lub wykorzystaniem"

"Zdrowe połączenie z dziewiątką daje szóstce spokojne, pewne siebie, duchowe poczucie bycia częścią większej całości" - gdyby pozbyc sie jakos uczucia zazdrosci (o partnera) i prawa wylączności ;) spokojnie mogłabym życ w hipisowskich komunach - upraszczajac i zawęzajac nieco powyższe stwierdzenie o 6.

"W sytuacji stresowej szóstka może zacząć się zachowywać jak niezdrowa dziewiątka. Przechodzi w stan odrętwienia, odizolowania i lenistwa"

w miłości:
"jest silnym i lojalnym sojusznikiem w sprawie "my kontra świat" - o tak, pamietam jak w wieku 17 lat, odnalazłam miłosc swojego zycia (2w3) a zła matka próbowała mi ją 'odebrać' , stwierdzilam ze sie nia damy i uciekłam z domu na 2 miesiace do ojca. Brzmi to smiesznie, ale co ja wtedy przezywalam... milo mimo wszystko powspominac :>

"są szlachetnymi przywódcami ponieważ łatwo sympatyzują z przegranymi" - czułabym sie skrępowana i nieswojo będąc czyimkolwiek przywódcą, ale zawsze odkąd pamietam stałam po stronie przegranych, słabszych.W szkole darzylam sympatia ludzi powszechnie uznanych za 'innych' wysmiewanych itp. Chociaz czasem bywa i tak, ze osoba stara sie ze wszystkich sił by ją nienawidzono i w koncu jej sie udaje. z takim przypadkiem tez mialam do czynienia.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
kotek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:53
Lokalizacja: zza biurka

#43 Post autor: kotek » czwartek, 11 stycznia 2007, 11:51

"Piątka to typ introwertyczny"
"Potrzebuje prywatności aby przemyśleć wszelkie sprawy i uzupełnić energię życiową."
"To jest zdecydowanie najbardziej antysocjalny typ w enneagramie."
"Ten styl jest często powiązany z posiadaniem dużej wiedzy i czasami intelektualnym geniuszem"->fajne zdanie :wink:

"Co lubię w byciu piątką

stanie na uboczu i patrzenie na życie w obiektywny nie zaangażowany sposób
moje poczucie niezależności. robię to co uważam za słuszne i nie przejmuję się wpływami otoczenia
bycie spokojnym w obliczu kryzysów
nie uganianie się za materialnym posiadaniem i statusem
dogłębne zrozumienie rzeczy; dostrzegam skutek i przyczynę"

"Co jest trudne w byciu piątką

zbyt wolno ukazuję swoją wiedzę i swoje przemyślenia innym
źle się czuję gdy zachowuję się defensywnie lub jakbym wszystko wiedziała
bycie zmuszanym do przebywania z ludźmi gdy tego nie chcę
oglądanie innych z dobrymi umiejętnościami socjalnymi, ale z mniejszą inteligencją, jak radzą sobie lepiej ode mnie" :evil: :evil: :evil:

Wszystko miodzio, pod warunkiem, że należysz do "zdrowych" :wink:

Awatar użytkownika
ibidem
Posty: 119
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 12:57

#44 Post autor: ibidem » czwartek, 11 stycznia 2007, 12:19

4w5:
Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń.
"wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości"

4w3:
"Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana."
"często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie"
"zwórki mają skłonność do samoodkrywania się przed innymi i czują się pewnie opisując swoje emocje"
"czwórki mają skłonność do samoodkrywania się przed innymi i czują się pewnie opisując swoje emocje"

7:
"Chce uczestniczyć w życiu i czerpać z niego pełnymi garściami."
"Siódemki są zazwyczaj podróżnikami i posiadają wiele talentów"
"Mogą być twórczy, towarzyscy, chojni dla przyjaciół i aktywnie poszukujący nowych doznań. Są także wrażliwi i lojalni. Ciągle poszukują samospełnienia i głębokiej satysfakcji. Zdrowe siódemki akceptują bolesne problemy co daje im większą głębię i w konsekwencji zwiększa ich radość odnajdywaną w przyjemniejszych sprawach."
"ponieważ siódemki kontrolują swój ból poprzez zaspokajanie swoich apetytów próbując wciąż czegoś nowego, łatwo popadają we wszelkiego rodzaju uzależnienia. Może to być jedzenie, alkohol, narkotyki, nad-aktywność, nowe doznania itd."

wystarczy chyba :D

Koffee
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2006, 18:59

#45 Post autor: Koffee » czwartek, 11 stycznia 2007, 17:16

ponieważ mój enneagramowy typ pozostaje nieokreślony, i ciągle mi co innego wychodzi, wczytałam się we wszystkie opisy i oto wynik:

z jedynki:
doceniaj moje osiągnięcia
umiem składać fakty, rozumiem problem i umiem znajdować mądre rozwiązania
z dwójki:
Mogą być bezinteresowne, kochające i obdarowujące, lub też mogą być zależne, ambicjonalne i wrogie
z trójki:
pozostaw mnie samą gdy pracuję
nie lubię ludzi nie kompetentnych i takich, którzy nie potrafią sprostać nawet prostemu zadaniu
z czwórki:
moja kreatywność, intuicja i poczucie humoru
bycie wyjątkową i bycie sporzestrzeganym jako wyjątkowa
doświadczanie mrocznych nastrojów, odczucia pustki i tęsknoty
odczuwanie zranienia lub bycia zaatakowanym gdy ktoś mnie nie zrozumie
odczucia tęsknoty za tym czego nie mam
Mogą być artystycznie uzdolnieni, przejrzyści i inspirujący, lub też mogą być narzekający, wywyższający się i negatywnie nastawieni.
czwórki często odwracają się od rzeczywistości i żyją we własnym świecie wyobraźni, uczuć i nastrojów
dążą do utworzenia próżnego i mylnego wizerunku o sobie, choć mogą paradoksalnie ukazywać zupełnie coś przeciwnego.
Zmagając się z wyczerpującym poczuciem bezsilności, pogrążają się w chorobliwy samo-wstręt lub depresję samobójczą
z piątki:
bądź niezależny, nie "czepliwy"
daj mi odczuć, że jestem mile widziana, ale nie zbyt mocno, bo mogę zacząć wątpić w twoją szczerość
gdy czuję się zirytowana koniecznością powtarzania się, to może dlatego, że powiedzenie o tym było dla mnie trudne już za pierwszym razem
z szóstki:
Osobowość szóstki jest bardzo rozległa, od bycia zamkniętym w sobie i nieśmiałym do bycia towarzyskim i otwartym.
nie osądzaj mnie po moich lękach
baw się i śmiej się razem ze mną
z siódemki:
oferuj mi swoje towarzystwo, oddanie i swobodę
doceniaj moje wielkie plany i słuchaj moich opowiadań
angażuj się w rozmowy ze mną i w śmiech
nie staraj się zmieniać mojego stylu; akceptuj mnie taką, jaka jestem
nie krytykuj mnie i nie mów mi, co mam robić
posiadanie wielu zainteresowań i umiejętności
nie kończę tego, co zaczęłam
mam tendencję do zbytniego fantazjowania na temat moich planów
Siódemki posiadają wiele zainteresowań ale są niewybredne; ich wiedza jest rozległa ale powierzchowna, nie specjalizują się w jednej dziedzinie
z ósemki:
nie plotkuj na mój temat i nie zawiedź mojego zaufania
gdy krzyczę i przeklinam, pamiętaj, że poprostu taka jestem
bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych
nadstawianie karku za innych i nie bycie docenianym za to
denerwowanie się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad lub gdy sprawy nie idą po mojej myśli
Ósemki odczuwają potrzebę bycia silnym by móc panować nad każdą okolicznością i każdym zdarzeniem
Mogą być skuteczni, opiekuńczy i zaangażowani w sprawę, lub też mogą być destrukcyjni, niepohamowani i sadystyczni.
Odczuwają też potrzebę niezależności finansowej często ciężko na to pracując wszelkimi możliwymi sposobami
Zdrowe ósemki często są lojalne wobec grupy i postrzegają przyjażń jako pakt wzajemnej ochrony
Pod ich silną, zewnętrzną powłoką jest też młodsza bardziej wrażliwa część, którą sami ochraniają.
Pod tą twardą skorupą, ósemki czują się nadwrażliwe na zdradę, podatne na kpiny lub słabe w sposób, który uważają za wstydliwy.
Niezdrowe ósemki odrzucają poczucie winy, zazwyczaj zasłaniając je większą ilością agresji, utrzymując jednocześnie, że nie mają za co przepraszać.
W ich spostrzeganiu świata, widzą innych ludzi w postaci karykatur, dwu-wymiarowych obiektów, które mogą dowolnie przebijać szpadą bez żadnych konsekwencji
z dziewiątki:
gdy mówię, poczekaj aż skończę, nawet jeżeli czasami się zatrzymuję by pomyśleć
jestem zbyt czuła na krytykę; biorę do siebie każde krzywe spojrzenie czy uniesienie brwi
mam rozwojenie jaźni ;) nie, zaraz, rozdziewiątnienie :P

ODPOWIEDZ